PDA

View Full Version : κωδικός χρώματος για Fazer



tamis
19/05/2005, 12:43
Ρε παιδια σημερα παρελαβα την καρινα μου για το φαζερ μου υποψην ειναι 600 κυβικα και ειναι 2004 ασημι χρωματος. ολα καλα και ωραια παω στο βαφεα να μου την βαψει ασημι. του δειχνω αυτην την ετικετα που εχει απο κατω απο την σελα και τι μου λεει αυτος δεν ειναι κωδικος χρωματος!!! το κοιταω και γω μενω μαλακ@ς παω απο την αντιπρωσοπια YAMAHA τα λεφτα μου να χα... μου λενε δεν υπαρχει κωδικός χρώματος... καλα ρε λεω θελω να βαψω την καρίνα μου τι να την βαψω ενα τυχαιο ασημι? με δουλευεις? η απαντηση του τυπα: προβλημα σου φιλαρακι εμεις πουλαμε αυθεντικες καρινες ας αγοραζες απο μας. οκ του λεω και αν πεσω τα γρατσουνισω και θελω να τα βαψω τι γινετε? απαντηση: αγοραζεις καινουργιο!!!!

ΡΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΙΤΟΙ ΡΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!

εχει κανεισ τον κωδικο να παω να την βαψω γιατι θα κανω ζωοκτονια.... ακου κει τα ζωααα τι λεενεεε ρεεεεεε!!!!!!

δηλαδι αν εγω γουσταρω να την βαψω ολη ασημι θα μου πουνε βαψτην ολη για να ειναι ιδια τα χρωματα???/// τριτοκοσμικοι μαλ@κες!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

dankannn
19/05/2005, 15:56
Δεν μπορείς γιατι δεν υπαρχει κωδικός χρώματος η ΥΑΜΑΗΑ έχει ειδικά χρώματα σαν κραγιον θα σου φτιάξουν στο περίπου αλλα δεν θα είναι ίδιο με αυτο στο φεριγκ η στο ντεπόζιτο.
Έχω ρωτηση βαφέα που των ξέρω για να μου φτιάξει χρώμα για ένα χτυπηματακι στο φεριγκ απο το δικο μου FAZER 600(μοντ 2002) αν σου πουν οτι θα στο φτιάξουν είναι ψέυτες έχει πολλές διαφορετικες στρωσεις.:( :wave2:

petridist
20/05/2005, 13:05
Ένας καλός βαφέας μπορεί να σου κάνει ακριβώς την απόχρωση που είναι το μοτόρι.

Προσωπικά, στην Transalp 650 ασημί που είχα μου έβαψε μπροστινό φτερό που είχε γρατζουνιστεί και δεν φαινόταν καμία μα καμία διαφορά!

Δεν ξέρω πως γίνεται ακριβώς, σίγουρα όμως με κάποιο μηχάνημα πρέπει να διαβάζει το χρώμα και να φτιάχνει το ίδιο..

οπότε γ@μ@ τη Yamaha και βρες έναν σωστό βαφέα.


:wave2:

tamis
20/05/2005, 13:23
παιδια απο οτι φαινετε το ασημι ειναι το χρωμα με κωδικο S3 ειναι το μονο που σκια και στον ηλιο φαινετε το ιδιο. τι να πω .... μαλ@κες ιαπωνες....

dankannn
20/05/2005, 13:31
Σε HONDA-KAWASAKI-SUZUKI ναι αλλα οχι σε YAMAHA
H ΥΑΜΑΗΑ έχει ειδικά χρώματα σαν κραγιον
με πολλές διαφορετικες στρωσεις.
Μου το έχουν πει δυο διαφορετικοι βαφείς απο τους πολυ γνωστους στην πιατσα.
Λες να ήταν μ@λ@κες και να μην θέλανε λεφτα?
Θα σου φτιάξουν στο περίπου με ενα μηχάνημα που διαβάζει το χρώμα και λεγεται χρωματογραφος αν δεν κάνω λαάθος.:p :p :wave2:

marios8
20/05/2005, 23:20
Εμενα παντος οταν μου επεσε απο το σταντ και βρηκε μια πετρα με αποτελεσμα γρατζουνια, πηγα τη μασκα για βαψημο και το αποτελεσμα ηταν τελειο. Στο fazer 03 :beer:

dankannn
21/05/2005, 13:00
Πες στον tamis που το πήγες να το παει και αυτος.:p

marios8
21/05/2005, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
Πες στον tamis που το πήγες να το παει και αυτος.:p

Εμενα ο μηχανικος μου ειναι στην κατω Ηλιουπολη (Δαιδαλου και Κυπριων Ηρωων) αλλα αυτος δεν ειναι βαφεας. Εγω την αφησα σε αυτον ο οποιος την πηγε(δεν ξερω με ποιον συνεργαζεται). Θα προσπαθησω να ερθω σε επαφη μαζι του να ρωτησω. Θελω να πω στον tamis οτι σιγουρα υπαρχει μηχανημα που κανει αναλυση και μπορει να σου βρει το ακριβες χρωμα τησ μοτο σου. Αν ρωτησει το μηχανικο του θα του πει που πρεπει να παει :) . Μην ακουτε τον ενα και τον αλλο που θελουν να τα αρπαξουν, ολα γινονται το 2005 ακομα και του σπανου τα γενια :wacko: