PDA

View Full Version : ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥΣ



natlan74
29/11/2009, 16:23
ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΛΑΓΚΑΔΑ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑ ΒΕΣΠΑΚΙ ΠΕΦΤΕΙ ΣΕ ΛΑΔΙΑ.
ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΤΥΧΗ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΤΙΣΟΥΝ.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΙΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΜΑΚΚΚΚΑΚΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΕΥΡΙΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΘΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΟΡΝΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΕΣ. ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΑΩ ΦΥΛΑΚΗ,, ΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟ
,ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΟΧΗΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΥΡΙΚΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ

ανωνυμος
08/12/2009, 22:44
αναρωτιεμαι γιατι ειναι ολοι τοσο βιαστικοι πια τελευταια....

felter
08/12/2009, 22:54
:mad: :sick: :mad:

Mpompini
26/12/2009, 21:10
egw aporo gt panta exoun xrono wste na patisoun korna k dn exoun xrono n perimenoun...i estw na vgoun na voithisoun i akoma k na rwtisoun an ola einai kl

QSpec
26/12/2009, 22:36
Μερικά χρόνια πριν κινούμαι στον λεωφορειόδρομο μπροστά από το μετρό στον Ευαγγελισμο. Στην μεσαία λωρίδα ήταν ένα παλικάρι που πρέπει να είχε φάει ανόητη τούμπα (σταματημένος ή στην εκκίνηση) και προσπαθούσε να σηκώσει το KLE του. Σταματάω δίπλα ενώ το είχε ήδη σηκώσει για να τον ρωτήσω αν θέλει καμιά βοήθεια. Το αμάξι ΑΚΡΙΒΩΣ πίσω του άρχισε να κορνάρει συνεχώς (τα πιο πίσω αμάξια μπορεί να μην είδαν τι έγινε οπότε να κόρναραν δικαιολογημένα, αλλά μόνο ο μαλάκας μπροστά κόρναρε) το παιδί είχε σαστίσει και ο μαλάκας σταμάτησε μόνο όταν άρχισα να τον βρίζω.

Μακάρι αν βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση να λάβει τα ίδια.

Η λέξη "ανθρωπιά" πρέπει να αλλάξει ρίζα, λίγη σχέση έχει πλέον με τους ανθρώπους...

chris_honda
26/12/2009, 22:53
Είναι για πολλές μπάτσες μερικοί, το μόνο σίγουρο πάντως είναι πως
ο καθένας κάποια στιγμή παίρνει αυτό που του αξίζει.

Ichigo
27/12/2009, 12:27
Μου συνέβει κι εμένα αντίστοιχο περιστατικό ένα στενό πάνω από το σπίτι μου. Είχα στοπ και είχα σταματήσει για να ελέγξω τον ανηφορικό δρόμο που είχε προτεραιότητα. Ξεκινώντας είχα ξεχάσει δευτέρα στο κιβώτιο και όπως έπαιρνα τη στροφή, δεν έδωσα αρκετό γκάζι και μου σβήνει και σε κλάσματα δευτερολέπτου ακούγεται ένα ΜΠΑΜ σαν πυροβολισμός κι εγώ νιώθω από πίσω ένα δυνατό τράνταγμα. Η κυρία που με χτύπησε κατέβηκε αμέσως να δεν αν έπαθα κάτι και ήταν πολύ ευγενική και αναγνώρισε το λάθος της. Έχοντας κι εγώ σαστίσει βάζω το μηχανάκι σε πλάγιο σταντ κατεβαίνω και το μόνο που έχει στραβώσει είναι ελάχιστα η πινακίδα. Η βάση της ΟΚ. Την ισιώνω επιτόπου με το χέρι και ούτε γάτα ούτε ζημιά (την άλλη μέρα πήγα προληπτικά στο μηχανικό για να διαπιστώσω αν έχει στραβώσει κάτι που δεν είναι ορατό σ εμένα και βρήκε το μηχανάκι ΟΚ). Αυτό που με εκνεύρισε όμως είναι ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ που από πίσω - ενώ είχαν δει το συμβάν - κόρναραν ακτάσχετα.

thoba
27/12/2009, 12:43
ti na peis.

ermhc
27/12/2009, 12:51
Ρε παιδια γιατι παραξενευεσται αφου ζουμε στην Γραιλλαδα και εδω η νοοτροπια ειναι τουλαχιστον μουσουλμανικη μια ματια στο καθρεφτη του σπιτιου μας θα μας θυμισει απο που καταγομαστε ......αλλωστε 400 χρονια με τους ανατολιταραδες και αλλα 1000 πιο πισω μες στο ψεμα και στην υποκρισια μας δικαιολογει απολυτα για το πως ζουμε και φερομαστε οχι μονο ....οδικα.Αν καποιος απο εμας εχει ταξιδεψει ευρωπη θα καταλαβει την διαφορα και οχι μονο στο δρομο αλλα παντου ακομα και σε μια καφετερια.Αυτα ειχα να πω και ας μη παρεξηγηθω!

chris_honda
27/12/2009, 17:23
Εγώ πήγα στον καθρέφτη. Κοιτάχτηκα....




























































:a54: :a54: :a54:


Η δίαιτα αποδίδει, και είμαι και απ΄την Καλαμάτα. Έτσι λέει :rotflmao:

GAS NICK
29/12/2009, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
αναρωτιεμαι γιατι ειναι ολοι τοσο βιαστικοι πια τελευταια....

Γιατι δεν ακολουθουν τη συμβουλη του καλλιτεχνη:sad:

ακουστε το......... ΖΗΚΑΣ - ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ:beer:
http://www.youtube.com/watch?v=_0Lt2kTbd88

lari9
29/12/2009, 22:06
μου έχει συμβεί ακριβός το ίδιο περιστατικό βαβακας έχει πέραση το στοπ έχουμε στουκαρει εγώ να είμαι στο οδόστρωμα με διαλυμένο πόδι.
(δεν ξέρω πως να τον πω) οδηγός ενός κουτιού που ερχότανε από πίσω μετά, έχει αρχίσει να κορνάρει και να φωνάζει να με πάρουν από το δρόμο γιατί ήθελε να πέραση.
και όπως ήταν λογικό ένα παλικάρι (καλή του ώρα οπού και ναι) τον περιποιήθηκε ανάλογος αφού εγώ από τον πόνο δεν μπορούσα να μιλήσω.

notakos600
30/12/2009, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Εγώ πήγα στον καθρέφτη. Κοιτάχτηκα....

:a54: :a54: :a54:


Η δίαιτα αποδίδει, και είμαι και απ΄την Καλαμάτα. Έτσι λέει :rotflmao:




:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Και από την άλλη να έχεις τη χαζοβιόλα με το κινητό καρφωμένο στο αυτί-μαζί με το αριστερό χέρι- να προσπαθεί μισή ώρα να παρκάρει με το άλλο χέρι και να είσαι έτοιμος να βγεις από το αμάξι και να τη πλακώσεις στις μάπες.
Συμφωνώ απόλυτα για τα 400 χρόνια τουρκοκρατίας και τα άλλα 1000 πιο πίσω ...

Operater
05/01/2010, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
αναρωτιεμαι γιατι ειναι ολοι τοσο βιαστικοι πια τελευταια....

γιατί δεν έχουμε που να πάμε! :winka:

dond4le
05/01/2010, 10:40
Το ποιο εκνευριστικο ειναι οταν χτυπανε στα φαναρια.......και δεν το κουνανε ρουπι μεχρι να ερθει τροχαια και ασφαλιστικη.

Ε ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ!!!!!!:evil: :evil: :evil:

Πανε ποιο εκει βρε αδερφε να κανουμε και εμεις την δουλεια μας.

Ατυχημα με μηχανη δεν μου εχει τυχει ποτε.......αλλα εκει μηλαμε για ανθρωπο οχι για προφυλακτηρες.

sapila racing
05/01/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
Το ποιο εκνευριστικο ειναι οταν χτυπανε στα φαναρια.......και δεν το κουνανε ρουπι μεχρι να ερθει τροχαια και ασφαλιστικη.

Ε ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ!!!!!!:evil: :evil: :evil:

Πανε ποιο εκει βρε αδερφε να κανουμε και εμεις την δουλεια μας.

Ατυχημα με μηχανη δεν μου εχει τυχει ποτε.......αλλα εκει μηλαμε για ανθρωπο οχι για προφυλακτηρες.

Αν μετακινήσεις τα οχήματα πριν ερθει τροχαία/ασφάλεια/βγάλεις φωτογραφία δεν αποδεικνύεται ποιός εφταιγε, το εχεις σκεφτεί αυτό?

Μπα.....

mchris
07/01/2010, 09:51
Να αντιγράψω λίγο τον Peter Russell, και λίγη φιλοσοφία δεν βλάπτει...

Αν το σκεφτεί κανείς, η μόνη αστρεσσάριστη περίοδος οδήγησης είναι το μποτιλιάρισμα. Δεν χρειάζεται να σκεφτόμαστε αν θα πεταχτεί κανένας πεζός ή άλλο όχημα απ'τη γωνία, δεν χρειάζεται να ελέγχουμε τους καθρέφτες, δεν χρειάζεται να ελέγχουμε τα σήματα και τα φανάρια, γενικά κάνουμε πολύ λιγότερα πράγματα απ'ότι όταν οδηγούμε και μπορούμε να χαλαρώσουμε την προσοχή και τη συγκέντρωσή μας. Μπορούμε μάλιστα να αναπτύξουμε κοινωνικές σχέσεις με το διπλανό μας μποτιλιαρισμένο.

Τώρα γιατί οι περισσότεροι τρελαίνονται με το μποτιλιάρισμα είναι ένα από τα άλυτα μυστήρια της ψυχολογίας.

OWEN
12/02/2010, 21:29
Εμεις ξεκιναμε πιο νωρις αμα βιαζομαστε...
Αυτοι οι καραγκιοζηδες που εχουν να βρουν και παρκινγκ γιατι δεν το κανουν?
Ναι,ενταξει, κανουν το ξυρισμα επιτοπου. Σορυ δεν το σκεφτηκα...
Μα μια τουαλετα κατω απο το καθισμα ρε παιδια! Κανεις δεν το σκεφτηκε?
Χημικη ετσι, οχι να τα αδειαζουν στο δρομο!
Γιατι τοτε η χυμα θα ειχε τελειως διαφορετικο νοημα για μας...

mchris
13/02/2010, 00:13
Δεν είναι ότι βιάζεται κανένας. Είναι ο τρόπος ζωής γενικότερα που μας κάνει να συμπεριφερόμαστε βιαστικά και αγχωτικά, είτε βιαζόμαστε είτε όχι. Δεν μπορεί 9 στους 10 οδηγούς να βιάζονται. Είναι παράλογο.

EVI
13/02/2010, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Εγώ πήγα στον καθρέφτη. Κοιτάχτηκα....

:a54: :a54: :a54:


Η δίαιτα αποδίδει, και είμαι και απ΄την Καλαμάτα. Έτσι λέει :rotflmao:

:rotflmao: :lol:

εμενα κατι μου ειπε αλλα ειναι και αυτος παγκοσμιος σαν και μενα και δε προλαβαινω ποτε να καταλαβω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

sergiosm
13/02/2010, 16:09
Είμαι στη βουλιαγμένης (πριν καμιά δεκαριά μέρες) με κατεύθυνση προς Βούλα στο ύψος του Ελληνικού.

Κινούμαι μεταξύ της δεξίας και της μεσαίας λωρίδας με περίπου 30 χλμ γιατί τα αυτοκίνητα ήταν σταματημένα.

Από την μεσαία (αριστερά σε σχέση με εμένα) λωρίδα πετάγεται παπάκι το οποίο ήθελε να μπει εκεί που ήμουν εγώ.
Με τη διαφορά ότι πετάγεται την τελευταία στιγμή και δεν μου αφήνει ούτε χρόνο ούτε χώρο να σταματήσω έγκαιρα.

Το αποτέλεσμα: πέφτω πάνω του, αλλά πλέον (αφού φρέναρα για το 1-2 μέτρα που μου ... άφησε) με 0-5 χλμ. Πέφτω όμως στη δεξιά του πλευρά (περίπου στο κέντρο) μπλοκάρει ο μπροστινός τροχός και ... φυσικά πέφτω.
Δεν παθαίνει κανείς τίποτα (λόγω μικρής ταχύτητας. Ο εξοπλισμός δεν χρειάστηκε και έτσι δεν επαθε και τίποτα) και ευτυχώς δεν χτυπάμε τα αυτοκίνητα.

Οπότε, αφού είδαμε ότι είμαστε όλοι καλά σηκώνω τη μηχανή (ybr125 ) για να πάμε στην άκρη να δούμε αν η μηχανή είναι οκ (τελικά δεν είχε τίποτα).

Πόσο χρόνο θέλει να σηκωθεί το ybr125 ;;;
πέντε δευτερόλεπτα;;

Ε λοιπόν, εντωμεταξύ είχε ανάψει το πράσινο και οι ... (μην πω) περνούσαν δεξία και αριστερά μου την ώρα που τη σήκωνα.
Δηλαδή πόσο ... είναι;;
Και αν μου έπεφτε;;
Και αν σκόνταφτα και έπεφτα εγώ;;
τι θα γινόταν τότε;;

Δηλαδή δεν μπορούσαν να περιμένουν 5-10 δευτερόλεπτα να την βάλω στην άκρη;;
Ειλικρινά δεν έκανα παραπάνω.

Τί να πώ;;;;

Υ.Γ.
1. Καλά για το να ρωτήσει κανείς αν είμαστε καλά ούτε λόγος ...
Μάλλον θα έλεγαν: δείτε ρε τους μ@λ@κες πέφτουν και μόνοι τους.

2. Ο πιτσιρικάς με το παπί, ευγενικός και σωστός (παραδέχτηκε αμέσως ότι ήταν μ@λ@κία του και έκατσε να δει αν εγώ και η μηχανή είμαστε οκ), αλλά ρε φίλε ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ.



:wave2:

sergiosm
13/02/2010, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
Το ποιο εκνευριστικο ειναι οταν χτυπανε στα φαναρια.......και δεν το κουνανε ρουπι μεχρι να ερθει τροχαια και ασφαλιστικη.

Ε ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ!!!!!!:evil: :evil: :evil:

Πανε ποιο εκει βρε αδερφε να κανουμε και εμεις την δουλεια μας.

Ατυχημα με μηχανη δεν μου εχει τυχει ποτε.......αλλα εκει μηλαμε για ανθρωπο οχι για προφυλακτηρες.


Δηλαδή δεν σου έχει τύχει ποτέ ατύχημα με μηχανή ΧΩΡΙΣ τραυματισμό που να μην το κουνάνε ρούπι

+ 1 στον sapila racing