PDA

View Full Version : Κρανος BMW system 4



BMW1150
22/05/2005, 09:29
Γεια σας φιλοι μου.......θελω να ρωτησω αν καποιος απο σας εχει το ανοιγομενο κρανος της BMW system 4....αν ναι θα ηθελα την γνωμη σας και το βασικοτερο ποσο βαρος εχει .....λογο προβληματος αυχενικου που εχω....
Το συγκεκριμενο κρανος το βρηκα στο Motogenesis 450 ευρω....αν γνωριζεται και αλλες πηγες μου λετε.

Ευχομαι καλα ταξιδια ..........

Maxlaras
27/05/2005, 00:06
Mπορεις να κοιταξεις ανετα το νεο System 5 που εχει πανω κατω τα ιδια λεφτα (500)
Το βαρος του ειναι 1690 gr.
H BMW εχει και ενα αλλο κρανος απο carbon fiber που ειναι 900 gr μονο αλλα απο τιμη δεν ειναι και τοσο προσιτο: 1400 ευρω...

pavlaras1
25/07/2005, 01:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maxlaras
Mπορεις να κοιταξεις ανετα το νεο System 5 που εχει πανω κατω τα ιδια λεφτα (500)
Το βαρος του ειναι 1690 gr.
H BMW εχει και ενα αλλο κρανος απο carbon fiber που ειναι 900 gr μονο αλλα απο τιμη δεν ειναι και τοσο προσιτο: 1400 ευρω...

Φιλαρακο ενδιαφερομαι και εγω να αλλαξω το κρανος απο το NOLAN N101 και να παω στο "BMW SYSTEM 5 BLUETOOTH".

Μηπως ξερει κανεις καμια πληροφορια περισσοτερο για αυτο το κρανος?

Αν το εχετε οι ιδιοι θελω την προσωπικη σας γνωμη.

Αν το εχει καποιος φιλος σας τι εχετε ακουσει για αυτο.

Αν το ειδατε πουθενα ή ακουσατε για αυτο πως σας φανηκε.

Επισης μηπως ξερετε κανενα μαγαζι - καταστημα εδω στην Θεσσαλονικη που να τα προμηθευει?

Για να μπορω να το ριξω και μια ματια απο κοντα?

Και αν ειναι να το αγορασω κατευθειαν.

Περιμενω συντομα νεα σας μιας και σκεφτομαι να κανω την αγορα κατα της 10/08/2005.

Καλη συνεχεια.

Spike
25/07/2005, 18:18
Kalispera, tha sou proteina na pareis to dainese me to bluetooth giati to kataskeuazei i idia etairia pou ftiaxnei kai ta BMW kai ta shuberth. To dokimasa kai einai sxetika athorybo se megales taxytites. Min perimeneis omos me KANENA apo auta na mporeseis na miliseis me pano apo 120 xiliometra giati einai adynaton apo ton aera.

BMW1150
25/07/2005, 18:27
Φιλε μου εχει αφιερωμα για το System 5 το Μοτο 15/7....το προλαβαινεις.....

BMW1150
14/01/2006, 09:53
Τελικα το πηρα το System 5 ....530ευρωπουλα.....στο πρωτο ταξιδακι που εκανα εμεινα πολυ ικανοποιημενος....δεν μπορω με τιποτα να το συγκρινω με το προηγουμενο ανοιγομενο κρανος που ειχα ενα Caberg.....μεχρι τα 120 χιλιομετρα ειναι ψιλοαθορυβο....το βασικοτερο για μενα δεν περνα καθολου αερας μεσα απο το σημειο που κλεινει ...το λεω αυτο γιατι στο προηγουμενο σκεφτομουνα να βαλω μονοτικη ταινια !!!!!!!
Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

RTnick
14/01/2006, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Τελικα το πηρα το System 5 ....530ευρωπουλα.....στο πρωτο ταξιδακι που εκανα εμεινα πολυ ικανοποιημενος....δεν μπορω με τιποτα να το συγκρινω με το προηγουμενο ανοιγομενο κρανος που ειχα ενα Caberg.....μεχρι τα 120 χιλιομετρα ειναι ψιλοαθορυβο....το βασικοτερο για μενα δεν περνα καθολου αερας μεσα απο το σημειο που κλεινει ...το λεω αυτο γιατι στο προηγουμενο σκεφτομουνα να βαλω μονοτικη ταινια !!!!!!!
Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Καλορόζικο και καλά ταξίδια.......κατάλαβα ότι το πήρες χωρίς bluetooth

Ανοίγω νέο thread με handfree για κράνος, αφού είμαι στο ψάξιμο......

whiteran
14/01/2006, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Τελικα το πηρα το System 5 ....530ευρωπουλα.....στο πρωτο ταξιδακι που εκανα εμεινα πολυ ικανοποιημενος....δεν μπορω με τιποτα να το συγκρινω με το προηγουμενο ανοιγομενο κρανος που ειχα ενα Caberg.....μεχρι τα 120 χιλιομετρα ειναι ψιλοαθορυβο....το βασικοτερο για μενα δεν περνα καθολου αερας μεσα απο το σημειο που κλεινει ...το λεω αυτο γιατι στο προηγουμενο σκεφτομουνα να βαλω μονοτικη ταινια !!!!!!!
Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Το Caberg έχω και εγώ … και όντως κάνει ΦΑΑΣΑΑΑΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑ :a45:

whiteran
14/01/2006, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από RTnick
Καλορόζικο και καλά ταξίδια.......κατάλαβα ότι το πήρες χωρίς bluetooth

Ανοίγω νέο thread με handfree για κράνος, αφού είμαι στο ψάξιμο......

Νίκο το ανοίξες ? Δώσε link ... ενδιαφέρει ...

whiteran
14/01/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από whiteran
Νίκο το ανοίξες ? Δώσε link ... ενδιαφέρει ...

ΑΚΥΡΟ .... το βρήκα ... :a24: :a24:

BMW1150
15/01/2006, 02:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από RTnick
Καλορόζικο και καλά ταξίδια.......κατάλαβα ότι το πήρες χωρίς bluetooth

Ανοίγω νέο thread με handfree για κράνος, αφού είμαι στο ψάξιμο......

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια....που να παρω bluetooth.....αλλα 450 ευρωπουλα....!!!! Τα εχουν ξεφτιλισει ολα.....

BMW1150
15/01/2006, 02:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από whiteran
Νίκο το ανοίξες ? Δώσε link ... ενδιαφέρει ...

Που ειναι μεγαλε βοηθησε λιγο να το βρω......

RTnick
15/01/2006, 16:48
Παιδιά ο moderator το πήγε στις Γενικές συζητήσεις:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17107

Αν και δε φαίνεται να βγαίνει άκρη, όπως θα δείτε..... Καλύτερα να συνεχίσουμε τη συζήτηση στο BMW σε αυτό το thread....

Palios-neos
16/01/2006, 06:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Kalispera, tha sou proteina na pareis to dainese me to bluetooth giati to kataskeuazei i idia etairia pou ftiaxnei kai ta BMW kai ta shuberth. To dokimasa kai einai sxetika athorybo se megales taxytites. Min perimeneis omos me KANENA apo auta na mporeseis na miliseis me pano apo 120 xiliometra giati einai adynaton apo ton aera.

Οπότε παιδιά για καλό ανοιγόμενο κράνος τί προτείνετε?

Το κόστος έρχετε σε δεύτερη μοίρα.