PDA

View Full Version : Ducati 749 ή Aprillia Mille 2004???



angelrsv
14/01/2004, 15:36
Ενώ το Mille ειναι καλύτερο μηχανακι, απιστευτο design, πιο ολοκληρωμενο για τα λεφτα που δίνεις, το Service της Aprillia ειναι για τον Π.....ο!!!

Το Ducati απο την αλλη ειναι πιο κουραστικο, λιγοτερο δυνατο, αλλα οταν το οδήγησα επαθα πλακα. Το μηχανακι αυτο στριβει!!!

Εχει κανεις να καμμια γνωμη για καποιο απο αυτα τα 2?

TITANIUM
15/01/2004, 02:19
to 749 stribei......giati to mille den stribei?>

an dialekseis ducati pare 999 giati to moter tou 749 einai apieikws gia ton poutso!!!

ase pou 8a 3enerwseis me to gazi grhgora egw anamesa s ayta ta 2 8a eperna mille an e3ereseis to gegonos ori pote mou den 8a agoraza italiko mhxanaki ektos kai an kerdiza to joker!!!
mazeuoume tosa lefta me polu kopo gia na ta paroume mhn ta mazeyoume kai gia ta synergeia!!amartia einai!

angelrsv
15/01/2004, 11:17
Σαφως και το Mille στριβει. Απλά το γεγονος οτι το 749/999 εχει το κέντρο βαρους χαμηλοτερα σε συνδιαζμο με την θεση οδηγησης (μεσα στο μηχανακι) δινει αλλη αισθηση στην στροφη. Οταν το οδηγησα στον περιφεριακο υμητου ηθελα να βαλω κατω τον αγγωνα και αισθανομουν οτι θα το εκανα αν το μηχανακι ηταν δικο μου.

Τα 19.0000 ευρω του 999 ειναι μαλλον πολλα για αυτο που τελικα παιρνεις.

Σχετικα με το θεμα του ευρωπαικου, αυτη τη στιγμη εχω mille 2001 που εχει 52.000 χλμ. και δεν με εχει απογοητευσει καθολου. Η απογοητευση ειναι το service και τα ανταλακτικα. Σε μια χιμα στα μεγαρα εσπασα την μανετα του φρενου. Μου ειπαν να περιμενω 3 βδομαδες. Ειναι αστειο να μην μπορεις να κυκλοφορησεις το μηχανακι επειδη δεν βρισκεις μανετα.

Με τα γιαπωνεζικα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα απλα θεωρω οτι τα ευρωπαικα εχουν εναν πιο ιδιαιτερο χαρακτηρα και το βασικοτερο. Δεν εχεις τοσο πολυ αγχος μην σου το φανε.

skor-billys
27/01/2004, 20:30
An kai katoxos Ducati sou protino to mille.
Oxi epidh den eimai euxaristimenos apo thn dikia mou Ducati klp. Kamia sxesh. Apla gia to mille exo mia apopsh. To exei ena filos mou kai ta perisotera ta3idia ta pame mazi. To exo odhghsei kai einai polu kalo mhxanaki. Kai to kalo einai oti ta exei ola, kai dunamh kai omorfia kai ola ta sxetika. Pantos gia ta lefta pou exei a3izei kai 8a mhneis kai euxaristimenos. Epishs me +700 euro sou bazoun e3atmhsh filtro kai fuel managment kai exeis kai -10kg. Alla kai autos me to service exei problhmata. Polu koukouroukou bre aderfaki mou. Se opoion kai na to paei o ka8enas leei ta dika tou.

Gia Ducati pera apo to multistrada den 3ero na sou po kati. kai prokimenou na leo m@l@kies kalhtera na mhn po tipota allo. An kapios filos edo sto forum exei apopsh gia 749 as pei.

milaber
08/02/2004, 21:25
749 με τη μία!
Το arprilia είναι καλό αλλά το design των 749/999 δεν το έχει κανένα!
Από άποψη δύναμης κλ.π. λογικό είναι όταν το ένα είναι χιλιάρι ενώ το άλλο μικρότερο.
ducati και πάλι ducati, και άσε τους γιαπωνέζους να λένε!
Να δω πότε θα μαζέψω τα λεφτά για το monster!