PDA

View Full Version : 748



koursaros7
19/05/2005, 00:17
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΧς ΕΝΑ 748 ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΝΙΑ STAGE 2 DUCATI PERFORMANCE ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥΣ.PLEASE ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΣΜΟΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:confused:

anco
19/05/2005, 00:43
Λοιπον.....

Δεν εχει σημασια που ειναι Ducati σε ολες τις μοτο ειναι το ιδιο.

Θελεις

ΑΝΕΒΑ-ΚΑΤΕΒΑ Κινητηρα καμια 200αρα.

Σετ φλαντζες κυλινδρων - τσιμουχες στις βαλβιδες + ενα γυαλισματακι στην κεφαλη. (Για τις φλαντζες ειναι σιγουρο 100%)
τα αλλα αφου ανοιγεις το μοτερ ΄καλο ειναι να γινει ενα refresh στα εσωτερικα.

Ακομα μπορεις να πλανιαρεις και το καπακι για να ανεβει και η συμπιεση μιας και θα βαλεις αγριοτερους εκκεντοφορους (θα εχεις πολη δυναμη απο τις μεσαιες και πανω....οποτε θα ξεκολας απο τα 600αρια πολυ ευκολα.....ειδικα σε κλειστες διαδρομες) το κερδος μονο απο την πλανη 6-7 αλογα (τα οποια θα ειναι δυναμιτης).

Αν τα πιστονια ειναι απο μονα τους υψηλης συμπιεσης (δηλαδη με το που τα βαλεις ανεβαινει η συμπιεαη π.χ απο 12 στο 13) η πλανη ειναι περιτη (και ο μηχανικος θα σου πει παπαριες οτι και καλα θελει πλανη).

Ο χρονισμος στο Desmo καλο ειναι να γινει απο καποιον Ducati dealer π.χ Hellinimoto (Δεν κανω διαφημηση) που ασχολουνται.

Ακομα μιας και και θα μπουν εκκεντροφοροι + πιστονια (δεν ξερω αν θα βαλεις και εξατμιση) πρεπει να παρεις και τσιπ (απο τον Ferracci) ανεβαζει τα ρευματα και τον κοφτη γυρω στις 13000 στροφες οφελειμες.

Αυτα τα λιγα...ολο το tuning παντως γυρω στα 700-800 ευρω.

Η δυναμη που κερδισεις αν γινυν τα παραπανω ειναι 15-20 αλογα.







:wave2:

GST
19/05/2005, 07:45
εγω ειμαι της αποψης να αλλαξεις μονο εκκεντροφορους και να μην κατεβασεις το μοτερ.....μονο εκκεντροφορους και ψαξε για λαιμους με μεγαλυτερη διαμετρο απο την μαμα....αν εχεις βαλει τελικο πιο ελευθερο .....μαζι με φιλτρο και αλλο cpu εισαι οκ για τον δρομο .......στο λεω γιατι το μοτερ του 748 θελει που θελει πολυ συντηρηση...αμα ανοιξεις και μοτερ και ψαχνεσε...κλαφτα χαραλαμπε αμα κατσει στραβη:wave2:

koursaros7
19/05/2005, 15:21
ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΦΟΡΑΕΙ ΤΑ CARBON ΤΙΣ TERMIGNIONI ΕΧΩ ΦΙΛΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΥΟ ΤΣΙΠΑΚΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΟΤΕΡ?

anco
19/05/2005, 15:58
Δεν ξερω ποσο compact ειναι ο κινητηρας σου, και αν μπορει ο μηχανικος να το φτιαξει πανω στο πλαισιο.

Οσο για εξατμισεις + φιλτρο + τσιπ , οι εκκεντροφοροι θα δωσουν καλητερο τραβηγμα στα μεσαια (σχεδον στο μεσο τους) και ψηλα.

Θα χαλασεις λιγο τις χαμηλομεσαιες σου αλλα πανω θα κερδιζεις.

Δηλαδη δεν θα εισαι flat στην δυναμη.

Ακομα δες

http://www.redracingparts.com/en/english.htm

Eχει μονοδρομους συμπλεκτες - τσιπ Ferracci - Βrembo κιτ - Κομπλε συστηματα εξατμισεων.

:wave2:

koursaros7
19/05/2005, 16:07
ΝΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΗΣ RED RACING ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΦΟΝΙΑΔΕΣ

anco
19/05/2005, 18:01
Τους εκκεντροφορους τους πηρε μεσω email ?

Γιατι στο site δεν εχει :confused:

Στα MAC το παει ενας φιλος το δικο του στην Λ.Κυμης, μου εχει πει καλα λογια.

Το 748 πιο ειναι (SPS , R , απλο )?

Ποσο κανει αν θελω και εγω ενα ?

Εχεις οδηγησει κατι αλλο να το συγκρινεις ?




:wave2:

koursaros7
19/05/2005, 21:26
ΕΛΑ ΡΕ ΣΥ ΕΛΕΙΠΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SPS FINAL EDITION.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ BIPOSTO ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ.ΕΧΩ ΟΣΗΓΗΣΕΙ ΕΝΑ S ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΦΙΛΤΡΑ ΚΑΙ RACING ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΒΑΣΙΚΑ ΑΠΛΑ ΕΙΧΕ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ!ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΞΑΔΕΡΦΟ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ 300 ΕΥΡΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΤΙΜΗ.

Man7
25/05/2005, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr

ΑΝΕΒΑ-ΚΑΤΕΒΑ Κινητηρα καμια 200αρα.


:wave2:

Συγγνώμη που πετάγομαι τώρα, αλλά 200 ευρώ θέλεις για λύσε-δέσε μοτέρ:eyepop: :eyepop: :eyepop: ;;;!!! Τζάμπα μου ακούγεται!!! Ποιός είναι ο μηχανικός και πόσα παίρνει για μονολύλινδρο;;;

Μάνος
:beer: