PDA

View Full Version : Είναι πολλά;



Road67
10/12/2009, 16:53
Τελείως θεωρητικά αν ακούγατε για μοτό πρώτη άδεια 1995 με 20.000 χλμ και 100 ίππους θα τα θεωρούσατε πολλά 7 χιλιάρικα;

Ζεύκας
10/12/2009, 16:59
Τελείως ειλικρινά είσαι μαστουρωμένος?

nassosxlvbros
10/12/2009, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Τελείως ειλικρινά είσαι μαστουρωμένος?

Έλιωσα....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blueangel
10/12/2009, 17:03
Εντάξει ρε σείς λογικό είναι να λιώσετε γιατί η τιμή είναι υπερβολική αλλά για τα λεφτά αυτά το μοτόρι θα είναι τουμπανιασμένο ρε παιδιά:sick: :smilea:

sergiosm
10/12/2009, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Τελείως θεωρητικά αν ακούγατε για μοτό πρώτη άδεια 1995 με 20.000 χλμ και 100 ίππους θα τα θεωρούσατε πολλά 7 χιλιάρικα;


:eek: :eek: :eek:


Δέκα χρόνια και μόνο 20.000 χλμ;;;;

Σε πόσες ρόδες ;;;

Μήπως έχει άλλα 80.000 ΜΟΝΟ στην πίσω;;;

7.000 ? ;;
τί μηχανή είναι αυτή;;;

EVI
10/12/2009, 17:11
αναλογα τι μηχανη ειναι φιλε.....αν ειναι συλλεκτικη οχι δε μου φαινοντε πολλα για πες λοιπον τι ειναι αυτο που μας περιγραφεις?αν και ειμαι σιγουρη οτι θα μου πεις κατι που θα φαινετε χαζο να πουλιετε τοσο....αλλωστε δεν θα ανοιγες τετοιο θεμα αλλιως.

chris_honda
10/12/2009, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Τελείως ειλικρινά είσαι μαστουρωμένος?


Ναι εγώ είμαι από Καλαμάτα, θέλει κανείς τίποτα;


:smokin: :rotflmao: :rotflmao:

nassosxlvbros
10/12/2009, 17:13
μα,εκει πάει το "έλιωσα" ! μοντέλο 14ετίας με 7000? τι νάναι;

byron
10/12/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Τελείως ειλικρινά είσαι μαστουρωμένος? :rotflmao: :bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao:

cosgili
10/12/2009, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
μα,εκει πάει το "έλιωσα" ! μοντέλο 14ετίας με 7000? τι νάναι; Κανα επιχρυσωμενο ss... μονο ετσι εξηγειται:bigcry: :rotflmao: :lol:

Akatanomastos
10/12/2009, 17:34
μονο africa μπορει να ειναι.

ΤΕΛΟς:smokin:

εντιτ: και δεν ειναι πολλα..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Road67
10/12/2009, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Τελείως ειλικρινά είσαι μαστουρωμένος?
:smokin: :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αναλογα τι μηχανη ειναι φιλε.....αν ειναι συλλεκτικη

δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο μοντέλο θεωρείται συλλεκτικό γι' αυτό ρωτάω.

Πρόκειται για Moto Guzzi Daytona 1000.

road spirit
10/12/2009, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Τελείως ειλικρινά είσαι μαστουρωμένος? έγραψες ρε μλκ :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

el_hymador
10/12/2009, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
:smokin: :D



δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο μοντέλο θεωρείται συλλεκτικό γι' αυτό ρωτάω.

Πρόκειται για Moto Guzzi Daytona 1000.

Το μηχανακι τα σπαει (και δεν εννοω τα καρτερ!)

οντως εχει μια περιρεουσα συλλεκτικιλα και αν ειναι σε καλη κατασταση η τιμη του ακουγεται λογικη λογω της σπανιοτητας του...αλλα να ξερεις οτι α)θα το παντρευτεις και β)αν θελησεις κανα ανταλλακτικο.... :lol: :lol: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: ....αυτο ακριβως....

p@nos
10/12/2009, 18:18
εντελως λαθος ερωτηση...

εκτος αν θες να μας δηλωσεις το μηχανακι που εχεις βαλει στο ματι:D



για αλλον μπορει να ειναι παρα πολλα, για καποιον αλλο πολυ λιγα τα λεφτα...

τα χιλιομετρα κατα πασα πιθανοτητα εινα αληθινα...η μηχανη ειναι κουκλα...αν και για την ιπποδυναμη που αναφερει, νομιζω πως τα 100 αλογα ειναι ΥΠΕΡαισιοδοξο νουμερο...


αμα θες να την βαλεις στο σαλονι να την καμαρωνεις παρτη

αν μπορεις και ασχολεισαι μονος σου με συντηρηση, παρτη

αν δεν ασχολεισαι με τη συντηρηση(που μαλλον δεν ασχολεισαι), μην την παρεις, εκτος αν σκοπευεις να πας στην πρωτη επιλογη.



edit:φωτο απο το μοντελο
http://members.fortunecity.com/roadrash2/1024/moto-guzzi-daytona.jpg

Ζεύκας
10/12/2009, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Ναι εγώ είμαι από Καλαμάτα, θέλει κανείς τίποτα;


:smokin: :rotflmao: :rotflmao:

Σώπα ρε Τσαμπίκο μη σε κουράζω.

Άμα μου τελειώσουν τα "πολεμοφόδια" θα μου στείλει η μαμά μου απ'το Πύργο!

νια νια νια νια :p :lol:

sapila racing
10/12/2009, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
:smokin: :D



δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο μοντέλο θεωρείται συλλεκτικό γι' αυτό ρωτάω.

Πρόκειται για Moto Guzzi Daytona 1000.

Eίναι και παραείναι συλλεκτική μοτοσυκλέτα, αλλά η τιμη είναι μάλλον λίγο τσιμπημένη.
Εφ όσον την εχεις βάλει στο μάτι καλο θα ηταν να παζαρέψεις λίγο αφού πολύ δύσκολα θα πουληθεί, προορίζεται για συλλέκτες και οχι για πραγματικά σπόρ χρήση την σήμερον ημέρα.
Ειναι πολύ αξιόλογη μοτο, μια και ο οδοντίατρος Dr John έβαλε το χεράκι του κι ελυσε πολλά προβλήματα σχετικά μα την ανάρτηση πίσω και τον άξονα, αλλά μην περιμένεις τίποτα super επιδόσεις, τα τεστ της εποχής ειχαν μετρήσει κατω απο 90 ίππους στον τροχό, πολλά για Guzzi αλλά οχι και αντικειμενικά.
Ειναι κούκλα και πολύ σπάνια, οχι μόνο στην Ελλάδα.

Μιλάω εγω τώρα βέβαια που τα χωσα και πήρα το Bimota SB6 γιατί μου είχε μπεί στο μυαλό και δεν έβγαινε με τίποτα, οπότε μην με ακούς και πολύ...

:wave2:

alex-kal
10/12/2009, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Σώπα ρε Τσαμπίκο μη σε κουράζω.

Άμα μου τελειώσουν τα "πολεμοφόδια" θα μου στείλει η μαμά μου απ'το Πύργο!

νια νια νια νια :p :lol:

Tσαμπίκος είναι όνομα από Ρόδο μεριά..
Ο Πύργος δεν έχει πολύ καλό ''πράμα'' γιατί έχει ίσωμα στα χωράφια και το πιάνει η αλμύρα..
Εδώ (και εγώ από Καλαμάτα είμαι) έχουμε υψομετρικές διαφορές που σε συνδυασμό με την υγρασία , το κάνει λαχταριστό και αφράτο..
Ακόμα το μέγεθος το κάνουμε μικρό για να μην εντοπίζεται από τα ελικόπτερα της ΕΛΑΣ και έτσι είναι πιο ζουμερό..

Είναι πολλά τα υπέρ , αλλά το σκίσαμε το θεματάκι του παιδιού.. sorry.. :) :)

chris_honda
10/12/2009, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Σώπα ρε Τσαμπίκο μη σε κουράζω.

Άμα μου τελειώσουν τα "πολεμοφόδια" θα μου στείλει η μαμά μου απ'το Πύργο!

νια νια νια νια :p :lol:


Τσαμπίκοοοο;;;;;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Θες να τρυπηθώ τώρα να δεις το αίμα το Πελοπονησιακό.. έτσι;:rotflmao: :rotflmao:

chris_honda
10/12/2009, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-kal
Tσαμπίκος είναι όνομα από Ρόδο μεριά..
Ο Πύργος δεν έχει πολύ καλό ''πράμα'' γιατί έχει ίσωμα στα χωράφια και το πιάνει η αλμύρα..
Εδώ (και εγώ από Καλαμάτα είμαι) έχουμε υψομετρικές διαφορές που σε συνδυασμό με την υγρασία , το κάνει λαχταριστό και αφράτο..
Ακόμα το μέγεθος το κάνουμε μικρό για να μην εντοπίζεται από τα ελικόπτερα της ΕΛΑΣ και έτσι είναι πιο ζουμερό..

Είναι πολλά τα υπέρ , αλλά το σκίσαμε το θεματάκι του παιδιού.. sorry.. :) :)



Πεστα ρε πατρίδα, κάτσε βάζω και τον ύμνο τώρα...

:rotflmao: :rotflmao:

http://www.youtube.com/watch?v=dt_ZhpbkeqU

EVI
10/12/2009, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
:smokin: :D



δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο μοντέλο θεωρείται συλλεκτικό γι' αυτό ρωτάω.

Πρόκειται για Moto Guzzi Daytona 1000.


Καταλαβες τωρα οτι δεν ειναι πολλα τα λεφτα.....σε καποιες αλλες εποχες αλλα τωρα μας φαινοντε οτι σου παν ο el himador kai o sapila racing :beer:

Ζεύκας
10/12/2009, 20:09
Ωρε μου την έπεσε η Μαύρη Θύελλα! :lol:

Αλεξ είπα τον Κρις "τσαμπικο" γιατί μένει στη Ρόδο! Κ γω άμα με πεις "μπόχαλο" δεν θα παρεξηγηθώ,έτσι λένε αυτούς που μένουν στη Κώ.

Τέσπα,το μέγεθος το κάνετε μικρό ε? :lol:

Αχ,δεν έχω σώσει εξώφυλλο εφημερίδας που αναφέρει ότι κατασχέθηκαν δενδρύλια ύψους 1,5-2,5 μέτρα!:lol:
σε πλαγιά με εγκατεστημένο σύστημα ποτίσματος! :bawl:

δεν θα μαλώσουμε ποιά είναι η καλύτερη φούντα γιατί θα μπούνε μέσα τα κοπέλια από τα Ζωνιανά και το Μυλοπόταμο
και θα κάνουμε το θρεντ τατιάνα! :rotflmao:

chris_honda
10/12/2009, 20:13
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sapila racing
10/12/2009, 20:28
Αν δεν κυκλοφορούσε να κοιτάξεις αναρτήσεις, αν ηταν ακίνητο θέλει τσιμούχες μπροστά και γενικώς, και γενικά αν ηταν ακίνητο καιρό θα χρειαστεί κάποια χρήματα για να κυκλοφορήσει.
Εχε το στο νού σου και χρησιμοποίησέ στην διαπραγμάτευση! :winka:

Road67
11/12/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Eίναι και παραείναι συλλεκτική μοτοσυκλέτα, αλλά η τιμη είναι μάλλον λίγο τσιμπημένη.
Εφ όσον την εχεις βάλει στο μάτι καλο θα ηταν να παζαρέψεις λίγο αφού πολύ δύσκολα θα πουληθεί, προορίζεται για συλλέκτες και οχι για πραγματικά σπόρ χρήση την σήμερον ημέρα.
Ειναι πολύ αξιόλογη μοτο, μια και ο οδοντίατρος Dr John έβαλε το χεράκι του κι ελυσε πολλά προβλήματα σχετικά μα την ανάρτηση πίσω και τον άξονα, αλλά μην περιμένεις τίποτα super επιδόσεις, τα τεστ της εποχής ειχαν μετρήσει κατω απο 90 ίππους στον τροχό, πολλά για Guzzi αλλά οχι και αντικειμενικά.
Ειναι κούκλα και πολύ σπάνια, οχι μόνο στην Ελλάδα.

Μιλάω εγω τώρα βέβαια που τα χωσα και πήρα το Bimota SB6 γιατί μου είχε μπεί στο μυαλό και δεν έβγαινε με τίποτα, οπότε μην με ακούς και πολύ...

:wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αν δεν κυκλοφορούσε να κοιτάξεις αναρτήσεις, αν ηταν ακίνητο θέλει τσιμούχες μπροστά και γενικώς, και γενικά αν ηταν ακίνητο καιρό θα χρειαστεί κάποια χρήματα για να κυκλοφορήσει.
Εχε το στο νού σου και χρησιμοποίησέ στην διαπραγμάτευση! :winka:


Διαπραγμέτευση δεν παίζει σε καμία περίπτωση εκτός κι αν πάω εγώ... στη Γερμανία! :cry: Τη μοτό τη βρήκα από το mobile.de ψάχνοντας για τρακαρισμένη daytona της triumph (για ένα φιλαράκι που θέλει ανταλλακτικά) και δεν το ήξερα καν το μοντέλο. Η μοτό έχει 5 χιλιάρικα και τα άλλα 2 είναι για να πάει να την ελέγξει μηχανικός, και κατόπιν να αναλάβουν να τη μεταφέρουν, να την εκτελωνίσουν και να την παραλάβω με το κλειδί στο χέρι. Γι' αυτό ρωτάω αν αξίζει τον κόπο. Δεν γνώριζα ούτε το μοντέλο και φοβάμαι τη διαδικασία με το να τη φέρω απέξω.
Επιπλέον όλοι μου λένε οτι για mg θα πρέπει να περάσω στο μπρελόκ μου 10άρι κλείδι κι εμένα δεν πιάνουν τα χέρια μου καθόλου και γι' αυτό φοβάμαι. Επιπλέον 2.000 ευρώ για να φέρω μια μηχανή απέξω μου φαίνεται εξωφρενικό ποσό. Οποιαδήποτε μηχανή όχι μόνο τη συγκεκριμένη.

sapila racing
11/12/2009, 15:36
Εφ όσον δεν εχεις κόλλημα με την συγκεκριμένη μην την πάρεις.

Ειναι η καλύτερη Guzzi, ισως καλύτερη κι απο τις σημερινές sport, αλλά δεν παυει να είναι Guzzi.

Τα 2000 για μεταφορά/εκτελωνισμό είναι λίγο τσιμπημένα, γίνεται και με λιγότερα να ερθει φορτωτική και ασφαλισμένη, και να εκτελωνισθεί κλπ κλπ αλλά πάλι γουρούνι στο σακκί παίρνεις αν δεν πας εσυ να την δείς κι εφ όσν δεν εχεις και καμμια τρέλλα με την συγκεκριμένη άστην καλύτερα, θα σε περνάνε τα 600ρια και θα τρελλαίνεσαι! :wave2:

Elle
11/12/2009, 15:51
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη για μια μοτοσυκλέτα 14ετίας. Ίσως χρειαστεί λίγο περισσότερο
ψάξιμο και υπομονή μέχρι να βρεθεί κάτι που "μιλάει"... Τα Guzzi το έχουν το κακό αυτό.
Γνώμη μου πάντα... :beer: :beer: :wave2:

project.breeze
12/12/2009, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Τελείως θεωρητικά αν ακούγατε για μοτό πρώτη άδεια 1995 με 20.000 χλμ και 100 ίππους θα τα θεωρούσατε πολλά 7 χιλιάρικα;



Αν ήταν R7 μόνο δε θα τα θεωρούσα υπερβολικά

Road67
12/12/2009, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αν ήταν R7 μόνο δε θα τα θεωρούσα υπερβολικά το r7 ήταν του 98 κι όχι του 95 αν δεν απατώμαι :smilea:

sapila racing
12/12/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αν ήταν R7 μόνο δε θα τα θεωρούσα υπερβολικά

Πλάκα κάνεις φαντάζομαι ε?
Βρες μου ενα R7 σε άριστη κατάσταση με 7000 και σου δίνω αλλο ενα χιλιάρικο εύρετρα.
;)

project.breeze
12/12/2009, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Πλάκα κάνεις φαντάζομαι ε?
Βρες μου ενα R7 σε άριστη κατάσταση με 7000 και σου δίνω αλλο ενα χιλιάρικο εύρετρα.
;)


Ε άντε πες μας περί τίνος πρόκειται να μιλάμε με κάποιο δεδομένο:wave2:

Sapadak
12/12/2009, 11:18
Link 1 (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=94338218&__lp=13&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=R7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=13)

Link 2 (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122541457&__lp=13&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=R7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=13)

Link 3 (http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/200924335866450/sort/priceasc/usedbikes/radius/1500/page/1/postcode/ng72eq/keywords/r7?previous=%2Fsearch%2Fresults%2Fusedbikes%2Fpostcode%2Fng72eq%2Fradius%2F1500%2Fkeywords%2Fr7%2Fso rt%2Fpriceasc%2Fpage%2F1&anchor=advert200924335866450&logcode=p)

Link 4 (R7 SPS)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/200927337068593/sort/priceasc/usedbikes/radius/1500/page/1/postcode/ng72eq/keywords/r7?previous=%2Fsearch%2Fresults%2Fusedbikes%2Fpostcode%2Fng72eq%2Fradius%2F1500%2Fkeywords%2Fr7%2Fso rt%2Fpriceasc%2Fpage%2F1&anchor=advert200927337068593&logcode=p)

Road67
12/12/2009, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ε άντε πες μας περί τίνος πρόκειται να μιλάμε με κάποιο δεδομένο:wave2: Απάντησα παραπάνω :) Moto Guzzi Daytona 1000 :beer:

project.breeze
12/12/2009, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Απάντησα παραπάνω :) Moto Guzzi Daytona 1000 :beer:


Νάααις! :beer:

hidefnick
12/12/2009, 13:17
Το πολλά ή λίγα είναι μάλλον περιτό όταν μιλάς για τέτοια μηχανάκια. Είναι μηχανάκι που ανεβάζει αξία όσο περνάει ο χρόνος.

Είναι μηχανάκι που μπορείς να "χρησιμοποιήσεις" και τέλος δεν νομίζω ότι έχει τόσο "εξωτικό" κοστος συντήρησης. Παντού τραβάει βλέματα, και μόνο να σκας μιζα και να το ακους να ανάβει....

Και τεσπα τόσο έχει ένα μονοκύλινδρο του κιλού καινούργιο....:wave2: