PDA

View Full Version : Νέος κι ωραίος!



Lara_chris
08/12/2009, 09:12
Καλημερίζω και χαιρετώ,

Πάντα το ονειρό μου ήταν να αποκτήσω μια μηχανή και να "καλπάζω" μαζί της! Μια μηχανή όχι πάνω από 600cc ούτε κ scouter όμως. Μια μηχανή που θα μπορώ και να την τρέξω λίγο αλλά να μην είναι και θυρίο σε όγκο!
Με αυτά και μ'εκείνα είμαι 22 χρονών και noob και σε λίγες μέρες δίνω για το δίπλωμα μου κι έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι ποιά μηχανή μου ταιριάζει τελικά? Αν θα πρέπει να είναι καινούργια ή μεταχειρισμένη κι αν υπάρχει κάποιο standar μέρος με καλές προτάσεις και anyway αν έχετε κάτι να μου προτείνετε ή να με συμβουλέψετε οι πιο έμπειροι!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

XJR_Billy
08/12/2009, 09:18
Καλημέρα Χριστίνα και καλώς ήρθες στο φόρουμ!!:beer: :beer:

Πες μας μερικά ακόμα στοιχεία για το τι χρήση σκοπεύεις να κάνεις με τη μηχανή σου, ταξίδια, πόλη, κανά χωματόδρομο κλπ., όπως και αν έχεις κάποια προηγούμενη εμπειρία με μοτοσυκλέτες.

Έχε υπόψην σου ότι θα πρέπει να δώσεις και ένα ποσό για την αγορά εξοπλισμού, μπουφάν, κράνος κλπ. Μην το αμελήσεις, είναι πολύ σημαντικό για την ασφάλειά σου!

Welcome!!:beer: :wave2:

jimtarasxt660x
08/12/2009, 09:30
Καλώς ήρθες :beer: :beer: :beer:

Το νέος και ωραίος μου άρεσε πάντως:lol:

makis206
08/12/2009, 09:31
Σε μια πρωτάρα τρία μηχανάκια έχω να προτείνω. "Σχολείο" που θα ανεβάσουν σωστά τις ικανότητές σου για τα επόμενα. Μιλάω για τα:

-Kawasaki Ninja 250
-Honda VTR 250
-Yamaha YBR 250

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει περισσότερο το πιο "εντουράδικο" στυλ, υπάρχουν και τα:

-Yamaha WR 250
-Kawasaki KLX 250

Kαλωσήρθες!:beer: :beer:

blueangel
08/12/2009, 09:32
Καλώς ήρθες στην παρέα :beer: :beer: :beer: Πάρε Fazer:a013:

Cpt. Haddock
08/12/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Καλώς ήρθες στην παρέα :beer: :beer: :beer: Πάρε Fazer:a013:

Ειναι μικρή :smokin: , για fazer :lol:

McGyver
08/12/2009, 09:34
Για σοβαρές απαντήσεις πατήστε 1 (= ο τίτλος δεν αλλάζει).
Για πολλές απαντήσεις πατήστε 2 (= ο τίτλος γίνεται "νέα και ωραία").
Για πάρα πολλές απαντήσεις πατήστε 3 (= ο τίτλος γίνεται "νέα και ωραία ψάχνει").
Για πάρα πάρα πολλές απαντήσεις (από δυο τρία άτομα) πατήστε 4 (= ο τίτλος γίνεται "νέα και ωραία μόνη ψάχνεται").

Καλώς ήλθες...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blueangel
08/12/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ειναι μικρή :smokin: , για fazer :lol:

Μικρό είναι το μάτι σου:lol: :rotflmao: :lol: Ακου μικρή 22 ολάνθιστων Μαϊων:blush:

Ζεύκας
08/12/2009, 09:40
Βλέπω τον τίτλο και αμέσως σκέφτηκα...
































Πάλι για μένανε μιλάνε ρε γαμώτο???
Έλεος! Λίγη ιδιωτικότητα δεν μπορώ να έχω?? :mad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
08/12/2009, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Για σοβαρές απαντήσεις πατήστε 1 (= ο τίτλος δεν αλλάζει).
Για πολλές απαντήσεις πατήστε 2 (= ο τίτλος γίνεται "νέα και ωραία").
Για πάρα πολλές απαντήσεις πατήστε 3 (= ο τίτλος γίνεται "νέα και ωραία ψάχνει").
Για πάρα πάρα πολλές απαντήσεις (από δυο τρία άτομα) πατήστε 4 (= ο τίτλος γίνεται "νέα και ωραία μόνη ψάχνεται").

Καλώς ήλθες...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



το 5. (είναι τραβέλι)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

harvester
08/12/2009, 09:44
t-max

chris_honda
08/12/2009, 09:50
Καλώς ήλθες Χριστινάκι, εγώ θα σου πρότεινα το YARIS







































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πέρα απ' την πλάκα, σκέψου τι στυλ σε γεμίζει, δρόμου - εκτός...
Όπως είπε και πιο πάνω ο ΜΑΚΗΣ κάτι σε

α) Honda VTR 250 και
β) Yamaha YBR 250

πιστεύω είναι απ' τις καλύτερες λύσεις για αρχή.
Σε κάθε περίπτωση μην αμελήσεις τον προστατευτικό εξοπλισμό
κομπλέ (κράνος, μπότες, γάντια, ένα καλό κράνος, μπουφάν...)

jimtarasxt660x
08/12/2009, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
το 5. (είναι τραβέλι)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάει θα φύγει και αυτή :lol: :lol: :lol:

McGyver
08/12/2009, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
Πάει θα φύγει και αυτή

Κάφροι...

Ζεύκας
08/12/2009, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Κάφροι...

Παντρεμένε...

jimtarasxt660x
08/12/2009, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Κάφροι...

Είναι μέχρι να γράψει ο sniper :D :D :D

Cpt. Haddock
08/12/2009, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Παντρεμένε...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
08/12/2009, 10:00
οδηγός ερωτήσεων για newbies...

1. Τι χρήματα διαθέτετε;

2. Έχετε ξανα-οδηγήσει μηχανή; (οχι scooter... στην χειρότερη έστω παπί).

3. Τι χρήση το θέλετε να κάνει κάθε μέρα;

4. Δουλειά έχετε; Κάθε μηχανή θέλει συντήρηση που κοστίζει!!!

5. Τι σωματότυπο έχετε; (αν και μετά απο χρόνια οδήγησης ο όποιος αναβάτης οδηγεί τα πάντα... στην αρχή αν είσαι 1.95... ε πως να το κάνουμε.. δεν χωράς μέσα σε ενα R6 ας πούμε)

6. Τι μυαλό και τι βαθμό φαγούρας στον δεξί καρπό έχετε;;; Αν έχετε γκαζοφονιάδικες επιθυμίες, δεν θα έλεγα οτι ενα SS .....Δ-Ε-Ν...είναι οτι καλύτερο σε συνδυασμό οτι θα είναί πρώτη μηχανή! Εκτός αν θέλει κάποιος να ανοίξει "κτηματομεσιτικό"...

7. Η αγορα μιας μηχανής έχει χρονικό όριο διάρκειας. Δύσκολα κρατάει κάποιος μηχανή περισσότερα απο 3-4 χρόνια!!! Εντάξει υπάρχουν και άκρα όπου κάποιος έχει ας πούμε ακόμα μηχανή 15 ετών (μόνο που είναι μηχανικός ή είναι η καύλα του) ή όπως μερικοί απο εδώ μέσα που δεν αντέχουν πάνω απο σαιζόν (6 μήνες).
Όποια αγορά λοιπόν , για μένα , πρέπει να γίνεται σύμφωνα και με την ιδέα οτι κάποια στιγμή ίσως χρειαστεί να μεταπωληθεί και οχι να της περάσουμε χαλκά για παντρειά.

8. Χώρος φύλαξης... όσο αστείο και αν ακούγεται.. αν πάρεις ενα R1 και το έχεις χύμα σε περιοχές με υψηλό δείκτη κλοπής και την φυλάς μόνο με ενα λουκέτο... παίζει τζόγο κανονικό για αν αύριο το πρωί θα πας με τα πόδια στην δουλειά ή με το μηχανάκι σου.

Αν δεν υπάρχει χώρος φύλαξης τότε ψάχνεις και βρίσκεις επί ενοικίου parking ή το ρισκάρεις με κουλούρα, λουκέτο δίσκου, κουκούλα και συναγερμό.. μαζί με ενα glok στο σπίτι και ενα πεινασμένο Rotweiler φύλακα στην μηχανή!!..:lol:

9. Όμοια γούστα με έταιρο ήμιση.. δεν είναι λίγοι οι χωρισμοί λόγω δίτροχου ή επειδή το μοντέλο του δίτροχου το θεωρεί "κουλό" το έταιρο ήμιση...:rotflmao: :rotflmao:

10. Καύλα-γούστο ή πάθος;... αυτό καθορίζει κυρίως το τι θα πάρεις και τα παραπάνω είναι "Ψιλά γράμματα". Αν σου κάνει κλίκ το μηχανάκι που θα καθίσεις και νομίζεις οτι μπορείς να το πας και οχι να σε πάει... ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ...


Gandalf

McGyver
08/12/2009, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Παντρεμένε...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι μ@λάκ@ είσαι ρε...

McGyver
08/12/2009, 10:22
Όπερ μεθερμηνευόμενα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
1. Τι χρήματα διαθέτετε;

Σε ποιες περιοχές συχνάζεις;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
2. Έχετε ξανα-οδηγήσει μηχανή; (οχι scooter... στην χειρότερη έστω παπί).

Να το παίξω macho ή χαλαρός βολτάκιας;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
3. Τι χρήση το θέλετε να κάνει κάθε μέρα;

Δικάβαλες οι βόλτες ή καθένας με τη δική του;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
4. Δουλειά έχετε;

Θα πληρώνω εγώ ή ρεφενέ;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
5. Τι σωματότυπο έχετε;

Αναλογίες παρακαλώ...



Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
6. Τι μυαλό και τι βαθμό φαγούρας στον δεξί καρπό έχετε;;;

Ξανθιά, μελαχροινή ή κοκκινομάλλα;



Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
7. Η αγορα μιας μηχανής έχει χρονικό όριο διάρκειας. ... για παντρειά.

Ψάχνεις για σοβαρή σχέση;



Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
8. Χώρος φύλαξης...

Μένεις μόνη σου;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
9. Όμοια γούστα με έταιρο ήμιση..

Είναι δεσμευμένη αυτόν τον καιρό;



Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
10. Καύλα-γούστο ή πάθος;...

Αν ναι στην ερώτηση 9, θα τον απατούσες;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jimtarasxt660x
08/12/2009, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
................


:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

SVX
08/12/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver

--- ---- ----------------------




:rolleyes:

γλυτωσαμε και την ψυχαναλυση...........


Λάρα... ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ ! :blush: :blush: Βγαινει και σε Ρόζ....... :blush: :wacko:


182646

Gandalf dr685sm
08/12/2009, 10:46
:a22: :a9:

McGyver



Μην ζηλεύεις βρε....ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf

menos
08/12/2009, 10:57
Να προτείνω το kawasaki 250R. Ευκολοδήγητο, ελαφρύ, δεν τρομάζει ούτε κουράζει τον αναβάτη. :wave2:


182649

evvou
08/12/2009, 11:11
Θωμα...ασε το κοριτσι ησυχο....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


182650

McGyver
08/12/2009, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
Θωμα...ασε το κοριτσι ησυχο....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:look:

Cpt. Haddock
08/12/2009, 11:26
Ρε μλκ Θωμά...

μου θυμίζεις αυτό που λένε να μην παντρεύεσαι συνάδελφο γιατι μετά την έχεις στα πόδια σου όλη μέρα... :look:

Giorgos19
08/12/2009, 11:30
Καλημερα και καλως ηλθες.

Οπως σου ειπαν και οι συμφορουμητες απο πανω, το Νιντζακι το μικρο ειναι πολυ ωραιο..
Εγω θα σου προτεινα και το Yamaha YZF R 125. Το ειχα δεν στην προ προηγουμενη εκθεση, ειχα ανεβει πανω του και ειχα παθει πλακα!!
Αυτα αν σου αρεσουν οι μηχανες στυλ ss. Απο την αλλη, θα μπορουσες να κοιταξεις για κανενα μοταρντ μικρο... Πχ το WR 250 που ειναι μια κουκλα. Προσωπικα στην θεση σου για κατι τετοιο θα κοιταζα μια και αυτα ειναι πιο παιχνιδιαρικα, και δεν εχουν τοσο περιεργη θεση οδηγησης οσο τα απο πανω.

Καλες αγορες, παντα ορθια και εννοειται ταυτοχρονα με την αγορα της μηχανης, κρανος μπουφαν γαντια τουλαχιστον!

:beer: :beer: :beer: :beer:

reinmeister
08/12/2009, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
Καλημερίζω και χαιρετώ,

Πάντα το ονειρό μου ήταν να αποκτήσω μια μηχανή και να "καλπάζω" μαζί της! Μια μηχανή όχι πάνω από 600cc ούτε κ scouter όμως. Μια μηχανή που θα μπορώ και να την τρέξω λίγο αλλά να μην είναι και θυρίο σε όγκο!
Με αυτά και μ'εκείνα είμαι 22 χρονών και noob και σε λίγες μέρες δίνω για το δίπλωμα μου κι έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι ποιά μηχανή μου ταιριάζει τελικά? Αν θα πρέπει να είναι καινούργια ή μεταχειρισμένη κι αν υπάρχει κάποιο standar μέρος με καλές προτάσεις και anyway αν έχετε κάτι να μου προτείνετε ή να με συμβουλέψετε οι πιο έμπειροι!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

βρες γκομενο με μηχανη και εισαι κομπλε...και θα γλιτωσουμε κι εμεις τις 25 σελιδες...

Gandalf dr685sm
08/12/2009, 11:35
ZanDark said:


Θωμα...ασε το κοριτσι ησυχο....

Είναι και ιπτάμενη;;;;




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf

evvou
08/12/2009, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ZanDark said:



Είναι και ιπτάμενη;;;;




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf


:lol: :lol: κ ιπταμενη κ με thermal scanner :lol: :lol: :lol: :lol:

chris_honda
08/12/2009, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
βρες γκομενο με μηχανη και εισαι κομπλε...και θα γλιτωσουμε κι εμεις τις 25 σελιδες...



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


rein είσαι απίστευτος...

:rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
08/12/2009, 13:06
ειμαι ειμαι...:rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
08/12/2009, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
Θωμα...ασε το κοριτσι ησυχο....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


παντρέμενη.... :lol:

Lara_chris
08/12/2009, 14:38
Λοιπόν θα ξεκινήσω από το τέλος...κι επειδη τους γκόμενους τους βαρέθηκα, κι επειδή η μηχανή είναι δική μου καύλα και επειδή θα την πάρω εγώ για 'μενα, επειδή μπορώ!χεχεχε:cool: Άλλωστε αν θες να κάνεις κάτι καλά καλύτερα να το κάνεις μόνος σου! Επιπλέον και κλέινοντας με τα gossip, όντως για κάποιους η αγορά μηχανής κάποιου κυβισμού απο θηλυκό είναι "χ", ευτυχώς για κάποιους άλλους (μη κομπλεξικούς) όχι( είναι "Α") lol!!

Αρχικά η εμπειρία μου με μηχανή ήταν κάποια τζογκάκια, παπάκια και κάποια πιο μεγάλα μοντέλα φίλων στο χωριό μου, ποτέ κάτι δικό μου! Όμως η μητέρα μου έιχε μηχανή από πάντα...μια vespa 200cc με ταχύτητες , την οποία μετά άλλαξε με μια αυτόματη, το point μου είναι οτι έχω αίσθηση της μηχανής και της θέσης της στο δρόμο κι ακόμη περισσότερο τα τελευταία 4 χρόνια που οδηγώ κι εγώ συστηματικά το αυτοκίνητο!

Συνεπώς,έχω ήδη κάποιον εξοπλισμό τον οποίο εμπλούτισα ιδιαίτερα τον τελευταιο καιρό με ωραία δερματινα μποτάκια, γάντια και μπουφάν οχι απλά ειδικά, αλλά special!!!
Δίνω αύριο για το δίπλωμα μου με μια honda cb 400cc, την οποία γουστάρω πολύ και για την οποία μπήκα σε καύλες κι αγόρασα ,σαν γυναίκα κι εγώ, τα απαραίτητα accessories!!χιχιχιχι

Τώρα, εμένα μου αρέσει πολύ , εξ'αυτού και το nick μου, η Lara Croft,οκ οκ ο καθένας δικαιούτε άλλωστε να έχει μια εικόνα στο μυαλό του!lol Η οποία οδηγούσε μια υπέροχη μαύρη ducati φυσικά οικονομικά αυτο για μένα είναι απλησίαστο αυτή τη στιγμή καθ'ότι σπουδάζω και το κύριο ποσό της αγοράς θα δωθεί από δικές μου οικονομίες καθώς δεν θέλω να ζητήσω και να γίνω κολτσίδα στους γονείς για τέτοιο θέμα, τώρα για τη συντήρηση κάτι θα γίνει...lol!

Θα τσεκάρω όλα τα μοντέλα που μου προτάθηκαν κι αυτό το σε ροζάκι καλό ακούγεται....αν κι αυτό το κόκκινο ninjaκι έκανε την καρδιά μου να φτερουγίσει!!!χεχεχε ωραίο!!! Επίσης υπάρχει κλειστός χώρος για την μέγιστη προστασία της τυχερής μου μηχανής...αχ αμήν και πότε!!

Σας ευχαριστώ πολύ για το help ως τώρα και καλώς σας βρήσκω...και πάντα όρθιοι!!!:beer:

VANDA
08/12/2009, 14:41
Καλώς την και.. καλό κουράγιο! Καλή επιτυχία αύριο..:beer:

SVX
08/12/2009, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
Συνεπώς,έχω ήδη κάποιον εξοπλισμό τον οποίο εμπλούτισα ιδιαίτερα τον τελευταιο καιρό με ωραία δερματινα μποτάκια, γάντια και μπουφάν οχι απλά ειδικά, αλλά special!!!


σαν γυναίκα κι εγώ, τα απαραίτητα accessories!!χιχιχιχι

Τώρα, εμένα μου αρέσει πολύ :wacko: :blush: :blush: :blush:
:sick: πΑψε καλε! :look: για μηχανες δε μιλουσαμε? :blush:

road spirit
08/12/2009, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
..., όντως για κάποιους η αγορά μηχανής κάποιου κυβισμού απο θηλυκό είναι "χ", ευτυχώς για κάποιους άλλους (μη κομπλεξικούς) όχι( είναι "Α") lol!!


και για όλους μαζί είναι ένα "Αχ"

Lara_chris
08/12/2009, 14:43
ΑΑααααα τα accessoires είναι πάντα accesoires!!!lol

Cpt. Haddock
08/12/2009, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
ΑΑααααα τα accessoires είναι πάντα accesoires!!!lol

:a014:


(μονο εμένα πήγε εκεί το μυαλό μου; :look: )

XJR_Billy
08/12/2009, 14:46
Το κράνος να μην ξεχάσετε αγαπητή δεσποινίς !!:wave2:

Ζεύκας
08/12/2009, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a014:


(μονο εμένα πήγε εκεί το μυαλό μου; :look: )


μην αγχώνεσαι ρε πρόστυχε άντρα,δεν έκανε κανένα ορθογραφικό λάθος.

p@nos
08/12/2009, 14:51
παρε κατι ελαφρυ για να ειναι ματζοβολο...

ενα maico 700 που ζυγιζει 100 κιλα μονο θα ειναι οτι πρεπει...

:D

Ζεύκας
08/12/2009, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
μια honda cb 400cc, την οποία γουστάρω πολύ και για την οποία μπήκα σε καύλες κι αγόρασα ,σαν γυναίκα κι εγώ, τα απαραίτητα accessories!!

τι γλυκά που τα λες βρε ζουζουνάκι... :blush:

Tpap
08/12/2009, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
...

Καλώς ήλθες, Λάρα...:beer: :beer:

Καλές αγορές και καλή δύναμη εδώ μέσα...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:






(το ''λάρα'' από που βγαίνει είπες, από το ''λαρακρόφτ''...? :look: :sick: )

zezes
08/12/2009, 15:00
Welcome Lara !!
Καλά χιλιόμετρα με ο'τι και αν διαλέξεις και πάντα όρθια. 'Εχε υπ'όψιν σου και ένα κόκκινο διαβολάκι που ακούει στο όνομα monster. Άφού σου αρέσει και το μαύρο. :smilea:

menos
08/12/2009, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
.....εξ'αυτού και το nick μου, η Lara Croft,οκ οκ ο καθένας δικαιούτε άλλωστε να έχει μια εικόνα στο μυαλό του!....
.......αν κι αυτό το κόκκινο ninjaκι έκανε την καρδιά μου να φτερουγίσει!!!χεχεχε ωραίο!!!

Βασισμένος στην φαντασίωση της Lara Croft που έχεις υιοθετήσει... Να σε πορώσω λιγουλάκι ακόμη..... μπορώ? :D

http://www.youtube.com/watch?v=MJUvGas7wIg&NR=1&feature=fvwp

reinmeister
08/12/2009, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
Λοιπόν θα ξεκινήσω από το τέλος...κι επειδη τους γκόμενους τους βαρέθηκα, κι επειδή η μηχανή είναι δική μου καύλα και επειδή θα την πάρω εγώ για 'μενα, επειδή μπορώ!χεχεχε:cool: Άλλωστε αν θες να κάνεις κάτι καλά καλύτερα να το κάνεις μόνος σου! Επιπλέον και κλέινοντας με τα gossip, όντως για κάποιους η αγορά μηχανής κάποιου κυβισμού απο θηλυκό είναι "χ", ευτυχώς για κάποιους άλλους (μη κομπλεξικούς) όχι( είναι "Α") lol!!

Αρχικά η εμπειρία μου με μηχανή ήταν κάποια τζογκάκια, παπάκια και κάποια πιο μεγάλα μοντέλα φίλων στο χωριό μου, ποτέ κάτι δικό μου! Όμως η μητέρα μου έιχε μηχανή από πάντα...μια vespa 200cc με ταχύτητες , την οποία μετά άλλαξε με μια αυτόματη, το point μου είναι οτι έχω αίσθηση της μηχανής και της θέσης της στο δρόμο κι ακόμη περισσότερο τα τελευταία 4 χρόνια που οδηγώ κι εγώ συστηματικά το αυτοκίνητο!

Συνεπώς,έχω ήδη κάποιον εξοπλισμό τον οποίο εμπλούτισα ιδιαίτερα τον τελευταιο καιρό με ωραία δερματινα μποτάκια, γάντια και μπουφάν οχι απλά ειδικά, αλλά special!!!
Δίνω αύριο για το δίπλωμα μου με μια honda cb 400cc, την οποία γουστάρω πολύ και για την οποία μπήκα σε καύλες κι αγόρασα ,σαν γυναίκα κι εγώ, τα απαραίτητα accessories!!χιχιχιχι

Τώρα, εμένα μου αρέσει πολύ , εξ'αυτού και το nick μου, η Lara Croft,οκ οκ ο καθένας δικαιούτε άλλωστε να έχει μια εικόνα στο μυαλό του!lol Η οποία οδηγούσε μια υπέροχη μαύρη ducati φυσικά οικονομικά αυτο για μένα είναι απλησίαστο αυτή τη στιγμή καθ'ότι σπουδάζω και το κύριο ποσό της αγοράς θα δωθεί από δικές μου οικονομίες καθώς δεν θέλω να ζητήσω και να γίνω κολτσίδα στους γονείς για τέτοιο θέμα, τώρα για τη συντήρηση κάτι θα γίνει...lol!

Θα τσεκάρω όλα τα μοντέλα που μου προτάθηκαν κι αυτό το σε ροζάκι καλό ακούγεται....αν κι αυτό το κόκκινο ninjaκι έκανε την καρδιά μου να φτερουγίσει!!!χεχεχε ωραίο!!! Επίσης υπάρχει κλειστός χώρος για την μέγιστη προστασία της τυχερής μου μηχανής...αχ αμήν και πότε!!

Σας ευχαριστώ πολύ για το help ως τώρα και καλώς σας βρήσκω...και πάντα όρθιοι!!!:beer:

με αγχωσες ρε κοπελια...lol...mplamlpamlpamlpamlpa...lol....mplamlpamlpamlpa....lol...

ευτυχως που εβαλες καποιες παραγραφους και γλιτωσα την ταχυπαλμια...:beer:

υ.γ. γιατι βαρεθηκες τους γκομενους γλυκια μου? δεν καθονταν ,οι αχρειοι,να σε ακουσουν?:lol:

καλη επιτυχια αυριο accessories babe...:beer:

ο κομπλεξικος...:D

Lara_chris
11/12/2009, 07:04
Παίδες το πήραμε και το δίπλωμα ...και τώρα το μονο που μας χωρίζει από το όνειρο ειναι μερικά χιλιάρικα euros και μια απόφαση!!!:beer:

Σας ευχαριστώ και πάλι πολύ όλους!


Υ.Σ. Είπα εγώ τους βαρέθηκα...άλλωστε νομίζω θα συμφωνήσεις μαζί μου πως καλύτερα να φορτωθείς μια μηχανή που θα της φορτώνεσαι παρά έναν γκόμενο/α που θα σου φορτώνεται...χεχεχε!!!

XJR_Billy
11/12/2009, 07:47
Μεγειά το δίπλωμα και σιδεροκέφαλη φιλενάδα !!!

:beer: :beer: :beer:

nikos1400
11/12/2009, 08:51
Συγχαρητηρια για το διπλωμα.
Υπομονη γιατι, ξερεις, ειναι λιγο ανδροκρατουμενος χωρος...

Τωρα, για μηχανακι, επειδη μαλλον θα αλλαξεις γνωμη μερικες φορες στην ολη πορεια σου με μηχανακια, αυτα που σου προτεινει ο makis206 στην πρωτη σελιδα, συμφωνω και εγω.
Το klx250 φαινεται πολυ καλη περιπτωση, και μεθαυριο μπορεις να το κρατησεις μαζι με καποιο αλλο που θα παρεις. Ευκολο, φτηνο για καινουριο, οικονομικο.
Μεταχειρισμενο μπορεις να βρεις οτι θελεις αλλα με προσοχη για να μην δινεις ενα σωρο λεφτα σε επισκευες.
Επισης ειμαι της αποψης οτι ΔΕΝ ειναι απαραιτητο να πεσεις για να μαθεις...
Βεβαια, "οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο".
Αυτοσυγκρατηση χρειαζεται ομως.
:wave2:

reinmeister
11/12/2009, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lara_chris
Παίδες το πήραμε και το δίπλωμα ...και τώρα το μονο που μας χωρίζει από το όνειρο ειναι μερικά χιλιάρικα euros και μια απόφαση!!!:beer:

Σας ευχαριστώ και πάλι πολύ όλους!


Υ.Σ. Είπα εγώ τους βαρέθηκα...άλλωστε νομίζω θα συμφωνήσεις μαζί μου πως καλύτερα να φορτωθείς μια μηχανή που θα της φορτώνεσαι παρά έναν γκόμενο/α που θα σου φορτώνεται...χεχεχε!!!

καλοφορετο το διπλωματακι...:beer:

υ.γ.οι γκομενοι ποτε δεν φορτωνομαστε στα θηλυκα αγαπη μου...εχουμε δικα μας φορτηγα...

καλους δρομους,εαν κι εφοσον παρεις μοτοσακο...:wave2: