PDA

View Full Version : καθαρισμος ζαντων με μωρομαντηλα!



zefos1100xx
01/12/2009, 15:51
....οταν καθαριζαμε ζαντες με αυτον τον τροπο πριν καμια δεκαρια χρονια δεν το ηξερε κανεις.....
...μετα απο καιρο το εμαθαν (και το εκαναν) αρκετοι!

...τωρα πλεον ειναι καιρος να το μαθουν ΟΛΟΙ!




Με ενα απλο πακετο μωρομαντηλα (baby wipes) , μπορουμε να καθαρισουμε το πλεον δυσκολο σημειο στην μοτοσυκλετα μας!....ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ!

....βρωμα απο τον δρομο , μουργα απο τα τακακια και το χειροτερο: σπρευ αλυσιδας , ολα μαζι συνθετουν αυτο που λεμε ''ΜΑΚΑ'' πανω στις ζαντες της μηχανης μας και ακομα και στο πλυντηριο βλαστημανε οι ''πλυντες'' ......αφου δεν αφαιρειται ουτε στην πιεση με καυτο νερο και αναγκαζονται να χρησιμοποιησουν πετρελαιο , παραφινη και διαφορα αλλα χημικα του εμποριου για αυτον το λογο.....


....οσοι δεν γνωριζεται για τα αποτελεσματα του...''μωρομαντηλου'' , την πρωτη φορα που θα το δοκιμασετε θα μεινετε....μ@λ-(μη το πω!)



...δεν χρειαζεται καμια ιδιαιτερη τεχνικη ή καποια γνωση απλα λιγη προσοχη μην πληγωσετε τα χερια σας αναμεσα απο ακτινες/γραναζια/φτερα κλπ...

...με το τελευταιο μωρομαντηλο καθαριζετε τα χερια σας (τα οποια θα εχουν γινει εγγυημενα ΧΑΛΙΑ !) ...και τελειωσατε!





...για να δουμε μια βρωμικη ζαντα μετα απο βολτα και απο track day -περιπου 10 ημερες απλυτη!


182035

zefos1100xx
01/12/2009, 15:51
...παιρνουμε ενα πακετο υγρα μωρομαντηλα (ασχετως μαρκας - μεγαλη συσκευασια που συμφερει)!!!


182036

zefos1100xx
01/12/2009, 15:53
....και ξεκιναμε να τριβουμε την ζαντα!

...στην αρχη καθαριζει -λιγακι-δυσκολα- για λιγα δευτερολεπτα μεχρι να ποτισει το υγρο απο το μαντηλακι.....


182037

zefos1100xx
01/12/2009, 15:54
....αλλα η συνεχεια ειναι θεαματικη!


182038

zefos1100xx
01/12/2009, 15:54
........Ε?:eek:


182039

tai
01/12/2009, 15:59
σωστος

ΥΓ
αυτα τα μωρομαντιλα ειναι ακριβα για αυτην την δουλειά
στο lidl εχει στην μιση τιμη
ΥΓ2
καντε και την αλυσίδα να παθετε :wave2:

kyko
01/12/2009, 16:00
επισης ακομη καλυτερο αποτελεσμα εαν νοτισεις το μωρομαντηλο με παραφινελαιο :winka: :D

zefos1100xx
01/12/2009, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
σωστος

ΥΓ
αυτα τα μωρομαντιλα ειναι ακριβα για αυτην την δουλειά
στο lidl εχει στην μιση τιμη
ΥΓ2
καντε και την αλυσίδα να παθετε :wave2:


...χε χε χε!....μην κοιτας την τιμη!...πηρα αυτο με τα δυο πακετα και το τριτο δωρο!

...και την αλυσιδα και την γλυστρα και το ψαλιδι και...και.....και.....

....με τρελα αποτελεσματα!

StavrosMAGNA
01/12/2009, 16:19
Περιμένω καρτερικά ,κι εγώ δεν ξέρω πόση ώρα , να δώ εαν κάποιος θα ντραπεί για αυτά που γράφονται εδω μέσα...
ΜΑ ΚΑΛΑ ... δε ντρέπεστε λέω εγώ;
Και καλά του οτι γίνατε μπαμπάδες και μυαλό δε βάλατε (ακόμα με τα βρωμομηχανάκια ασχολείστε)
Εντάξυ ,οκ , το καταλαβαίνω οτι μεταξύ των άλλων ,τσούπ ,να'σου μαζί με τα ψώνια κι ένα πακετάκι μωρομάντηλα ... 'ΕΤΣΙ για νά'χουμε βρε γυναίκα- να μην μείνει το μωρό από δαύτα'
ΑΛΛΑ να σας στέλνει η σύζυγος για το καθάρισμα του παιδιού σας (σ.σ. του ποπουδάκου του ποιό συγκεκριμένα) κι εσείς να την σκαπουλάρετε κατεβαίνοντας "κάτω" κι αντί του μωρού το κωλαράκι να καθαρίζετε της ΜΟΤΟ σας της Ζάντες ... εεε αυτό παραπάει ....
ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ !!!!








Υ.Γ . να ρωτήσω κάτι τελευταίο , και <sorry> κι όλας εεε!
Αυτά τα μωρομάντηλα κάνουν και για καθαρισμό κάρτερ ; Να εκεί μωρέ που μαζεύεται η ΜΠΙΧΛΑ από τα λάδια της αλυσίδας ,στο εμπρός γρανάζι ;;;;

kyko
01/12/2009, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από StavrosMAGNA

Υ.Γ . να ρωτήσω κάτι τελευταίο , και <sorry> κι όλας εεε!
Αυτά τα μωρομάντηλα κάνουν και για καθαρισμό κάρτερ ; Να εκεί μωρέ που μαζεύεται η ΜΠΙΧΛΑ από τα λάδια της αλυσίδας ,στο εμπρός γρανάζι ;;;;

κ εκει κανουν κ σε συνδυασμο με παραφινελαιο γινεται καινουριο το καρτερακι :winka:
επισης οπου δεν μπαινει ή δεν βολευει το μωρομαντηλο πινελακι ψιλο σε παραφινελαιο :winka:

zefos1100xx
01/12/2009, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από StavrosMAGNA
Περιμένω καρτερικά ,κι εγώ δεν ξέρω πόση ώρα , να δώ εαν κάποιος θα ντραπεί για αυτά που γράφονται εδω μέσα...
ΜΑ ΚΑΛΑ ... δε ντρέπεστε λέω εγώ;
Και καλά του οτι γίνατε μπαμπάδες και μυαλό δε βάλατε (ακόμα με τα βρωμομηχανάκια ασχολείστε)
Εντάξυ ,οκ , το καταλαβαίνω οτι μεταξύ των άλλων ,τσούπ ,να'σου μαζί με τα ψώνια κι ένα πακετάκι μωρομάντηλα ... 'ΕΤΣΙ για νά'χουμε βρε γυναίκα- να μην μείνει το μωρό από δαύτα'
ΑΛΛΑ να σας στέλνει η σύζυγος για το καθάρισμα του παιδιού σας (σ.σ. του ποπουδάκου του ποιό συγκεκριμένα) κι εσείς να την σκαπουλάρετε κατεβαίνοντας "κάτω" κι αντί του μωρού το κωλαράκι να καθαρίζετε της ΜΟΤΟ σας της Ζάντες ... εεε αυτό παραπάει ....
ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ !!!!








Υ.Γ . να ρωτήσω κάτι τελευταίο , και <sorry> κι όλας εεε!
Αυτά τα μωρομάντηλα κάνουν και για καθαρισμό κάρτερ ; Να εκεί μωρέ που μαζεύεται η ΜΠΙΧΛΑ από τα λάδια της αλυσίδας ,στο εμπρός γρανάζι ;;;;




...φιλαρακι εγω δεν εχω γινει πατερας.........τερας ισως!:lol:




.....ναι οπουδηποτε μπορεις ακομα και στο καρτερ!.....δεν αντιστεκεται ΤΙΠΟΤΑ στα μωρομαντηλα!


Επισης σημειωσε οτι δεν βλαπτουν πουθενα!....το κανω πολλα χρονια σε βαμμενες και μη ζαντες και δεν εχει παθει τιποτα το χρωμα - ουτε καν να ''θολωσει'' ελαχιστα!....ειναι μια γρηγορη λυση , αν κατσεις να κανεις ολη τη μηχανη (ναι το εχω κανει-ολοκληρη!) , θα κανεις τοση ωρα που καλυτερα να πας σε ενα πλυντηριο με 5? να την κανεις ''γυαλι!''


....τωρα αν βλαπτουν τα μωρακια και τα πωπουδακια δεν γνωριζω!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DAN_DAN
01/12/2009, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
κ εκει κανουν κ σε συνδυασμο με παραφινελαιο γινεται καινουριο το καρτερακι :winka:
επισης οπου δεν μπαινει ή δεν βολευει το μωρομαντηλο πινελακι ψιλο σε παραφινελαιο :winka:

Για τέλειο καθάρισμα, βγάζεις και το καπάκι του μπροστά γραναζιού (εκεί να δεις τι μαζεύεται :wacko: ), παίρνεις το πολύ και μετά με παραφινέλαιο γίνεται καινούριο!:wave2:

spyro
01/12/2009, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από StavrosMAGNA
Περιμένω καρτερικά ,κι εγώ δεν ξέρω πόση ώρα , να δώ εαν κάποιος θα ντραπεί για αυτά που γράφονται εδω μέσα...
ΜΑ ΚΑΛΑ ... δε ντρέπεστε λέω εγώ;
Και καλά του οτι γίνατε μπαμπάδες και μυαλό δε βάλατε (ακόμα με τα βρωμομηχανάκια ασχολείστε)
Εντάξυ ,οκ , το καταλαβαίνω οτι μεταξύ των άλλων ,τσούπ ,να'σου μαζί με τα ψώνια κι ένα πακετάκι μωρομάντηλα ... 'ΕΤΣΙ για νά'χουμε βρε γυναίκα- να μην μείνει το μωρό από δαύτα'
ΑΛΛΑ να σας στέλνει η σύζυγος για το καθάρισμα του παιδιού σας (σ.σ. του ποπουδάκου του ποιό συγκεκριμένα) κι εσείς να την σκαπουλάρετε κατεβαίνοντας "κάτω" κι αντί του μωρού το κωλαράκι να καθαρίζετε της ΜΟΤΟ σας της Ζάντες ... εεε αυτό παραπάει ....
ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ !!!!



:lol: :lol: :lol:

camen
01/12/2009, 16:39
Κανουν πραγματικα πολυ καλη δουλεια τα μωρομαντηλα...
Εγω τα χρησιμοποιω συνεχεια...Σε κρανη,μπουφαν και οπου χρειαζεται πανω στο μηχανακι...:winka:


Δεν ηταν κ τοσο μυστικο μαλλον ,ε???:lol:


:beer: :wave2:

zefos1100xx
01/12/2009, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Κανουν πραγματικα πολυ καλη δουλεια τα μωρομαντηλα...
Εγω τα χρησιμοποιω συνεχεια...Σε κρανη,μπουφαν και οπου χρειαζεται πανω στο μηχανακι...:winka:


Δεν ηταν κ τοσο μυστικο μαλλον ,ε???:lol:


:beer: :wave2:


...δεν μιλησε κανεις για μυστικο......για οσους δεν το ηξεραν εβαλα το ποστ!

...για να κανεις το κρανος πρεπει μετα να ξαναπερασεις την ζελατινα με στεγνο πανακι γιατι το μωρομαντηλο αφηνει νερολεκεδες που δεν στεγνωνουν...παντως τα μυγακια τα ξετρυπαει ανετα!
:beer:

camen
01/12/2009, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...δεν μιλησε κανεις για μυστικο......για οσους δεν το ηξεραν εβαλα το ποστ!

...για να κανεις το κρανος πρεπει μετα να ξαναπερασεις την ζελατινα με στεγνο πανακι γιατι το μωρομαντηλο αφηνει νερολεκεδες που δεν στεγνωνουν...παντως τα μυγακια τα ξετρυπαει ανετα!
:beer:

Αστειευμαι σχετικα με το μυστικο κ πολυ καλα εκανες και το εγραψες για να το μαθουν και οσοι δεν το γνωριζουν...:winka:

Εγω κανω το κρανος ολο με 2-3 μαντηλακια και μετα με μια μαλακη πετσετουλα το σκουπιζω και ειναι τζαμι...
Κανουν αριστη δουλεια γενικα με τα λιωμενα μυγακια οποτε καθαριζω και την μουρη απο το μηχανακι και γινετε καθρεφτης...


Γενικα,κανουν για παντου και για ολα...
Κανουν και τα απολυμαντικα μαντηλακια για χερια...Εγω,τα εχω αυτα μαζι μου για να μπορω να καθαρισω την ζελατινα στο δρομο αν εχει γινει πολυ χαλια...Ειναι σε πολυ μικρη συσκευασια.

zefos1100xx
01/12/2009, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
.......Κανουν και τα απολυμαντικα μαντηλακια για χερια...Εγω,τα εχω αυτα μαζι μου για να μπορω να καθαρισω την ζελατινα στο δρομο αν εχει γινει πολυ χαλια...Ειναι σε πολυ μικρη συσκευασια.


....εγω βουταω αυτα του ''hondos'' απο την δικια μου!:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

fantacid
01/12/2009, 16:57
φαντασου τι "σκατουλακια" βγαζουν τα μωρα για να χρειαζονται τετοιο.....οπλο!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

camen
01/12/2009, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
....εγω βουταω αυτα του ''hondos'' απο την δικια μου!:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Και εγω.........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zefos1100xx
01/12/2009, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
φαντασου τι "σκατουλακια" βγαζουν τα μωρα για να χρειαζονται τετοιο.....οπλο!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




σοβαρα τωρα!....που ξερεις.....!
Κατι τοσο ''δυνατο'' για παιδακια????
καλα ισως να μην εχουν καποια επιδραση με το δερμα.....δεν μπορει να ειναι τοσο καφροι!








Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Και εγω.........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




....καλες κοπελες!....να πηγαινουν για καλυντικα πιο τακτικα!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jimmis5
01/12/2009, 20:50
Σωστοε μπραβο για το ποστ στην ζελατινα δεν το χρησιμοποιω γιατι νομιζω εχει βασει με οινοπνευμα και για το ακρυλικο δεν ειναι οτι καλυτερο

Τα μωρομαντηλα τα χρησιμοποιω και τα λατρευω γιατι καθαριζουν την μουτζουρα απο τα χερια φοβερα οτι καλυτερο αν δεν εχεις να πλυθεις καπου στο πουθενα.:wave2:

el_hymador
01/12/2009, 20:56
Αν καθαρισεις μωρο με WD40 κανει δουλεια;

byron
01/12/2009, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αν καθαρισεις μωρο με WD40 κανει δουλεια;

Αντε πιάστο μετά να το σκουπίσεις...

zefos1100xx
01/12/2009, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
..... στην ζελατινα δεν το χρησιμοποιω γιατι νομιζω εχει βασει με οινοπνευμα και για το ακρυλικο δεν ειναι οτι καλυτερο.......

Τα συγκεκριμενα που χρησιμοποιησα σημερα και ποσταρα ειναι της jj και γραφουν ''soap and alcohol free'' , δηλαδη δεν παιζει να εχουν οινοπνευμα....τελος παντων θα συμφωνησω μαζι σου........για την ζελατινα μονο πανακι με νερο!

camen
01/12/2009, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
για το ακρυλικο δεν ειναι οτι καλυτερο



Τι εννοεις Τζιμη???Που εχουν ακρυλικο οι ζελατινες???

Παντως εγω και την φιμε(ΟΧΙ ιριδιου) που την κανω με μαντηλακιαδεν εχει παθει το παραμικρο...
Στην ιριδιου πιθανον να κανουν ζημια αν εχουν οινοπνευμα γτ μπορει να χαλανε την στρωση του χρωματος...

Αν παντως ειναι πολυ χαλια η ζελατινα με ξεραμενα μυγακια κλπ καλυτερα βγαλσιμο κ πλυσιμο με χλιαρο νερακι και σαπουνακι.Γτ κ το πολυ τριψιμο δεν κανει καλο.Κ μετα στεγνωμα με ενα μαλακο πανακι....

2stroker
01/12/2009, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αν καθαρισεις μωρο με WD40 κανει δουλεια;

Χαχαχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gixxerpap
02/12/2009, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αν καθαρισεις μωρο με WD40 κανει δουλεια;


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αντε πιάστο μετά να το σκουπίσεις...


ρε σεις, σοβαρά τώρα, δώστε μου και μένα λίγο ...:( να, μια γουλια μόνο, τι ζητάω πια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zezes
02/12/2009, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
φαντασου τι "σκατουλακια" βγαζουν τα μωρα για να χρειαζονται τετοιο.....οπλο!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Νύν πατέρας και όντως τα "σκατουλάκια" που βγάζουν τα σκατουλάκια μας είναι απίστευτα !!!

Μπράβο για το πόστ που ανέβασε ο φίλος:beer:

Ρε παιδιά αυτό δουλεύει και χωρίς να πλυθεί το μηχανάκι ;;;

Εγώ χρησιμοποιώ FORNET για το φούρνο της κουζίνας.

transalpblack
02/12/2009, 14:45
παιδια υπαρχουν και κατι πανακια της armoralll που τα πουλανε τα carrefour και κανουν τουλαχιστον για πλυσιμο. δεν ξερω αν κανουν για ζαντες. και οταν λεμε πλυσιμο, εννοουμε να εχει μεινει αραγμενη η μηχανη και να εχει γεμισει σκονη, οχι μετα απο λασπουρια

byron
02/12/2009, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zezes
Ρε παιδιά αυτό δουλεύει και χωρίς να πλυθεί το μηχανάκι ;;;

Εγώ χρησιμοποιώ FORNET για το φούρνο της κουζίνας.

Γιατί να καθαρίσεις τη ζάντα με βρώμικο μηχανάκι? :look:

Το fornet γενικά απέφυγε το καθώς είναι πολύ καυστικό. Με WD40 ή τα μωρομάντηλα θα κάνεις πολύ καλύτερη δουλειά. :wave2:

PanVas
02/12/2009, 20:17
Μηχανόβιοι και μηχανόβιες...

Τα μωρομάντηλα είναι το πρώτο στάδιο αντιμετώπισης των αιμορροΐδων.

Μουτζούρες και άλλες χαζοδικαιολογίες τις έχουμε ακούσει πάλι...

jimmis5
02/12/2009, 20:32
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

StavrosMAGNA
03/12/2009, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
παιδια υπαρχουν και κατι πανακια της armoralll που τα πουλανε τα carrefour και κανουν τουλαχιστον για πλυσιμο. δεν ξερω αν κανουν για ζαντες. και οταν λεμε πλυσιμο, εννοουμε να εχει μεινει αραγμενη η μηχανη και να εχει γεμισει σκονη,οχι μετα απο λασπουρια

Τώρα που μίλησες για λασπουριά , και καθότι ανέκαθεν είχα την απορία .... Αυτην την περίπτωση παρακάτω την 'καθαρίζει' ;
http://images.motorradonline.de/sixcms/media.php/11/Backstage_shooting.jpg

fantacid
03/12/2009, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από StavrosMAGNA
Τώρα που μίλησες για λασπουριά , και καθότι ανέκαθεν είχα την απορία .... Αυτην την περίπτωση παρακάτω την 'καθαρίζει' ;
http://images.motorradonline.de/sixcms/media.php/11/Backstage_shooting.jpg

ε τι λεμε τοση ωρα
εδω ειναι που χρειαζονται τα μωρoμαντιλα!
βεβαια αν δεν εχεις ευκαιρα μη σκοτιζεσε δοκιμα με τα χερια!

:lol: :lol:

lakou636
03/12/2009, 23:52
τα jumbo εχουν υγρα μαντηλακια διαφορων τυπων...
με οινοπνευμα,με γυαλιστικο για ταμπλο αυτοκινητων κτλ.
κανουν μονο 1 ευρω το πακετο και εχουν παρα παρα παρα πολλα μεσα....
εγω εχω καταβολευτει...

camen
04/12/2009, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από lakou636
τα jumbo εχουν υγρα μαντηλακια διαφορων τυπων...
με οινοπνευμα,με γυαλιστικο για ταμπλο αυτοκινητων κτλ.
κανουν μονο 1 ευρω το πακετο και εχουν παρα παρα παρα πολλα μεσα....
εγω εχω καταβολευτει...

Πες και πως τα λενε ή μια φωτο τους για να τα βρουμε ευκολα...
Γτ αμα ζητησω υγρα ματνηλακια στην ομορφουλα των jumbo μαλλον θα με κοιταει με μισο ματι....:lol:

mreth
04/12/2009, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
παιδια υπαρχουν και κατι πανακια της armoralll που τα πουλανε τα carrefour και κανουν τουλαχιστον για πλυσιμο. δεν ξερω αν κανουν για ζαντες. και οταν λεμε πλυσιμο, εννοουμε να εχει μεινει αραγμενη η μηχανη και να εχει γεμισει σκονη, οχι μετα απο λασπουρια

Δηλαδή είναι για όλα τα μέρη της μοτοσυκλέτας (πλαστικά, ζελατίνα, φώτα, μηχανικά μέρη, εξάτμιση):confused:

StavrosMAGNA
04/12/2009, 08:40
Αααα βλέπω οτι τα Κ.λομαντηλάκια τείνουν να γίνουν παντοκαθαριστές - ενα πράμα-
ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑ .... Λεεεεμεεεεε
(κουβά Γεμάτο με νερό λέμε,ετσι ... )


Υ.Γ. (Το νερό οχι σκέτο εεεε ..... Εχει πάρει η Γυναίκα μου η Катя ένα φοβερό υγρό πιάτων με άρωμα βατόμουρο , δε σας λέω τίποτα !~!)

Ζεύκας
04/12/2009, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
(ασχετως μαρκας - μεγαλη συσκευασια που συμφερει)!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
στο lidl εχει στην μιση τιμη



Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
πηρα αυτο με τα δυο πακετα και το τριτο δωρο!



Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
ειναι της jj και γραφουν ''soap and alcohol free''



Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
παιδια υπαρχουν και κατι πανακια της armoralll που τα πουλανε τα carrefour



Αρχικά δημιουργήθηκε από lakou636
τα jumbo εχουν υγρα μαντηλακια διαφορων τυπων...
κανουν μονο 1 ευρω το πακετο και εχουν παρα παρα παρα πολλα μεσα....



Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Πες και πως τα λενε ή μια φωτο τους για να τα βρουμε ευκολα... (σ.σ. ΡΕ CAMENΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΕΙΝΑΙ!!!)
Γτ αμα ζητησω υγρα ματνηλακια στην ομορφουλα των jumbo μαλλον θα με κοιταει με μισο ματι....:lol:



Αρχικά δημιουργήθηκε από StavrosMAGNA
(Το νερό οχι σκέτο εεεε ..... Εχει πάρει η Γυναίκα μου η Катя ένα φοβερό υγρό πιάτων με άρωμα βατόμουρο , δε σας λέω τίποτα !~!)



ε μετά από αυτή την εκτεταμένη έρευνα αγοράς για μαντηλάκια προτείνω το σκληροπυρηνικό μηχανόβιο
φόρουμ μας να μετονομαστεί σε www.motonoikokyra.gr/forums


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

StavrosMAGNA
04/12/2009, 09:16
www.motonoikokyra.gr/forums


Oops! This link appears to be broken.

Λοιπόν μαζευόμαστε Ολες (εχχχχμμμ ΟΛΟΙ εννοώ) και καβαντζώνουμε το DOMAIN !!!

Ζεύκας
04/12/2009, 09:47
.

tzeronymo
04/12/2009, 13:45
Δεν ξερω τι λενε οι μαγκες, αλλα ευχαριστω που μας ανοιξε τα ματια φιλε ZEFOS 1100XX,τοσο σε μενα οσο και σε μια παρεα, ασχοληθηκα χθες ενα τριωρο, τα αποτελεσματα ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ και παλι ευχαριστω :wave2:

Cpt. Haddock
04/12/2009, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
[....] ασχοληθηκα χθες ενα τριωρο,[...]


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Για τις ζάντες; :rotflmao:

tzeronymo
04/12/2009, 13:48
CBF 1000 kαι παπακι cab 90 glx kαι σημερα inovva :)

zefos1100xx
04/12/2009, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
Δεν ξερω τι λενε οι μαγκες, αλλα ευχαριστω που μας ανοιξε τα ματια φιλε ZEFOS 1100XX,τοσο σε μενα οσο και σε μια παρεα, ασχοληθηκα χθες ενα τριωρο, τα αποτελεσματα ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ και παλι ευχαριστω :wave2:


...εκανε δουλεια ετσι?


...παρακαλω!

lakou636
05/12/2009, 23:12
οποιοσ τα χρησιμοποιει,ξερει και να τα προφερει...................................


182397

lakou636
05/12/2009, 23:13
αν θυμαμαι καλα εχουν 99 λεπτα και οχι 1 ευρω...............

Koutsiouris
21/12/2009, 05:07
Η καλύτερη λύση είναι WD 40 για ζάντες, όπως και για γενικότερο καθαρισμό μεταλλικών επιφανειών. Δοκίμασέ το και σε λαιμούς / τελικά.

nemes74
27/01/2010, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αντε πιάστο μετά να το σκουπίσεις... ε κκαι μετα κιενα μπανιαρισμα με ROL και ξεμπερδψες.............!!!!!!!!!!:rotflmao: :a53: α να χαθειρε,αχρειοι....................:rotflmao: :rotflmao: :lol:

cillis
01/02/2010, 22:09
:a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a46: :a46: :a46: :a46:

ariona
01/02/2010, 23:09
Συγχαρητήρια στον φίλο που άνοιξε το θέμα!
Μια ερώτηση έχω! μιας και η ζάντες μου έχουν γίνει χαλια ειδικά η πίσω, μετά από πολύ καιρό άπλυτοι...έπιασα και την έπλυνα,
αλλα στην πίσω ζάντα δεν λέει να φυγή η βρόμα, αν την περάσω με wd-40 η με πετρέλαιο,αν πέσει στο λάστιχο κάνει ζημια?(στο λάστιχο η γλίστρημα μετά πλύσιμο)και πιο προτείνεται από τα δυο? θα δοκιμάσω και τα μωρομάντιλα,αλλα μάλλον είναι για λιγότερη βρωμιά!

project.breeze
02/02/2010, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ariona
Συγχαρητήρια στον φίλο που άνοιξε το θέμα!
Μια ερώτηση έχω! μιας και η ζάντες μου έχουν γίνει χαλια ειδικά η πίσω, μετά από πολύ καιρό άπλυτοι...έπιασα και την έπλυνα,
αλλα στην πίσω ζάντα δεν λέει να φυγή η βρόμα, αν την περάσω με wd-40 η με πετρέλαιο,αν πέσει στο λάστιχο κάνει ζημια?(στο λάστιχο η γλίστρημα μετά πλύσιμο)και πιο προτείνεται από τα δυο? θα δοκιμάσω και τα μωρομάντιλα,αλλα μάλλον είναι για λιγότερη βρωμιά!



Χλιαρό νερό με σαπουνάδα που θα κάνεις με ύγρο για πιάτα,αλλά μη νομίζεις πως τα μωρομάντηλα δεν κάνουν δουλειά με τις δύσκολες βρωμιές,δοκίμασέ το κα θα εντυπωσιαστείς :beer:

Alarm
02/02/2010, 08:12
Ενα πινελακι, κεροσαν και ειναι ολα μια χαρα.
Ουτε να λαδονουμε με WD , ουτε να θελουμε μισο πακετο μωρομαντιλα.

Γρηγορες και καλες δουλειες

camen
02/02/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ariona
Συγχαρητήρια στον φίλο που άνοιξε το θέμα!
Μια ερώτηση έχω! μιας και η ζάντες μου έχουν γίνει χαλια ειδικά η πίσω, μετά από πολύ καιρό άπλυτοι...έπιασα και την έπλυνα,
αλλα στην πίσω ζάντα δεν λέει να φυγή η βρόμα, αν την περάσω με wd-40 η με πετρέλαιο,αν πέσει στο λάστιχο κάνει ζημια?(στο λάστιχο η γλίστρημα μετά πλύσιμο)και πιο προτείνεται από τα δυο? θα δοκιμάσω και τα μωρομάντιλα,αλλα μάλλον είναι για λιγότερη βρωμιά!

Τα μωρομαντηλα απλα ΚΑΝΟΥΝ ΘΑΥΜΑΤΑ...:wave2: :wave2: :wave2:

zefos1100xx
02/02/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ariona
Συγχαρητήρια στον φίλο που άνοιξε το θέμα!
Μια ερώτηση έχω! μιας και η ζάντες μου έχουν γίνει χαλια ειδικά η πίσω, μετά από πολύ καιρό άπλυτοι...έπιασα και την έπλυνα,
αλλα στην πίσω ζάντα δεν λέει να φυγή η βρόμα, αν την περάσω με wd-40 η με πετρέλαιο,αν πέσει στο λάστιχο κάνει ζημια?(στο λάστιχο η γλίστρημα μετά πλύσιμο)και πιο προτείνεται από τα δυο? θα δοκιμάσω και τα μωρομάντιλα,αλλα μάλλον είναι για λιγότερη βρωμιά!


αν οι ζαντες σου ειναι εντουραδικες (νικελ με ακτινες) και εχουν ''θολωσει'' η εχουν ψωριασει τα καλαμια , απλα θα βγει η βρωμα , αλλα δεν προκειται να ξεθαμπωσει το χρωμα και να ξαναγιαλυσει....

Με το θεμα βρωμιας δεν εχεις κανενα προβλημα οτι και να υπαρχει πανω στις ζαντες....κανε μια δοκιμη και θα καταλαβεις!