PDA

View Full Version : Cbr 1100xx? Να το πάρω?



stivakos
23/11/2009, 18:57
Διαβάζοντας όλα τα posts για τη συγκεκριμένη μηχανή την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση για μένα.
Υπάρχει γνωστός μου, πουλάει τη δικιά του, mod 2006, 6000κμ ("super blackbird" λέει στο τεπόζιτο, υπάρχει και "απλή" blackbird?).
Η μηχανή είναι μπουμπούκι, άστρωτη ακόμα. Το παιδί είναι περιπτεράς, είναι όλη τη μέρα στο περίπτερο και τη δίνει γιατί δεν πρόκειται ποτέ να βρει χρόνο, είναι και πάνω από 40 ετών ο άνθρωπος.
Μου τη δίνει κάπου στα 7.500 ευρά.

Εγώ είμαι 37 ετών, θέλω να πιστεύω ότι έχω τα μυαλά μου μέσα στο κεφάλι και σκοπεύω να κρατήσω τη μηχανή πολλά-πολλά χρόνια της οποίας η χρήση θα είναι all-around, από super market εώς και πολλά ταξίδια με το έτερον ήμισυ.

Τι λέτε ρε παιδιά, να το τολμήσω?

GAGARIN
23/11/2009, 19:38
αν δεν κανω λαθος σταματησε η παραγωγη το 2005 αρα ο φιλος μαλλον μιλαει για πρωτη αδεια το 2006 ..............τα οργανα του ειναι αναλογικα ή αναλογικο στροφο και ψηφιακο κοντερ ? γιατι αν ειναι και τα δυο αναλογικα τοτε παμε αρκετα πιο πισω στην παραγωγη............παντως ειναι .πολυ καλο και αξιοπιστο τι οδηγικη εμπειρια εχεις?.........................αααα και για super market δεν κανει :nono:

stivakos
23/11/2009, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
αν δεν κανω λαθος σταματησε η παραγωγη το 2005 αρα ο φιλος μαλλον μιλαει για πρωτη αδεια το 2006 ..............τα οργανα του ειναι αναλογικα ή αναλογικο στροφο και ψηφιακο κοντερ ? γιατι αν ειναι και τα δυο αναλογικα τοτε παμε αρκετα πιο πισω στην παραγωγη............παντως ειναι .πολυ καλο και αξιοπιστο τι οδηγικη εμπειρια εχεις?.........................αααα και για super market δεν κανει :nono:

Σύμφωνα με αυτό , η παραγωγή σταμάτησε το 2007
URL=http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR1100XX]http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR1100XX[/URL]

stivakos
23/11/2009, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
αν δεν κανω λαθος σταματησε η παραγωγη το 2005 αρα ο φιλος μαλλον μιλαει για πρωτη αδεια το 2006 ..............τα οργανα του ειναι αναλογικα ή αναλογικο στροφο και ψηφιακο κοντερ ? γιατι αν ειναι και τα δυο αναλογικα τοτε παμε αρκετα πιο πισω στην παραγωγη............παντως ειναι .πολυ καλο και αξιοπιστο τι οδηγικη εμπειρια εχεις?.........................αααα και για super market δεν κανει :nono:

Σύμφωνα με αυτό , η παραγωγή σταμάτησε το 2007:
http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR1100XX

Τα όργανά του αποτελούνται από στροφόμετρο και ψηφιακές ενδείξεις αριστερά και δεξιά.
Η οδηγική μου εμπειρία είναι κάπου στα 80.000χλμ συνολικά αλλά με μικρές μηχανές και scooters αλλά και πολλά ταξιδάκια με αυτά τα μικρά μοτόρια.

Sorry για το double post.

tai
23/11/2009, 20:38
gia supermarket den kanei me tin kamia!!!
gia boltes einai ksekoyrasto poli
frena poli kala
mazebei xlm gia plaka na to prosexeis den 8a katalabeis gia pote 200rizei
to pigeneis ma 200 opos pas ta skoyter sta 70-80
aksiopisto
ligi sintirisi kai 8a geraseis me ayto
apla sthn arxh prosexe to baros stis epitopies metakiniseis kai ta xlm ston dromo

dirtbird
23/11/2009, 21:19
Δεν με λέτε ρε παιδιά?

Μπορώ να ξεράσω τώρα ή έχετε κάτι να προσθέσετε?


:yuck: :yuck: :yuck:

stivakos
23/11/2009, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν με λέτε ρε παιδιά?

Μπορώ να ξεράσω τώρα ή έχετε κάτι να προσθέσετε?


:yuck: :yuck: :yuck:

Δε σε πιάνω φίλε μου. Σε ενόχλησε κάτι?

fontasgiotis
28/11/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stivakos
Διαβάζοντας όλα τα posts για τη συγκεκριμένη μηχανή την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση για μένα.
Υπάρχει γνωστός μου, πουλάει τη δικιά του, mod 2006, 6000κμ ("super blackbird" λέει στο τεπόζιτο, υπάρχει και "απλή" blackbird?).
Η μηχανή είναι μπουμπούκι, άστρωτη ακόμα. Το παιδί είναι περιπτεράς, είναι όλη τη μέρα στο περίπτερο και τη δίνει γιατί δεν πρόκειται ποτέ να βρει χρόνο, είναι και πάνω από 40 ετών ο άνθρωπος.
Μου τη δίνει κάπου στα 7.500 ευρά.

Εγώ είμαι 37 ετών, θέλω να πιστεύω ότι έχω τα μυαλά μου μέσα στο κεφάλι και σκοπεύω να κρατήσω τη μηχανή πολλά-πολλά χρόνια της οποίας η χρήση θα είναι all-around, από super market εώς και πολλά ταξίδια με το έτερον ήμισυ.

Τι λέτε ρε παιδιά, να το τολμήσω?

Moνο αν κανεις test drive θα καταλαβεις αν κανει για εσενα,επισης μπορεις να διαβασεις και μερικες γνωμες εδω...http://cbrxx.darkbb.com :beer: