PDA

View Full Version : Το Πηρα Επιτελουσ!!!!!!



MikeG
21/05/2005, 16:24
Χαιρετώ τους απανταχού gsακηδες.!Πλέον είμαι και εγώ κάτοχος ενός μοντέλο 2003 με 17000 χλμ.Το πήρα 6200 από ιδιώτη με πίσω βαλίτσα 40 lt Givi και πλαϊνές Givi.Επίσης φοράει ανεμοθώρακα της BMW και θερμενόμενα grips.Λοιπόν παιδιά έχω όμως κάποιες ερωτήσεις.Αρχικά δεν έχει διακόπτη απενεργοποίησης του ABS και δε μου ανάβει και το λαμπάκι.Έκανα μαλακία ο μπόμπος πήγα στην αντιπροσωπία να μου τη τσεκάρουν πριν τη πάρω και δε ρώτησα,το θεώρησα δεδομένο!Παίζει ρε μάγκες να μην έχει...?
2η ερώτηση: Το καλοκαιράκι θέλω να αλλάξω λάστιχα.Ακούω προτάσεις.
Αυτά..θα σηκώσω καμιά photo σύντομα να τη δείτε.:wave2:

Δε τη παλεύω .δε τη παλεύω στη BMW μου θέλω ν'ανέβω!

Multijohn
21/05/2005, 17:14
Καλορίζικη καλοτάξιδι και πάντα όρθιος ψηλέ.Λιγο τσιμπημένη η τιμούλα αλλα αν είναι καλό το μηχανάκι και το ερωτεύτηκες,χαλάλι...:beer:

Nik0s
21/05/2005, 17:52
Τώρα πες μας και τι μηχανή πήρες ! :D

GS ????? τι ?

καλορίζικη και καλοτάξιδη να είναι

:beer: :beer:

SeNNinhA
21/05/2005, 20:38
To F650GS πρέπει να έχεις πάρει.

Ο διακόπτης του ABS βρίσκεται στο μαυρο πλαστικό στο κάτω μέρος του τιμονιού στο κέντρο. Εκεί έχει θέσεις για δυο διακόπτες. Ένα για το ABS και ένα για τα θερμαινόμενα γκριπ (όταν υπάρχουν).

Λάστιχα προτείνω να βάλεις τα Sahara ανεπιφύλακτα. Πάνε πολύ καλά και στην άσφαλτο και στο βρεγμένο και στο χώμα. Ζεσταίνονται και πολύ εύκολα. Μοναδικό μειονέκτημα ότι τρώγωνται πιο γρήγορα γιατί είναι σχετικά μαλακά.

Αν πατάς περισσότερο χώμα τότε βάλε τα Τ63. Αλλά αν έχεις το απλό κι όχι το Dakar τότε τα Sahara είναι λουκούμι.

Καλορίζικο

MikeG
22/05/2005, 14:52
Είπαμε BMW F650 GS '03.& εγώ φίλε μου για τα Sahara προσανατολίζομαι.Επίσης ξέρω που έχει το διακόπτη για το ABS όμως όπως είπα το λαμπάκι δεν ανάβει και ο διακόπτης υπάρχει μόνο για τα θερμενόμενα.Τέλος πάντων την έχω ερωτευτεί.:smokin:

SeNNinhA
22/05/2005, 16:39
Αν δεν υπάρχει διακόπτης και δεν ανάβει το λαμπάκι τότε μήπως δεν έχει ABS τελικά?