PDA

View Full Version : Σημα Καμπάνα?



hidefnick
21/11/2009, 11:47
Δεν υπάρχει λέμε.... (http://www.youtube.com/watch?v=_KmyjfC8_C0) :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Και επιτελους πρέπει να φτιαχτεί ενα αντίστοιχο βιδεάκι και για το moto.gr

felter
21/11/2009, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Δεν υπάρχει λέμε.... (http://www.youtube.com/watch?v=_KmyjfC8_C0) :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Και επιτελους πρέπει να φτιαχτεί ενα αντίστοιχο βιδεάκι και για το moto.gr για το moto.gr για το moto.gr

:bigcry:

konsttanttinos
21/11/2009, 12:12
Τον ξεφτυλισαν για τα καλα το ελληνα φανταρο οι γερμανοι παρουσιαζοντας ενα ματσο φλωρακια να τραγουδανε σαν το επιτελειο της αλικης στο κηποθεατρο, και το μονο που λειπει ειναι οι τρυφερες στιγμες..:a04:

Akatanomastos
21/11/2009, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τον ξεφτυλισαν για τα καλα το ελληνα φανταρο οι γερμανοι παρουσιαζοντας ενα ματσο φλωρακια να τραγουδανε σαν το επιτελειο της αλικης στο κηποθεατρο, και το μονο που λειπει ειναι οι τρυφερες στιγμες..:a04:

ενω κατα τα αλλα ειναι πολυ σοβαρο πραγμα ο στρατος:bigcry: :lol:

MikeG
21/11/2009, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τον ξεφτυλισαν για τα καλα το ελληνα φανταρο οι γερμανοι παρουσιαζοντας ενα ματσο φλωρακια να τραγουδανε σαν το επιτελειο της αλικης στο κηποθεατρο, και το μονο που λειπει ειναι οι τρυφερες στιγμες..:a04:


Όπα ρε φίλε... Σίγα δηλαδή.. Αντιγραφή ταινίας Λούφας & Παραλλαγής είναι..
& στη τελική τι είναι δηλαδή ο Έλληνας φαντάρος?

Να σου πω εγώ?
Ο πιο μαλάκας Ευρωπαίος που πάει στρατό και κάνει ότι παπαριά καβλώσει κάποιων μαλάκων Δημοσίων Υπαλλήλων το κεφάλι, για να συντηρούνται οι τόσοι Συνταγματάρχες & παντώς είδους στρατιωτικοί μαλάκες & ξύνουν τα π@π@ρι@ τους.
Πιο πολλοί είναι οι υψηλόβαθμοι π@ρ@ τους χαμηλόβαθμους..


Αλλά ντάξει, στο μπορντέλο Greece, δεν περιμένεις κάτι άλλο. :wave2:

KaTaNaS
21/11/2009, 12:19
η διαφημιση νγαζει γελιο, οποτε την ξαναβλεπεις ανετα, οπότε ειναι πετυχημένη!


Όσοι προσβάλονται πιστευω πως ζουν στον κόσμο τους, γιατι ο στρατος πλεον ειναι ενα τεραστιο εκκολαπτήριο ψήφων, τίποτε άλλο :sad:

evvou
21/11/2009, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τον ξεφτυλισαν για τα καλα το ελληνα φανταρο οι γερμανοι....

ναι τους Γερμανους περιμεναμε....λες κ δε το εχει ξεφτυλισει το θεμα η ιδια μας η χωρα....

τα σπαει το spotακι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrBig
21/11/2009, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τον ξεφτυλισαν για τα καλα το ελληνα φανταρο οι γερμανοι παρουσιαζοντας ενα ματσο φλωρακια να τραγουδανε


ναι οντως, στην πραγματικοτητα τα ματσο φλωρακια δεν τραγουδανε.

ermiss
21/11/2009, 13:22
http://troktiko.blogspot.com/2009/11/blog-post_7982.html

Και έλεγα ποιος μπορεί να πάρει στα σοβαρά το πρωκτικό...

konsttanttinos
21/11/2009, 15:07
Ας πω κι εγω μια μαλακια σαν τις υπολοιπες (πλην mikeg).
Πολλοι φιλοι μας ζουν απο τον στρατο, μερικοι ειναι στρατοκαβλοι, αλλοι ειναι στα @@ τους, αλλα εφοσον πηγαμε ολοι φανταροι (πλην μερικων λουλουδων) ειδαμε ποσο σοβαρη φανταζει και η πιο γελοια κατασταση μεσα στον λοχο.

Για μενα ειναι μια μαλακια διαφημιση, οπως αλλωστε και πολλες αλλες, και δεν βρηκα τιποτα αστειο στο περιεχομενο της.Το οτι την σχολιασα αρνητικα σας πειραξε, το οτι χαλασα το συννεφακι σας οτι στην ελλαδα ειναι ολα γελοια - μαζι και ο στρατος - ή απλα θελατε να πατε κοντρα, ετσι απο συνηθεια?
Δεκτα ολα, και παλι καλα που μπηκατε στον κοπο να σχολιασετε το post μου γιατι επρεπε να γελασω με κατι κι εγω.
Φιλικα και :beer: :beer: :beer:
ps. @ermiss το πρωκτικο μου αρεσει:blush: :blush: και το παιρνω πολυ στα σοβαρα, το troktiko το διαβαζω καμμια φορα, εσυ βλεπω θυμασαι και καθε αναρτηση του.

Αφιερωμενο σε οσους πληγωσα...:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.youtube.com/watch?v=B_o8F36CfHU

ermiss
21/11/2009, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos

ps. @ermiss το πρωκτικο μου αρεσει:blush: :blush: και το παιρνω πολυ στα σοβαρα, το troktiko το διαβαζω καμμια φορα, εσυ βλεπω θυμασαι και καθε αναρτηση του.




Το ότι το διαβάζω δεν σημαίνει ότι θα πάρω σοβαρά όσες μαλακίες λέει...

Φιλτράρισμα πληροφοριών λέγετε αυτό...

Και ναι ο συγκεκριμένος σχολιασμός του πρωκτικού με είχε κάνει να γελάσω... Οπότε το θυμήθηκα μόλις το έγραψες..

NikosKK
21/11/2009, 15:13
@@ σήμα έχει by the way η Cosmote :P

evvou
21/11/2009, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Δεκτα ολα, και παλι καλα που μπηκατε στον κοπο να σχολιασετε το post μου γιατι επρεπε να γελασω με κατι κι εγω.
Φιλικα και :beer: :beer: :beer:

δεν επρεπε να γελασεις με κατι...εσυ ασχοληθηκες με κατι που δεν σου αρεσε και πηρες τις αναλογες απαντησεις...

μπορουσες
α) να μην ασχοληθεις καθολου με κατι που σε χαλασε
β) να ανοιξεις ενα αλλο θεμα και να κανεις καποια σηζητηση πανω στο θεμα αυτο απο τη στιγμη που σε προβληματιζει η εχεις κατι να πεις γι'αυτο


ή απλα θελατε να πατε κοντρα, ετσι απο συνηθεια

ο διαλογος δεν ειναι κοντρα...κ δε νομιζω πως θα το βουλωσουν ολοι για να μη νομιζεις εσυ-εγω-ο μπαμπης-ο μητσος οτι πανε να δημιουργησουν κοντρα...

επισης ειναι χιουμοριστικη διαφημιση....μονο αυτη δειχνει οτι να'ναι??? ολες οι γκομενες δλδ ειναι διμετρες και παναδυνατες-παντα βαμμενες-χτενισμενες? κ ολοι οι αντρες φετες και μοντελα???? πολλη σημασια δε δινουμε σε μια διαφημιση???

κ εδω ειναι τα ανεκδοτα :wave2::beer:

υγ: το να εισαι ειρωνικος κ μετα να λες "Φιλικα" ειναι λιγο υποτιμητικο για τη νοημοσυνη μας :wave2:

hidefnick
21/11/2009, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
.....
http://www.youtube.com/watch?v=B_o8F36CfHU

Αρχηγέ χαλάρωσε λίγο και διασκέδασέ το λίγο.

Πάρε και μερικά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ video απο στρατούς "σοβαρών" χωρών, και μάλιστα γυρισμένα στο Αφγανιστάν. (Και plz μη αρχίσουμε για ιμπεριαλισμούς και λοιπες ιστορίες)

Εδώ οι Ολλανδοί, που το ξεκίνησαν (http://www.youtube.com/watch?v=m4eTnN6AW14)

Εδώ έχουμε μπουμπούκια άγγλους (SAS)... (http://www.youtube.com/watch?v=Ld1DTmXesTo)

και αν ψάξεις στο νετ θα βρεις και άπειρα αλλα.

Και επίσης η διαφήμιση μονο από έλληνα, που έχει περάσει απο φυλάκιο, θα μπορούσε να έχει γραφτεί.... Αρα δεν "φταίει" ο γερμάνος κεφαλαιοκράτορας αλλά ο έλληνας διαφημιστής...

cityfly
21/11/2009, 18:21
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fantacid
21/11/2009, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τον ξεφτυλισαν για τα καλα το ελληνα φανταρο οι γερμανοι παρουσιαζοντας ενα ματσο φλωρακια να τραγουδανε σαν το επιτελειο της αλικης στο κηποθεατρο, και το μονο που λειπει ειναι οι τρυφερες στιγμες..:a04:

στο λιακοπουλο το ακουσες??

:lol: :lol: :lol: :lol:

SVX
21/11/2009, 19:14
αστεια ξεαστεια...... τα φυλακια ΔΕΝ παλευονται....αυτοι που εχουν βγαλει Χριστουγεννα και Πρωτοχρονιες (εχω φαει μελομακαρονο πικρο...) ξερουν.....


ΚΑΤΑ τα αλλα.....ειναι ακριβης ως προς την πιστοτητα....


καπως ετσι τα θυμαμαι κι εγω...

εξαρτησεις να κρεμονται απο τα κρεβατια....ταβλι για να σκοτωσεις την ωρα ....και δεν ελειπαν και οι "χαρακτηρες" οπως αυτοι της διαφημισης .....η λουμπινα με το ντεκαπαζ....οι "σφικτες" ....ο βυσματιας ξερακιανος κεπικαριος..... ο χλαπατσας μπουλης ....ο ΔΟΝ Κολοκοτρωνης που αφηνε μουστακι γιατι ηταν το μονο ιχνος ελευθεριας στον Ε.Σ. (μετα απο τον φραππε)....Και ο Deliveras που ολοι τον περιμεναν σαν τον Αη Βασιλη.... :D :D :D :D :D

TROOPER
22/11/2009, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
......
ps. @ermiss το πρωκτικο μου αρεσει:blush: :blush: και το παιρνω πολυ στα σοβαρα......

την τριτη εχει οντισιον για το σικουελ της διαφημισης αδερφε :winka:

vangelis 64
22/11/2009, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
την τριτη εχει οντισιον για το σικουελ της διαφημισης αδερφε :winka: Τι μλκς..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

konsttanttinos
22/11/2009, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
την τριτη εχει οντισιον για το σικουελ της διαφημισης αδερφε :winka:



Bλεπω οτι ενδιαφερονται πολλοι..:winka:

guzzistas
22/11/2009, 23:55
το χιούμορ είναι περίεργο πράγμα.. ο καθένας το αντιλαμβάνεται με διαφορετικό τρόπο...


εμένα πάντως μου άρεσε η διαφήμιση... έχει πλάκα:lol: :wave2:

Tpap
22/11/2009, 23:57
εκπληκτική διαφήμηση...:a14:

TROOPER
23/11/2009, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Bλεπω οτι ενδιαφερονται πολλοι..:winka:

δειξε μου τους φιλους σου να σου πω τι εισαι :lol: :lol: :lol:

kalgeorge
23/11/2009, 09:42
ρε μη λετε οτι να ναι..:rotflmao:

φοβερη διαφημιση....πολυ εξυπνη και ωραια φτιαγμενη.

αν ειναι να θεωρουμε οτι ξεφτιλυζει κατι....τοτε πρεπει να κοψουμε ολες τις διαφημισεις....

vstrider
23/11/2009, 10:30
χαζομάρα.
γενικεύσεις και εκλογικεύσεις που δημιουργούν μερικώς λανθασμένες εντυπώσεις.
κάποια φυλάκια μπορεί να είναι έτσι αλλά...
υπάρχουν και κάποια άλλα που σε έχουν βάλει στο στόχαστρο και σε παρακολουθούν από τα 2 χλμ.
κάποιοι από εδώ μέσα, που έχουν ζήσει και κάνει κάποια πράγματα, καταλαβαίνουν τι λέω.
άποψή μου:beer:

H.A.Balafoutre
23/11/2009, 12:38
XAXAXAXA

Τι μ@λ@κες...λάθος τραγούδι...έπρεπε να βάλουν ότι και οι άλλοι στρατοί (Is This the Way to Amarillo)...με τις φθηνοδουλειές τους...εμείς γυρίσαμε υπερπαραγωγη και με σπόνσορα τηλεπικοινωνικό γίγαντα...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


Πάντως η κλάψα για τον στρατό καλά κρατεί....πολύ κλάψα όμως...μα πάρα πολύ...λες και στις ζωές σας βλέπετε άλλη πραγματηκότητα....νομίζεται πως κάνετε κουμάντο στις ζωές σας...ενώ στην ουσία το κουμάντο το έκανες στον στρατό...

Και στο κάτω κάτω τι είναι ο στρατός.

Ενώ ο καθένας μας προσπαθεί να φυλάγεται από αναποδιές που συναντάει στη ζωή του, κάποιες φορές κιόλας δεν ξέρει από που του ήρθε το παστέλι...στον στρατό μας μαθαίνουν (ντάξει σε γενικές γραμμές) με τον έναν ή τον άλλον τρόπο πως να συμπεριφερόμαστε αν γίνει κάτι κατά των σπιτιών μας, των μανάδων μας κτλ...

Σιγά και τον στρατό δηλαδή και όλη τη φιλολογία...και την κλάψα.....

Με τράπεζα τα έβαλες ποτέ να δεις τι πάει να πει κοκό! Με το δημόσιο! Με έναν μαλάκα προϊστάμενο που σε έχει βάλει στο μάτι....

Πάντως στην διαφήμιση όλοι τους, μα όλοι τους όμως ένας κι ένας....χαχαχαχαχααααα

Gandalf dr685sm
23/11/2009, 12:45
Ξεκολάτε μωρέ... απίστευτο γέλιο η διαφήμιση.

Όταν την είδα για πρώτη φορά νόμιζα οτι ήταν κάτι σαν "προσεχώς" απο ταινία... και εκεί που βλέπεις και καλά τους "matcho" στρατιώτες πέφτει το τραγουδάκι αλά YMCA και έχω πέσει κάτω απο τα γέλια λέμε.

Μην γίνεστε σεμνότυφοι... ο στρατός και κάθε άλλη Αρχή η υπηρεσία της χώρας δεν περιμένει να ξεφτυλιστεί απο μια διαφήμιση. Υπάρχουν και άλλα πράγματα που ανήκουν στην σφαίρα του πραγματικού και έχουν να κάνουν με ..

- κλοπές όπλων , hummer απο στρατόπεδα..
- Καφριλίκια κάποιων..
- Μίζες για εξοπλισμούς κοκ.

Φοβερό σποτάκι είναι και το μόνο σίγουρο είναι οτι το θυμάσαι .. κάτι που είναι και το ζητούμενο απο τους διαφημιστές.

Gandalf

Gandalf dr685sm
23/11/2009, 12:48
α.. και για το moto.gr υπάρχει video σχετικό στο youtube...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=38147&highlight=spam

:lol: :lol: :lol:

Gandalf

idi
23/11/2009, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
@@ σήμα έχει by the way η Cosmote :P

+1 :lol: :lol: :lol: :lol:

sergiosm
23/11/2009, 16:11
Και να φανταστεί κανείς ότι όλα ξεκίνησαν από ... μία διαφήμιση για κινητό

που να είχε και κανά, πραγματικό, μήνυμα για τον στρατό

θα είχε ξεκινήσει η τρίτος παγκόσμιος πόλεμος...


Ρε πάμε καλά, τί το κακό έχει η διαφήμιση;;;;

και από που προκύπτει η οποιαδήποτε αναφορά στον Ελληνικό στρατό;;

Είδατε πουθενά καμιά σημαία; κανά διακριτικό;

Ακούσατε κάποιο σχόλιο για τον στρατό;

ΟΧΙ.

ΈΛΕΟΣ δηλαδή τί άλλο θα ακούσουμε;;;

υ.γ.
1. αλήθεια, αυτή
http://www.youtube.com/watch?v=MtnJ6e5Kc_A&feature=related
γιατί δεν προκάλεσε αντιδράσεις;; (έστω και από το ... troktiko)

2. προσωπικά και τις δύο τις βρήκα πολύ καλές ...

fantacid
23/11/2009, 16:33
αν το δεις απο την αλλη ειναι προπαγανδα του ΕΣ!

κ καλα οτι ακομα κ στο στο τελευταιο φυλακιο η διαμονη ειναι τοσο υπεροχη με τρελο παρεακι που το χουν ριξει στο τραγουδι!

αυτα βλεπουν οι καημενοι πιτσιρικαδες κ θελουν να πανε στρατο για να "γουσταρουν" οπως κ οι τυποι στο διαφημιστικό, φυσικα η αληθεια ειναι πολυ πιο σκληρη....... αλλα οταν το μαθουν τα θυματα της διαφήμισης θα ειναι ηδη αργα!

:mad: :mad: :mad:

που ειναι το ε σου ρου ????

caesarsk
23/11/2009, 16:59
Sorry ρε παιδια...αλλα επειδη το θέμα της διαφήμισης είναι για το σήμα του κινητου που πιάνει παντού



μπορεί τοτε κάποιος να μου πει τι π@π@ριες μας έλεγε ο Dimichios στο παρακάτω θέμα;;


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=89895


αντε γιατι μου φαίνεται οτι οι mods εδω μέσα μας κοροιδευουν κανονικα...και καλα δεν εχει σημα το κινητο μου και ετσι δεν εχω τι να κανω και διαγραφω αγγελίες

sergiosm
23/11/2009, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Sorry ρε παιδια...αλλα επειδη το θέμα της διαφήμισης είναι για το σήμα του κινητου που πιάνει παντού



μπορεί τοτε κάποιος να μου πει τι π@π@ριες μας έλεγε ο Dimichios στο παρακάτω θέμα;;


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=89895


αντε γιατι μου φαίνεται οτι οι mods εδω μέσα μας κοροιδευουν κανονικα...και καλα δεν εχει σημα το κινητο μου και ετσι δεν εχω τι να κανω και διαγραφω αγγελίες


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry::bigcry: :bigcry:

ermiss
24/11/2009, 00:40
Μπορεί η cosmote να μην έχει σήμα.

Μπορεί ο Ε.Σ. να είναι πιο μάχιμος απο το σποτάκι.

Το σίγουρο είναι ότι το spamming είναι η αγαπημένη ασχολία των moto.gr readers :lol:

p@nos
24/11/2009, 13:27
και γαμω η διαφημιση ειναι τρομερη


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:beer: :beer: :beer:

DUKASII
24/11/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Τον ξεφτυλισαν για τα καλα το ελληνα φανταρο οι γερμανοι παρουσιαζοντας ενα ματσο φλωρακια να τραγουδανε σαν το επιτελειο της αλικης στο κηποθεατρο, και το μονο που λειπει ειναι οι τρυφερες στιγμες..:a04: ti pes tora re sy...:lol: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

sniper
24/11/2009, 14:00
Πάλι καλά που δεν χρησιμοποιήσανε προφυλαχτικά στην διαφήμιση, γιατί με αυτά που γράφονται, θα έπρεπε να κόψουμε το γ@μήσι.....


Αν κάποιοι λόγω ηλικίας το έχουν ξεχάσει παρακαλώ να μην καρφωθούν... :lol:

el_hymador
24/11/2009, 14:17
Βασικα η διαφημιση ειναι γ.τ.π. ο gcrook θα τη γυρναγε πολυ πιο καλα...(και το εννοω!)