PDA

View Full Version : θέλει κ τίτλο;



adam_tsouk
22/05/2005, 22:22
Το Σάββατο το μεσημέρι ανέβαινα την Κηφισίας και στο ύψος των Αμπελοκήπως πέτυχα ένα ατύχημα με.... μηχανη φυσικά...
Έφτασα αμέσως αφού είχε γίνει το ατύχημα αλλά δεν μπόρεσα να μάθω τι ακριβώς είχε συμβεί.
Απ'ότι κατάλαβα, μπροστά από τη μηχανή υπήρχε ένα αυτοκίνητο που σταμάτησε ή κατί τέτοιο. Ο οδηγός της μηχανής δεν κατάλαβε τι έγινε και από τα λόγια του οδηγού του αυτοκινήτου δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα.
Εγώ έβαλα το αυτοκίνητό μου κάθετα στην Κηφισίας για να κόψω τις 2 δεξιές λωρίδες κυκλοφορίας μην πάει κανας μλκας και περάσει τα πεσμένα παιδιά από πανω (ξέεεερω γω).
Ο οδηγός της μηχανής (για τα πρακτικά ΧΤ660) είχε χτυπήσει αρκετά το πρόσωπό του αλλά πρέπει να ήταν γδαρσίματα (κάτι που θα είχε γλιτώσει αν φόραγε το κράβος που είδα στη βαλίτσα πίσω). Ο συνοδηγός είχε σπάσει το δεξί του πόδι ψηλά και δεν ξέρω για το αριστερό. Αλλά είχαν και οι 2 τις αισθήσεις τους.
Το ασθενοφόρο ήρθε πραγματικά γρήγορα και πήγε τα παιδιά στον Ερυθρό Σταυρό.
Στην όλη ιστορία βοήθησε πολύ μια κοπέλα που ήταν ΄πίσω από την όλη σκηνή στο ατύχημα. Εκείνη πήρε τον πατέρα του παιδιού τηλε΄φωνο και κράτησε τα κλειδιά της μηχανής κτλ. Την μηχανή την ανέβασα εγώ στο πεχοδρόμιο.
Πιθανότατα κάποιος από εδώ να γνωρίζει τα παιδιά...Αν μπορούσαμε (εγώ δηλαδή θα το ήθελα) να μάθαινα την εξέλιξη της ιστορίας. 'Εφυγα γιατί δυστυχώς δνε είχα δει κατι και δεν μ πορούσα να βοηθήσω περισσότερο σε κάτι.

Περαστικά.....


Και προσοχή ρε π@@#στη μου!

Nik0s
22/05/2005, 22:26
Τι ώρα έγινε αυτό ???

Ήμουν στο Fridays στη γωνία Αλεξάνδρας και Β. Σοφίας σάββατο μεσημέρι....

Πάντως έξυπνη κίνηση να βάλεις το αυτοκίνητο μπροστά.

Περαστικά στα παιδιά.
:rolleyes:

adam_tsouk
23/05/2005, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Τι ώρα έγινε αυτό ???

Ήμουν στο Fridays στη γωνία Αλεξάνδρας και Β. Σοφίας σάββατο μεσημέρι....

Πάντως έξυπνη κίνηση να βάλεις το αυτοκίνητο μπροστά.

Περαστικά στα παιδιά.
:rolleyes:


ηταν περίπου 2:00 το μεσημέρι.
Να φανταστέις το αυτοκίνητο το μετακίνησα 3-4 φορές για να το βάλω όσο το δυνατόν καλύτερα.

Ουκ ολίγες φορές δημιουργήται μεγακλύτερο ατύχημα (άμα προσπαθούσε κανας ταρίφας να μπει μπροστά από κανά λεωφορίο)

free rider
24/05/2005, 06:30
μπράβο ρε ανταμ...
:beer: :beer: