PDA

View Full Version : παιζουμε paintball ??



fournas
03/12/2009, 12:08
το σαββατο επαιξα με την παρεα paintball στην μαλακασα και ηταν πολυ ωραια εμπειρια...

παιζει καποιος αλλος απο εδω μεσα ?

να κανονηζαμε και κανα mathακι :)

gixxerpap
03/12/2009, 12:16
στείλε ένα μήνυμα στον Pokermon !!!

αν το δεί ποτέ -μιας και δεν μπαίνει συχνά πλέον- θα σε βοηθήσει σε ό,τι θες!

Akatanomastos
03/12/2009, 12:18
μονο μη ριχνετε σε κανεναν τερματοφυλακα, γιατι την τελευταια φορα που συνεβη αυτο, δημιουργηθηκε μεγαλο θεμα..:D

fournas
03/12/2009, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
στείλε ένα μήνυμα στον Pokermon !!!

αν το δεί ποτέ -μιας και δεν μπαίνει συχνά πλέον- θα σε βοηθήσει σε ό,τι θες!






:a013: καλη φαση..

απλα εγω το εγραψα και γιατι χρειαζονται μεγαλες παρεες αλλα και για καποια ατομα που το σκευτονται και δεν το κανονησαν ακομα ,μηπως καναμε καμια μαζοΞη...:winka:

spyro
03/12/2009, 12:25
ρωτα ότι θές

συμμετείχα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα (speedball) για κανα 2 χρόνια.

:wave2:

fournas
03/12/2009, 12:29
εχω στο μυαλο μου μετα απο καμια 15αρια παιχνιαδια σε διαφορα πεδια

να αγοραζα το δικο μου μαρκερ..

και λεω για το ion xe.

πως το βλεπεις για 1ο ?

spyro
03/12/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
εχω στο μυαλο μου μετα απο καμια 15αρια παιχνιαδια σε διαφορα πεδια

να αγοραζα το δικο μου μαρκερ..

και λεω για το ion xe.

πως το βλεπεις για 1ο ?

μια χαρά μαρκερ είναι αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις μεταχειρισμένο planet eclipse ETEK 2 ή ΕΤΕΚ 3 αναλόγως τα λεφτά που θές να δώσεις (αν θές σου βρίσκω εγώ μεταχειρισμένο). Είναι λίγο πιο ακριβούτσικο αλλά μετά απο 4-5 παιχνίδια με το ION θα ζητάς κάτι πιο ελαφρύ και καλύτερο οπότε θα ευχόσουν να είχες δώσει παραπάνω απο την αρχή.

το ΕΤΕΚ δεν είναι κανα high-end μαρκερ. Entry level ειναι και αυτό σαν το ION αλλά κλάσεις ανώτερο.


πάρε και ενα βιντεάκι να δεις τι χάνεις κάθε φορά που παίζεις recball και όχι speedball. :D


http://www.youtube.com/watch?v=1-e38u8_wD0&feature=channel

Akatanomastos
03/12/2009, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro


πάρε και ενα βιντεάκι να δεις τι χάνεις κάθε φορά που παίζεις recball και όχι speedball. :D


http://www.youtube.com/watch?v=1-e38u8_wD0&feature=channel

τι προσπαθουνε να κανουνε φιλε στο βιντεο?

για πειτε και για τους πανασχετους

fournas
03/12/2009, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
μια χαρά μαρκερ είναι αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις μεταχειρισμένο planet eclipse ETEK 2 ή ΕΤΕΚ 3 αναλόγως τα λεφτά που θές να δώσεις (αν θές σου βρίσκω εγώ μεταχειρισμένο). Είναι λίγο πιο ακριβούτσικο αλλά μετά απο 4-5 παιχνίδια με το ION θα ζητάς κάτι πιο ελαφρύ και καλύτερο οπότε θα ευχόσουν να είχες δώσει παραπάνω απο την αρχή.

το ΕΤΕΚ δεν είναι κανα high-end μαρκερ. Entry level ειναι και αυτό σαν το ION αλλά κλάσεις ανώτερο.


πάρε και ενα βιντεάκι να δεις τι χάνεις κάθε φορά που παίζεις recball και όχι speedball. :D


http://www.youtube.com/watch?v=1-e38u8_wD0&feature=channel






καταρχην ευχαριστω για την διαθεση σου να βοηθησεις.


και εμενα μου αρεσει το rec ..δεν το θελω αποκλειστηκα για speed...μετα τις γιορτες πιστευω θα ειμαι ετοιμος για την αγορα του...αν τυχει να ακουσεις κατι ριξε μια "φωνη"...

ενδιαφερομαστε 3 ατομα για μαρκερ..

:beer: :wave2:

spyro
03/12/2009, 13:05
πριν αγοράσεις οτιδήποτε

loader
μάσκα
φιάλη
ρουχισμό

ρώτα με μπάς και το βρύμε φθηνότερα

έαν είστε πολλά άτομα πές μου να σε στείλω για καμια ομαδική.

Να αποφύγεις να φέρεις μαρκερ απο το εξωτερικό γιατί δέν είναι όλοι οι υπάλληλοι του τελωνείου γνώστες της ελληνικής νομοθεσίας περι εισαγωγής αεροβόλων(εκει υπάγονται τα μαρκερ). Κάποια παιδιά δεν είχαν πρόβλημα κάποιοι άλλοι ομως έτρεχαν σε γιατρούς να αποδείξουν οτι δεν είναι τρελοί για να πάνε να το παραλάβουν απο την ΓΑΔΑ. :D

spyro
03/12/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas


και εμενα μου αρεσει το rec ..δεν το θελω αποκλειστηκα για speed...

με παρεξήγησες .... :rotflmao:

εμένα δε μ'αρεσει καθόλου μα καθόλου το REC

έπαιζα μόνο speed

.
.
.

PS. το ΕΤΕΚ και το ΙΟΝ τα κάνουν όλα και συμφέρουν μην ανυσηχείς ;)

spyro
03/12/2009, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
τι προσπαθουνε να κανουνε φιλε στο βιντεο?

για πειτε και για τους πανασχετους

5 άτομα απο τη μια .......... 5 απο την άλλη.

πάμε να βγάλουμε τους απο κει. Σε περιορισμένο χώρο με τάπητα όμως 5χ5 όμως και όχι στα βουνα με παραλλαγές και αρβύλες τύπου Rambo γιατι μας έχουν μήνει κατάλοιπα :D

fournas
03/12/2009, 13:11
οι 2 πηραμε μασκες ..αυτη (http://www.paintballmarket.gr/catalog/product_info.php?cPath=22_32&products_id=569) ..

fournas
03/12/2009, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
5 άτομα απο τη μια .......... 5 απο την άλλη.

πάμε να βγάλουμε τους απο κει. Σε περιορισμένο χώρο με τάπητα όμως 5χ5 όμως και όχι στα βουνα με παραλλαγές και αρβύλες τύπου Rambo γιατι μας έχουν μήνει κατάλοιπα :D



sorry αλλα αυτο νομιζα οτι ειναι το milslim(καπως ετσι) με βουνα και παραλαγες...

το rec δεν ειναι κλειστα παλι πεδια χωρις ταπητα με παλιο τσιμεντενια σπιτακια,αμαξια, και οτι αλλο να ναι για εμποδια(καλυψη)?

spyro
03/12/2009, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
οι 2 πηραμε μασκες ..αυτη (http://www.paintballmarket.gr/catalog/product_info.php?cPath=22_32&products_id=569) ..

μια χαρά μάσκα :beer:


απο τον Μάνο στο Περιστέρι τις πήρατε? ... καμια έκπτωση σας έκανε? :lol: όταν θες να ξαναπάς μου λές σε πμ και τον παιρνω τηλ μπάς και κάνει καμια καλύτερη τιμή :rolleyes:

fournas
03/12/2009, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
μια χαρά μάσκα :beer:


απο τον Μάνο στο Περιστέρι τις πήρατε? ... καμια έκπτωση σας έκανε? :lol: όταν θες να ξαναπάς μου λές σε πμ και τον παιρνω τηλ μπάς και κάνει καμια καλύτερη τιμή :rolleyes:


nai....
tnx :beer:

Pokermon
03/12/2009, 13:31
Έχω να δηλώσω τα εξής:

1). Εξακολουθώ να μπαίνω στο forum αλλά λόγο φόρτου εργασίας (λέμε τώρα) δε γράφω συχνά.
2). Ο Spyro (ή αλλιώς cynical Dragon) δεν ήταν ποτέ καλός παίκτης (μη σας παραμυθιάζει).
3). Το να προτρέπεις ένα νέο παίκτη να παίξει speedball με video των IRONMEN είναι σα να βάζεις τον Σπύρο να κάνει αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA

4). Για εξοπλισμούς paintball, όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Περιστέρι.
5). Ετοιμαστείτε για ένα big game και δηλώστε συμμετοχές.
6). Σπυράκο από την ημέρα που έφαγες την πρώτη παντοφλιά, όχι μόνο paintball δε ξαναέπαιξες αλλά ούτε για καφέ πέρασες ποτέ από τα φιλαράκια σου.

Όπως καταλαβαίνετε έχω πολλές πληροφορίες...................................................

fournas
03/12/2009, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Έχω να δηλώσω τα εξής:

1). Εξακολουθώ να μπαίνω στο forum αλλά λόγο φόρτου εργασίας (λέμε τώρα) δε γράφω συχνά.
2). Ο Spyro (ή αλλιώς cynical Dragon) δεν ήταν ποτέ καλός παίκτης (μη σας παραμυθιάζει).
3). Το να προτρέπεις ένα νέο παίκτη να παίξει speedball με video των IRONMEN είναι σα να βάζεις τον Σπύρο να κάνει αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA

4). Για εξοπλισμούς paintball, όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Περιστέρι.
5). Ετοιμαστείτε για ένα big game και δηλώστε συμμετοχές.
6). Σπυράκο από την ημέρα που έφαγες την πρώτη παντοφλιά, όχι μόνο paintball δε ξαναέπαιξες αλλά ούτε για καφέ πέρασες ποτέ από τα φιλαράκια σου.

Όπως καταλαβαίνετε έχω πολλές πληροφορίες...................................................





μιας και ποιο εμπειρος δεν προτεινεις πεδιο να κανονησουμε για το σαββατο κατι......?

να μας ανοιξετε λιγο και τα ματια...!

MAG/FMX
03/12/2009, 14:00
Εγω ειμαι μεσα , αλλα το μονο που εχω ειναι ενα αεροβολο κ το ψευδονυμο ........:wave2: Αλλα ψαχνομαι για χομπυ......

spyro
03/12/2009, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Έχω να δηλώσω τα εξής:

1). Εξακολουθώ να μπαίνω στο forum αλλά λόγο φόρτου εργασίας (λέμε τώρα) δε γράφω συχνά.
2). Ο Spyro (ή αλλιώς cynical Dragon) δεν ήταν ποτέ καλός παίκτης (μη σας παραμυθιάζει).
3). Το να προτρέπεις ένα νέο παίκτη να παίξει speedball με video των IRONMEN είναι σα να βάζεις τον Σπύρο να κάνει αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA

4). Για εξοπλισμούς paintball, όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Περιστέρι.
5). Ετοιμαστείτε για ένα big game και δηλώστε συμμετοχές.
6). Σπυράκο από την ημέρα που έφαγες την πρώτη παντοφλιά, όχι μόνο paintball δε ξαναέπαιξες αλλά ούτε για καφέ πέρασες ποτέ από τα φιλαράκια σου.

Όπως καταλαβαίνετε έχω πολλές πληροφορίες...................................................

:a1: :a1: :a1:

Ξύλοοοοοοοο



πάμε τώρα για ένα 1x1 show...... σε έχω λεμε....... :D

όσο για τον καφέ που είπες... που χρόνος. :p Από τοτε που μπήκε ο Τίγρης στην ζωή μας δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος για τιποτα άλλο :smokin:

όσο για το Βιντεάκι δεν είναι θέμα να μπορεί κάποιος να το κάνει η όχι αλλά αμα θέλεις να διαφημίσεις κατι σε κάποιους που ενδεχομένως να μην το ξέρουν καν, βάζεις ενα παράδειγμα απο τους καλύτερους όχι οτι να ναι. Αμα θες να διαφημίσεις τι σημαίνει moto-gp δεν βάζεις βιντεάκι απο TD-session στα Μέγαρα .... :a26:

:wave2:

fournas
03/12/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Εγω ειμαι μεσα , αλλα το μονο που εχω ειναι ενα αεροβολο κ το ψευδονυμο ........:wave2: Αλλα ψαχνομαι για χομπυ......



φιλε εμεις εκτος την μασκα δεν εχουμε τιποτα,ολα τα νοικιαζουμε.

20-25 ευρο ειναι το κοστος για το πεδιο και τον εξοπλισμο..+αν χρειαστεις παραπανω μπιλιες απο τις 200 που σου δινουν στην αρχη...που κοστιζουν περιπου 5ε οι 100





αντε να μαζευομαστε :wave2: :wave2:

Pokermon
03/12/2009, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:a1: :a1: :a1:

Ξύλοοοοοοοο



πάμε τώρα για ένα 1x1 show...... σε έχω λεμε....... :D

όσο για τον καφέ που είπες... που χρόνος. :p Από τοτε που μπήκε ο Τίγρης στην ζωή μας δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος για τιποτα άλλο :smokin:

όσο για το Βιντεάκι δεν είναι θέμα να μπορεί κάποιος να το κάνει η όχι αλλά αμα θέλεις να διαφημίσεις κατι σε κάποιους που ενδεχομένως να μην το ξέρουν καν, βάζεις ενα παράδειγμα απο τους καλύτερους όχι οτι να ναι. Αμα θες να διαφημίσεις τι σημαίνει moto-gp δεν βάζεις βιντεάκι απο TD-session στα Μέγαρα .... :a26:

:wave2:

Εμένα μπορεί να με έχεις στο 1 vs 1. Τον άλλον που έγινε τούρκος?
guys κανονίστε να μαζευτούμε και πεδίο βρίσκουμε στο φτερό.

Opisthogonia
03/12/2009, 16:17
file spyro vlepo ot gnorizis arketa na se rotiso k ego
elega n fero apo exo ena tippman pou ta vrsiko metaxires sxetika ftina
120-200 analogos ta extra ......na po tinalithia den exo kitaxi times akrivos
se ti times pezoune edo afta ?

k axizi na feroume apo exo? dld tha exo provlima se adalaktika k tetia aspoume min paro kati den exei kali ypostirixi

(exo sinthisi na agorazo pleon mono apo exo opote katalavenis oute times kitao stin elada oute tpt )

spyro
03/12/2009, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Opisthogonia
file spyro vlepo ot gnorizis arketa na se rotiso k ego
elega n fero apo exo ena tippman pou ta vrsiko metaxires sxetika ftina
120-200 analogos ta extra ......na po tinalithia den exo kitaxi times akrivos
se ti times pezoune edo afta ?

k axizi na feroume apo exo? dld tha exo provlima se adalaktika k tetia aspoume min paro kati den exei kali ypostirixi

(exo sinthisi na agorazo pleon mono apo exo opote katalavenis oute times kitao stin elada oute tpt )

Δες στο παραπάνω ποστ μου γιατι συνιστώ να μην το φέρεις απ' έξω. Στο εξωτερικό το αγοράζουν με 120 αλλά με μεταφορικά θα σου πάει 150 και θα έχεις και τους φόβους σου όπως προανέφερα.

http://www.paintballmarket.gr/catalog/index.php?cPath=21_56. Καινούργιο πάει 176 ευρώ και στην πορεία αν δεν σου πάει κατι καλά τότε έχεις και ενα μαγαζί να τους χτυπήσεις την πόρτα και να το αναλάβουν.

fournas
03/12/2009, 16:39
υπαρχει ενα πεδιο στην μαλακασα που εχει και κλειστη πιστα(για τυχον βροχες)
χωρανε ανετα μεχρι 8 ατομα και στριμωγμενα 10...
ποιοι μπορουνε σαββατο πρωι η' μεσημερι?



1)fournas
2)




ελα να βαφομαστε :blush:

sniper
03/12/2009, 16:41
Paintball είναι αυτό το παιχνίδι που αγόρια και κορίτσια πετάνε μπαλάκια μπογιάς ο ένας στον άλλο;

:smokin:

fournas
03/12/2009, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Paintball είναι αυτό το παιχνίδι που αγόρια και κορίτσια πετάνε μπαλάκια μπογιάς ο ένας στον άλλο;

:smokin:


ναι ...... (http://www.youtube.com/watch?v=9UvVeUYQLgA)

sniper
03/12/2009, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
ναι ...... (http://www.youtube.com/watch?v=9UvVeUYQLgA)


A τόσο hardcore...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

fournas
03/12/2009, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
A τόσο hardcore...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:




ποιος μιλησε για hard core?

ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που κανουμε καθε σ/κ,που προκαλει γελιο συνηθως...

γιατι δεν το δοκιμαζεις?

Akatanomastos
03/12/2009, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
A τόσο hardcore...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


ειναι τοσο χαρντκορ που οταν βρεχει


Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
εχει και κλειστη πιστα(για τυχον βροχες)



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fournas, πλακιτσα μαν:beer: :beer:

fournas
03/12/2009, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ειναι τοσο χαρντκορ που οταν βρεχει





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fournas, πλακιτσα μαν:beer: :beer:





αυτο ακρηβως φιλε μου!

δεν μιλησε κανεις για hard core καταστασεις...



:beer:

sniper
03/12/2009, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
ποιος μιλησε για hard core?

ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που κανουμε καθε σ/κ,που προκαλει γελιο συνηθως...

γιατι δεν το δοκιμαζεις?

Tα σ/κ μου συνηθως κάνω κάτι τέτοιο (http://www.youtube.com/watch?v=vaLBcILJPKw&feature=PlayList&p=0319028DDC91C3DD&index=0&playnext=1) αν δεν ασχοληθώ με μακρύτερες αποστάσεις.....

fournas
03/12/2009, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Tα σ/κ μου συνηθως κάνω κάτι τέτοιο (http://www.youtube.com/watch?v=vaLBcILJPKw&feature=PlayList&p=0319028DDC91C3DD&index=0&playnext=1) αν δεν ασχοληθώ με μακρύτερες αποστάσεις.....




μπραβο φιλαρακι.

θα σου ξανα πω ομως

ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που κανουμε καθε σ/κ,που προκαλει ΓΕΛΙΟ συνηθως...

γιατι δεν το δοκιμαζεις?


:wave2:

Pokermon
03/12/2009, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
A τόσο hardcore...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Φιλαράκι έχεις ωραίο χιούμορ και ειρωνικό υφάκι.
Μπράβο.

Σε ενημερώνω όμως ότι γνωρίζω πολλούς που θα σε παίξουν ευχαρίστως σε πίστα ενώ εσύ μάλλλον δε μπορείς να τους παίξεις στην δική τους πίστα.
Ότι δε γνωρίζουμε καλό είναι να μη το κοροιδεύουμε.

fournas
03/12/2009, 17:11
PLZ



μην το παμε στις αντιπαραθεσεις....


pokermon δεν τρεχει τπτ....ο καθενας με το χιουμορ του:)

sniper
03/12/2009, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Φιλαράκι έχεις ωραίο χιούμορ και ειρωνικό υφάκι.
Μπράβο.

Σε ενημερώνω όμως ότι γνωρίζω πολλούς που θα σε παίξουν ευχαρίστως σε πίστα ενώ εσύ μάλλλον δε μπορείς να τους παίξεις στην δική τους πίστα.
Ότι δε γνωρίζουμε καλό είναι να μη το κοροιδεύουμε.

Aσε ρε φιλαράκι.... παίξαμε paintball όταν ακόμα πηγαίνατε εσείς δημοτικό :winka:

Απλά διαφωνώ ριζικά με το "παιχνίδι" αυτό.... για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλύσουμε τώρα.

Όποιος θέλει πάει και κάνει τον πολεμιστή του σ/κ όπως κάποιοι άλλοι πάμε και κάνουμε τους αγωνιζόμενους του σ/κ :lol:

fournas
03/12/2009, 17:21
:a10: :beer:

Akatanomastos
03/12/2009, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Aσε ρε φιλαράκι.... παίξαμε paintball όταν ακόμα πηγαίνατε εσείς δημοτικό :winka:

συγγωμη για την παρεμβαση αλλα

αυτο το παιχνιδι που γεμιζατε καπότες με χρωματιστο νερο και το πεταγατε ο ενας στον αλλον (επειδη δεν ειχατε τι αλλο να τις κανετε) ειναι διαφορετικο



:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Red Rider
03/12/2009, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Απλά διαφωνώ ριζικά με το "παιχνίδι" αυτό.... για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλύσουμε τώρα.

Xωρις ιχνος αντιπαραθεσης,θα ηθελα να μαθω γιατι διαφωνεις?
υγ. εγω δεν εχω παιξει ποτε..

Giorgos19
03/12/2009, 18:02
Δεν εχω παιξει ποτε.... Αλλα αν κανονιστει κατι οπως την προηγουμενη φορα, ψηνομαι αγρια!!

:beer: :beer: :beer:

Pokermon
03/12/2009, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Aσε ρε φιλαράκι.... παίξαμε paintball όταν ακόμα πηγαίνατε εσείς δημοτικό :winka:

Απλά διαφωνώ ριζικά με το "παιχνίδι" αυτό.... για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλύσουμε τώρα.

Όποιος θέλει πάει και κάνει τον πολεμιστή του σ/κ όπως κάποιοι άλλοι πάμε και κάνουμε τους αγωνιζόμενους του σ/κ :lol:

Για πες, για πες...
μ' αρέσει που νομίζεις ότι ξέρεις πόσο χρονών είμαι, από πότε παίζω, τι άλλα sport, ασχολείες και hobby κάνω.
Αν θέλεις χωρίς ειρωνίες να συζητήσουμε σοβαρά και με επιχειρήματα, εδώ είμαι.
Πάντως αν εσύ έγραφες να πάμε να πλέξουμε χειμωνιάτικες κάλτσες (κάτι που δε με απασχολεί καθόλου), εγώ δε θα μιλούσα.
Τώρα πια ανάγκη σε έσπρωξε εσένα να ειρωνευτείς...

MAG/FMX
03/12/2009, 18:51
Ενταξει ρε παληκαρια παμε την πρωτη βδομαδα για paintball
την επομενη για αγωνα σκοποβολης
και την μεθεπομενη παμε να κυνηγησουμε με βαλιστρες αγριογουρουνα στο βουνο{το μονοκακοοτι το αγριογουρουνο υπαρχει περιπτωση να σουβαλει την βαλιστρα εκει που ξερεις , hardcore xxx} βαλτεκανα βιντεο βαλιστρες/αγριογουρουνα:D

Opisthogonia
04/12/2009, 02:54
pragmatika den katalaveno to ti kako vriskis to paintball sniper :P eimai poli periergos na matho
filika panta ;)

MUSTILI
04/12/2009, 08:04
Ρε γαμωτο κερατο μου.τι καθεστε και τραβιεστε.
Πριν 3 χρονια ειχε οργανωθει paintball στη Βαρυμποπη. Δωσαμε 30 ευρω, γνωριστηκαμε, παιξαμε 5-6 φορες αντιπαλες ομαδες πολλων ατομων και τερμ, φυγαμε πιασμενοι (οχι χερι χερι) και ολα οκ. Εχει γαμηθει η συζητηση.
Ας πει καποιος οτι κλεινω ή ότι υπαρχουν αυτες οι προσφορες και τερμα. Ας παμε να γελασουμε και να κανουμε πλακα μεταξυ μας. αμαν ρε γαμωτο...

byron
04/12/2009, 08:50
To θέμα αφορά συνάντηση για paintball (και θα παραμείνει ετσι :winka: )

FestoNero
04/12/2009, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Δεν εχω παιξει ποτε.... Αλλα αν κανονιστει κατι οπως την προηγουμενη φορα, ψηνομαι αγρια!!

:beer: :beer: :beer: +1 και κατεβάζουμε και crew από το φυσικό να σας τρελάνουμε!:D

spyro
04/12/2009, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
To θέμα αφορά συνάντηση για paintball (και θα παραμείνει ετσι :winka: )

:D

Giorgos19
04/12/2009, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
+1 και κατεβάζουμε και crew από το φυσικό να σας τρελάνουμε!:D


Festo, εχω αλλον εναν συναδελφο φιλαρακι που ψηνεται και αυτος...
Καλα μιλαμε θα τους σκισουμε... Θα υπολογιζουμε γωνιες βολης κλπ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

FestoNero
04/12/2009, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Festo, εχω αλλον εναν συναδελφο φιλαρακι που ψηνεται και αυτος...
Καλα μιλαμε θα τους σκισουμε... Θα υπολογιζουμε γωνιες βολης κλπ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Καλά, μέχρι να τα υπολογισουμε εμείς αυτά, θα μας έχουν κάνει πολύχρωμους και εντοιχισμένους! :lol: :lol: :rotflmao:

sniper
04/12/2009, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Για πες, για πες...
μ' αρέσει που νομίζεις ότι ξέρεις πόσο χρονών είμαι, από πότε παίζω, τι άλλα sport, ασχολείες και hobby κάνω.
Αν θέλεις χωρίς ειρωνίες να συζητήσουμε σοβαρά και με επιχειρήματα, εδώ είμαι.
Πάντως αν εσύ έγραφες να πάμε να πλέξουμε χειμωνιάτικες κάλτσες (κάτι που δε με απασχολεί καθόλου), εγώ δε θα μιλούσα.
Τώρα πια ανάγκη σε έσπρωξε εσένα να ειρωνευτείς...

Ρε μλκ Βαγγέλη.... τρώγεσε; :lol:

Giorgos19
04/12/2009, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Καλά, μέχρι να τα υπολογισουμε εμείς αυτά, θα μας έχουν κάνει πολύχρωμους και εντοιχισμένους! :lol: :lol: :rotflmao:


Θα εχουμε παρει απο πριν μετρησεις στο εργαστηριο ρε... και θα εχουμε κανει στο σπιτι την επεξεργασια!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
04/12/2009, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
Xωρις ιχνος αντιπαραθεσης,θα ηθελα να μαθω γιατι διαφωνεις?
υγ. εγω δεν εχω παιξει ποτε..

Δεν υπάρχει υποψία αντιπαράθεσης.... Ο Ποκερμον είναι μαλέας και ξύνεται στην γκλιτσα! :lol:

Σοβαρά, όπως εχω εδώ και αρκετό έχω αποκυρήξει το κυνήγι και δεν κυνηγώ πιά (ΜΗΝ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ θερμοπαρακαλώ), έτσι κι εδώ θεωρώ ότι η απεικόνιση μιας μάχης χωρίς να λαμβάνουμε υπόψιν τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αποτελέσματα αυτής είναι λάθος.

Αν το βλέπεις σαν ένα παιχνίδι και ΜΟΝΟ σαν παιχνίδι τότε ΟΚ. Αλλά απο φωτό που βλέπω κι ονόματα ομάδων που ακούω.... ο Rambo είναι μπροστά τους Αρσακειάδα. :lol: :lol:

makis206
04/12/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αλλά απο φωτό που βλέπω κι ονόματα ομάδων που ακούω.... ο Rambo είναι μπροστά τους Αρσακειάδα. :lol: :lol:

Λοιπόν όσοι πάτε για paintball μετονομαστείτε σε "Βαγγέλες" και πιάστε τις μπογιαδόμπαλες!

Ντυθείτε κατάλληλα και βουρ !:lol: :rotflmao:





182261

FestoNero
04/12/2009, 13:32
Αυτός ο Μάκης, τι ταλεντάρα είναι ρε παιδιά στο photoshop;:uplate: :bigcry: :lol: :lol: :rotflmao:

@Giorgos19, άμα είναι έτσι, έχει καλώς. Θα φέρω και το λαπτοπ για να έχουμε το προγραμματάκι που υπολογίζει ελάχιστα τετράγωνα, μη το κάνουμε με το χέρι :lol:

makis206
04/12/2009, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Αυτός ο Μάκης, τι ταλεντάρα είναι ρε παιδιά στο photoshop;:uplate: :bigcry: :lol:

Σιγά βρε έναν απλό αποκεφαλισμό έκανα, εγώ παίζω ανορθόδοξο paintball..:lol:

MAG/FMX
04/12/2009, 13:44
Ωχ φοτοσοπ ειναι αυτο κ εγωνομιζα οτι τις ραβει στο χερι:lol: .Για kana paintball θα παμε τελικα , το χω σου λεω...........:a016:

makis206
04/12/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Ωχ φοτοσοπ ειναι αυτο κ εγωνομιζα οτι τις ραβει στο χερι:lol:

Σε συνθήκες πολέμου μην ψάχνεις καλωπίσματα εσύ!:lol:

danaos75
21/11/2010, 14:06
το ξαναζωντανευω γιατι ειδα αυτό, http://www.groupon.gr/deals/athens?nlp=&CID=GR_CRM_149_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies
ποιος ειναι μεσα?

χρειαζομαστε τουλαχιστον 8 ατομα, και τα κουπονια ισχυουν μεχρι 22/05/2011.

έχουμε αλλες 8 ωρες για να παρουμε κουπονια οποτε σκεφτειτε το γρηγορα.

liakaros
21/11/2010, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Αλλά απο φωτό που βλέπω κι ονόματα ομάδων που ακούω.... ο Rambo είναι μπροστά τους Αρσακειάδα. :lol: :lol:

Α, και που να δεις τι γινεται με την καινουργια μοδα το airsoft...

Που τους πετυχε μια φορα ενας μπαρμπας λιγο ηλικιωμενος σε κατι μουρελα μεσα και τους λεει..

''Κοπέλια αδικα ψαχνετε επα περα,τα χασισια τα βανουνε ψηλοτερα'' :lol: :lol:

Μετα βεβαια του εξηγησαν περι τινος προκειται...οχι οτι καταλαβε δλδ...ακομα εκαμιτες εχει την εντυπωση οτι συναντησε...

suzukimaniac
21/11/2010, 16:04
Επειδη και εγω ειδα την προσφορα και ηταν να παω για παιχνιδακι χθες αλλα δεν ειχα ατομα, ειμαι μεσα μαζι με αλλους 4 σιγουρα, μπορει και 5-6. Οποτε αν ειναι αγοραζουμε τα κουπονια.Να αποφασισουμε ποιος μπορει και να τα παρει.Και απο εκει και περα, κανονιζουμε ημερομηνια για το ματς.

antsoar
21/11/2010, 16:48
ρε λες :evil:

suzukimaniac
21/11/2010, 16:52
Αντε να ερχονται οι συμμετοχες και οι επιβεβαιωσεις...:)

danaos75
21/11/2010, 19:32
εγω δεν εχω ξαναπαει αλλα ειμαι σιγουρα μεσα. Τωρα το ποιος θα παρει τα κουπονια
εκει υπαρχει ενα θεμα μια και οι αγορες απο το site ειναι μονο μεσω πιστωτικης
απ'οτι ξερω και δεν νομιζω να χρεωσει κανεις την καρτα του για καποιους
αγνωστους που μπορει να ερθουν αλλα μπορει και οχι. Εγω Θα περιμενω μεχρι τελέυταια
στιγμη και αν δω απο εδω οτι μαζευομαστε τοτε θα χτυπησω ενα, και κανονιζουμε
ημερομηνια με την ησυχια μας.

Αντε ρε 3 ωρες εμειναν.

fournas
21/11/2010, 21:40
επειδη εχω παιξει αρκετες φορες στο συγκεκριμενο "πεδιο"

ο ανθρωπος που το εχει μας εκανε πολυ καλες εκπτωσεις μετα απο καποιες φορες .

κανονιζουμε με την ησυχια μας αν οντως θελουμε να παμε και

υπαρχει περιπτωση να ξαναεχουμε τις καλυτερες τιμες (απο τις αρχικες..)




αυριο μεσημερι θα τον παρω τηλ να δω τι μπορει να κανει στο θεμα τιμη..

ειναι απο τα λιγα "πεδία" που εχει φωτα και εχουμε μεγαλύτερο περιθωριο ωρας







για πειτε μερες και ωρες που θα βολευε...

Gandalf dr685sm
09/05/2011, 11:54
http://pigadi-tis-skepsis.blogspot.com/2011/05/milsim.html

MAG/FMX
09/05/2011, 13:09
Γεια σας και παλυ ! Και εγω μεσα .για ποτε λετε?