PDA

View Full Version : Κουκούλα



Anastassios
19/11/2009, 12:40
Ρε παιδιά πήρα μια κουκούλα, και μόλις πάρκαρα την μηχανή το σκέφτηκα: "Μπορώ να την βάλω πάνω σε ζεστή μηχανή;" το χαρτάκι μέσα λέει όχι!

Ε ρε παιδιά, αν δεν μπορώ να την σκεπάζω μόλις παρκάρω, τι νόημα έχει; εγώ θέλω να μην μου σκονίζεται, να είναι όσο γίνεται σαν καινούργια.... (υπάρχουν και περιστέρια με διάρροια)

καμιά πατέντα υπάρχει; θέλω να την έχω πάντα σκεπασμένη

Cpt. Haddock
19/11/2009, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anastassios
Ρε παιδιά πήρα μια κουκούλα, και μόλις πάρκαρα την μηχανή το σκέφτηκα: "Μπορώ να την βάλω πάνω σε ζεστή μηχανή;" το χαρτάκι μέσα λέει όχι!

Ε ρε παιδιά, αν δεν μπορώ να την σκεπάζω μόλις παρκάρω, τι νόημα έχει; εγώ θέλω να μην μου σκονίζεται, να είναι όσο γίνεται σαν καινούργια.... (υπάρχουν και περιστέρια με διάρροια)

καμιά πατέντα υπάρχει; θέλω να την έχω πάντα σκεπασμένη

Το να περιμένεις μισή ώρα να κρυώσει δεν το θεωρείς εφικτό; :look:

Gandalf dr685sm
19/11/2009, 13:01
Ο λόγος του να μην την σκεπάζεις όσο είναι ζεστή έχει να κάνει μάλλον οτι το υλικό της δεν αντέχει το πυρωμένο μέταλλο εξατμίσεων και μοτέρ , με αποτέλεσμα να λιώσει πάνω στην καλή σου και να έχει πολύ περισσότερα προβλήματα , εκτός των κουτσουλιών, απο περιστέρια με στομαχόπονο....

Συν του οτι όταν το κάνεις με πολύ χαμηλές θερμοκρασίες το βράδυ , μπορεί να σχηματιστεί υγρασία κάτω απο την κουκούλα , όπου με τον καιρό να σου δημιουργήσει και προβλήματα σκουριάς.

Gandalf

alcapone09
20/11/2009, 04:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anastassios
Ρε παιδιά πήρα μια κουκούλα, και μόλις πάρκαρα την μηχανή το σκέφτηκα: "Μπορώ να την βάλω πάνω σε ζεστή μηχανή;" το χαρτάκι μέσα λέει όχι!

Ε ρε παιδιά, αν δεν μπορώ να την σκεπάζω μόλις παρκάρω, τι νόημα έχει; εγώ θέλω να μην μου σκονίζεται, να είναι όσο γίνεται σαν καινούργια.... (υπάρχουν και περιστέρια με διάρροια)

καμιά πατέντα υπάρχει; θέλω να την έχω πάντα σκεπασμένη

Mallon eksartatai apo thn poiothta.. egw mia koukoula pou eixa ap ta praktiker, thn evaza panw me th mia meta to parkarisma kai den eixa provlima. Apla to prosexa ligo na mhn efaptetai h koukoula panw sthn eksatmish.

paranoid
20/11/2009, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από alcapone09
Mallon eksartatai apo thn poiothta.. egw mia koukoula pou eixa ap ta praktiker, thn evaza panw me th mia meta to parkarisma kai den eixa provlima. Apla to prosexa ligo na mhn efaptetai h koukoula panw sthn eksatmish.

+650

Παίζει να έχουμε και την ίδια. Είναι αρκετά χοντρή και απο μέσα έχει επένδυση απο ύφασμα οπότε και να κουμπήσει καπου ζεστά δεν λιώνει το πλαστικό. Βέβαια στο v-strom η εξάτμιση έχει ένα προστατευτικό που δεν καίει όσο το μέταλλο, οπότε εξαρτάται και απο τί μηχανή έχεις.

:beer: :beer: