PDA

View Full Version : bandit 650/1250



gsbiker
10/12/2009, 03:20
κατ'αρχας να ευχαριστησω απαντες για τη συμμετοχη σας στον προβληματισμο μου.ησασταν περισσοτερο απο κατατοπιστικοι,συναδελφοι εν μοτο amyroykai,k5_n,kleboyra,george20vt,ληστη και λοιποι.εκ των πρωτερων ζητω συγνωμη για την αργοπορια μου στην απαντηση αλλα ο χρονος μου ειναι λιγοστος και ξεκλεβω που-και-που απ'τα μαυρα μεσανυχτα.οφειλω να πω πως ενιοτε "χουφτωνω" το γκαζι στις στροφουλες και τις ευθειες,με εξιταρουν τα στροφιλικια του χωριου μου(Καρπενησι μερια) αλλα συνηθως οδηγω χαλαρα,σχεδον μονιμα με δευτερο ατομο και στις διακοπες...βαλιτσοκεφτεδοπουλος!!αρα 1250!!ομως,το ετερον ημισι εθεσε το εξης: τι διαφορα υπαρχει στα τελη και ασφαλεια του 650 με το 1250;με τα service τι γινεται;(..και απ'τον πατο της χαραδρας που γκρεμοτσακιστηκα,ερωτω)εσεις τι λετε;


182832

Ληστης
10/12/2009, 07:20
Στην ασφαλεια δεν υπαρχει διαφορα.
Στα τελη το 1250 ειναι 112 ευρω ενω το 650 αν θυμαμαι καλα καπου στα 35 ευρω.

zvailakis
10/12/2009, 09:18
Εμένα μου ήρθε χαρτί για 46? για το 650...για τα τέλη του 2010

amyroukai
10/12/2009, 09:38
Στα σέρβις ΔΕΝ έχει διαφορά, ίδια ποσότητα λαδιού, ίδιους έλεγχους/ρυθμίσεις στα ίδια χιλιόμετρα, ίδια φρένα, μάλιστα επειδή το 1250 φοράει πιο "δημοφιλή" διάσταση λάστιχα, στους καταλόγους βλέπω ότι το ζευγάρι βγαίνει πολλές φορές πιο φτηνό με τις προσφορές που υπάρχουν συχνά πυκνά.

Τα τέλη όπως είπαν τα παιδιά για το 1250 πρέπει να είναι περίπου τα διπλάσια από το 650, αλλά δεν είναι και κανένα τραγικό ποσό που να κάνει διαφορά τέτοια που να πεις δεν αξίζει. Και η ασφάλεια του 1250 είναι πιο ακριβή λόγω κυβικών, αλλά πάλι με μικρή διαφορά. Οι ωφέλειες στη χρήση που το θέλεις είναι τόσο περισσότερες από τα 100 ευρώ παραπάνω το χρόνο περίπου που θα θέλει το 1250άρι σε πάγια, που δεν το συζητάω καν...

Απλά αν έχεις άλλες απορίες για το 1250άρι, έχει thread για το 1250 που έχει πολλά και χρήσιμα, αντί να φτιάχνεις καινούριο, μπες και ρώτησε εκεί τα παιδιά που το έχουν. Το βλέπουμε όλοι μας έτσι και αλλιώς ;)

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=49834

:beer:

kyko
10/12/2009, 10:00
που κολλαει η φωτο που εχεις επισυναψει στην αρχη του thread?
μηπως επειδη θελεις να την "σμπρωξεις"? http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=92964 :rolleyes:

amyroukai
10/12/2009, 10:16
Όχι, μας δείχνει ότι συνήλθε από τον λήθαργο και θα αφήσει το καγκουρομομπίλ για να πάρει καλή μοτοσικλέτα... :beer:

gsbiker
14/12/2009, 00:31
φιλοι μου καλησπερα.για αλλη μια φορα θα πω ποσο χαιρομαι για την αμεση ανταποκριση που βρηκα αναμεσα σας μια και ως τωρα δεν ειχα ασχοληθει με το θεμα forum σε οποιαδηποτε μορφη.τελικα θεωρω πως το 1250 θα μου ταιριαξει περισσοτερο,χωρις αυτο να σημαινει οτι το 650 το κοιτω απαξιωτικα!φιλε kyko,σαφως και θελω να "σπωξω" το TDM(με βαρια καρδια,ειλικρινα,το ζαχαρωνα απο το 1996 και το απεκτησα το 2004!),δεν σκοπευω να κανω συλλογη μοτοσυκλετων(εχω κι ενα GLX-ακι).η ευθυμολογια του amiroukai με βρισκει σχεδον συμφωνο,ηρθε η ωρα να περασω σε μια εξ'ισου σοβαρη μοτοσυκλετα αλλα πιο συχρονη και νεα!η foto λοιπον κολλαει στο σχολιο "βαλιτσοκεφτεδοπουλος",με σκοπο να ειμαι οσο πιο διευκρινιστικος γινεται οσον αφορα τις απαιτησεις μου απο μια μοτοσυκλετα.αλλωστε μια εικονα ισουται με χιλιες λεξεις,ε; ασχετο,για τον φιλο που εγραφε greeklish λογω προβληματος με τα xp,αν "κατεβαζεις" με torrents,μπες isohunt.com και στο πεδιο search γραψε "Ultimate boot DVD Windows XP Pro-Home Editions SP3 Retail-Corporate X86 (8 in 1)",κατεβασε το και ακολουθα τις οδηγιες,δουλευει σωστα απλα κατοπιν εγκαταστασης θελει κι ενα crack-αρισμα.

amyroukai
14/12/2009, 00:51
Ναι τώρα που το μινινόβα έκλεισε...

Πάλι καλά που δεν παρεξηγήθηκες γιατί γενικά όλοι είναι στο μην τους πεις κάτι για τη μηχανή τους, φωτιά και τσεκούρι.

gsbiker
21/12/2009, 05:44
να παρεξηγηθω;!! μπααα,ποτε δεν το εβλεπα ετσι το θεμα,αλλωστε παντα θα υπαρχει μια καλυτερη μηχανη απ'αυτη που εχεις,ετσι δεν ειναι;σημασια εχει εσυ πως τη βλεπεις!

amyroukai
21/12/2009, 10:15
Υπάρχει καλύτερη μηχανή από αυτήν που έχω;;; Τί εννοείς;;; :rotflmao:

pektis
21/12/2009, 10:51
Ωχ,παρεξηγηθηκε..............:lol: :lol: :rotflmao:

A,μη ξεχασω,σβησε & κανα π.μ. amyroukai:beer: