PDA

View Full Version : fazer fzr1000 2005-Κρυφτουλι



kyko
27/11/2009, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
Φίλε Kyko μάλλον ΕΣΥ πρέπει να κάνεις μια βόλτα στα φόρουμ και να δείς οτι μπαίνει και στα δύο. Με πατεντούλα μεν αλλά μπαίνει.
Οσο για το PCIII στο προηγούμενο δύσκολα να μπαίνει γιατί εκείνο είχε καρμπυρατερ.:wave2:

γεια σου ρε multi :D γιαννη το θεμα δεν ειναι να μπαινει καποιο aftermarket με πατεντουλα αλλα να το βγαζει αυτου καθ'αυτου η εκαστοτε εταιρεια για το συγκεκριμενο μοντελο...απο τη στιγμη που υπαρχει ηδη αμορτισερ ohlins για fz1 '06+ γιατι καποιος να ρισκαρει να βαλει με πατεντουλα αυτο?
δεν το γνωριζω κατα ποσο ειναι το αμορτισερ για το '05 προηγουμενο μοντελο ή για '06 fz1...κ γι'αυτο του λεω του ανθρωπου να το διευκρινισει :winka: αλλα βρε συ απο εσενα δεν το περιμενα να πεις οτι μπαινει κατι με πατεντουλα :winka: με πιανεις,ετσι? :winka:

Multijohn
27/11/2009, 18:51
:confused: Ποιός είσαι ρε σύ?! Για... πμ me:winka:

Πάντως επι της αγγελίας έχεις δίκιο, αλλά ο λόγος που μπορεί να προχωρήσει κάποιος στην πατεντούλα, είναι... όχι άλλο αλλά απο την πολύ καλή τιμή που το πουλάει το παλικάρι! Καινούριο έχει περί τα 1100 απο Ελλάδα ενώ απο έξω άντε να σου βγεί κανά 850ρι με 900ρι με τα μεταφορικά. Αξίζει τον κόπο! Όσο περί φιλοσοφία πατεντών κτλ... εγώ ο ίδιος επιχείρησα πρίν 1 μήνα να κουμπώσω αμορτισερ απο gsxr στο SV αλλά το έβγαλα γιατί χαμήλωνε κάμποσο και τα dogbones είναι μη αξιόπιστα.
Δυστυχώς... δύσκολοι καιροί για κουβαρντιλίκια:blush:
:beer:

kyko
27/11/2009, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
:confused: Ποιός είσαι ρε σύ?! Για... πμ me:winka:

δεν σου λεω!!!δεν σου λεω!!! :D :D

Multijohn
27/11/2009, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged [QUOTE]:confused: Ποιός είσαι ρε σύ?! Για... πμ me:winka:

δεν σου λεω!!!δεν σου λεω!!! :D :D :a26: :p

Sapadak
27/11/2009, 19:03
Παρακαλω συνεχιστε τη συζητηση εδωπερα
Ευχαριστω

moto.gr - moderation team

kyko
27/11/2009, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Παρακαλω συνεχιστε τη συζητηση εδωπερα
Ευχαριστω

moto.gr - moderation team


μπλα μπλα μπλα
μπλα μπλα μπλα

:a16: :a16: :a22: :a22: :a33: :a33: :a5: :a5:

div400
27/11/2009, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
... εγώ ο ίδιος επιχείρησα πρίν 1 μήνα να κουμπώσω αμορτισερ απο gsxr στο SV αλλά το έβγαλα γιατί χαμήλωνε κάμποσο και τα dogbones είναι μη αξιόπιστα.
Δυστυχώς... δύσκολοι καιροί για κουβαρντιλίκια:blush:
:beer:

ως προς τι είναι αναξιόπιστα...γιατί εγώ έβαλα κάτι γερμανικά ακριβώς για να ξαναφέρω τι πίσω μέρος στο αρχικό του ύψος μιας και το αμορτισέρ του gixxer το κατέβαζε 1-1,5εκ, και δεν έχω (έως τώρα) κάποιο πρόβλημα...:look:

m-power
27/11/2009, 19:16
δεν αφήνετε τις παντεντες καλύτερα

έχω το fazer 1000 2005 και αγόρασα ανάρτηση από την wilbers με προφόρτιση διπλή συμπίεση (αργή γρήγορη) και επαναφορά 650?

η white power ζήταγε 1200? !!

sabayam
29/11/2009, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από m-power
δεν αφήνετε τις παντεντες καλύτερα

έχω το fazer 1000 2005 και αγόρασα ανάρτηση από την wilbers με προφόρτιση διπλή συμπίεση (αργή γρήγορη) και επαναφορά 650?

η white power ζήταγε 1200? !!



αν δε κανω λαθος ακομα ψαχνεσαι με την αναρτηση και ολη την ωρα εισαι στο μηχανικο σου.....
προτιμω την επωνυμη που σιγουρα σε περιπτωση service υπαρχει αντιπροσωπος που θα κατεχει το θεμα.....
και το σημαντικοτερο WP-OHLINS ειναι χιλιοτσεκαρισμενες & δουλευουν.....

Multijohn
29/11/2009, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ως προς τι είναι αναξιόπιστα...γιατί εγώ έβαλα κάτι γερμανικά ακριβώς για να ξαναφέρω τι πίσω μέρος στο αρχικό του ύψος μιας και το αμορτισέρ του gixxer το κατέβαζε 1-1,5εκ, και δεν έχω (έως τώρα) κάποιο πρόβλημα...:look:
Aναξιόπιστα γιατί έχουν μεγαλύτερο μήκος και στις πιέσεις(της πίστα κυρίως) ενδέχετε να μην αντέξουν.
Μου έχει τύχει να σπάσουν (aftermarket) dogbones εν κινήσει και δεν είναι καθόλου καλή φάση πίστεψέ με...

DimChios
30/11/2009, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
μπλα μπλα μπλα
μπλα μπλα μπλα

:a16: :a16: :a22: :a22: :a33: :a33: :a5: :a5:


:rolleyes: τα γνωστα

kyko
30/11/2009, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rolleyes: τα γνωστα

ρε συ dim ουτε πλακα να μην κανουμε πλεον εδω μεσα?
δλδ σε αλλα threads καποιοι αλλοι που ειναι πιο παλιοι εχω παρατηρησει οτι το γ***τε στην πλακα κ στο spam αλλα οταν το κανουν οι αλλοι τοτε "τα γνωστα"?

:rolleyes: :rolleyes: