PDA

View Full Version : Ελλάδα, η χώρα του πολιτισμού, της παιδείας, και πάνω από όλα της φιλοξενίας..



epp1640
11/12/2009, 03:27
http://www.2810.gr/site/news/article/57824

:rolleyes: :sad:

Ξέχασα.. και του ολυμπιακού πνεύματος..

Akatanomastos
11/12/2009, 03:49
καλα στα χανια το χουν λιωσει το πραγμα..

εχω ακουσει για πολλες περιπτωσεις εκει..

epp1640
11/12/2009, 04:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
καλα στα χανια το χουν λιωσει το πραγμα..

εχω ακουσει για πολλες περιπτωσεις εκει..

Δυστυχώς φοβάμαι ότι το φαινόμενο δεν περιορίζεται στο νησί..

Εχετλαίος
11/12/2009, 21:19
Πρόπερσυ τους πέρνανε "τους σκούρους" με 40€ μεροκάματο για τις ελιές/πορτακάλια.
Πέρσυ με 28-30€.
Εφέτος παίζει από 12-18€ !
Οι άνθρωποι αυτοί μένουν συνήθως 5-10 μαζί σε μια γκαρσονιέρα. Δεν βγαίνουν οικονομικά. Και όταν δεν "βγαίνουν" αρχίζουν τη μικροεγκληματικότητα για να επιβιώσουν στην αρχή, μετά γίνεται συνήθεια όσο δεν βρίσκουν δουλειά.
Που και που γίνεται καμιά "σκούπα" ώστε να μην ξεφεύγει κραυγαλέα ο πλήθυσμος τους και φαίνεται πολύ.
Που και που "νταήδες" βρίσκουν μερικούς από δαύτους ξεμοναχιασμένους και τους ξυλοφορτώνουν "για να μάθουν"!
Αίτια και λύσεις;
Αν τα βρείτε...

XJR_Billy
11/12/2009, 21:36
Και ποιός? Οι Έλληνες!!

Λαός που έχουμε ζήσει την ξενιτιά από πρώτο χέρι...:(
Πολύ λυπηρό...

epp1640
12/12/2009, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Πρόπερσυ τους πέρνανε "τους σκούρους" με 40€ μεροκάματο για τις ελιές/πορτακάλια.
Πέρσυ με 28-30€.
Εφέτος παίζει από 12-18€ !
Οι άνθρωποι αυτοί μένουν συνήθως 5-10 μαζί σε μια γκαρσονιέρα. Δεν βγαίνουν οικονομικά. Και όταν δεν "βγαίνουν" αρχίζουν τη μικροεγκληματικότητα για να επιβιώσουν στην αρχή, μετά γίνεται συνήθεια όσο δεν βρίσκουν δουλειά.
Που και που γίνεται καμιά "σκούπα" ώστε να μην ξεφεύγει κραυγαλέα ο πλήθυσμος τους και φαίνεται πολύ.
Που και που "νταήδες" βρίσκουν μερικούς από δαύτους ξεμοναχιασμένους και τους ξυλοφορτώνουν "για να μάθουν"!
Αίτια και λύσεις;
Αν τα βρείτε...

Προφανώς.. άσε γιατί γίνομαι.. ώρες ώρες ντρέπομαι.. βλέπω ξένους και τι να τους πω.. ντρέπομαι να τους κοιτάξω στα μάτια..

Και καλά να το ακούς σε κάνα βουνό πάνω από κανέναν βοσκό (με την κακή έννοια) λες τι περίμενες.. αμ που άκουγα τις προάλλες κάτι ρατσιστικά από συμφοιτητές? Και δεν μιλάμε για παιδιά 18 χρονών.. μιλάμε για παιδιά όπως εγώ 22-23.. να μου λένε με καμάρι στην Αθήνα δέρνουμε αλβανούς και κάνουμε χαβαλέ, λες και μιλάμε για ζώα ή παίζουμε ξύλο στο playstation..

Να του λέω μάταια.. καλά ρε.. οι γονείς σου όταν πήγαν γερμανία αυτά βρήκαν? και να μου λέει (το ζώο - συγνώμη ζώα) ότι μην το ξαναπείς αυτό.. στο εξωτερικό οι έλληνες είναι σπουδαίοι (το κλασσικό του έλληνα - πάντα γαμάει όπου πάει και άλλος κανείς) και lobby και τρίχες κατσαρές λες και μόνο το ΑΧΕΠΑ υπήρχε..

Και να μου λέει για βούλγαρους, που οι βούλγαροι είναι λαθρομετανάστες και δεν έχουν δικαίωμα σε ένα πιάτο φαϊ.. λες και ξαφνικά μόλις μπουν στην ΕΕ πλήρως θα έχουν.. ξαφνικά θα είναι άνρθωποι με δικαίωμα σε ένα πιάτο φαϊ..

είμαι να σκάσω..

μία ατομική βόμβα να τελειώνουμε..

Akatanomastos
12/12/2009, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Δυστυχώς φοβάμαι ότι το φαινόμενο δεν περιορίζεται στο νησί..

παντου ειναι, σιγουρα


αλλα εγω ετυχε να ακουσω διαφορα περιστατικα συγκεκριμενα στην ευρυτερη περιοχη χανιων και μου εχει κανει πολυ κακη εντυπωση..

ενα μαλιστα πρεπει να ηταν και θεμα σε καποια εκπομπη τυπου κουλογλου περσι προπερσι..

makis206
12/12/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Που και που "νταήδες" βρίσκουν μερικούς από δαύτους ξεμοναχιασμένους και τους ξυλοφορτώνουν "για να μάθουν"!
Αίτια και λύσεις;
Αν τα βρείτε...

Όπως τα λέει ο Στέλιος είναι.. μόνο που αρκετές φορές δεν προκαλούνται από απλούς "νταήδες" που δουλειά δεν είχανε και βρήκαν αλλά από ανθρώπους που έπεσαν θύματα από αλλοδαπούς, συνήθως μικροκλοπών που συνοδεύονται από καταστροφή ιδιωτικής περιουσίας, ζημιές στα αυτοκίνητα, στα σπίτια, ακόμα και σε καταστήματα..

Ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις, δουλεύω στο τμήμα ανταλλακτικών σε αντιπροσωπεία αυτοκινήτων και μόνο το τελευταίο τρίμηνο έχω παραγγείλει δεκάδες κλειδαριές αυτοκινήτων που παραβιάστηκαν με κατσαβίδι και όλες βέβαια κατέληγαν σε κλοπή διαφόρων ειδών μέσα απ'τα οχήματα.. σε κάθε παραγγελία μιλάω λίγο με τον κάτοχο και ο καθένας από αυτούς δεν μου λέει μόνο για τη δική του εμπειρία αλλά και για του δίπλα, του παραδίπλα και πάει λέγοντας. Μερικοί είδαν πρόσωπα την ώρα της πράξης, άλλοι προχώρησαν στη λύση της αστυνομίας, τους εντόπισαν, τους έπιασαν και μετά από λίγες μέρες βρέθηκαν ξανά στις ίδιες περιοχές! Θράσος; Όχι για πείτε; Την άλλη την απείλησαν με μαχαίρι στο μίνι μάρκετ σε μικρό προάστιο έξω από τα Χανιά, τους κατέγραψε κάμερα, τους έπιασαν και σε λιγότερο από ένα μήνα βρέθηκαν πάλι εκεί και χαμογελώντας την έκλεβαν τα τσιγάρα!!

Για να μην παρεξηγηθώ, το ότι μιλάω για αλλοδαπούς παραπάνω δεν είναι δικά μου συμπεράσματα αλλά έγκυρες πληροφορίες από γνωστούς και πελάτες μου στην δουλειά, ακόμα κι από ανθρώπους της ασφάλειας Χανίων. Μικρή κοινωνία είμαστε εδώ, δεν ξεφεύγουν εύκολα τέτοια θέματα στον καθένα από εμάς όταν θέλει να μάθει πράγματα γι'αυτά που συμβαίνουν γύρω του..
Δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ρατσιστής και ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει ξενιτιά, μιας και την έζησαν τα παππούδια για πάρα πολλά χρόνια.. οι άνθρωποι όμως άρχισαν να πεινάνε.. κι όταν ένας άνθρωπος φτάσει σ'αυτή την κατάσταση είναι ικανός να κάνει τα πάντα. Τόσα που κανείς από αυτούς που δεν το έχει ζήσει, χωρίς ταυτόχρονα να έχει κάτι για να χάσει, δεν μπορεί να αισθανθεί.

Και πρέπει τώρα εδώ να συνυπάρξουν όλοι αυτοί, αυτοί που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν εδώ, αυτοί που έχτισαν, ίδρωσαν, έφτιαξαν πράγματα τέλος πάντων, με αυτούς που ήρθαν από κάπου αλλού ψάχνοντας μια καλύτερη ζωή, και που στην αρχή τους ήρθε όμορφα όμως στην πορεία πήγε απ'το κακό, με γοργούς ρυθμούς προς το χειρότερο.. Τόσα χρόνια όλα πήγαιναν καλά, είχαν τις δουλίτσες τους, έβρισκαν σχετικά εύκολα ένα μεροκάματο και όλα κυλούσαν ομαλά και για τις δύο πλευρές. Τώρα τα πράγματα δυσκολεύουν όμως κι όπως είπε κι ο Στέλιος.. "Άντε βρες λύσεις"..

Το ξύλο δεν είναι η λύση λέω εγώ, τράβα πες το και σ'αυτόν που λήστεψαν πολλάκις όμως.. αυτού που παραβίασαν το αμάξι του, το σπίτι του, το μαγαζί του.. και που όταν τους βρίσκει καθησυχάζει επιτέλους μετά την παρουσία της αστυνομίας.. μέχρι να τους ξαναδεί ελεύθερους στα ίδια τα λημέρια. Και το χειρότερο είναι ότι όταν φτάνει μέχρι τον ξυλοδαρμό, ο νους των περισσοτέρων πάει στον ρατσισμό, λες κι αν έπεφτε θύμα από Έλληνα το πράγμα θα είχε διαφορετική κατάληξη. Δεν μ'αρέσει η ματαιοδοξία αλλά πολύ φοβάμαι ότι σύντομα θα δούμε και "πατριωτάκια στη γύρα"..

Ξυλοδαρμός λοιπόν; Ξαναμανά αστυνομίες; Απραξία βλέποντας τον εαυτό σου να πέφτει θύμα ξανά και ξανά; Λύσε μου τον γρίφο..




ΥΓ: Δεν θεωρώ τη λύση του ξυλοδαρμού σωστή και προσωπικά βάζω πάνω απ'το καθετί υλικό τη ζωή, είτε πρόκειται για άνθρωπο είτε πρόκειται για ζώο, δεν έχω φτάσει όμως και στο αμήν που έφτασαν κάποιοι άνθρωποι..

liakaros
12/12/2009, 11:55
Oτι ειπε και ο Μακης απο πανω...πεινα....πεινα και των γονεων...οταν βαλει μπρος το ενστικτο της αυτοσυντηρησης...

Το θεμα ειναι οτι με το ξυλο αποτρεπεις καποιον...η απλως τον κανεις πιο επικινδυνο και πιο προετοιμασμενο για την επομενη φορα...???

Μεγαλο ζητημα...και πολυ φοβαμαι οτι ακομα δεν εχουμε δει τιποτα...

bentouza
12/12/2009, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Oτι ειπε και ο Μακης απο πανω...πεινα....πεινα και των γονεων...οταν βαλει μπρος το ενστικτο της αυτοσυντηρησης...

Το θεμα ειναι οτι με το ξυλο αποτρεπεις καποιον...η απλως τον κανεις πιο επικινδυνο και πιο προετοιμασμενο για την επομενη φορα...???

Μεγαλο ζητημα...και πολυ φοβαμαι οτι ακομα δεν εχουμε δει τιποτα...

το δευτερο.ξερουν τι να περιμενουν.ξυλο απο παπαρες, ξυλο απ'τους μπατσους κοροιδεμα απ'τα αφεντικα.μαθαινουν οτι ετσι ειναι τα πραγματα εδω κ θα κανουν οτι χρειαστει για να τη βγαλουν.
οσο μενουν εκτος κοινωνιας ετσι θα παει.
το θεμα ειναι με κατι τετοια περιστατικα(αναμεσα στα αλλα..) οτι γεμισαμε φασιστομουτρα, εκει ειναι ο πραγματικος κινδυνος.ολο κ πιο περιεργα πραγματα συμβαινουν κ μαλλον θα ενταθουν..

tai
12/12/2009, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
[BΛύσε μου τον γρίφο..
[/B]

ΜΗΠΩΣ
προσπάθεια απ'ολους να σταματήσουν να υπάρχουν πεινασμένοι??:rolleyes:
ΜΗΠΩΣ να σταματήσουμε αυτούς που "πολεμάνε" λάθος "εχθρούς" όπως ειναι οι πεινασμένοι συνάνθρωποι μας, και να στραφουν στους παραγματικα υπαίτιους?
ΜΗΠΩΣ να αρχίσουμε να "δέρνουμε" αυτούς που "πήρανε" το φαγητό απο τους πεινασμένους, αντι να δέρνουμε τους πεινασμένους?
λεω ΜΗΠΩΣ??

jimmis5
12/12/2009, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
μιλάμε για παιδιά όπως εγώ 22-23.. να μου λένε με καμάρι στην Αθήνα δέρνουμε αλβανούς και κάνουμε χαβαλέ, λες και μιλάμε για ζώα ή παίζουμε ξύλο στο playstation..


Οταν θα μαζευτουν ολοι εκεινοι ομως που καταπιεζονται και τα κανουν λυμπα θα βγουν στις τηλεορασεις για να πουν το κοντο και το μακρυ τους...

Μετα αναρωτιομαστε γιατι ακροδεξια κομματα ανεβαζουν τα ποσοστα:yuck:

epp1640
12/12/2009, 15:04
επιτέλους ΑΝΘΡΩΠΟΙ..

Όσο υπάρχει η αιτία (πείνα) τα πράγμα δεν αλλάζουν. Λύση δεν είναι ούτε η αστυνόμευση ούτε το ξύλο ούτε τπτ, αυτό απλά θα τους κάνει καταλληλότερα προετοιμασμένους, και μετά από τέτοια περιστατικά βίας που τους κάνουν να μας μισούν θα τους κάνει και πιο βίαιους χωρίς κανέναν ενδοιασμό..

Μου θυμίζει λίγο λωρίδα της γάζας το θέμα (ξέρω ανέκαθεν τα παραδείγματα μου είναι λίγο άκυρα)

Τον γκετοποιείς, τον περιορίζεις -> αρχίζει να δυσανασχετεί

Του κόβεις και άλλα δικαιώματα -> αρχίζει να αντιδράει

Εσύ του χτίζεις έναν τοίχο και του κόβεις φαρμακευτική περίθαλψη, είδη πρώτης ανάγκης, πρόσβαση σε νερό -> αρχίζει να αντιδράει με επικύνδινο τρόπο/ ζώνεται

Εσύ τον βομβαρδίζεις/ μπαγλαρώνεις αυτόν και τον γείτονα του -> πλέον σε μισεί κιόλλας και εκεί που απλά πεινούσε τώρα έχει εναν παραπάνω λόγο, το σκαλπ σου

Τον σκοτώνεις -> το loop ξαναξεκινάει..

ΥΓ Όντως ανησυχητικό ότι ακροδεξιά κόμματα και "εθνικόφρονες" καρπόνονται όλη αυτή την κατάσταση.. :rolleyes:

gregorgeous89
12/12/2009, 22:17
Απλά θέλω να πω μπράβο σε όλους που γράψανε σε αυτό το θέμα.Σπάνια διαβάζω τόσο και τόσες ισορροπημένες απόψεις σε ένα θέμα που τα άκρα (όχι τόσο δεξιάάά, πάρτω αλλιώς) βασιλεύουν.

spiridaus
13/12/2009, 11:49
Όντως στα Χανιά έχει γίνει μόδα και μαγκιά αυτό το πράγμα τελεύταια.

Και όχι δεν είναι αγανακτισμένοι Χανιώτες που τους έχουν κλέψει ή έχουν προσπαθήσει να τους κλέψουν. Μαλακι#$@να ψευτοφασιστάκια, κάγκουρες ,18-22 χρονών είναι, που το κάνουν πιο πολύ για το χαβαλέ και για να νιώσουν ανώτεροι. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια ιδεολογία από πίσω. Αν και πολύ πιθανόν αυτά τα μαλακι$%ρια να βγάζουν στο δρόμο ότι ακούν απτον μπαμπά, το θείο, τον μεγάλο αδερφό ..

Και φυσικά οι νταήδες επιλέγουν τους αδύναμους για να βγάλουν την μαγκιά τους. Εξαθλίωμενους Παλαιστίνιους ,Μαροκινούς που απτην πείνα και την κούραση δεν μπορούν καν να αντιδράσουν. Για να τους δώ να την πέφτουν σε Άλβανους -Βούλγαρους που έχουν γίνει ντουλάπες απτην οικοδομή να φάνε ένα βρωμόξυλο να ηρεμήσουν.

nasos-hyper
13/12/2009, 20:13
μην κομματοποιειτε την κατασταση.
οι κυριοι υπευθυνοι ειμαστε εμεις κ ως ψηφοφοροι κ 2ον οι πολιτικοι.
(παντως οσοι εχουν ζησει κ μεγαλωσει σε εποχες προ μεταναστων να ειναι καλα να τις θυμουνται).

epp1640
13/12/2009, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
μην κομματοποιειτε την κατασταση.
οι κυριοι υπευθυνοι ειμαστε εμεις κ ως ψηφοφοροι κ 2ον οι πολιτικοι.
(παντως οσοι εχουν ζησει κ μεγαλωσει σε εποχες προ μεταναστων να ειναι καλα να τις θυμουνται).

κανένας δεν την κομματοποίησε.. :beer:

Lioulios
18/12/2009, 00:41
.....Δεν προκειτε ν αλαξει τιποτα ΑΠΟΛΥΤΟΣ. ... Οτι και να λετε.

Συμβαινει στα Χανια ,στην υπολοιπη Κρητη,Στην υπολοιπη Ελλαδα και σε
ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
Δυστυχως ετσι ειναι και οσο παει και θα χειροτερευει.Ειναι οι συνεπειες και τα αποτελεσματα
πολλων χρονων μαλακισνενης προσπαθειας.
Εχει να κανει καθαρα με θεμα παιδιας των λαων και κατα την αποψη μου ειναι και πολιτικο το
θεμα .
Οπως εχουμε σαν χωρα το ποδοσφαιρο που μας αξιζει ,την οικονομια!!!! ....ετσι και τον πολιτισμο !!!




:a15: :a15: :a15:

Εχετλαίος
18/12/2009, 08:16
Σε κάποιο άλλο thread αναζητάμε την αρετή...
Λες να έχει να κάνει;

kokos08
18/12/2009, 09:09
Δεν ξερουμε τους λογους που εγινε αυτο. Θα μου πεις και τους χτυπας? Ελα μου ντε...
Παντος καλα λαμογια ειναι και οι Πακιστανοι και οι Ινδοι και ολα τα φρουτα που εχουμε εδω...Παλιοτερα τους λυπομουν,τωρα ομως εχω απειρα παραδειγματα για να μην τους λυπαμαι...

Εχετλαίος
18/12/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Παλιοτερα τους λυπομουν,τωρα ομως εχω απειρα παραδειγματα για να μην τους λυπαμαι...

Tους κάναμε τάλε κουάλε...

TROOPER
18/12/2009, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Και ποιός? Οι Έλληνες!!

Λαός που έχουμε ζήσει την ξενιτιά από πρώτο χέρι...:(
Πολύ λυπηρό...

ΟΧΙ ΟΛΟΙ!!!:mad: ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ !!!:mad:

Lioulios
19/12/2009, 01:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Σε κάποιο άλλο thread αναζητάμε την αρετή...
Λες να έχει να κάνει;

Πατριωτη την μελαχρινη λες η την ξανθια?

kokos08
20/12/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Tους κάναμε τάλε κουάλε...

Τι σημαινει "ταλε κουαλε" ???:)

tai
20/12/2009, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Τι σημαινει "ταλε κουαλε" ???:)
σαν τα μουτρα μας ιδιους

vangelis 64
20/12/2009, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
σαν τα μουτρα μας ιδιους Μπα;Ξέρουμε και ιταλικά;:bigcry:

Πάντως παιδάκια,ωραία τα λέτε εδώ περί ρατσισμού και τραμπουκισμών...αν όμως-ω μη γένοιτο-την πέσουν στα παιδιά σας με μαχαίρια μέρα μεσημέρι,για να τούς πάρουν τα τηλέφωνα,ελάτε να το ξανακουβεντιάσουμε.:wave2:

TROOPER
21/12/2009, 09:01
εχμμμμμ

σορυ κι ολας αλλα δεν αναφερει η ειδηση πουθενα οτι διεπραξαν οι μεταναστες οποιαδηποτε κλοπη.

μαλλον ειστε οφ τοπικ λοιπον...!:rolleyes:

akis_1
21/12/2009, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Δεν ξερουμε τους λογους που εγινε αυτο. Θα μου πεις και τους χτυπας? Ελα μου ντε...
Παντος καλα λαμογια ειναι και οι Πακιστανοι και οι Ινδοι και ολα τα φρουτα που εχουμε εδω...Παλιοτερα τους λυπομουν,τωρα ομως εχω απειρα παραδειγματα για να μην τους λυπαμαι...

Συμφωνο με τον φιλο προχτες εξω απο τη δουλεια αλλοδαποι διερηξαν αμαξι τους ειδε ο ιδιοκτητης παει με ενα φιλο του να τους κινηγισει πετανε το παπι μου κατω για να ξεφυγουνε και τελικα πιασαν τον εναν τον κανανε ασηκοτο...και τον πηρε μετα η αστυνομια...η ζημια 100 ευρω σε μενα και αλλα ποσα στο αμαξι που εσπασαν κλειδαρια και χερουλι...και ρωταω εσεις αμα πευτατε θυματα πως θα αντιδρουσατε?Εγω προσωπικα ιδια αντιδραση με τα παιδια που πηγαν να κλεψουν θα ειχα....Εχουν μαζευτει τοσο πολυ αλοδαποι στην Ελλαδα που δεν μπορουμε να καλυψουμε την δικη μας ανεργεια θα δωσουμε και δουλεια σε αυτους?Να απελαστουν ολοι οι λαθρομεταναστες στην χωρα τους...Να μην υπαρχουν τετοια προβληματα...

Φιλικα...

iosif
21/12/2009, 10:58
στο κοινοβουλιο βρισκονται οι βοριδης, καρατζαφερης, αδωνις κλπ του λαος.
ο σαμαρας ειναι πλεον προεδρος της νδ
εκει υπαρχει μιχαλολιακος, πανικας κλπ
ειχαμε θανατους σε αστυνομικα τμηματα(πχ νικαια), βασανισμους σε αλλα(πχ αγ. παντελεημων), επελαση χρυσαυγιτων σε πλατειες, πογκρομ (νεος κοσμος)........

κανενας λαος δεν ειναι ρατσιστης κα ξενοφοβικος de facto

παντους υπαρχουν αλλου περισοοτεροι αλλου λιγοτεροι
το θεμα ειναι οτι πλεον εδω εχουν "χωρο" να κινουνται.


οσο για τις μικροκλοπες ναι ειναι αυξημενες (στην πιο ασφαλη ακομα χωρα της ευρωπης)
μονο που οι μικροκλοπες ειναι κατα βαση θεμα φτωχεις και αποκλεισμου
πριν μερικα χρονια μου διερρηξαν το σπιτι μεσημερι ελληνικοτατα πρεζονια

προφανως ο λαος βιωνει ασχημες οικονομικες συνθηκες λογω μικροκλοπων

τα βατοπαιδια και τα ομολογα ειναι θεματα που δεν επηρρεαζουν τα οικονομικα μας

αλλα ξεχασα. αυτοι φορανε γραβατα. και κανεις δεν πηγε ουτε καν να τους γιουχαρει στα δικαστηρια.
αλλα αμα σου σπασουν την κλειδαρια, ε πισσα και πουπουλα

οσο για την ανεργια λυνεται ευκολα
να απελαθουν τωρα ολοι οι φασιστες
φιλικοτατα

akis_1
21/12/2009, 13:30
Δεν ψηφιζω και δεν με ενδιαφερει για κανενα τους ποιος ειναι που και ποιος ειναι προεδρος ο καθενας ειναι χειροτερος απο τον προηγουμενο και κανενας τους δεν κοιταει να παει μπροστα αυτη η χωρα παρα μονο να πληρωσουμε εγω εσυ και ο καθενας μας το ελειμα και τις βιλες τους ....Εσυ φιλτατε πηγες στα δικαστηρια να τους γιουχαρεις?Και ναι το να σου σπασουν την κλειδαρια για μενα προσωπικα ειναι προβλημα γιατι την πληρωσα ουτε την εκλεψα ουτε μου την χαρισαν....Απο αυριο επιχειρηση σκουπα για τους φασιστες να φυγουν....φιλικα...:wave2: