PDA

View Full Version : κλεψιμο ζελατινας και γενικα...πραγματων



ανωνυμος
08/12/2009, 21:24
Καλησπέρα παιδιά,
απόψε ενώ είχα βγει για βόλτα και έχοντας αφήσει τα κράνη για πρώτη φορά στο μηχανάκι με αλυσίδα (βασικά ήξερα ότι θα γίνει μαλακία...ένα κοινωνικό πείραμα μάλλον ήταν..) όταν γύρισα μετά από κανένα 2ωρο είχαν κλέψει την ζελατίνα του ενός και είχαν προσπαθήσει να κλέψουν και του άλλου..Δε σπάστικα τόσο για τη ζημιά,όσο για το ότι πόσο γύφτος μπορεί να είναι κάποιος (που λογικά και αυτός μηχανή καβαλάει) για να κλέψει τη ζελατίνα;
Τέλος πάντων δημιούργησα το τόπικ για να γράφουμε τι και πως μας έχουν κλέψει ώστε να αποφεύγουμε όσο γίνεται την κλοπή χωρίς να νιώσουμε την δυσάρεστη εμπειρία του θύματος

MG
08/12/2009, 22:10
εμενα μου εχουν κλεψει απο το παπι C50 που ειχα πριν καποια χρονια τη μανετα του φρενου!!!!!

επισης μια αμερα κατεβαινοντας για να παω στη δουλεια βλεπω οτι ελλειπε η μπροστινη ροδα!


ετσι αναγκαστηκα και πληρωνα παρκινγκ για το παπι!


μιλαμε για πολυ γυφτια!

George20vt
09/12/2009, 06:46
Κατά καιρούς μου έχουν κλέψει από διάφορα μηχανάκια τους καθρέφτες, μια φορά το δεξί μαρσπιέ από το Pegaso, από το ίδιο μηχανάκι το κοντέρ & τη ντίζα μερικού χιλιομετρητή, καθώς και το κράνος μέσα από το top case...

Όταν χρειάστηκε να αντικαταστήσω τα κλεμένα από το Aprilia, τότε κατάλαβα για ποιό λόγο βάλαν χέρι οι ελαφροχέρηδες... τόσο από πλευράς κόστους αλλά κυρίως από πλευράς ευκολίας εύρεσης...!!

Gandalf dr685sm
09/12/2009, 08:03
Το έχουμε πεί δεκάδες φορές.. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΑΚΡΙΒΑ ΚΡΑΝΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΗΧΑΝΕΣ...

Και μην αναρρωτιέσαι για ζελατίνα. Η φτηνότερη σε ενα καλό κράνος πάει απο 50-60ευρώ καινούρια. Ενα 30-40αρι το δίνουν άνετα αν την βγάλουν σωστά , μέσω eBay ή άλλου τρόπου.

Gandalf

anwrimos
09/12/2009, 08:35
άφηνε ο γαμπρός μου καθημερινά ένα παπί στο μετρό το οποίο το είχαμε μόνο για αυτή τη δουλειά σπίτι μετρό δεν έκανε για απόσταση πάνω απο 1 χιλιόμετρο.. και μια μέρα που γύρισε είχανε πάρει τον αριστερό καθρέφτη... μάλλον κρίνανε ότι είχε μεγαλύτερη αξία απο το μηχανάκι και δεν έιχανε και πολύ άδικο.

ανωνυμος
09/12/2009, 08:45
ευτυχως με πετυχαν προ αγορας ακριβοτερου..τωρα ενα παλιο νοβα εχω.Βασικα ήξερα ότι κάτι θα κάνουν βαθιά μέσα μου..έτσι ωραία όπως φαινόταν τα κράνη πάνω στο μηχανάκι..αλλά πάρκαρα κεντρικά σε δρόμο με κίνηση...Αυτό με τσαντίζει γενικά..το θράσος.Να κλέψει φαί ο άλλος ρε παιδί μου το καταλαβαίνω...αλλά αυτά είναι πολυτέλειες...Αν δεν έχεις δε πέρνεις...δε το κλέβεις από τον δίπλα.Θα πάω να δω πόσο κάνει η καινούργια για να το κρατήσω για δεύτερο και θα τσιμπίσω και το scorpion που ήθελα.
(εν τω μεταξύ οι νόμοι του μερφι επιβεβαιώθηκαν πλήρως)-> βλέπω οτι λείπει η ζελατίνα.ξενερώνω.ανεβαίνω στο μηχανάκι.βάζω μπρος.και πλιτς να σου κάτι ψιχάλες..camel trophy μεχρι το σπίτι..:uplate:

DeusEx
09/12/2009, 09:15
2 κρανη συνολικης αξιας γυρω στα 250ε , τα ειχα κλειδωμενα επανω στην κλειδωνια της μηχανης , απογευματακι κυριακατικο φουλ κοσμο στο μοναστηρακι. Σκεφτηκα, δεν θα γινει μαλακι@ με τοσο κοσμο γυρω ...

Μετα απο κανα 2ωρακι επεστρεψα και βρηκα μονο τους ιμαντες ασφαλειας των κρανων κλειδωμενους ακομα επανω κομμενους χειρουργικα ... τα κρανη αφαντα

κ ρωτω ... τι αξια εχουν κρανη που δεν δενουν ρε γαμτω ? Θα τα ραψουν με κλωστη κ θα τα πουλησουν σε κανενα καρμοιρη περαστικο σαν ευκαιρια, αριστης καταστασης ? και με την πρωτη σαβουρα το κρανος θα εχει κανει φτερα πριν σκασει το κεφαλι στην ασφαλτο ...

για καμμια πορεια (οι αναρχικοι) ?

για καμμια ληστεια ?


Τα τσογλανια που τα εφαγαν, ευχομαι να τα φορανε κ να καβαλανε μηχανες , και να σκασει στουκα κ να τους φυγουν απ τα κεφαλια πριν σκασουν κατω



:evil:

giorgos_t
09/12/2009, 09:58
Πίπες, καθρέφτες συνήθως. Και ... ένα μηχανάκι.

ανωνυμος
09/12/2009, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
2 κρανη συνολικης αξιας γυρω στα 250ε , τα ειχα κλειδωμενα επανω στην κλειδωνια της μηχανης , απογευματακι κυριακατικο φουλ κοσμο στο μοναστηρακι. Σκεφτηκα, δεν θα γινει μαλακι@ με τοσο κοσμο γυρω ...
ακριβως....ειναι φωλια εκει...η θα με γραψουν η θα με κλεψουν

S705
09/12/2009, 12:59
Ολόκληρο το πρώτο παπί μου ,έκανε φτερά απέναντι από διανυχτερεύον κατάστημα
5 -6 ζευγάρια αντίβαρα από το δεύτερο παπί. Την τελευταία φορά βούτηξα και εγώ από κάποιο άλλο !!!!! ( στο διάολο δεν είμαι κανένας βιομήχανος )
Τα κρύσταλλα από τα φανάρια του παπιού .όχι τα μαμά , κάτι λευκά άξιας 5 ευρώ.
Από την μηχανή ακόμα τίποτα και ελπίζω……

LIBANEZOS
09/12/2009, 14:24
:sad:
Δεν ξερω αν κυκλοφορεί κανείς στο Θησείο - Μοναστηράκι αλλά ενίοτε υπάρχει εκεί ένα @ρχιΔ που κρατάει ένα ή δύο μεταχειρισμένα κράνη (100% κλεμένα) :cry: και τα πουλάει με 15 - 20 ευρώ. Το κακό είναι ότι δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα γιατί δεν στοιχειοθετείται η κλοπή :a015:

DeusEx
09/12/2009, 15:41
και στα εξαρχεια ... ιδια τιμη πανω κατω 15-20ε

blueangel
09/12/2009, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Το έχουμε πεί δεκάδες φορές.. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΑΚΡΙΒΑ ΚΡΑΝΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΗΧΑΝΕΣ...

Και μην αναρρωτιέσαι για ζελατίνα. Η φτηνότερη σε ενα καλό κράνος πάει απο 50-60ευρώ καινούρια. Ενα 30-40αρι το δίνουν άνετα αν την βγάλουν σωστά , μέσω eBay ή άλλου τρόπου.

Gandalf

Οπως τα λές είναι:( Πήγα και ρώτησα σήμερα Ηλιοφίλ γιατί μούσπασε το δοντάκι δεξιά από το σημείο κουμπώματος της ζελατίνας (Shuberth S1 Pro) και το μαλλί πάει στο 50άρικο!!!:bigcry:

devil's animal
09/12/2009, 16:58
στα Arai η ζελατινα κανει γυρω στα 90€ στα εδω κατστηματα και περιπου στα 50 στα ιντερνετομαγαζα.

γενικα εχει πεσει πεινα και γινεται της π0υτανας.

το μηχανακι ΣΙΓΟΥΡΑ σε γκαραζ ΚΑΙ με λουκετα και οποτε βγαινετε εξω eye contact οπως και δηποτε.
:wave2:

mivvo
09/12/2009, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
γενικα εχει πεσει πεινα και γινεται της π0υτανας.

το μηχανακι ΣΙΓΟΥΡΑ σε γκαραζ ΚΑΙ με λουκετα και οποτε βγαινετε εξω eye contact οπως και δηποτε.
:wave2:


Πολυ σωστος!

ledz
10/12/2009, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705

5 -6 ζευγάρια αντίβαρα από το δεύτερο παπί. Την τελευταία φορά βούτηξα και εγώ από κάποιο άλλο !!!!! ( στο διάολο δεν είμαι κανένας βιομήχανος )

Συγχαρητηρια! Μ'αρεσει που το δικαιολογεις κι'ολα...

"Μου φαγαν τα δικα μου οποτε τρωω εγω αλλου"

"Μου ριξανε τη μηχανη κατω και δε τους βρηκα, οποτε αν κανω ζημια σε καποιου το οχημα την κοπαναω"

"Παραλιγο να με κοπανισει ενας παραβιαζοντας στοπ/κοκκινο ... α κοιτα να δεις εγινε πορτοκαλι με βγαζει"

Ο νεοΕλληνας οτι κανει του αρεσει να το δικαιολογει, να λεει στον εαυτο του και στους φιλους του οτι δε θιχτηκε η αξιοπρεπεια του (και καλα), οτι δε του την ειπε ο αλλος... Μη τυχον και βρεθει υπολογος και προ των ευθυνων του παπαπαπα... :yuck:

ledz
10/12/2009, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...οποτε βγαινετε εξω eye contact οπως και δηποτε.
:wave2:

αυτο το τελευταιο πως το εξηγουμε στις κοπελιες που "κουραζονται" με την μανια μας να βλεπουμε τη μηχανη; :bawl: :sad:

CIRUS
10/12/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Την τελευταία φορά βούτηξα και εγώ από κάποιο άλλο !!!!! ( στο διάολο δεν είμαι κανένας βιομήχανος )


ΜΠΡΑΒΟ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ συγκαταλέγεσαι πλέον και εσύ στους ΓΥΦΤΟΚΛΕΦΤΕΣ, οπότε μην τους κατηγορείς, ό,τι κάνουν αυτοί κάνεις και εσύ

Αφού δεν είσαι Βιομήχανος εξάλου δικαιολογήσαι να κλέβεις, είναι πολύ λογικό!!!!!

:a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: στο άπειρο

S705
10/12/2009, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Συγχαρητηρια! Μ'αρεσει που το δικαιολογεις κι'ολα...

"Μου φαγαν τα δικα μου οποτε τρωω εγω αλλου"

"Μου ριξανε τη μηχανη κατω και δε τους βρηκα, οποτε αν κανω ζημια σε καποιου το οχημα την κοπαναω"

"Παραλιγο να με κοπανισει ενας παραβιαζοντας στοπ/κοκκινο ... α κοιτα να δεις εγινε πορτοκαλι με βγαζει"

Ο νεοΕλληνας οτι κανει του αρεσει να το δικαιολογει, να λεει στον εαυτο του και στους φιλους του οτι δε θιχτηκε η αξιοπρεπεια του (και καλα), οτι δε του την ειπε ο αλλος... Μη τυχον και βρεθει υπολογος και προ των ευθυνων του παπαπαπα... :yuck:




Κοιτά παλικάρι μου
Στα 19 μου φοιτητής σε άλλη πόλη μου έπεφταν πολλά τα λεφτά να αγοράσω και έβδομο ζευγάρι αντίβαρα.
Αγόρασα μια , δυο , τρεις … έξι φορές
Ε άντε στο διάβολο… δεν μου βρίσκονται.
Δεν περηφανεύομαι για αυτό που έκανα αλλά πόσες φορές θα γίνεις το
” θύμα “ ίδιας κατάστασης ???? αγανακτείς και πράττεις και εσύ λανθασμένα.
Τώρα τα περί νεοελληνισμου που γραφείς .
Δεν ανήκω σε αυτήν την κατηγορία και δεν χρειάζεται να στο αποδείξω .

ledz
10/12/2009, 12:06
Και γω φοιτητης σε αλλη πολη ειμαι και ουτε μενα μου περισσευουν. Δε μου'χουν κλεψει κατι (περα απο εναν ανακλαστηρα κοκκινο - στη βαση της πινακιδας - το οποιο μπορει και να επεσε), εχω βρει το CBF πεταμενο κατω, παραλιγο να μου πεταξουν και το CBR κατω αλλα το προλαβα. Σκυλιασα και τις 2 φορες αλλα οταν με το CBR μια μερα εβγαλα απο ενα κουτι ενα πλαστικο καπακι στον μπροστινο προφυλακτηρα (που απο πισω πιανει ο γατζος για την φορτωση), μετα καθομουν και κοιταγα το παραθυρο να το πω του ιδιοκτητη οταν τον δω - και δε του'χα κανει και ζημια, το ξανακλιπσαρα στη θεση του. Εγω τι ειμαι δηλαδη μ@λ@κ@ς που ρισκαρα να μου πει να του παρω καινουριο προφυλακτηρα;

Αν οπως λες στα εχουν κλεψει 6 (!) φορες τα αντιβαρα βαλτο αλλου το μηχανακι, ή κανε μια οξυγονοκολληση να μη βγαινουν πια!

Και στο κατω κατω αντιβαρα ειναι, 2 φορες να μην πας για καφε (και μη μου πεις οτι δε πας για καφε) τα εχεις βγαλει. Που και χωρις αντιβαρα οδηγεις, αν ηταν καμια μανετα;

Μην ερχεσαι ομως εδω και στο ιδιο ποστ λες οτι εισαι θυτης και θυμα ταυτοχρονα; τι θες να σου πω μπραβο που το "ομολογησες"; Ε οχι! ΑΠΑΙΤΩ να σεβεται ο καθενας τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ περιουσια οπως κανω και γω!

S705
10/12/2009, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Και γω φοιτητης σε αλλη πολη ειμαι και ουτε μενα μου περισσευουν. Δε μου'χουν κλεψει κατι (περα απο εναν ανακλαστηρα κοκκινο - στη βαση της πινακιδας - το οποιο μπορει και να επεσε), εχω βρει το CBF πεταμενο κατω, παραλιγο να μου πεταξουν και το CBR κατω αλλα το προλαβα. Σκυλιασα και τις 2 φορες αλλα οταν με το CBR μια μερα εβγαλα απο ενα κουτι ενα πλαστικο καπακι στον μπροστινο προφυλακτηρα (που απο πισω πιανει ο γατζος για την φορτωση), μετα καθομουν και κοιταγα το παραθυρο να το πω του ιδιοκτητη οταν τον δω - και δε του'χα κανει και ζημια, το ξανακλιπσαρα στη θεση του. Εγω τι ειμαι δηλαδη μ@λ@κ@ς που ρισκαρα να μου πει να του παρω καινουριο προφυλακτηρα;

Αν οπως λες στα εχουν κλεψει 6 (!) φορες τα αντιβαρα βαλτο αλλου το μηχανακι, ή κανε μια οξυγονοκολληση να μη βγαινουν πια!

Και στο κατω κατω αντιβαρα ειναι, 2 φορες να μην πας για καφε (και μη μου πεις οτι δε πας για καφε) τα εχεις βγαλει. Που και χωρις αντιβαρα οδηγεις, αν ηταν καμια μανετα;

Μην ερχεσαι ομως εδω και στο ιδιο ποστ λες οτι εισαι θυτης και θυμα ταυτοχρονα; τι θες να σου πω μπραβο που το "ομολογησες"; Ε οχι! ΑΠΑΙΤΩ να σεβεται ο καθενας τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ περιουσια οπως κανω και γω!




Αγόρι μου όσο ήμουν φοιτητής εργαζόμουν για να βγάζω τα έξοδα μου , το νοίκι και τους Λογαριασμούς μου .
Ελπίζω να βρίσκεσαι σε καλύτερη οικονομικά θέση.
Και δεν είχα ούτε cbf ούτε cbr ένα παπί είχα.
Α και κάτι τελευταίο .
Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω
Μόνο που δεν θυμάμαι ποιος και ποτέ το είπε!!!!
Αν ανήκεις στους αναμάρτητους σου βγάζω το καπέλο .
Αν όχι όμως……

Tomahawk
10/12/2009, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω


Συγγνώμη αλλα δε θυμάμαι να έκλεψα ποτέ κάποιο εξάρτημα απο άλλο μηχανάκι
και μετά να το παριστάνω και τον αθώο επειδή υπήρξα θύμα.

:wave2:

Akatanomastos
11/12/2009, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705



δηλαδη ρε κουκλε, μας λες ανοιχτα οτι οταν βρεθεις στην αναγκη μπορει να κλεψεις κατι και απο τα μηχανακι μας και θες να σου πουμε και μπραβο?


μην προσπαθεις να δικαιολογηθεις με ακυρα επιχειρηματα..

αστο να παει στο διαολο..

GAS NICK
11/12/2009, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
δηλαδη ρε κουκλε, μας λες ανοιχτα οτι οταν βρεθεις στην αναγκη μπορει να κλεψεις κατι και απο τα μηχανακι μας και θες να σου πουμε και μπραβο?


μην προσπαθεις να δικαιολογηθεις με ακυρα επιχειρηματα..

αστο να παει στο διαολο..

+100000

S705
12/12/2009, 12:48
Α ρε μάγκες .

Όλοι αναμάρτητοι είστε.

Κανένας στο νιάτα του δεν έκανε ποτέ κάτι μεμπτό.

Είσαστε όλοι αγγελούδια και άμα πατέ για εξομολόγηση δεν θα ξέρετε τι να πείτε.

Κανένας σας δεν πέταξε νεράντζια ως πιτσιρικάς ή δεν βούτηξε το πρώτο του πορνοπεριοδικό γιατί ντρεπόταν να το αγοράσει ή τις πρώτες του καπότες από το φαρμακείο γιατί πάλι ντρεπόταν και ένα καρό άλλες πράξεις που τις κάνουν οι πιτσιρικάδες και μετά από λίγα χρόνια αφού πήξει το μυαλό βλέπουν ότι ήταν λάθος .


Το θέμα δεν είναι μια λανθασμένη νεανική πράξη αλλά το αν έχεις τα κότσια να πεις ότι ναι το έκανα όταν ήμουν μικρός και ότι πια δεν συμφωνώ με αυτήν μου την πράξη.

MG
12/12/2009, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Κανένας σας δεν πέταξε νεράντζια ως πιτσιρικάς ή δεν βούτηξε το πρώτο του πορνοπεριοδικό γιατί ντρεπόταν να το αγοράσει ή τις πρώτες του καπότες από το φαρμακείο γιατί πάλι ντρεπόταν και ένα καρό άλλες πράξεις που τις κάνουν οι πιτσιρικάδες και μετά από λίγα χρόνια αφού πήξει το μυαλό βλέπουν ότι ήταν λάθος .


νομιζω οτι δε θα ηθελες να ησουν ο περιπτερας που του βουτανε τις τσοντες αλλα ουτε κι ο φαρμακοποιος.

ουτε σαν περιπτερας ή φαρμακοποιος αφου στα βουταγαν καθε τοσο να πηγαινες σε αλλα περιπτερα ή φαρμακεια και να βουταγες κι εσυ...

ετσι λειτουργει ο νομος της ζουγκλας....

:wave2:

MikeG
12/12/2009, 15:09
Cool..


:evil: :evil:

CIRUS
14/12/2009, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Α ρε μάγκες ,
Όλοι αναμάρτητοι είστε.


Αναμάρτητοι δεν είμαστε


απλά δεν είμαστε ΚΛΕΦΤΕΣ (μιλώ μόνο για μένα)

και εμένα με έχουν κλέψει ρε φίλε, αλλά δεν πήγα να κλέψω άλλους επειδή δεν είχα φράγκα


τι κάθεσε και δικαιολογείσαι ρε φίλε μας δουλεύεις, στο γραψε και ο απο πάνω αστο να πάει στο διάολο μην το συνεχίζεις και απο πάνω.........

Akatanomastos
14/12/2009, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Αναμάρτητοι δεν είμαστε


απλά δεν είμαστε ΚΛΕΦΤΕΣ (μιλώ μόνο για μένα)


καλα, εχεις κλεψει εσυ πρωταθληματα..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
14/12/2009, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705


φιλε κανεις δεν ειναι θεος ή δικαστης για να σε κρινει..

οκ, εμεις λεμε το προφανες , οτι αν δεν σαρεσει να σου κανουν κατι μην το κανεις σε αλλους..

αρκει που καταλαβες οτι ειναι μ@λ@κι@ και δεν το κανεις πια(ελπιζω:D )

απο κει και περα εισαι υπευθηνος για τις πραξεις σου,

απλα εγω σου λεω, οτι να προσπαθεις να το δικαιολογησεις ειναι ακυρο, γιατι ειναι αδικαιολογητο..


ειναι διαφορετικο να πετας αυγα σε περαστικους ή σπιτια και αναλογες βλακειες που εγω εκανα πιτσηρικας με το να "ψυριζεις" ξενα οχηματα..

Υ.Γ. τωρα που ειπες για τσοντες..
ακομα θυμαμαι την σφαλιαρα που εφαγε φιλος μου οταν τον καταλαβε ο περιπτερας οτι πηγε να κλεψει ενα πορνοπεριοδικο, απιστευτο γελιο:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

psileas
16/12/2009, 11:31
εμενα μου κλεψαν ενα κρανος πισω απο το δημαρχειο αθηνας που ουτε σκυλος δεν το φορουσε για αυτο το αφηνα πανω στο παπι.ηθελα να ηξερα τι το καναν:wacko:

elef
16/12/2009, 11:54
Εμενα μου εκλεψαν την κουκουλα απο το μηχανακι.Το ωραιο ειναι οτι το κατεγραψαν οι καμερες ασφαλειας που εχω.Δειχνει στις 4.00 το πρωι ενα ταξι να περναει, κατεβαινει ο παπους (καμμια 65αρια θα ηταν) την παιρνει σαν κυριος και φευγει....

Οταν την αλλη μερα ρωτησα εναν πελατη μου που δουλευει στην ασφαλεια μου ειπε να μην κανω τιποτα γιατι μπορει να βρω και τον μπελα μου μιας και οι καμερες κατεγραψαν ενα κομματι του δρομου (εκει που ηταν η μηχανη) και ειναι λεει...(ακουσον ακουσον) ειναι παρανομο γιατι ειναι δημοσιος χωρος!!!!!
Δηλαδη να εχεις στοιχεια οτι σου κλεβουν την περιουσια σου (και δεν μιλαω για την κουκουλα μονο) και να μην μπορεις να τον κατσεις στο σκαμνι τον αλλο....

Ελλαδαρα!!!!:eek: :eek: :eek:

MG
16/12/2009, 13:04
ειναι ανγκη να πεις οτι το εγραψε η καμερα?

πες οτι τον ειδε ενας γειτονας!

elef
16/12/2009, 13:26
ηθελα να 'ξερα....για τις καμερες που ειναι εξω απο τραπεζεςκαι καταγραφουν και αυτες δρομο ισχυει το ιδιο?

Αμφιβαλλω........

sabayam
20/12/2009, 05:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ανωνυμος
Καλησπέρα παιδιά,
απόψε ενώ είχα βγει για βόλτα και έχοντας αφήσει τα κράνη για πρώτη φορά στο μηχανάκι με αλυσίδα (βασικά ήξερα ότι θα γίνει μαλακία...ένα κοινωνικό πείραμα μάλλον ήταν..) όταν γύρισα μετά από κανένα 2ωρο είχαν κλέψει την ζελατίνα του ενός και είχαν προσπαθήσει να κλέψουν και του άλλου..Δε σπάστικα τόσο για τη ζημιά,όσο για το ότι πόσο γύφτος μπορεί να είναι κάποιος (που λογικά και αυτός μηχανή καβαλάει) για να κλέψει τη ζελατίνα;
Τέλος πάντων δημιούργησα το τόπικ για να γράφουμε τι και πως μας έχουν κλέψει ώστε να αποφεύγουμε όσο γίνεται την κλοπή χωρίς να νιώσουμε την δυσάρεστη εμπειρία του θύματος


kala τα λες υπαρχουν αρκετοι γυφτοι..........εδω εχω δει ποσα tdm-fz6-s να κλεφουν ολο το μπροστινο συστημα απο πλαστικα και κοστολογειτε περιπου 3000-4000 ευρω......κοπιαζεις να παρεις μια μηχανη & σκαει ο καθε τσογλανος και σου κανει μια τετοια ζημια.....:bigcry: :bigcry: :bigcry:

dimitris22
28/12/2009, 01:58
φετος μου εκλεψαν το innova κατω απ το σπιτι στο γαλατσι....αφου λειτουργει ετσι το συστημα εχει κανεις σας κανα ιδιο να κλεψω?????? ειναι ωραιο συναισθημα να κατεβαινεις και να λειπει το μηχανακι!!!

Delfian
29/12/2009, 23:31
Το σταυρουδάκι που είχα κρεμάσει στο τιμόνι της μηχανής, οχι ακριβό, απλά ήταν ένα μικρο δώρο για το καλορίζικο μιας και την έιχα πάρει εκείνες τις μέρες!!!

lari9
30/12/2009, 00:30
σήμερα μου έφαγαν την τάπα της εξάτμισης τη να πω έλεος.

pektis
15/01/2010, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
2 κρανη συνολικης αξιας γυρω στα 250ε , τα ειχα κλειδωμενα επανω στην κλειδωνια της μηχανης , απογευματακι κυριακατικο φουλ κοσμο στο μοναστηρακι. Σκεφτηκα, δεν θα γινει μαλακι@ με τοσο κοσμο γυρω ...

Μετα απο κανα 2ωρακι επεστρεψα και βρηκα μονο τους ιμαντες ασφαλειας των κρανων κλειδωμενους ακομα επανω κομμενους χειρουργικα ... τα κρανη αφαντα

κ ρωτω ... τι αξια εχουν κρανη που δεν δενουν ρε γαμτω ? Θα τα ραψουν με κλωστη κ θα τα πουλησουν σε κανενα καρμοιρη περαστικο σαν ευκαιρια, αριστης καταστασης ? και με την πρωτη σαβουρα το κρανος θα εχει κανει φτερα πριν σκασει το κεφαλι στην ασφαλτο ...

για καμμια πορεια (οι αναρχικοι) ?

για καμμια ληστεια ?


Τα τσογλανια που τα εφαγαν, ευχομαι να τα φορανε κ να καβαλανε μηχανες , και να σκασει στουκα κ να τους φυγουν απ τα κεφαλια πριν σκασουν κατω





Και εμενα στο Θησειο μου ειχαν κλεψει κρανος απο την κλειδωνια.Θυμαμαι ειχα γυρισει και ηταν μονο το σιδερενιο λαμακι πανω στην κλειδωνια...Ηθελα να ξερα τι το πηραν κομενο,αχρηστο ηταν αφου δεν ασφαλιζει...ηταν και καλο,ασε μη μου το θυμιζεις με τα τσογκλανια που κυκλοφορουν...



:evil: :mad: :mad: :mad:

ermiss
15/01/2010, 11:41
Και προχτές φάγανε την βαλίτσα απο την Άφρικα (46 Κάπα)21:00-22:30

τι να πω ρε.... Πρέπει να δένω και την μπαγκαζιέρα με αλυσίδα

byron
15/01/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Delfian
Το σταυρουδάκι που είχα κρεμάσει στο τιμόνι της μηχανής, οχι ακριβό, απλά ήταν ένα μικρο δώρο για το καλορίζικο μιας και την έιχα πάρει εκείνες τις μέρες!!!


:rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: Καμμιά θεούσα θα στο πήρε :lol:

alcapone09
15/01/2010, 13:52
Πρίν 4-5 χρόνια που είμασταν μικροί :rolleyes: :rolleyes: και οι άλλοι έκαναν καγκουριές στα παπιά (εγώ ήμουνα καλό παιδάκι με το cbr125 :a05: ), φίλος είχε βάψει το καπάκι από το πισοφάναρο του ινοβα του και το έκανε χάλια.

Oπότε μιά ζεστή νύχτα του αυγούστου έξω από στάδιο επαρχιακής πόλης όπου λάμβανε χώρα συναυλία του αοιδού χατζηγιάννη ξεβίδωσε και εκαβάτζωσε πισοφάναρο από έτερο ανυποψίαστο ινοβα (το οποίο θα έβαφε καλύτερα).. μόνο καπάκι.. όχι λάμπες.

Στο γυρισμό απ τη συναυλία προς το χωριό ήμουνα δικάβαλο μαζί του, στουκάραμε και του πήγε κανα 100αρι ζημιά.





Καρμα...:a024:


true story :P