PDA

View Full Version : Συμπτωση



kalgeorge
20/05/2005, 11:10
Xαρτί έχετε; Μολύβι; Αν ήδη αρχίσατε να ψάχνεστε, πηδάω παράγραφο, περιμένω να βρείτε χαρτί και μολύβι, να προετοιμαστείτε κατάλληλα και μετά δίνω σημειώσεις - τροφή για σκέψη.

Ετοιμοι; Το ξύσατε το μολυβάκι; Πετάξατε προσεκτικά τα φλούδια; Πάμε...


Και στον περσινό τελικό, Παπαρί-ζου είχε το πρόγραμμα!
φωτό Newsports.gr
Μάιος 2001, 12 του μήνα και νύχτα καλοκαιρινή. Νέα Φιλαδέλφεια. Τελικός Κυπέλλου, Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ, διαιτητής Κασναφέρης και στο άλλο κανάλι της τηλεόρασης η Ελενα Παπαρί-ζου τραγουδάει "Ντάι φορ γιου" στον διαγωνισμό της Γιουροβύζιον.

Τελικά ...ντάι ο Ολυμπιακός, μπροστά στα πόδια του Κασναφέρη και υπό τους ήχους της Παπαρί-ζου, καθώς ο ΠΑΟΚ κερδίζει 4-2 και βάζει φωτιά στη Σαλονίκη.

Μάιος 2004, 8 του μήνα, απόγευμα με κοντομάνικα. Νέα Σμύρνη. Τελικός Κυπέλλου, Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, διαιτητής ο Κασναφέρης και στο πριγκέιμ σόου του αγώνα, η Ελενα Παπαρί-ζου βγαίνει στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου του Πανιωνίου, τραγουδάει διάφορα, μεταξύ των οποίων και "Ντάι φορ γιου".

Και ξανα-ντάι ο Ολυμπιακός, καθώς ο Παναθηναϊκός κερδίζει 3-1 και ετοιμάζεται για νταμπλ.

Τα σημειώσατε όλα με ευδιάκριτα γράμματα; Οκέι, πάμε παρακάτω.

Μάιος 2005, 21 του μήνα, δεν ξέρω τι καιρό θα έχει, αλλά θα είναι απόγευμα. Πάτρα. Τελικός Κυπέλλου, Ολυμπιακός - Αρης, διαιτητής ο Κασναφέρης, το τελευταίο σφύριγμα του οποίου θα ακολουθήσει...

Δεν πιστεύω να το μαντέψατε! Ναι βρε, η Ελενα Παπαρί-ζου, η οποία παίρνει για δεύτερη φορά μέρος στον διαγωνισμό της Γιουροβύζιον, ανήμερα τελικού του Κυπέλλου Ελλάδας. Αυτή τη φορά θα τραγουδήσει "Μάι νάμπερ ουάν" κι εσείς, μετά τις σημειώσεις που κρατήσατε, θα ψάχνετε ποιος ήταν ο "ουάν" στο Κύπελλο και ποιος έμεινε σκέτο "νάμπερ".

Στις σημειώσεις σας προσθέστε ότι πριν τον τελικό του 2001 είχε διεξαχθεί ο τελικός του Κυπέλλου Αγγλίας, όταν η Λίβερπουλ είχε τσιγκελώσει 2-1 την Αρσεναλ με δύο τεμάχια του Μιχαλάκη του Οουεν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ε, και φέτος, πριν τον δικό μας τελικό, το ίδιο απόγευμα, θα διεξαχθεί τελικός Κυπέλλου Αγγλίας, στον οποίο και πάλι θα συμμετάσχει η Αρσεναλ (αυτή τη φορά με αντίπαλο τις μπέμπες).

Μέχρι η Παπαρί-ζου να επικηρυχθεί στον Πειραιά, εγώ, ο Μίλτος, νά 'μαι καλά...

Υ.Γ.: Κουβέντα στo Sports Talk

idi
20/05/2005, 11:26
αμα νικησει ο Αρης θα γινω Hondaκιας

ουτε μια στο εκατομυριο

Boxer
20/05/2005, 12:02
Οχι ρε μ@λ@κα μου

Και την συμπαθω την Παπαριζου:lol:

Αλλα οι παραδοσεις ειναι για να σπανε:beer:

arxaios
20/05/2005, 12:15
Αν συνεχιστεί η παράδοση εγώ θα την συμπαθήσω ακόμα περισσότερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cityfly
20/05/2005, 15:29
ναι αλλά αν νικήσει ο άρης (που σιγά τώρα αλλά αν) τότε ο ηρακλής τελευταία αγωνιστική στ @@#@ του για το ματς και πάνε κι οι τελευταίες ελπίδες για γκέλα του γαύρου μπας και το πάρουμε και φέτο

STOYBI
22/05/2005, 21:03
Η Παπαριζου τραγουδησε !!! Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ με το ριβαλντο να αποδυκνυει και παλι γιατι πρεπει και καποιοι αλλοι να επενδυσουν στην ομαδα τους απο το να περιμενουν να τραγουδαει η παπαριζου μπας και χαρουν.. ΓΑΜΤ.. πηγαν και οι σημειωσεις και οι υπολογισμοι τζαμπα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: