PDA

View Full Version : Κρανος παντα !



Dennis-
05/12/2009, 15:24
Πηρα ενα παλιο jog ενος φιλου να κανω μια δουλεια μιας που δεν εχω την μηχανη μου ακομα :cry:

κρανακι / μπουφανακι ολα καλα 60 τελικη το μοτερ τερμα δεξια στην παραλιακη θεσσαλονικης..

για οσους δεν ξερουν στην παραλιακη θεσσ/νικης τρεχουν αρκετα ολοι, στο θεμα λοιπον..

με προσπερναει απο αριστερα ενα golf που έτρεχε πολυ πιο γρήγορα απο τα 60 πιανει μια πετρα στην ροδα του και μου την στέλνει κατευθειαν στο κεφαλι..

περιτο να σας πω οτι το κεφαλι μου εκανε σαν καμπανακι του ring, και αν δεν φορουσα κρανος το ελαχιστο που θα παθενα ηταν να πεσω μαζι με το μηχανακι πανω σε ολα τα παρκαρισμενα και να χτυπουσα ακομα χειροτερα ..

προσοχή μεγαλη εκτος απο τις λακουβες εχουμε και πετρες τωρα να μας ερχονται ...



:wave2:

dodos 900
05/12/2009, 15:42
Κράνος-μπουφάν-γάντια και απο σήμερα κυκλοφορώ και με επιγονατίδες μετά απο μία ιστορία που είχα πρίν απο 15 ημέρες...:a016: 'Οσα περισσότερα τόσο καλύτερα!:beer:

asphyx
05/12/2009, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos 900
Κράνος-μπουφάν-γάντια και απο σήμερα κυκλοφορώ και με επιγονατίδες μετά απο μία ιστορία που είχα πρίν απο 15 ημέρες...:a016: 'Οσα περισσότερα τόσο καλύτερα!:beer:

οι επιγονατίδες αντέχονται στο περπάτημα??

dodos 900
05/12/2009, 16:27
είναι με...πώς το λένε αυτό...¨σκράτς":lol: ας το πούμε,οπότε τις βγάζω,τις βάζω σε τσάντα πλάτης(βάζω και τα αδιάβροχα τώρα τον χειμώνα)και όλα οκ.:smilea:

nihristo
05/12/2009, 17:25
Είναι κράνος+ΚΛΕΙΣΤΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ. Γιατί, άντε κ το φοράς, με ανοιχτή ζελατίνα άμα σου ρθει πετραδάκι...:eyepop:

Dennis-
05/12/2009, 17:48
Είναι κράνος+ΚΛΕΙΣΤΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ. Γιατί, άντε κ το φοράς, με ανοιχτή ζελατίνα άμα σου ρθει πετραδάκι...

Kαλα λες φιλε +1 αλλα εμενα μου ηρθε πετρα κανονικη .. σαν βερίκοκο ενα πραγμα :bigcry:

Dimitas
05/12/2009, 18:34
Πραγματικά, θέλει κ ζελατίνα κλειστή, είχα μπροστά έναν φίλο, κ μου στειλε μια πετρούλα με τη ρόδα του, κ εγώ με ανοιχτή ζελατίνα την τρώω ακριβώς κάτω από το μάτι, ευτυχώς μικρή ήτανε κ ήταν σχεδόν τίποτα. Να δεις για πότε έκλεισα τη ζελατίνα!!

MAG/FMX
05/12/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos 900
είναι με...πώς το λένε αυτό...¨σκράτς":lol: ας το πούμε,οπότε τις βγάζω,τις βάζω σε τσάντα πλάτης(βάζω και τα αδιάβροχα τώρα τον χειμώνα)και όλα οκ.:smilea:
Ποια μαρκα επιγωνατιδες σε εχει βολεψει??????:wave2:Μεσα απτο τζιν εννοειται.......

guzzistas
05/12/2009, 19:19
Πριν καμιά 15αριά χρόνια στο Σταυρό Αγίας Παρασκευ'ης (δεν υπήρχε ο ανισόπεδος τότε) ερχόμουν από Λαυρίου και ήθελα να στρίψω αριστερά στο φανάρι προς Αγία Παρασκέυή... Κράνος με ανοιχτή ζελατίνα και φεύγει από το μπροστά αυτοκίνητο ένα πετραδάκι και με χτυπάει στο αριστερό μάτι (ΦΟΡΟΥΣΑ ΓΥΑΛΙΑ)..... ευτυχώς που οι φακοί ήταν πλαστικοί και απλώς καταστράφηκε ο φακός κι όχι το μάτι μου.... Άσε που παραλίγο να με κλαίνε οι ρέγγες να φάω τούμπα από την τρομάρα μου... ευτυχώς δεν ξέρω πως αλλά κρατήθηκα όρθιος και σταμάτησα δεξιά....

nasos-hyper
05/12/2009, 19:55
ακομα κ για τσιγαρα να πατε να φορατε κρανος κ αλεξισφαιρο μη σε πυροβολησει κανας ιχης.
δεν ξες ποτε τι μπορει να σου συμβει.
εφαγα κουκουβαγια στη μαπα με 30 κ ηταν λες κ με εριξε μπουκετο ο ταιστον.απαπαπα.

..ασε το κακο ματι..
ρε με 40 ημουν προχτες κ καποιος μου κανει ωραιο εργαλειο.
τωρα πως στο καπακι περνα απο φουχτα,γαντι κ 2 ποντους το πολυ ανοιγμενο φερμουαρ
στο νταινεζε σφηκοπουλο κ μου βαραει 3-4 στοματιες στο χερι δεν ξερω.:lol: :lol: :lol:
ασε που εβλεπαν οι επερχομενοι να βαραω ξεμπραχαλιες το να χερι στο αλλο τι θα φανταζονταν.
:rotflmao:

nihristo
05/12/2009, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dennis-
Kαλα λες φιλε +1 αλλα εμενα μου ηρθε πετρα κανονικη .. σαν βερίκοκο ενα πραγμα :bigcry:


spam mode-on

έχεις φάει κομπόστα βερίκοκο; Γ@μεί!

spam mode-hibernate:cool:

dodos 900
05/12/2009, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Ποια μαρκα επιγωνατιδες σε εχει βολεψει??????:wave2:Μεσα απτο τζιν εννοειται.......


evs είναι η μάρκα.Δέν φοράω συχνά τζίν και έτσι τις βολεύω απο μέσα,αλλά και όταν φοράω θα τις έχω απ'έξω και ας σκεφτεί ο οποιοσδήποτε ότι θέλει.Δύο φορές φέτος έχω χτυπήσει στα γόνατα,ευτυχώς όχι σοβαρά και δέν θέλω να ξαναπερπατάω μέσα στο σπίτι με σκουπόξυλο(δέν είχα πατερίτσα:lol: ).

Υπάρχουνε και κάποιες άλλες μικρότερες που θα βολεύονται νομίζω μέσα απο το τζίν,αλλά πρέπει να βγάλεις το παπούτσι για να τις περάσεις στο πόδι....

:beer:

Dennis-
05/12/2009, 21:21
spam mode-on έχεις φάει κομπόστα βερίκοκο; Γ@μεί! spam mode-hibernate

Κανει η γιαγια μου μαρμελαδα :rotflmao: αμα θελεις να σου στειλω κανα 2 βαζα και σιροπιαστά απο τον χατζη :rotflmao: :rotflmao:

(παράγινε το κακο με τα τσουρεκια του τερκενλη! ψαχτειτε! ) :lol: :lol:

thePrince
05/12/2009, 21:30
Τι πέτρες και σαχλαμάρες λέτε ρε, τις προάλλες πηγαίναμε για Παπάγου (από Α. Πατήσια) και μου είπε η γυναίκα να πάμε από λατομείο (σκοτάδι πίσσα) και μου σκάει στο κράνος νυχτερίδα! Για πότε έκλεισα τη ζελατίνα...

Dennis-
05/12/2009, 21:36
:lol: :lol: kουκουβαγια ο ενας , νυχτεριδα ο αλλος καλα παμε :rotflmao:

GAS NICK
06/12/2009, 09:07
νυχτεριδες και αραχνες γλυκεια μου
(πιστευω να μην εχουν καμια φωλια εδω κοντα):rotflmao: :lol:

nihristo
07/12/2009, 02:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Τι πέτρες και σαχλαμάρες λέτε ρε, τις προάλλες πηγαίναμε για Παπάγου (από Α. Πατήσια) και μου είπε η γυναίκα να πάμε από λατομείο (σκοτάδι πίσσα) και μου σκάει στο κράνος νυχτερίδα! Για πότε έκλεισα τη ζελατίνα...


Στην αφρική από όσο ξέρω τις τρώνε. Άλλη φορά μην την αφήσεις να σου ξεφύγει!

ermiss
07/12/2009, 03:06
Τελευταία φορά έφαγα ένα ζουζούνι στο κέντρο της ζελατίνας με 140klm/h και έκανε τέτοιο splash που έπιασε το 1/3 της ζελατίνας... απλώθηκε σε χώρο όσο μιας μπουνιάς, εννοείτε ότι δεν έβλεπα τπτ. τα ζουμιά έτρεχαν μέχρι πίσω στο κράνος και το κεφάλι μου όταν έσκασε πάνω, μετακινήθηκε προς τα πίσω 4-5 εκατοστά...

Μιλάμε για τρελή στούκα.....

Αν είχα ανοιχτή ζελατίνα θα με έστελνε..


Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι έντομο ήταν, κανένας μπάμπουρας μάλλον:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

joe_black
09/12/2009, 12:47
Την βλέπω στα πενήντα μέτρα
ανοιχτή διπλοσέλιδη να αιωρείται
στο ύψος του κεφαλιού μου, λέω,
λες;

Μπα, τέτοια ατυχία;


Την πλησιάζω στα 10 μέτρα
και αυτή ακόμα αιωρείται
στην λωρίδα μου κυκλοφορίας μου.

Κοιτάω δεξιά, φορτηγό,
κοιτάω αριστερά, ΙΧ,
το κοντέρ γύρω στα 90 χλμ.

Κόβω ταχύτητα, πλησιάζω,
κόβω ταχύτητα, πλησιάζω..
..Και...Συμβαίνει.

Έρχεται η εφημερίδα διπλοσέλιδη
και καρφώνεται πάνω στο κράνος μου.

Σοκ, δεν βλέπω τίποτα.


Προσπαθώ να κρατήσω το μηχανάκι σε ευθεία,
πατώντας ταυτόχρονα φρένο
και με το αριστερό χέρι να απομακρύνω
την εφημερίδα.


Πέρασαν περίπου 3" μέχρι να τα καταφέρω.

Στο μεσοδιάστημα είχα χάσει τον προσανολισμό μου
και έκλεινα προς τα αριστερά,
ευτυχώς μου κόρναρε το αμάξι
και διόρθωσα.

Μέχρι να φτάσω στο προορισμό μου
"είχα πάθει πάρκινσον".


Το συμβάν έγινε στην Αθηνών-Λαμίας,
ύψος Νέας Ιωνίας.

transalpblack
09/12/2009, 13:37
και δεν μου λες φιλε joe_black, δεν μπορουσες με το ενα χερι εν κινησει να την τραβηξεις ή εστω να σκιψεις για κλασμα του δευτερολεπτου το κεφαλι σου ετσι ωστε να μην σου κρυψει το οπτικο πεδιο?


παντως οσο για τον φιλο με το golf που περασε και τον χτυπησε με το πετραδακι, κατι τετοιο θα μπορουσε να συμβει ανετα και αν θα ησουν πεζος στην διαβαση και θα περιμενες να περασεις απεναντι.

το γραφτο που λεμε...

Dennis-
09/12/2009, 16:25
παντως οσο για τον φιλο με το golf που περασε και τον χτυπησε με το πετραδακι, κατι τετοιο θα μπορουσε να συμβει ανετα και αν θα ησουν πεζος στην διαβαση και θα περιμενες να περασεις απεναντι. το γραφτο που λεμε...

Καλα το λες αλλα σκεψου να επεφτες με την μηχανη μετα απο αυτο δεν ειναι το ιδιο νομίζω..

Ασε που ηταν πολυ κοντα μου αλλο στο 1 μετρο αλλο στα 5 :)

joe_black
10/12/2009, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack

και δεν μου λες φιλε joe_black, δεν μπορουσες με το ενα χερι εν κινησει να την τραβηξεις ή εστω να σκιψεις για κλασμα του δευτερολεπτου το κεφαλι σου ετσι ωστε να μην σου κρυψει το οπτικο πεδιο?







Τα προσπάθησα φίλε μου,
αποτέλεσμα δεν είχαν.

natlan74
14/12/2009, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Τελευταία φορά έφαγα ένα ζουζούνι στο κέντρο της ζελατίνας με 140klm/h και έκανε τέτοιο splash που έπιασε το 1/3 της ζελατίνας... απλώθηκε σε χώρο όσο μιας μπουνιάς, εννοείτε ότι δεν έβλεπα τπτ. τα ζουμιά έτρεχαν μέχρι πίσω στο κράνος και το κεφάλι μου όταν έσκασε πάνω, μετακινήθηκε προς τα πίσω 4-5 εκατοστά...

Μιλάμε για τρελή στούκα.....

Αν είχα ανοιχτή ζελατίνα θα με έστελνε..


Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι έντομο ήταν, κανένας μπάμπουρας μάλλον:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αρχηγε μου, φαντασου να φας κουτσουλια απο δυσκοιλιο γλαρο, τετραγωνικα σκατα στη ζελατινα:rotflmao: :rotflmao:
Αυτο εγινε σημερα στην Σαρτη:lol: :lol:

SVX
14/12/2009, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Ποια μαρκα επιγωνατιδες σε εχει βολεψει??????:wave2:Μεσα απτο τζιν εννοειται.......

:wave2:


183212

Cormano
01/01/2010, 21:16
απο που τις αγορασες αυτες?

chris_honda
01/01/2010, 21:26
Γι' αυτό παίδες κρανάκι χειμώνα - καλοκαίρι και με την ζελατίνα Κ Α Τ Ω.
1 φορά την πάτησα με "σκούρκο" + του ότι με τσίμπησε και τα είδα όλα...
έριξα κάτι τσιφτετέλια πάνω στο μηχανάκι μέχρι να σταματήσω.....:lol: :lol:

MAG/FMX
01/01/2010, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:wave2:
Opoios θελει να παραγγειλουμε αυτες τις επιγονατιδες ειμαι μεσα........:wave2: