PDA

View Full Version : Tiμονι αλουμηνιου



MAG/FMX
25/11/2009, 18:32
Πως μετραμε αν ενα τιμονι ειναι στραβο? Ποιο τιμονι σας βολεψε ?:wave2:

stefanos
25/11/2009, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Πως μετραμε αν ενα τιμονι ειναι στραβο? Ποιο τιμονι σας βολεψε ?:wave2:

Το βγάζουμε απο το μηχανάκι και το βάζουμε πάνω σε ένα ίσιο τραπέζι.:p

Με βολεύουν τα ίσια ΜΧ
(Κερδίζω κάτι? η απλά για να συμπληρώσουμε το βιογραφικό μας?):p

MAG/FMX
25/11/2009, 19:37
Δυσκολο για μενα .Εβγαλες το μαμισιο δηλαδη απτο xr k εβαλες ισιο?
Μαλον το ισιο φοραγα κ εγω στο wr 200 ena renthal αλουμηνιου κ με ειχε βολεψει αφανταστα.
Αυτο που εχω τωρα κλεινουν προς τα μεσα οι λαβες κ με ενοχλει στις στροφες κλπ.Τα λεω καλα η ειμαι απλα ιδιοτροπος η ειναι η ιδεα μου?
Παντως εχω μια ταση να πιανω το τιμονι απο πανω κ βγαζω το σωμα μπροστα , σαν να οδηγω το HYPER ena πραγμα.Ποιο τιμονι να μου ταιριαζει αραγε?
Σκεφτομαι για renthal αλουμηνιου 60ε τι λες?

stefanos
25/11/2009, 20:31
Οτι σε βολεύει.
Ειδικά σε τιμόνι υπάρχουν πάρα πολλά σχέδια απο όλες τις φίρμες οπότε ψάχνεις απο τιμή ότι σε βολεύει και ότι υπάρχει διαθέσιμο

MAG/FMX
25/11/2009, 20:47
Καλα τα λες αλλα πως θα δω ποιο με βολευει ? κ επισης πρεπει να μοιαζει με το μαμα καπως με τα τοσα καλωδια :confused:

stefanos
26/11/2009, 02:11
Πάνω κάτω όλες οι μοτό τα ίδια πράγματα έχουν στο τιμόνι τους, αλλά θα μετρήσεις το δικό σου πάνω κάτω για πιό σίγουρα.
Στα site των κατασκευαστών τιμονιών θα βρείς ακριβείς διαστάσεις για κάθε κωδικό.
Θα σε βολεύει κάποιο όχι πολύ διαφορετικό από το δικό σου, λίγο πιό ίσιο λίγο πιό ψηλό ίσως.
Αλλά μην πάς σε μεγάλες διαφορές.Τουλάχιστον έτσι δεν θα αστοχήσεις πολύ.
Το επόμενο θα σε βολέψει περισσότερο, το επόμενο ακόμα περισσότερο, κλπ κλπ είναι συνεχής η αναζήτηση.:p