PDA

View Full Version : Καταστημα Imported Bikes στο Παγκρατι...????



ilias24
09/12/2009, 14:54
Καλησπερα παιδια...σκεφτομαι να αλλαξω το μωρο μου και ψαχνοντας γενικα το τι παιζει με τις τιμες βρηκα το ανωτερο μαγαζι . το ξερει κανεις??? εινια σωστος σαν επαγγελματιας η θα τρεχω και δε θα φτανω??? Επισης αν ξερει κανεις, κανει ανταλλαγες??? Τον πηρα τηλεφωνο αλλα δε το σηκωνει κανεις ( ειναι και μεσημερι βεβαια... )


Για να ακουσω καμια γνωμη??

byron
09/12/2009, 15:11
Πολύ καλές τιμές στα παραεισαγωγής μηχανάκια του, αλλά οι ανταλλαγές ήταν ξεφτίλα. Φίλος είχε πάρει Κ7 1000 πριν 2 χρόνια, 2.500? κάτω απ΄την τιμή του επίσημου.

Εχουν αλλάξει βέβαια τα πράγματα από τότε (στα μηχανάκια αντιπροσωπείας εννοώ) :wave2:

ilias24
09/12/2009, 15:19
Οι τιμες του στα παραεισαγωγης ειναι ακομα καλες μιας και το τσεκαρα...αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι αν θα παρω καλη τιμη στο δικο μου ....ευχαριστω παντως για την απαντηση

kachius
09/12/2009, 15:25
Για ανταλλαγή με μεταχειρισμένο, μου είχε κάνει την καλύτερη προσφορά
απ'όσους είχα ρωτήσει (και ήταν πολλοί!). Τελικά δεν την έκανα για άσχετους λόγους.

Φίλος είχε αγοράσει μεταχειρισμένο του εισαγωγής και έμεινε χωρίς κανένα
παράπονο από το κατάστημα (όχι όμως και από το συνεργαζόμενο συνεργείο)

Αν μη τι άλλο αξίζει να περάσεις μια βόλτα
:wave2:

Red Rider
09/12/2009, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Φίλος είχε αγοράσει μεταχειρισμένο του εισαγωγής και έμεινε χωρίς κανένα
παράπονο από το κατάστημα (όχι όμως και από το συνεργαζόμενο συνεργείο)

Δηλαδη αναγκαια πρεπει να το πηγαινεις στο συνεργαζομενο συνεργειο?
Δεν καλυπτουν εγγυηση τα εξουσιοδοτημενα service,εαν το αγορασεις απο εκει,επειδη ειναι παραεισαγωγης?

ilias24
09/12/2009, 15:49
Για να καταλαβετε καλυτερα, σκεφτομαι να κανω ανταλλαγη το δικο μου και να παρω καινουριο απο κει μιας και ειδα οτι εχει καλες τιμες.

Το συνεργειο δε με νοιαζει ιδιαιτερα ( σχετικο αυτο ) μιας και εχω δικο μου μηχανικο που θα πηγαινω τη μηχανη. Αυτο ομως που με καιει περισσοτερο ειναι αν σε ανταλλαγες κανει καλες τιμες ( στη παλια μηχανη εννοειται ) η τις παιρνει μονο σε εξευτελιστικες τιμες.

kachius
09/12/2009, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
Δηλαδη αναγκαια πρεπει να το πηγαινεις στο συνεργαζομενο συνεργειο?
Δεν καλυπτουν εγγυηση τα εξουσιοδοτημενα service,εαν το αγορασεις απο εκει,επειδη ειναι παραεισαγωγης?

Δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τα καινούργια, καθώς του φίλου ήταν παλιό και δεν είχε τέτοιο θέμα.
Αλλά με την αγορά του κάλυπτε (κάτι σαν δική του εγγύηση; δε ξέρω ακριβώς) 6 μήνες σερβις
(ή κάτι τέτοιο) οπότε στο συνεργείο...άστα...

αλλά μην το κουράζουμε γιατί πολλά δε ξέρω/θυμάμαι ως προς το ποιά ακριβώς η σχέση
του αγοραστή με το εκεί συνεργείο, έχει γίνει ήδη ράδιο αρβύλα :P

Από το κατάστημα πάντως κανένα παράπονο!

kachius
09/12/2009, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias24
Για να καταλαβετε καλυτερα, σκεφτομαι να κανω ανταλλαγη το δικο μου και να παρω καινουριο απο κει μιας και ειδα οτι εχει καλες τιμες.

Το συνεργειο δε με νοιαζει ιδιαιτερα ( σχετικο αυτο ) μιας και εχω δικο μου μηχανικο που θα πηγαινω τη μηχανη. Αυτο ομως που με καιει περισσοτερο ειναι αν σε ανταλλαγες κανει καλες τιμες ( στη παλια μηχανη εννοειται ) η τις παιρνει μονο σε εξευτελιστικες τιμες.

Εμένα δε μου άρεσε η τιμή που μου το έπαιρνε :lol:
αλλά αντικειμενικά ήταν 500 ευρώ πάνω από τη δεύτερη καλύτερη
προσφορά ανάμεσα σε 5-6 μάντρες :winka:

Xlitos
09/12/2009, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias24
Για να καταλαβετε καλυτερα, σκεφτομαι να κανω ανταλλαγη το δικο μου και να παρω καινουριο απο κει μιας και ειδα οτι εχει καλες τιμες.
Αυτο ομως που με καιει περισσοτερο ειναι αν σε ανταλλαγες κανει καλες τιμες ( στη παλια μηχανη εννοειται ) η τις παιρνει μονο σε εξευτελιστικες τιμες.

το παιδι ειναι ειλικρινής,εχουν ψωνησει πολλά άτομα απο γειτονικο φορουμ...εμενα ειδε το cbr μου εδειξε τα εμφανησιακα προβληματα που έχει και μου είπε τόσο μπορω να στο παρω.με λιγα λογια προσεχει πολυ τι παιρνει,πρεπει να ναι ΑΨΟΓΟ εμφανησιακα.Θα προσπαθησει να βγαλει κανενα πεντακοσαρικο απ το μηχανακι σου δε θα στο παρει 2.000 για να το πουλησει 5.000.

αν δεν το εχεις σε κατασταση βιτρινας που λένε δυσκολα θα στο πάρει.δεν εχει και τον τρελο χώρο να μαζευει μηχανακια.

τεσπα πέρνα απο κει και βλέπεις,πάντως γενικα έχει θετικα σχολια το μαγαζι

maintenance
09/12/2009, 19:59
και εκει να μην εισαι απολυτα ικανοποιημενος, πας παραδιπλα, στον συγγενη του τον Τάκη.... "Τροχόραμα"

Αμφοτεροι καλα παιδια και καλοι επαγγελματιες.:beer:

ilias24
09/12/2009, 20:29
ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες....
το δικο μου ευτυχως ειναι σε αριστη κατασταση, μια μικρη γρατζουνια εχει που αν δε σας τη δειξω δυσκολα 8α τη δειτε...τελος παντων, σημασια εχει πως ο ανθρωπος φαινεται να ειναι ενταξει οποτε αξιζει να περασω μια βολτα απο κει, στη τελικη δε χανω τιποτα.

bonepeeler
09/12/2009, 21:49
Εγώ το προτίμησα το μαγαζί.
Πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ υπομονετικός μιάς και 3 μήνες μετά την αγορά ακόμη τον πρήζω και δε λέει κουβέντα.:lol: :lol: :lol:

Πήγαινε έστω να μιλήσεις μαζί του και θα καταλάβεις.:D

idi
09/12/2009, 21:50
δε μπορω πραγματικα να καταλαβω το λογο υπαρξης τετοιων thread..... δηλ οκ εμεις σου ειπαμε μια αποψη.... αν δε πας εκει να σου πει αυτος τη τιμη που σου δινει για το δικο σου μηχανακι, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΆΜΕ?

επίσης γράφεις αν δινει "εξευτελιστικές τιμες" για τα μεταχειρισμένα... αυτο ειναι σχετικο οπως καταλαβαίνεις... οπως επίσης ισως ξερεις οτι η αγορα μεταχερισμενων ειναι "πεθαμενη" ... υπαρχει πιθανοτητα να μη σου κανει καν προσφορα για το μηχανακι σου (το ειδα στην αγγελια σου)... τοσο ασχημα ειναι τα πραματα

byron
09/12/2009, 22:22
Aν το ερώτημα του αφορούσε το κατάστημα της Αλεξάνδρας, θα είχε λόγο ύπαρξης το thread?

gixxerpap
09/12/2009, 22:35
σωστός ο byron!

είναι αποδεδειγμένα αξιόπιστος τόσα χρόνια, σωστός στους χρόνους παράδοσης και εξυπηρετικός.
Ανταλλαγές γενικά έχω καταλάβει ότι τις αποφεύγει, γι αυτό και η τιμή που θα σου δώσει, μάλλον δε θα σε ικανοποιήσει ..

PortisHead
10/12/2009, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
και εκει να μην εισαι απολυτα ικανοποιημενος, πας παραδιπλα, στον συγγενη του τον Τάκη.... "Τροχόραμα"

Αμφοτεροι καλα παιδια και καλοι επαγγελματιες.:beer:

+1000
Να περασεις μια βολτα οπωσδηποτε και απο το ΤΡΟΧΟΡΑΜΑ πριν αποφασισεις.
http://www.trohorama.gr

ilias24
10/12/2009, 10:59
Ο μονος λογος που ανοιξα το συγκεκριμενο τοπικ ηταν καθαρα για να παρω μια παραπανω πληροφορια για το μαγαζι και τιποτα αλλο μιας και δεν εχω συνεργαστει καθολου μαζι του ουτε εχει τυχει να ακουσω κατι ( ειτε θετικο ειτε αρνητικο ) .... Εννοειται πως θα περασω απο κει και θα μιλησω κατ ιδιαν αλλα να μη ξερω πρωτα τι σκεφτεται ο υπολοιπος κοσμος εδω μεσα.....το να ρωτας να μαθεις για καποιο μαγαζι δε νομιζω πως ειναι κακο αλλωστε

BlackAdder
11/12/2009, 14:13
Πολύ καλός είναι ο Κώστας, δύο μηχανές έχω πάρει απο εκεί και οι δύο άψογες.

val
11/12/2009, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Για ανταλλαγή με μεταχειρισμένο, μου είχε κάνει την καλύτερη προσφορά
απ'όσους είχα ρωτήσει (και ήταν πολλοί!). Τελικά δεν την έκανα για άσχετους λόγους

Αν μη τι άλλο αξίζει να περάσεις μια βόλτα
:wave2:


+1000:)