PDA

View Full Version : ΟΧι Ρε Γαμωτο.......



Pokermon
21/05/2005, 15:34
Πόσο μαλάκας μπορεί να είναι ένας οδηγός κουτιού ρε παιδία????????
Και πόσο άτυχος μπορεί να είμαι εγώ που βρέθηκε η μοτό μου πίσω από το κώλοαυτοκίνητο του??????
ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΞΕΜΠΑΡΚΑΡΕΙΣ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ……???????????
Και άντε πες μηχανή είναι φτιάχνετε…..αν ήταν άνθρωπος ρε καραγκιόζη θα τον έλιωνες…….μαλακαααααααααα δεν φτάνει ότι την χτύπησες……συνέχισες να κάνεις πίσω μέχρι να την ρίξεις και να την πατήσεις…….τι στο διάολο…..τι σου έκανε ρε μαλάκα??????? ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ !!!!!!
Άντε τώρα εγώ να πω σε αυτόν που την αγόρασε και μου έχει δώσει προκαταβολή….ότι θα πάρει τα……..μου…..

Μάσκα σπασμένη….ζελατίνα σπασμένη…..βάσεις από φερινγ σπασμένες και η μεγάλη διαλυμένη….δεξιά πλευρά χάλια….εξάτμιση….. ήτανε κάποτε…..ντεπόζιτο γρατσουνιές….όργανα σπασμένη η βάση τους….φρένο πίσω νεκρό….δοχείο υγρών φρένου μπροστά σπασμένο…..πλαστικά ουράς….χάλια…….

Και πέστε μου τώρα….. την είχα πουλήσει 2000€ ……. Αξίζει για την ασφαλιστική να μου δώσει τα λεφτά που θα χρειαστεί?????? Εγώ πιστεύω ότι 1500€ δεν φτάνουνε….τι μου προτείνεται να κάνω και τι να τους πω????


14643

Pokermon
21/05/2005, 15:35
.......


14644

Pokermon
21/05/2005, 15:35
.............


14645

Pokermon
21/05/2005, 15:36
............


14646

rc31
21/05/2005, 15:40
καταρχας τι να πω , λυπαμαι , εγω θα τον ειχα σκισει τον τυπο με το κουτι του ,
(αναρωνω απο ατυχημα με το κουτι μιας μαλακο , καλα η μηχανη μου να την κλαιες )

Στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν μπορεις να κανεις πολλα.

μια ερωτηση μονο

Εχετε κανει μεταβιβαση ή ειναι ακομη στο ονομα σου ?
Η μηχανη ειναι ασφαλισμενη ?

Τουλαχριστον αν ειναι ασφαλισμενη θα παρεις τα χρηματα που απαιτουνται για την επισκευη .

Pokermon
21/05/2005, 15:41
Δεν έχω κάνει μεταβίβαση ακόμα…..είναι στο όνομα μου….αλλά έχω διακόψει την ασφάλεια…..γιατί δεν κυκλοφορούσε….έχω πάρει καινούργια….

SeNNinhA
21/05/2005, 15:51
Έλα ρε Poker

Δηλαδή ο τύπος σου έκανε δήλωση? Ε τότε κάνε την καινούργια να έχει και ο άλλος να λέει ότι την πήρε αγρατζούνιστη. Αν δεν θέλει να την πάρει, τότε άστην όπως είναι, κόψε υπερτιμολογημένα τιμολόγια, τσίμπα τα χρήματα και άσε την στηγν άκρη.

rc31
21/05/2005, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Δεν έχω κάνει μεταβίβαση ακόμα…..είναι στο όνομα μου….αλλά έχω διακόψει την ασφάλεια…..γιατί δεν κυκλοφορούσε….έχω πάρει καινούργια….

Ελπιζω να σου εκανε δηλωση , αλλιως μπλεκεις σε περιπετειες

Προσπαθησε με το καλο να τον κανεις να καταλαβει οτι φταιει και να σου κανει δηλωση και να μην ειναι καμια εταιρεια το κολου.

Ο νομος οριζει οτι καθε οχημα κινειται ή οχι εφοσον φερει αριθμο κυκλοφοριας πρεπει να ειναι ασφαλισμενο .

Nik0s
21/05/2005, 18:01
:mad: :bigcry: :mad: :bigcry:

bonepeeler
21/05/2005, 18:10
:( :( :( :mad: :mad: :mad:

Yπομονή!!!

ireneepi
22/05/2005, 01:04
Τι να σου πω ρε φιλε...


κριμα μεγαλο και οτι σου ειπαν και οι φιλτατοι,προσπαθησε να τον πεισεις να σου κανει δηλωση...



και υπομονη..

Pokermon
22/05/2005, 01:08
Παιδία δεν το συζητάμε για θέμα δήλωσης......έγινε κιόλας......το θέμα είναι αν με συμφέρει να πείσω την ασφαλιστική να μην μπω στον κόπο να την φτιάξω μίας και η επισκευή της φτάνει την αξία που την πούλαγα.........στις Φώτο δεν φαίνεται η ζημιά.......έκανα ότι μπορούσα για να μπορέσει μοτό να έρθει μέχρι το σπίτι......από αύριο πιάνει δουλεία η βαριοπούλα :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
22/05/2005, 01:41
Ωχ...τωρα το ειδα ρε μαν.
Απο κοντα καλυτερα, γιατι εχω σιχαθει να βλεπω ατυχηματα, ποσο μαλλον να γραφω γι'αυτα.:mad:

Υπομονες...

SeNNinhA
22/05/2005, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
το θέμα είναι αν με συμφέρει να πείσω την ασφαλιστική να μην μπω στον κόπο να την φτιάξω μίας και η επισκευή της φτάνει την αξία που την πούλαγα

ΣΥΜΒΟΥΛΗ:
Μην πεις τίποτε τέτοιο στην ασφαλιστική. Πρώτον δεν μπορούν να δώσουν έτσι χρήματα χωρίς παραστατικά ακόμη κι αν το ήθελαν και δεύτερον θα βρουν αφορμή να σου πληρώσουν ακόμη λιγότερα για ανταλλακτικά επειδή η μηχανή σου δεν αξίζει.

ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ

Αντίθετα μίλα με τα μαγαζιά που θα πάρεις τα ανταλλακτικά και προσπάθησε αν δέχονται να σου υπερτιμολογήσουν τα ανταλλάκτικά που θα πάρεις. Η΄ τουλάχιστον την εργασία στο συνεργείο. Αυτό στην περίπτωση που πληρώσεις εσύ και μετά πάρεις τα χρήματα από την ασφαλιστική. Κι αυτό γιατί όταν τους πας τα τιμολόγια θα αρχίσουν αν σου κόβουν και να σου λένε ότι ήταν παλιό και θα μπορούσες να βάλεις μεταχειρισμένο και άλλα τέτοια και θα σου παίξουν τα νεύρα.

Βέβαια το καλύτερο είναι να μην δεχτείς να πληρώσεις πρώτα και μετά να δώσεις τα τιμολόγια στην ασφαλιστική και να πάρεις τα χρήματα. Πές τους ότι τα τιμολόγια θα κοπούν κατευθείαν στο δικό τους όνομα και να τα πληρώσουν αυτοί. Το έκανα και εγώ και τελικά το δέχθηκαν. Τους είχα πει ότι εγώ δεν έχω χρήματα και δεν μπορώ να πληρώσω για την επισκευή. Έλεγαν πολλές μπούρδες αλλά τελικά έτσι έγινε. Έτσι ξεμπερδεύεις μια και καλή.

adam_tsouk
22/05/2005, 10:53
:mad: :mad: :mad:


........


:mad: :mad: :mad:

tai
22/05/2005, 11:03
Μπορείς να πάρεις επίσημη προσφορά από τα μαγαζιά, υπερτιμολογημένη βέβαια, να πάρεις και προσφορά εργασίας από το συνεργείο. Και με αυτά να πληρωθείς. Πρόσεξε τα λεφτά σε σύνολο, να είναι ΛΙΓΟ πιο πάνω από την μηχανή, ώστε και να μην κλοτσήσουν για μεγάλο ποσό, και στην βγάλουν ολική καταστροφή, και να έχεις ένα περιθώριο να κάνεις πίσω ώστε να συμβιβαστείς σε ένα ποσό που να είναι παραπλήσιο της αξίας που την πουλάς. Καλά ξεμπερδέματα.

Pokermon
22/05/2005, 11:30
Μήπως με συμφέρει η ολική?????? `93 είναι η μοτό 2000€ την έδινα σε φίλο….Τι γίνετε με την μοτό όταν την βγάζουνε ολική??????

tai
22/05/2005, 16:55
Σου δίνουν τα λεφτά που ΑΥΤΟΙ νομίζουν ότι κάνει. Και καλά, ότι είναι η τιμή αγοράς στην πιάτσα, για το συγκεκριμένο μηχανάκι. Πάντως ρώτα τον ασφαλιστή σου τι δίνουν, μπορεί να σε συμφέρει.

Pokermon
22/05/2005, 22:38
Έριξα μια ματιά σε εφημερίδα και την δίνουνε κοντά στα 5000€…….για να πάρουνε 4000€……..αν αυτό το γνωρίζει ο ασφαλιστής…..και ζητήσω 2500€ θα τα πάρω λες?

johnpagr
22/05/2005, 22:49
Re poker me esteiles ... mexri na diavasw kai na dw ti egeine :mad: :eek: :cry:

ma tis xiles bouzopipes hmouna etoimos na se parw sto mobilo..
palioalhth mhxanovie :(

ksanamazefthke h adrenalinh omws pisw .... :smilea:

einai dyskolo na zithseis olikh katastrofh ... kai na sou dwsoun ta lefta pou les ...
to kalytero einai afto pou sou egrapse o tai
to exw kanei kai egw... (me thn ypertimologish)....
alla to exw kanei me ton tropo tou Senninha:

Βέβαια το καλύτερο είναι να μην δεχτείς να πληρώσεις πρώτα και μετά να δώσεις τα τιμολόγια στην ασφαλιστική και να πάρεις τα χρήματα. Πές τους ότι τα τιμολόγια θα κοπούν κατευθείαν στο δικό τους όνομα και να τα πληρώσουν αυτοί. Το έκανα και εγώ και τελικά το δέχθηκαν. Τους είχα πει ότι εγώ δεν έχω χρήματα και δεν μπορώ να πληρώσω για την επισκευή. Έλεγαν πολλές μπούρδες αλλά τελικά έτσι έγινε. Έτσι ξεμπερδεύεις μια και καλή.


pistevw oti etsi einai kalytera...

kala ksemperdemata ..... re poker ... :)

Pokermon
22/05/2005, 23:13
Έτσι κι αλλιώς μεταχειρισμένα ανταλλακτικά θα μπούνε πάνω…..και ότι κολλάει εύκολα θα κολληθεί από πλαστικά….αλλά αν πάω με υπερτιμολογιμενα….θα ξεπεράσω την τιμή που το πούλησα….και αναφέρομαι στα 2000€…..οπότε έλεγα μήπως γλιτώσω όλη αυτή την ταλαιπωρία….τρέξε ψάξε κτλ κτλ κτλ…..
Αν τα βάλεις κάτω θα δεις για τι ποσό μιλάμε….
Καταρχάς μιλάμε για γενικό βάψιμο……μιλάμε για αλλαγή στα πλαστικά του κώλου γιατί σπάσανε σε σημείο που και να κολλήσουν θα ξεκολλήσουν αμέσως…. ( γνωρίζω από προηγούμενη επισκευή της ) κολλήματα αλλού…..ζελατίνα….δοχείο υγρού μπροστινού φρένων….μάλλον τρόμπα πίσω φρένου γιατί αυτό νέκρωσε…..ντεπόζιτο θέλει φαναρτζοδουλεια……όργανα…..βάση μανσέτας συμπλέκτη…..αντίβαρο…..3 μικρές βάσεις από τα φερινγκ σπασμένες + η μεγάλη μπροστά που καραστράβωσε. και το κυριότερο….έσπασε το μοτέρ σε σημείο που πιάνει η βάση από τα φερινγκ….δεν έχει σχέση με το να χάνει λάδια η ότι άλλο….αλλά πριν δεν ήτανε σπασμένο σωστά????? Γιατί να είναι τώρα????
Εγώ εκεί θέλω να τους ζορίσω…ότι η μηχανή είχε πουληθεί και τώρα ο αγοραστής ίσως να μην την πάρει μιας και την είχε περάσει από πολύ λεπτομερή έλεγχο….

Pokermon
22/05/2005, 23:19
Αααααα ξέχασα και την εξάτμιση…..χιχιχιχιχιχιχιχι

GTZ750
23/05/2005, 08:50
φιλε βαγγελη καταρχη να σοτυ πω οτι με κοψοχολιασες γιατι δεν ειδα την φωτο αμεσως και νομιζα οτι σου εφαγαν το cbr και φρικαρα!!!:look: οσο για τα υπολοιπα το μονο που μπορω να σου ευχιθω καλα ξεμπερδεματα!!:wave2: :wave2: :wave2:
και μια φοτο για να σου περασει!!:D :D :D :D


14740

Pokermon
23/05/2005, 09:20
Ετοιμαστείτε για ντου…… το συμβόλαιο του κυρίου έχει λήξει από της 2-3-2005…..έχω όμως πλήρη στοιχεία του….υποτίθεται ότι θα με έπαιρνε το πρωί να μου πει ότι έκανε την δήλωση και ακόμα τπτ…..ΑΛΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ…..ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ…..