PDA

View Full Version : Προσοχη στην αγορα μεταχειρισμενης



Panopticon7
11/12/2009, 13:11
Καθομαι και κοιταζω στις αγγελιες του Car.gr, ενδιαφερομαι να αγορασω μια ελαφρως μεταχειρισμενη μοτο ωστε να γλυτωσω κανα δυο χιλιαρικα...

Ειμαι αναμεσα σε ενα Z750 2007 Ιδιωτη, Και ενα Honda cb 600 f με abs του 2008, καταστημα... ενα απο τα πολλα στην καλλιροης λοιπον, το συγγεκριμενο το ειχα μπανησει και απο κοντα, σκεφτομουν να το αγορασω... "γιατι να το τσεκαρω λεω... Καταστημα ειναι... Με χιλιομετρα μετρημενα στα δαχτυλα." 6κ ? 7κ ?

Δε βαριεσαι λεω... Αφου γραφει ο τυπος οτι αναλαμβανει να το φερει για ελεγχο παιρνω και εγω τηλεφωνο... "φερτο στον Ευαγγελου του λεω, και αν πει οκ, θα εχω τα μετρητα να το παρω" Κατι για υπευθυνη δηλωση ελεγε... να υπογραψω οτι το θελω το μηχανακι ΑΝ το θελω... Καταλαβε οτι το ηθελα ΑΜΕΣΑ το μηχανακι... Και οτι ειμαι ΤΡΕΛΑ ανυπομονος απο τον χαρακτηρα μου.

Και εκει αρχιζουν τα ασχημα, το φερνει ενας πιτσιρικας το μηχανακι, ο μηχανικος μου τον εδιωξε με τις κλωτσιες σχεδον... "Καλα ρε φιλε, αυτο το μηχανακι δικο σας ειναι ? Εχει φαει γερη στουκα... Με γυμνο ματι φαινεται οριστε..." Και δωστου να μου δειχνει και να μου δειχνει...

Μανετα ισιωμενη, τιμονι στραβο, να τραβαει καργα, σταυρος στραβωμενος...

Και ολα αυτα για να γλυτωσω ακριβως ενα χιλιαρικο... Εκει τα πηρα λοιπον και ειπα "θα παρω καινουργιο"...

Υστερα απο λιγο με παιρνει τηλεφωνο ο καταστηματαρχης... μου λεει "τελικα εχεις δικιο ! τωρα το καταλαβα, αν το θελεις... αλλαζουμε το τιμονι και το παιρνεις"

Μπα δε θα παρω....

Προσοχη λοιπον σε αγορα μεταχειρισμενου, ΟΣΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΣ και να εισαι... Παντα ελεγχος, και ΑΝ δε γουσταρουν, γεια σας...

Υγ. Δε το πιστευα μεχρι που μου ετυχε... Προσοχη.

notakos600
11/12/2009, 14:41
Πάλι καλά να λες...
Φαντάζεσαι, λόγω της ανυπομονησίας σου, να του έκανες έναν οπτικό έλεγχο, να το άκουγες να δουλεύει ρολό'ι' και να το αγόραζες με τη μία ;
Την όποια κίνησή μας πρέπει να την σκεφτόμαστε δυο και τρεις φορές πριν κάνουμε οτιδήποτε.
Στο φινάλε εν μέσω κρίσης όταν έχεις μετρητά κάνεις παπάδες.

Panopticon7
11/12/2009, 16:40
Αυτο ετοιμαζομουν να κανω, ειχα βγαλει και τα χρηματα απο την τραπεζα για να περασω απο το μαγαζι να το τσιμπισω με την μια...

Τραγικο...

Panopticon7
11/12/2009, 16:42
Α και κατι ακομα, θελω να περασω απο το καταστημα να το δω και παλι...

Λες να αλλαξαν το τιμονι τελικα οντως ?

nic mor
11/12/2009, 17:23
ειναι σιγουρο φιλε μου!!
"ατρακαριστο" θα το πουλησει ο απατεωνας!

XJR_Billy
11/12/2009, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
ειναι σιγουρο φιλε μου!!
"ατρακαριστο" θα το πουλησει ο απατεωνας!

+660

Ψάξου αλλού φίλε.:wave2:

Panopticon7
11/12/2009, 17:27
Ψαχτηκα αλλου φιλε μετα απο αυτο, την πηρα με τις ζελατινες χεχε

cosgili
11/12/2009, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ψαχτηκα αλλου φιλε μετα απο αυτο, την πηρα με τις ζελατινες χεχε Την καλυτερη δουλεια εκανες. Καλοταξιδη και παντα ορθιος :beer:

Panopticon7
11/12/2009, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
ειναι σιγουρο φιλε μου!!
"ατρακαριστο" θα το πουλησει ο απατεωνας!

Εγω επειδη ειμαι περιεργος τυπος, και ενδιαφερομαι για τον πλησιον μου, και εχω και χρονο απειρο για βολτες, θα ξαναπερασω να την δω...

Ετσι επειδη εχω την περιεργεια δηλαδη :P Θα σας πω.

notakos600
11/12/2009, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ψαχτηκα αλλου φιλε μετα απο αυτο, την πηρα με τις ζελατινες χεχε


Μεγειές, καλορίζικη και καλοτάξιδη. :beer: :beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
11/12/2009, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ψαχτηκα αλλου φιλε μετα απο αυτο, την πηρα με τις ζελατινες χεχε

Έτσι τουλάχιστον είσαι 100% σίγουρος!!:lol:

Μεγειές, καλοτάξιδοι και αγρατζούνιστοι κι δυό σας!!
Αναμένουμε φωτό...:D

Πάντα όρθιος !!:beer: :beer:

mivvo
11/12/2009, 20:47
Την χειροτερη αγορα την κανεις οταν εισαι ανυπομονος!

Panopticon7
14/12/2009, 22:49
Ευχαριστω παιδια, οριστε το μωρο μου...

http://i25.photobucket.com/albums/c70/Sn7per/DSC00108.jpg


Οριστε και μια τρελη ευκαιρια που εχασα στο ΤΣΑΚ

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/325756/

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Panopticon7
19/12/2009, 09:38
Ετσι για την πλακα πηρα τηλεφωνο να ρωτησω στο εν λογω μαγαζι (αααα ονοματα δε λεμε) να ρωτησω τι παιζει με το μηχανακι, (οχι δεν ειχα κατι καλυτερο να κανω :P) χιλιομετρα στοιχεια και λοιπα... "Σαν καινουργιο" λεει...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jimtarasxt660x
19/12/2009, 10:36
Καλοτάξιδη και πάντα όρθιος:beer: :beer: :beer: :beer: