PDA

View Full Version : γαμωκινητές.....



LiakosVstrom
16/11/2009, 12:22
το σκηνικό έχει ως εξής.

με πέρνουν τηλέφωνο στο κινητό μου (cosmote) για να με ενημερώσουν για προσφορές της VODAFONE. όταν τους ρωτάω που βρήκαν το τηλέφωνό μου και με ενοχλούν μου λέει ο βλακάκος πως καλεί το σύστημα τυχαία ένα νούμερο. του λέω οκ δεν με ενδιαφέρουν οι προσφορές και θέλω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο γιατί το νούμερο δεν μπορεί να το βρίσκει ο καθένας και να μου πει και το όνομά του. Εκεί μου λέει πως δεν μου λέει το όνομά του γιατί (ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ) δεν του αρέσει ο τόνος της φωνής μου. Του λέω... μεγάλε εσύ με ενόχλησες.. με πήρες στο κινητό μου και θα μου πεις και για τον τόνο της φωνής μου????? Το όνομά σου και το το όνομα του υπεύθυνου που θα μιλήσω. Και μου ξαναλέει πως δεν μου το λέει και θα με συνδέσει με υπεύθυνο. Και κόβει τη γραμμή ο αρχίδι.


η ερώτησή μου είναι απλή. Που σκατά μπορώ να απευθυνθώ? Προστασία του πολίτη? Το κινητό μου είναι σύνδεση και υποτίθεται πως υπάρχει αρχή προστασίας δεδομένων....


(πείτε ότι θέλετε - πως είμαι περίεργος ή κάτι άλλο - αλλά δεν γουστάρω να με παίρνουν στο κινητό μου από απόκρυψη και όχι μόνο να μη μου λένε όνομα αλλά να μου το κλείνουν κι όλας.)


:mad: :mad: :mad: :mad:

argy_kap
16/11/2009, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
το σκηνικό έχει ως εξής.

με πέρνουν τηλέφωνο στο κινητό μου (cosmote) για να με ενημερώσουν για προσφορές της VODAFONE. όταν τους ρωτάω που βρήκαν το τηλέφωνό μου και με ενοχλούν μου λέει ο βλακάκος πως καλεί το σύστημα τυχαία ένα νούμερο. του λέω οκ δεν με ενδιαφέρουν οι προσφορές και θέλω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο γιατί το νούμερο δεν μπορεί να το βρίσκει ο καθένας και να μου πει και το όνομά του. Εκεί μου λέει πως δεν μου λέει το όνομά του γιατί (ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ) δεν του αρέσει ο τόνος της φωνής μου. Του λέω... μεγάλε εσύ με ενόχλησες.. με πήρες στο κινητό μου και θα μου πεις και για τον τόνο της φωνής μου????? Το όνομά σου και το το όνομα του υπεύθυνου που θα μιλήσω. Και μου ξαναλέει πως δεν μου το λέει και θα με συνδέσει με υπεύθυνο. Και κόβει τη γραμμή ο αρχίδι.


η ερώτησή μου είναι απλή. Που σκατά μπορώ να απευθυνθώ? Προστασία του πολίτη? Το κινητό μου είναι σύνδεση και υποτίθεται πως υπάρχει αρχή προστασίας δεδομένων....


(πείτε ότι θέλετε - πως είμαι περίεργος ή κάτι άλλο - αλλά δεν γουστάρω να με παίρνουν στο κινητό μου από απόκρυψη και όχι μόνο να μη μου λένε όνομα αλλά να μου το κλείνουν κι όλας.)


:mad: :mad: :mad: :mad:

δεν είσαι περίεργος, ανήκουμε στην ίδια κατηγορία..... δεν μπορείς να τον βρεις γιατί μπορεί ο οποιοσδήποτε να πει ότι σε κάλεσε τυχαία. Κάπου σου ξέφυγε το νούμερο και μπήκε σε λίστα.... από καμιά τράπεζα, από καμιά εταιρία που μοιράστηκε το τηλέφωνο σου με "εμπορικό συνεργάτη της"....κλπ κλπ

lspiros
16/11/2009, 12:34
λοιπον φιλαρακο ακου πως εχουν τα πραγματα.η γυναικα μου στο παρελθον εκανε αυτη την ενοχλητικη δουλεια.το τηλεφωνο δεν ειναι απο την εκαστοτε εταιρεια vodafone-eurobank κτλ κτλ,αλλα απο μεσαζοντες εταιρειες που αναλαμβανουν αυτο το project.η γυναικα μου δουλευε στην delta singular και ολη μερα επαιρναν τηλεφωνα για πιστωτικες-δανεια-κινητα δηθεν εκπροσωποντας τις αρχικες εταιρειες.μπροστα τους εχουν μια λιστα απο τις πιθανες απαντησεις σου και πως να σε αντιμετωπισουν,λιστα η οποια εχει συνταχθει με τη βοηθεια ψυχολογων παρακαλω...ο π@π@ριδης που σου απαντησε λοιπον πληρωνεται με το συνολο των επιτυχυμενων κλησεων.ποιεσ ειναι αυτες?απλα αυτες που τους απαντανε.γι αυτο το λογο κοφτα και καθαρα κλεισιμο το τηλ και αν επιμενουν σκυλοβρυσιμο.κανεις δεν μπορει να σου ζητησει ευθυνες μια και τα στοιχεια σου εχουν πουληθει παρανομα...

PortisHead
16/11/2009, 12:39
Και γιατι δεν θες καποιο νεο προγραμμα της Vodafone ?
E?
E ???

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
:wave2:

Εχετλαίος
16/11/2009, 12:49
Εμένα με πήρανε από τη Wind και μου είπανε "μάθαμε ότι γεννήσατε, να σας ζήσει!!!"
Παλιοτραβέλια! :mad: :yuck:

dimokritos
16/11/2009, 12:50
θα μπορούσες απλά

1. να έχεις το κινητό σου αθόρυβο, αφού ενοχλήθηκες από την κλήση

2. να μην απαντήσεις την κλήση αφού δεν φαίνεται ο αριθμός

3. να πεις ότι δεν ενδιαφέρεσαι και να τερματιστεί ομαλά και γρήγορα η κλήση

δεν υπάρχει λόγος να εκνευριζόμαστε για ασήμαντες αιτίες..

Λεωνίδας
16/11/2009, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Εμένα με πήρανε από τη Wind και μου είπανε "μάθαμε ότι γεννήσατε, να σας ζήσει!!!"
Παλιοτραβέλια! :mad: :yuck: θα σου στέλνουν και στα γενέθλια ευχετήρια sms :lol: :lol:

PortisHead
16/11/2009, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Εμένα με πήρανε από τη Wind και μου είπανε "μάθαμε ότι γεννήσατε, να σας ζήσει!!!"
Παλιοτραβέλια! :mad: :yuck:

Αυτο θα πει στοχευμενη διαφημηση.

"Γεια σας.Μαθαμε οτι γεννησατε.Μπραβο!
Μηπως θα σας ενδιεφερε καποιο νεο προγραμμα Family & Friends ??? "

:lol: :lol: :lol:

Εχετλαίος
16/11/2009, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
θα σου στέλνουν και στα γενέθλια ευχετήρια sms :lol: :lol:

Μαζί με έντυπο υλικό (!) μας στείλανε ευχετήριο sms ήδη τα Pampers, και τα ΝΟΥΝΟΥ
Γ@μημένοι! :a52: :a52:

Λεωνίδας
16/11/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μαζί με έντυπο υλικό (!) μας στείλανε ευχετήριο sms ήδη τα Pampers, και τα ΝΟΥΝΟΥ
Γ@μημένοι! :a52: :a52: αφού δε σου 'στειλε και το "αποστακτήριο ο ΜάκιΤζι" ... :lol:

avlihos
16/11/2009, 13:08
Τώρα εμένα γιατί αυτό μου κάνει κάτι από 1984; :confused:

Και θέλω να γίνω ο V [στο V for Vendetta βεβαίως, βεβαίως...] :evil:

argy_kap
16/11/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μαζί με έντυπο υλικό (!) μας στείλανε ευχετήριο sms ήδη τα Pampers, και τα ΝΟΥΝΟΥ
Γ@μημένοι! :a52: :a52:

Στην κλινική εσύ ή η γυναίκα σου συμπληρώσατε το έντυπο με τα διαφημιστικά....δεν διάβασες τα ψιλά γράμματα αλλά να σε ενημερώσω οτι καλά έκανες γιατί στέλνουν πολλά κουπόνια στα επόμενα χρόνια....και η αξία τους είναι σημαντική...'εχει κάτι -5 και κάτι -2 στα Pampers συνέχεια..

Μπορείς να πιεις και καμιά μπύρα στην υγεία τους.....:beer: :beer:

lspiros
16/11/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Στην κλινική εσύ ή η γυναίκα σου συμπληρώσατε το έντυπο με τα διαφημιστικά....δεν διάβασες τα ψιλά γράμματα αλλά να σε ενημερώσω οτι καλά έκανες γιατί στέλνουν πολλά κουπόνια στα επόμενα χρόνια....και η αξία τους είναι σημαντική...'εχει κάτι -5 και κάτι -2 στα Pampers συνέχεια..

Μπορείς να πιεις και καμιά μπύρα στην υγεία τους.....:beer: :beer:
ως πατερας συμφωνω,ειναι μια απο τις λιγες φορες που η ενοχληση εχει οικονομικο και πρακτικο κερδος,,,

reinmeister
16/11/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Μαζί με έντυπο υλικό (!) μας στείλανε ευχετήριο sms ήδη τα Pampers, και τα ΝΟΥΝΟΥ
Γ@μημένοι! :a52: :a52:

απαντησε τους οτι εχεις ιδιοκτητη αγελαδα κι οτι χρησιμοποιεις κλασσικα πανια...:lol: :lol:

θα παθουν εγκεφαλικο...

motard
16/11/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Και γιατι δεν θες καποιο νεο προγραμμα της Vodafone ?
E?
E ???

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
:wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
16/11/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Στην κλινική εσύ ή η γυναίκα σου συμπληρώσατε το έντυπο με τα διαφημιστικά....δεν διάβασες τα ψιλά γράμματα αλλά να σε ενημερώσω οτι καλά έκανες γιατί στέλνουν πολλά κουπόνια στα επόμενα χρόνια....και η αξία τους είναι σημαντική...'εχει κάτι -5 και κάτι -2 στα Pampers συνέχεια..


Δεν συμπλήρωσα πράμα (έμαθα μετά την πρώτη γέννα!)
Εξ' άλλου, εγώ αγοράζω μόνο μπειμπιλίνο (φθηνότερο και καλύτερο στο δέρμα) :D

rem660
16/11/2009, 13:51
Μπορείς να συμπληρώσεις τη σχετική δήλωση στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων.
Κάτι είναι κι αυτό.
Πάντως διάβασε το site.
http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,19020&_dad=portal&_schema=PORTAL

epp1640
16/11/2009, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Εμένα με πήρανε από τη Wind και μου είπανε "μάθαμε ότι γεννήσατε, να σας ζήσει!!!"
Παλιοτραβέλια! :mad: :yuck:

Ήρθε ρε Στέλιο??? :D :D :D

Να σας ζήσει ρε συ..

:milk: :milk: :milk:

Συγχαρητήρια και πάλι!!!! :wacko:

Εχετλαίος
16/11/2009, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ήρθε ρε Στέλιο??? :D :D :D

Να σας ζήσει ρε συ..

:milk: :milk: :milk:

Συγχαρητήρια και πάλι!!!! :wacko:

Ευχαριστώ! Και στα δικά σας!

makis206
16/11/2009, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ευχαριστώ! Και στα δικά σας!

Αναμείνατε SMS! :evil:

:lol:

LiakosVstrom
16/11/2009, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
λοιπον φιλαρακο ακου πως εχουν τα πραγματα.η γυναικα μου στο παρελθον εκανε αυτη την ενοχλητικη δουλεια.το τηλεφωνο δεν ειναι απο την εκαστοτε εταιρεια vodafone-eurobank κτλ κτλ,αλλα απο μεσαζοντες εταιρειες που αναλαμβανουν αυτο το project.η γυναικα μου δουλευε στην delta singular και ολη μερα επαιρναν τηλεφωνα για πιστωτικες-δανεια-κινητα δηθεν εκπροσωποντας τις αρχικες εταιρειες.μπροστα τους εχουν μια λιστα απο τις πιθανες απαντησεις σου και πως να σε αντιμετωπισουν,λιστα η οποια εχει συνταχθει με τη βοηθεια ψυχολογων παρακαλω...ο π@π@ριδης που σου απαντησε λοιπον πληρωνεται με το συνολο των επιτυχυμενων κλησεων.ποιεσ ειναι αυτες?απλα αυτες που τους απαντανε.γι αυτο το λογο κοφτα και καθαρα κλεισιμο το τηλ και αν επιμενουν σκυλοβρυσιμο.κανεις δεν μπορει να σου ζητησει ευθυνες μια και τα στοιχεια σου εχουν πουληθει παρανομα...


τους καταλαβαίνω όλους αυτούς που δουλεύουν σε τέτοιες εταιρίες και ξέρω πως στο μπουρδελοκράτος που ζούμε όλα πουλιούνται. εδώ πουλάνε οι τράπεζες τα χρέη σου ... θα κωλώσουν στο τηλέφωνο? αλλά όχι να προσπαθείς να με πείσεις πως, ενώ με ενοχλείς, το προϊόν που πουλάς δεν είναι κάτι κακό ώστε να προκαλέσει το θυμό μου. τέσπα την απάντηση στο επόμενο τέτοιο τηλεφώνημα την ξέρω. όπως στην Cosmote που μια φορά άργησα να πληρώσω το κινητό και κάθε μέρα με έπερναν τηλέφωνο. ε κάποια στιγμή ζήτησα κι εγώ το τηλέφωνο της τύπισας που έπερνε για να βγούμε... και δεν με ξαναενόχλησε (κρίμα και είχε ωραία φωνή)



Εχετλαίε να σου ζήσει man!!!!

DimChios
16/11/2009, 16:39
εγω συνηθιζω να τις σηκωνω τις αποκρυψεις!
Δεν χρωσταω και σε κανεναν αλλωστε! :lol:

Σημερα το πρωι λοιπον με πηραν κι εμενα απο τη Vodafon!

Τους ειπα οτι "δουλευω νυχτα και αυτη τη στιγμη κοιμαμαι, μπορειτε σας παρακαλω πολυ να πατε να γ@μηθειτε μη σας παρει ο διαολος? Ευχαριστω!"

Εκλεισα και ξαναχτυπαει το κινητο ΠΑΛΙ με αποκρυψη!
Ε, ηταν φιλος που επερνε απο καρτοτηλεφωνο αλλα πριν μιλησει του πηδηξα τη μανα!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Sorry ρε Νικολα!!!

:blush: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

faraway
16/11/2009, 19:53
λοιπόν υπάρχει λύση ,

εύκολη , άμεση που αφοπλίζεις το κάθε βλάκα που σε καλεί !!!:hypnotize

α) Αν σε πάρουν απο τη cosmote λες πως εργάζεσαι στη vodafone,:rotflmao:
β) Αν σε πάρουν από τη wind λες πως εργάζεσαι στη vodafone , :rotflmao:
γ) Αν σε πάρουν από τη vodafone λες πως εργάζεσαι στη cosmote , :rotflmao: :rotflmao:

....με αυτό το κόλπο , και λέγωντας επίσης πως χρησιμοποιείτε την εταιρική γραμμή σας ,η συνομιλία τελειώνει πολύ πιο σύντομα από το να τσακωθείτε γιατί καταλαβαίνουν πως ότι και να κάνουν δεν μπορούν να σας κάνουν ΠΕΛΑΤΕΣ τους!!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

chris_honda
16/11/2009, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από motard
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Συμφωνώ...

Εχετλαίος
16/11/2009, 20:27
Ο κουμπάρος μου όποτε τον παίρνουν κάτι τέτοιοι κάνει ότι γ@μάει (βογκητά και τα σία).
Όταν τον ξαναπάρουν τα ίδια και τα ίδια κτλ.
Και μένουν να σκέφτονται "Καλά ρπμ, αυτός δεν κάνει τίποτε άλλο; Όποτε καλέσουμε αυτός σπρώχνει!"

harisvfr
16/11/2009, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ο κουμπάρος μου όποτε τον παίρνουν κάτι τέτοιοι κάνει ότι γ@μάει (βογκητά και τα σία).
Όταν τον ξαναπάρουν τα ίδια και τα ίδια κτλ.
Και μένουν να σκέφτονται "Καλά ρπμ, αυτός δεν κάνει τίποτε άλλο; Όποτε καλέσουμε αυτός σπρώχνει!"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zid
16/11/2009, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
το σκηνικό έχει ως εξής.

με πέρνουν τηλέφωνο στο κινητό μου (cosmote) για να με ενημερώσουν για προσφορές της VODAFONE. όταν τους ρωτάω που βρήκαν το τηλέφωνό μου και με ενοχλούν μου λέει ο βλακάκος πως καλεί το σύστημα τυχαία ένα νούμερο. του λέω οκ δεν με ενδιαφέρουν οι προσφορές και θέλω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο γιατί το νούμερο δεν μπορεί να το βρίσκει ο καθένας και να μου πει και το όνομά του. Εκεί μου λέει πως δεν μου λέει το όνομά του γιατί (ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ) δεν του αρέσει ο τόνος της φωνής μου. Του λέω... μεγάλε εσύ με ενόχλησες.. με πήρες στο κινητό μου και θα μου πεις και για τον τόνο της φωνής μου????? Το όνομά σου και το το όνομα του υπεύθυνου που θα μιλήσω. Και μου ξαναλέει πως δεν μου το λέει και θα με συνδέσει με υπεύθυνο. Και κόβει τη γραμμή ο αρχίδι.


η ερώτησή μου είναι απλή. Που σκατά μπορώ να απευθυνθώ? Προστασία του πολίτη? Το κινητό μου είναι σύνδεση και υποτίθεται πως υπάρχει αρχή προστασίας δεδομένων....


(πείτε ότι θέλετε - πως είμαι περίεργος ή κάτι άλλο - αλλά δεν γουστάρω να με παίρνουν στο κινητό μου από απόκρυψη και όχι μόνο να μη μου λένε όνομα αλλά να μου το κλείνουν κι όλας.)


:mad: :mad: :mad: :mad:

Αμα ψάξεις... θα δεις οτι στο συμβόλαιο του παρόχου σου γράφει οτι μπορουν να σε καλέσουν να ενοχλήσουν για ενημέρωση κτλ ή οφειλή κτλ...(το έχεις υπογράψει)

Αν σε πήραν απο αλλη εταιρεία κάπου έδωσες το νουμερό σου... απο διαγωνισμό μέχρι σε βάση δεδομένων τραπεζας (αν εχεις κάρτα η δε ξερω τι λογαριασμο ανοιξει) οπου και πάλι εκει αμα διαβάσεις.. γραφει στο εντυπο με τα μικρα γράμματα των 3-4 σελιδων οτι μπορουν να χρησιμοποιήσουν τα στοιχεία σου....(το έχεις υπογράψει)

Ενολίγοις ο μονος τρόπος για να μη σε ενοχλούν θα πρέπει να μπεις στη λίστα.. προστασίας Προσωπικών κτλ.. Δαφέρφμου..(οπως έγραψε ενα παιδι ποιο πριν).

Αν σε καλέσουν και εισαι καταχωρημένος στη λίστα μπορεις μετά να κινηθείς νομικά εναντίον της εταιρειας που σε κάλεσε .



:wave2:

dimokritos
17/11/2009, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
"Καλά ρπμ, αυτός δεν κάνει τίποτε άλλο; Όποτε καλέσουμε αυτός σπρώχνει!"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

motard
17/11/2009, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ο κουμπάρος μου όποτε τον παίρνουν κάτι τέτοιοι κάνει ότι γ@μάει (βογκητά και τα σία).
Όταν τον ξαναπάρουν τα ίδια και τα ίδια κτλ.
Και μένουν να σκέφτονται "Καλά ρπμ, αυτός δεν κάνει τίποτε άλλο; Όποτε καλέσουμε αυτός σπρώχνει!"

oxi re file xD :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Banana hammock#
17/11/2009, 13:06
4) Τι μπορώ να κάνω για να μην με ενοχλούν άλλο στο τηλέφωνό μου;

* Θα πρέπει άμεσα να δηλώσετε σε κάθε ανεπιθύμητη επικοινωνία την εναντίωσή σας. Έχετε δικαίωμα να ρωτήσετε με ποιόν τρόπο έχουν βρει τα στοιχεία επικοινωνίας σας και με ποιο τρόπο ο διαφημιστής έχει αποκτήσει τη συγκατάθεσή σας για την πραγματοποίηση της επικοινωνίας.
* Σε περίπτωση που έχετε δώσει συγκατάθεση στο παρελθόν μπορείτε να ζητήσετε εκείνη τη στιγμή να μη σας ενοχλήσουν ξανά, δηλαδή να άρετε τη συγκατάθεση.
* Σε περίπτωση που δεν έχετε δώσει τη συγκατάθεση σας, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία στην Αρχή. Στην καταγγελία αναφέρετε όσα περισσότερα στοιχεία διαθέτετε για τη στοιχειοθέτησή της, όπως τα προϊόντα ή υπηρεσίες που διαφημίζονται, την εταιρεία που σας καλεί, τον αριθμό τηλεφώνου από τον οποίο σας καλούν, ονοματεπώνυμο του πωλητή, ημερομηνία και ώρα πραγματοποίησης της κλήσης. Για την υποβολή της καταγγελίας μπορείτε να ενημερωθείτε εδω (http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,19035&_dad=portal&_schema=PORTAL).

LiakosVstrom
22/02/2010, 13:46
ξεθάβω λίγο το ποστ για να κάνω μια ερώτηση.


υπάρχουν άλλοι τρόποι για να λήξεις ένα συμβόλαιο; κάποιος μου είπε πως αν δεν πληρώνεις τους λογαριασμούς σου κάνουν φραγή εισερχομένων και εξερχομένων και χάνεις το νούμερο (εξακολουθείς να χρωστάς τα λεφτά - τα οποία και πληρώνεις με το που σου πάρουν τον αριθμό - αλλά ξεμπερδεύεις από την Cosmote πχ που έχω εγώ)....και σου μένει και το κινητό και δεν πληρώνεις ότι θα πλήρωνες αν έληγες το συμβόλαιό σου νωρίτερα;

:smokin:

camen
22/02/2010, 13:59
Προσωπικα οποτε με περνουν τετοια τηλεφωνηματα ριχνω το γελιο της ζωης μου:lol: :bigcry: :lol:
Καθε φορα τους κανω πλακα και τους εχω πει τα απιστευτα:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Θα ηθελα να ειμαι απο μια μερια να εβλεπα τα μουτρα τους...:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Cpt. Haddock
22/02/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
[...]Θα ηθελα να ειμαι απο μια μερια να εβλεπα τα μουτρα τους...

Σκέψου να αναγκαστείς να δουλεψεις μια μέρα σε μια τέτοια εταιρία ξέροντας οτι όλοι γελάνε με σένα.. :sick:

camen
22/02/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σκέψου να αναγκαστείς να δουλεψεις μια μέρα σε μια τέτοια εταιρία ξέροντας οτι όλοι γελάνε με σένα.. :sick:

Δεν θα με νοιαζει γτ δεν κανω κατι που τους θιγει ουτε τους προσβαλω...
Ειμαι ευγενεστατος αλλα τους κανω πλακα...Οπως με ενοχλουν τους ενοχλω...:winka:
Αυτοι θα βγαλουν μεροκαματο και εγω θα κανω την πλακα μου.Μην τα θελουμε ολα...:D

toulis
22/02/2010, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σκέψου να αναγκαστείς να δουλεψεις μια μέρα σε μια τέτοια εταιρία ξέροντας οτι όλοι γελάνε με σένα.. :sick:

Δεν νομίζω να με πειράξει και πολύ

Αφού αν κάνω αυτή τη δουλειά θα ξέρω ότι σπάω τα νεύρα αρκετών με την δουλειά μου.

Εγώ πάντως αν έχω χρόνο δεν χαλιέμαι από τέτοια τηλεφωνήματα όσο περισσότερο χρόνο τους τρώω τόσο λιγότερα τηλ μπορούν να κάνουν.

Με την ανεργία που υπάρχει είναι χαρά μου να εξαναγκάζονται να χρησιμοποιήσουν περισσότερους ανθρώπους για αυτή τη δουλειά
:smilea:

perastikos
22/02/2010, 14:15
Εγώ τις περισσότερες φορές κλήσεις με απόκρυψη δεν τις απαντάω:

Επίσης θέλω να δώσω 1000 respect στην Forthnet (δεν ξέρω ποιος άλλος το δίνει και αν) για το παρακάτω:

Υπηρεσία απόρριψης κλήσεων με απόκρυψη
(Anonymous Call Rejection)

Όταν η υπηρεσία είναι ενεργή ο καλών θα ακούσει προειδοποιητικό μήνυμα.
http://www.forthnet.gr/templates/faq.aspx?p=191709

και αν μπορεί/θέλει ας πάρει χωρίς απόκρυψη :winka:

Μακάρι να κάνουν κάτι αντίστοιχο και για τα κινητά (υπάρχει σε άλλες χώρες) οι 3 εταιρίες/καρτέλ :rolleyes:

camen
22/02/2010, 14:18
Παντως τις περισσοτερες φορες προς το τελος καταλαβαινουν οτι κανω πλακα,γελανε λιγακι και μετα το κλεινουμε αμφοτεροι ευτυχισμενοι...:p :p :p

sniper
22/02/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
....

Με την ανεργία που υπάρχει είναι χαρά μου να εξαναγκάζονται να χρησιμοποιήσουν περισσότερους ανθρώπους για αυτή τη δουλειά
:smilea:

Μη βάλεις κανένα μεγάλο στοίχημα γι αυτό που γράφεις....

toulis
22/02/2010, 15:04
Γιατί:rolleyes:

faraway
22/02/2010, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
Δεν νομίζω να με πειράξει και πολύ

Αφού αν κάνω αυτή τη δουλειά θα ξέρω ότι σπάω τα νεύρα αρκετών με την δουλειά μου.

Εγώ πάντως αν έχω χρόνο δεν χαλιέμαι από τέτοια τηλεφωνήματα όσο περισσότερο χρόνο τους τρώω τόσο λιγότερα τηλ μπορούν να κάνουν.

Με την ανεργία που υπάρχει είναι χαρά μου να εξαναγκάζονται να χρησιμοποιήσουν περισσότερους ανθρώπους για αυτή τη δουλειά
:smilea:

...μεγάλη μπουκιά φάε , μεγάλη κουβέντα μη πεις...

τα παιδιά που δουλευουν σε αυτές τις υπηρεσίες και ακούν τα γαμοκάντηλα του καθενός δεν είναι ούτε στελέχοι , ούτε manager των 15000 και 20000 τον μήνα ,

το πολύ πολύ να πέρνουν 700 ? στη τσέπη τους κάθε μήνα , και συν της άλλης τους πρήζουν τα σηκώτια στη πίεση και το άγχος οι ψευτοδιευθηντάδες τους κάθε μέρα με στόχους και επιτευξεις .

Το πιο σιχαμερό είναι πως για υτες τις δουλειές επιλέγονται από όλες τις εταιρείες άνθρωποι με πτυχία , αν μπεις στα site τους το λένε και από μόνες τους στα στατιστικά των human resources.

Oπότε φαντάσου να έχεις σπουδασει όλη σου τη ζωή για να καταλήξεις σε μία πολυεθνική , για να κάνεις μία δουλειά που δε σου αρέσει , να σε πρήζουν οι προισταμένοι σου , να τα ακούς και από τους πελάτες ( λες και φταις εσύ για τις μλκς των γιάπηδων) .....και να πέρνεις και 700 ? ...ξεφτίλα !!

Λίγο respect :a19: για αυτά τα παιδιά δεν είναι κακό.

Οποιος θέλει να αντιδράσει στις κολοεταιρείες μπορεί απλά να επιλέξει να μην γίνει ποτέ πελάτης τους ....πίστεψε με αυτό τους πονάει πιο πολύ και από μαχαιριά στο στήθος!!!:eyepop:

:beer: :wave2:

faraway
22/02/2010, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
ξεθάβω λίγο το ποστ για να κάνω μια ερώτηση.


υπάρχουν άλλοι τρόποι για να λήξεις ένα συμβόλαιο; κάποιος μου είπε πως αν δεν πληρώνεις τους λογαριασμούς σου κάνουν φραγή εισερχομένων και εξερχομένων και χάνεις το νούμερο (εξακολουθείς να χρωστάς τα λεφτά - τα οποία και πληρώνεις με το που σου πάρουν τον αριθμό - αλλά ξεμπερδεύεις από την Cosmote πχ που έχω εγώ)....και σου μένει και το κινητό και δεν πληρώνεις ότι θα πλήρωνες αν έληγες το συμβόλαιό σου νωρίτερα;

:smokin:

....όντως σου κάνουν φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων αλλά όχι άμεσα .

Δηλαδή βλέπουν πως δεν έχεις πληρώσει ένα μήνα σου βάζουν τη φραγή αλλά δε κλείνει η γραμμή , μένει κανα 4 μηνο μέσο όρο περίπου ανοιχτή που εσύ ναι μεν δεν έχεις τηλέφωνο αλλά χρεώνεσαι κανονικότατα τα πάγια .

Άρα όταν σου κάνουν την αποσύνδεση από μόνοι τους έχεις ήδη 4 πάγια στο κεφάλι + το πρώτο σου ανεξόφλητο μήνα + το αναπόσβεστο ποσό επιδότησης ( δηλαδή το ποσό της επιδοτησης που έλαβες και δεν απόσβεσες γιατί δε κράτησες τη γραμμή σου ένα έτος όπως αναφέρει στο συμβόλαιο )

Παράδειγμα : ας υποθέσουμε πως έχεις πάγιο 35 ? και είχες πάρει επιδότηση 90 ?

έχουμε και λέμε τα πάγια σου είναι τα εξής

35 χ 4 = 140

και αν προσθέσουμε και το αναπόσβεστο έχουμε

140+90=230 ? αυτό θα είναι το μπουγιουρτι που θα σου έρθει μετά από καιρό !!!

:wave2:

400
22/02/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom

η ερώτησή μου είναι απλή. Που σκατά μπορώ να απευθυνθώ? Προστασία του πολίτη? Το κινητό μου είναι σύνδεση και υποτίθεται πως υπάρχει αρχή προστασίας δεδομένων....



Εγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html)

Kαι διαμαρτυρία στην ίδια την εταιρία (για το γαμώτο).

LiakosVstrom
23/02/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
....όντως σου κάνουν φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων αλλά όχι άμεσα .

Δηλαδή βλέπουν πως δεν έχεις πληρώσει ένα μήνα σου βάζουν τη φραγή αλλά δε κλείνει η γραμμή , μένει κανα 4 μηνο μέσο όρο περίπου ανοιχτή που εσύ ναι μεν δεν έχεις τηλέφωνο αλλά χρεώνεσαι κανονικότατα τα πάγια .

Άρα όταν σου κάνουν την αποσύνδεση από μόνοι τους έχεις ήδη 4 πάγια στο κεφάλι + το πρώτο σου ανεξόφλητο μήνα + το αναπόσβεστο ποσό επιδότησης ( δηλαδή το ποσό της επιδοτησης που έλαβες και δεν απόσβεσες γιατί δε κράτησες τη γραμμή σου ένα έτος όπως αναφέρει στο συμβόλαιο )

Παράδειγμα : ας υποθέσουμε πως έχεις πάγιο 35 ? και είχες πάρει επιδότηση 90 ?

έχουμε και λέμε τα πάγια σου είναι τα εξής

35 χ 4 = 140

και αν προσθέσουμε και το αναπόσβεστο έχουμε

140+90=230 ? αυτό θα είναι το μπουγιουρτι που θα σου έρθει μετά από καιρό !!!

:wave2:


αααααα άρα δε με συμφέρει! άστο θα περιμένω να λήξει το συμβόλαιο :p

thanks! :beer:

Orfeus
23/02/2010, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
...μεγάλη μπουκιά φάε , μεγάλη κουβέντα μη πεις...

τα παιδιά που δουλευουν σε αυτές τις υπηρεσίες και ακούν τα γαμοκάντηλα του καθενός δεν είναι ούτε στελέχοι , ούτε manager των 15000 και 20000 τον μήνα ,

το πολύ πολύ να πέρνουν 700 ? στη τσέπη τους κάθε μήνα , και συν της άλλης τους πρήζουν τα σηκώτια στη πίεση και το άγχος οι ψευτοδιευθηντάδες τους κάθε μέρα με στόχους και επιτευξεις .

Το πιο σιχαμερό είναι πως για υτες τις δουλειές επιλέγονται από όλες τις εταιρείες άνθρωποι με πτυχία , αν μπεις στα site τους το λένε και από μόνες τους στα στατιστικά των human resources.

Oπότε φαντάσου να έχεις σπουδασει όλη σου τη ζωή για να καταλήξεις σε μία πολυεθνική , για να κάνεις μία δουλειά που δε σου αρέσει , να σε πρήζουν οι προισταμένοι σου , να τα ακούς και από τους πελάτες ( λες και φταις εσύ για τις μλκς των γιάπηδων) .....και να πέρνεις και 700 ? ...ξεφτίλα !!

Λίγο respect :a19: για αυτά τα παιδιά δεν είναι κακό.

Οποιος θέλει να αντιδράσει στις κολοεταιρείες μπορεί απλά να επιλέξει να μην γίνει ποτέ πελάτης τους ....πίστεψε με αυτό τους πονάει πιο πολύ και από μαχαιριά στο στήθος!!!:eyepop:

:beer: :wave2: :beer: απο μια τετοια δουλεια πηρα την πρωτη μου μοτο....
και ειλικρινα η εργασια εκει για πολλους δεν ηταν οτι πιο ευκολο....
εμενα δε με ενοχλει να με καλουν απο εταιρειες που ειμαι ηδη πελατης τους,γιατι μπορει να μαθω κατι που δεν ξερω πχ νεα υπηρεσια.Αλλα απο αλλες εχω ενα θεμα...(εξαιρουνται τα γκομενακια που στελενει η Hol κατοικον για ενημερωση)