PDA

View Full Version : θελω να πατησω χωμα



GTZ750
19/05/2005, 22:08
λοιπον θελω να σας θεσω μια επιθυμια μου!!!:rolleyes: :rolleyes:
οσο και αν φαινεται παραξενο ειμαι κρυφος λατρης του "χωματος" :eyepop:
και αυτο εχω σκοπο το καλοκαιρι ελπιζω να παρω ενα "καθαρο" 250!:look: θελω ναμου πειτε την γνωμη σας για αυτα και ειναι καταλληλα για χρηση εντουρο στα κοντινα και πολυ καλα μερη της χαλκιδας!θα βρω με 1500 ευρο περιπου η φαινομαι πολυ τσιγκουνης?:confused: περιμενω προτασεις!(και κραξιμο απο μερικους):wave2: :wave2:

Xlitos
19/05/2005, 22:33
εεεεμμ..επειδή δεν έχω προτάσεις...μπορώ να είμαι απ αυτούς που θα κράξουν;

-Ναι λεει,μπορείς

Λοιπον φίλε που λες τι το θες τα καθαρα και τα λοιπα..και που να τρέχεις σε βουνά και σε λαγκάδια.
-Θες να πατήσεις χώμα;
-Ναι λεει
-Γλάστρα έχεις;
-Ναι λεει
-Ε πάτα εκει μέσα... :uplate:


δεεεεν είσαι συ για τέτοια... :rotflmao:


end off κράξιμο:D


Y.G.;Ama thes sto grafw kai se gkriklish :dizzy:


:wave2:

GTZ750
19/05/2005, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
εεεεμμ..επειδή δεν έχω προτάσεις...μπορώ να είμαι απ αυτούς που θα κράξουν;

-Ναι λεει,μπορείς

Λοιπον φίλε που λες τι το θες τα καθαρα και τα λοιπα..και που να τρέχεις σε βουνά και σε λαγκάδια.
-Θες να πατήσεις χώμα;
-Ναι λεει
-Γλάστρα έχεις;
-Ναι λεει
-Ε πάτα εκει μέσα... :uplate:


δεεεεν είσαι συ για τέτοια... :rotflmao:


end off κράξιμο:D


Y.G.;Ama thes sto grafw kai se gkriklish :dizzy:


:wave2:


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ HOTDOG ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΚΑΤΟΠΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....





























































ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΛΑΣΤΡΑ!!:eyepop: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Julius
20/05/2005, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
λοιπον θελω να σας θεσω μια επιθυμια μου!!!:rolleyes: :rolleyes:
οσο και αν φαινεται παραξενο ειμαι κρυφος λατρης του "χωματος" :eyepop:
και αυτο εχω σκοπο το καλοκαιρι ελπιζω να παρω ενα "καθαρο" 250!:look: θελω ναμου πειτε την γνωμη σας για αυτα και ειναι καταλληλα για χρηση εντουρο στα κοντινα και πολυ καλα μερη της χαλκιδας!θα βρω με 1500 ευρο περιπου η φαινομαι πολυ τσιγκουνης?:confused: περιμενω προτασεις!(και κραξιμο απο μερικους):wave2: :wave2:

Legontas katharo 250... yparxoun dyo lyseis me ta xrimata pou diatheteis

H proteinomenh lysh gia ta xrimata pou diatheteis einai na pareis ena 4xrono palio enduraki 250cc (DR, XR), na einai se metria katastash, na toy valeis ena ftino zeygari lastixakia kai eisai ok.

Mhn ksexnas oti prepei na agoraseis kai eksoplismo pou einai APARETITOS kai sxetika akrivos. Kranos-Thorakas-Epigonatides-Epiagonides-gantia-mpotes stixizoun gyro sto xiliariko, mhn ta tsigounefteis, tha to metanioseis sthn proth toympa.

OldMan
20/05/2005, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
[B.... tha to metanioseis sthn proth toympa.... [/B]

:lol: :rotflmao: :lol:

Κάτσε ρε Τρισμέγιστε, μπορεί να ΜΗΝ πέφτει ο άνθρωπος.!!!

Σοβαρά τώρα, το χιλιάρικο είναι μάλλον υπερβολικό για εξοπλισμό.

Μπορεί άνετα να την βγάλει (λόγω καλοκαιριού), με 100-120€ για κράνος (το ερασιτεχνικό χώμα είναι το μόνο μέρος που ΔΕΝ χρειάζεται να δώσεις πολλά λεφτά για κράνος), 30-35€ για μάσκα (αν βγαίνει μόνος του, ΔΕΝ χρειάζεται...), 25-30€ για γάντια, γύρω 150-300€ για μπότες (τα λεφά που θα γλυτώσει από το κράνος ΠΡΕΠΕΙ να τα δώσει στις μπότες), επιαγκωνίδες + επιγονατίδες+ζώνη γύρω στα 100€, θώρακας 120-180€ (ΟΧΙ ολόσωμο γιλέκο - είναι ακριβό, ΔΕΝ προστατεύει αποτελεσματικά και ΒΡΩΜΑΕΙ μόνιμα μετά την πρώτη βόλτα).

Ααααααααααα, όσο για μηχανάκι, μάλλον καλύτερα ένα δίχρονο 125-200cc (τα 250 4Τ on-off είναι σκέτη ταλαιπωρία για σχετικά αρχάριο !!!)

:wave2: :beer: :wave2:

GTZ750
22/05/2005, 10:05
παιδια θα προτημουσα καθαρο γιατι δεν το θελω για καθημερινη χρηση και θελω να ειναι και λιγο "αλητικο":look:
για ριξτε προτασεις για πιο ομως και αν εχετε τιποτα υποψιν σας:smilea:
οσο για τονβ εξοπλισμο το ξερω α οτι ειναι σωτηριος αλλα θα περιμενει λιγο:rolleyes: :rolleyes:

BAD BOY
22/05/2005, 16:14
...ΡΕ GΤΖ750 ΦΙΛΙΚΑ Ζ ΠΑΝΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΠΡΩΤΑ,ΚΑΙ ΑΝ ΦΤΙΑΧΤΕΙΣ ΡΙΧΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΩΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΜΧ,ΠΑΡΑ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙΣ:confused: Α ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΩΜΑΤΙΝΗ ΒΟΛΤΑ ΠΑΡΕ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΕΛΙ....Α:beer:

STOYBI
24/05/2005, 21:21
OldMan
(το ερασιτεχνικό χώμα είναι το μόνο μέρος που ΔΕΝ χρειάζεται να δώσεις πολλά λεφτά για κράνος) :nono: :nono: :nono:

Σπερχειαδα πριν τρια χρονια.. Σαθρο μονοπατι σε πλαγια και εγω πασχιζω να κρατηθω πανω στο μηχανακι με ταχυτητα ουτε 15 κμ.. ξαφνικα φευγει η ασφαλεια απο τον αριστερο μαρσπιε του ΚΤΜ με συνεπεια να φυγει και ο μαρσπιες απο την βαση του φευγω και εγω πανω απο το μηχανακι απο την μερια που δεν μπορουσα να πατησω με αποτελεσμα λογο υψους πλαγια γαρ να σκασω με την αριστερη πλευρα του κεφαλιου μου σε ΜΕΓΑ --ΚΟΤΡΟΝΟ και εχασα τον κοσμο ουτε που θυμαμαι για ποση ωρα και ολα αυτα με μολις 15 κμ.. ΤΟ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ ΚΡΑΝΟΣ ΛΟΙΠΟΝ γιατι το ασχημο χτυπημα στο κεφαλι δεν θα κοιταξει αν εισαι επαγγελματιας η ερασιτεχνης ουτε τι μηχανακι εχεις και ειδικα στο εντουρο το σοβαρο χαζοχτυπημα στο κεφαλι καραδοκει σε καθε στριφτερο μονοπατι...
:wave2:

STOYBI
24/05/2005, 21:26
Α και επι του θεματος..

ΧR 250

ΜΕΡΙΚΑ KDX 250 ( οσα υπαρχουν ακομη )

Ειναι μερικα απο τα μηχανακια που μπορεις να βρεις με αυτα τα χρηματα..:rolleyes:

GTZ750
24/05/2005, 21:31
δηλαδι κατι σε cr,yz rm kx δεν θα ηταν καλα?
για αυτα τα μηχανακια τι γνωμη εχετε?εχω ακουσει πως ειναι πολυ ευκολα στη συντηρηση τους!:rolleyes:
οσο για τον εξοπλισμο το καταλαβαινω πως ειναι απαραιτητος αλλα προρημω να παρω προτα τον γαιδαρο και μετα το σαμαρι!!:D

STOYBI
24/05/2005, 21:50
GTZ750
δηλαδι κατι σε cr,yz rm kx δεν θα ηταν καλα?

Αυτα τα μηχανακια με την τιμη που ζητας θα τα βρεις ( αμα τα βρεις ) μεχρι μοντ 93 το πολυ!! ΑΡΑ.. καθαροαιμο αγωνιστηκο μηχανακι 11αετιας μαλλον ενα ματσο προβληματα θα αγορασεις χωρια οτι ειναι φοβερα κουραστικα για εντουρο...:yuck:

free rider
25/05/2005, 08:17
ρε GTZ750...
αφού είσαι μια χαρά παλικάρι...
και θα σε πάρει χαμπάρι και ο χρηστάρας...




δεν παίρνεις τα 1500 να τα φάς σε τίποτα ρωσίδούλες???

η

να πάς ενα ταξειδάκι με τους ή την φίλη σου??

ή

ακόμα καλύτερα βγάλε έξω τα φιλαράκια σου και πάτε σε κανα καλό μαγαζί κεει στην χαλκίδα...



εντάξει μωρε αν δεν θές τίποτα απ όλα αυτά...

πάρε ενα KDX250

είναι κανίβαλος μηχάνημα...
οτι πρέπει για παιχνίδι..


:beer: :beer:

GTZ750
25/05/2005, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ρε GTZ750...
αφού είσαι μια χαρά παλικάρι...
και θα σε πάρει χαμπάρι και ο χρηστάρας...




δεν παίρνεις τα 1500 να τα φάς σε τίποτα ρωσίδούλες???

η

να πάς ενα ταξειδάκι με τους ή την φίλη σου??

ή

ακόμα καλύτερα βγάλε έξω τα φιλαράκια σου και πάτε σε κανα καλό μαγαζί κεει στην χαλκίδα...



εντάξει μωρε αν δεν θές τίποτα απ όλα αυτά...

πάρε ενα KDX250

είναι κανίβαλος μηχάνημα...
οτι πρέπει για παιχνίδι..


:beer: :beer:
δεν ειναι και ασχημη η ιδεα που λες με τις ρωσιδουλες.......θα το σκευφτω!!!αλλα απο τυην αλλη........................θελω να πατησω χωμα!!!!:cry: :cry:
ρο crm τι λεει?
γιατι παντως ολοι μου λετε να μην παρω "καθαρο"?:confused: :confused: :confused:

OldMan
25/05/2005, 14:34
Ρε STOUBI,

όταν λέω "όχι ακριβό κράνος" ΔΕΝ εννοώ τις μ@λ@κίες που κυκλοφορούν με 20-30 €, αλλά ΟΥΤΕ τις, επίσης μ@λ@κίες, τύπου: Buba replica, που κάνουν 500+€.

Στο ερασιτεχνικό χώμα, ΟΛΑ τα κράνη που κοστίζουν πάνω από 120-130 € σε καλύπτουν ΑΠΟΛΥΤΑ (με την προϋπόθεση της αλλαγής τους μετά από γερό κοπάνημα, εννοείται...)

:wave2: :beer: :beer: :wave2:

OldMan
25/05/2005, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
...γιατι παντως ολοι μου λετε να μην παρω "καθαρο"?:confused: :confused: :confused:

Γιατί θα το ¨βρωμίσεις" και δεν είναι σωστό !!!

:lol: :wave2: :lol:

manos426f
04/06/2005, 02:22
Eγω θα σου πω το εξης΄


DT200WR!!!!Σκυλι,μια χαρα για αρχη,αρκετο γκαζι.....

Δεν ειναι καθαρο 100% αλλα ειναι αξιοπιστο -εβγαλα 38000 χλμ πανω του μονο με μια αλλαγη πιστονιου κ ελατηριων με καθημερινη χρηση.....-

Το θεμα ειναι θα βρεις πλεον κανενα που να μην ειναι τελειως σκισμενο....?

Αν ναι,τσιμπα το.........

free rider
04/06/2005, 07:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε STOUBI,

όταν λέω "όχι ακριβό κράνος" ΔΕΝ εννοώ τις μ@λ@κίες που κυκλοφορούν με 20-30 €, αλλά ΟΥΤΕ τις, επίσης μ@λ@κίες, τύπου: Buba replica, που κάνουν 500+€.

Στο ερασιτεχνικό χώμα, ΟΛΑ τα κράνη που κοστίζουν πάνω από 120-130 € σε καλύπτουν ΑΠΟΛΥΤΑ (με την προϋπόθεση της αλλαγής τους μετά από γερό κοπάνημα, εννοείται...)

:wave2: :beer: :beer: :wave2:

το βρήκα...

στο μοναστηράκι μπορεί να έχει μείνει και κανένα γερμανικό με σταυρό απο πάνω...

επαγγελματικά πράγματα..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: