PDA

View Full Version : Ο Χριστιανος, το λεονταρι



DrBig
03/12/2009, 13:46
http://www.youtube.com/watch?v=pNv2A4Kfx4k

XJR_Billy
03/12/2009, 13:55
Πολύ συγκινητικό !!!

:beer: :beer: :beer:

spyro
03/12/2009, 14:09
αστα διάλα .... με πιάσαν τα ζουμια μεσημεριάτικα ....

McGyver
03/12/2009, 14:15
Ρε 'σείς δεν είναι χριστιανό το λιοντάρι, Christian το λένε...

makis206
03/12/2009, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ρε 'σείς δεν είναι χριστιανό το λιοντάρι, Christian το λένε...

Ρε'συ δεν άκουσες που είπε "Ο Χριστός κι η Παναγία" μόλις τους συνάντησε ξανά;:D

McGyver
03/12/2009, 14:18
Περίμενα κι εγώ να δω τίποτα μονομάχους και κολοσσαία, αλλά μπα...

chris_honda
03/12/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ρε 'σείς δεν είναι χριστιανό το λιοντάρι, Christian το λένε...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πολύ καλό πάντως

McGyver
03/12/2009, 14:21
Πέρα από την πλάκα, το videάκι τα σπάει...

Είναι γεγονός πως τις γάτες (ανεξαρτήτως μεγέθους) είναι πολύ δύσκολο να τις κάνεις φίλους σου. Αν τα καταφέρεις όμως είναι πιστότερες κι από σκύλο...

makis206
03/12/2009, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Πέρα από την πλάκα, το videάκι τα σπάει...

Η ιστορία είναι μοναδική, σ'αυτό δεν χωράει αμφιβολία. Κι αν και τό'χω δει αρκετές φορές ήταν η πρώτη φορά που είδα ότι ήρθαν κοντά και με δεύτερο λιοντάρι..

Τρομερό βίντεο!:beer:

DrBig
03/12/2009, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ρε 'σείς δεν είναι χριστιανό το λιοντάρι, Christian το λένε...


Ποτε δε ξερεις....παντως ειπα να κανω λιγο πιο πιασαρικο το τιτλο :beer:

konsttanttinos
03/12/2009, 14:27
Αυτο θα πει αγαπη.:sun:

jimmis5
03/12/2009, 17:59
Παλιο αλλα πραγματικα συγκινητικο ισως το καλυτερο video για να δουμε πως τα ζωα εχουν νοημοσυνη οσο αγρια και να ειναι.Μαλλον εμεις ειμαστε τα θηρια.
Ας ελπισουμε να σταματησουμε να συμπεριφερομαστε μεταξυ μας αλλα και προς αυτα σαν θηρια:beer: :beer:

DrBig
03/12/2009, 18:23
Δεν ξερω αν εχει παει κανεις σας προσφατα σε 'ζωολογικο κηπο'.
Αντιπροσωπευουν το απολυτο αισχος του δυτικου πολιτισμου.

Παει μακρια η βαλιτσα, αλλα κατα την γνωμη μου η ποιοτητα ενος πολιτισμου κρινεται οχι απο τις επιστημες η την τεχνολογια, αλλα απο το πως συνυπαρχει με τη φυση.

sergiosm
03/12/2009, 18:58
:beer: :beer: :beer:

Lioulios
03/12/2009, 20:06
...... Ολα καλα και ωραια ,αλλα μην τα ισοπεδωσουμε και ολα

Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver


Είναι γεγονός πως τις γάτες (ανεξαρτήτως μεγέθους) είναι πολύ δύσκολο να τις κάνεις φίλους σου. Αν τα καταφέρεις όμως είναι πιστότερες κι από σκύλο...
Παντα φιλικα ,ετσι?


:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Cpt. Haddock
03/12/2009, 20:34
Εμένα κάτι μου βρωμάει στην ιστορία ρε παίδες...

Πρώτον, πως κατάφερε ένα λιοντάρι απο κλουβί και μεγαλώμενο σε αυλή εκκλησίας (!) να επανενταχτεί στη φύση και να γίνει και αρχηγός αγέλης (δλδ να κατάφερε να νικήσει το κυρίαρχο αρσενικό...)

Έπειτα, στο βιντεο ειναι ακόμα νεαρό χωρίς χαιτη, αρκετα νεαρό για να γίνει αρχηγός

Ειδικά δε στο σημείο που τους συνέστησε τη "γυναίκα του", οι αμφιβολίες αυξήθηκαν. Πρώτον, διότι τα λιοντάρια δεν είναι μονογαμικά και δεύτερον πώς η άγρια λέαινα συμπεριφέρθηκε σα γατάκι σαλονιού με τρόπους...



Το βίντεο είναι πολύ όμορφο και το μήνυμα που θέλει να περάσει ειναι σωστό. Απλά μου φαίνεται "φτιαχτό"

:beer:

DrBig
03/12/2009, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εμένα κάτι μου βρωμάει στην ιστορία ρε παίδες...

Πρώτον, πως κατάφερε ένα λιοντάρι απο κλουβί και μεγαλώμενο σε αυλή εκκλησίας (!) να επανενταχτεί στη φύση και να γίνει και αρχηγός αγέλης (δλδ να κατάφερε να νικήσει το κυρίαρχο αρσενικό...)

Έπειτα, στο βιντεο ειναι ακόμα νεαρό χωρίς χαιτη, αρκετα νεαρό για να γίνει αρχηγός

Ειδικά δε στο σημείο που τους συνέστησε τη "γυναίκα του", οι αμφιβολίες αυξήθηκαν. Πρώτον, διότι τα λιοντάρια δεν είναι μονογαμικά και δεύτερον πώς η άγρια λέαινα συμπεριφέρθηκε σα γατάκι σαλονιού με τρόπους...



Το βίντεο είναι πολύ όμορφο και το μήνυμα που θέλει να περάσει ειναι σωστό. Απλά μου φαίνεται "φτιαχτό"

:beer:

Ουτε καν το σκεφτηκα γιατι ειμαι γατανθρωπος, αλλα μια και το ανεφερες κοιταξα στο γουικι

http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_the_lion

Cpt. Haddock
03/12/2009, 20:51
Κι εγω γατάνθρωπος είμαι


Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ουτε καν το σκεφτηκα γιατι ειμαι γατανθρωπος, αλλα μια και το ανεφερες κοιταξα στο γουικι

http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_the_lion

Πάσο, φαίνεται αληθινή ιστορία :beer:

DrBig
03/12/2009, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πως κατάφερε ένα λιοντάρι απο κλουβί και μεγαλώμενο σε αυλή εκκλησίας (!) να επανενταχτεί στη φύση και να γίνει και αρχηγός αγέλης (δλδ να κατάφερε να νικήσει το κυρίαρχο αρσενικό...)



λεων ιεραποστολος?

Χωμάτινος
03/12/2009, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
...
Παει μακρια η βαλιτσα, αλλα κατα την γνωμη μου η ποιοτητα ενος πολιτισμου κρινεται οχι απο τις επιστημες η την τεχνολογια, αλλα απο το πως συνυπαρχει με τη φυση.

:)

Elle
04/12/2009, 15:44
Εγώ πιστεύω πως μπορεί να είναι fake για να έχει εμπορικότητα! Όλο ιστορίες μας
πουλάνε σήμερα, γιατί να μην είναι κι αυτό τραβηγμένο; Πάντως δείχνει πολύ ωραία ιστορία.