PDA

View Full Version : Remus-γκραντ Πρι???!!!!!



AFRO1969
24/05/2005, 01:10
Χαιρετω τους φιλους φορουμιωτες
Μια ερωτηση θελω να κανω για αυτην την εξατμιση...την εχει φορεσει κανεις?αν ναι εντυπωσεις?
Ρωταω γιατι η αισθηση μου ειναι πως εχει πεσει λιγο η μηχανη τοσο χαμηλα οσο και ψιλα...
Προλαβαινω καποιους που θελουν να απαντησουν....καρμπυρατερ οκ,αλυσιδο-γραναζα οκ,γενικα κινητηρας καρατσεκαρισμενος οκ..
Πειτε παιδια καμια ιδεα γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αλλαγη....μεχρι που σκεφτηκα αν γινετε-με αντιτιμο καφε αντε και καμια μεριδα γυρο!!!!-να γινει με καποιον εθελοντη καποια τραμπα εξατμισης μεχρι να βεβαιωθω οτι φταιει αυτη !!!!
Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα..
ΥΣ.Μαζι με την μεριδα γυρο εννοειται και μπυρα!!!
ΥΣ2.Η μηχανη την φορουσε αυτην την εξατμιση,οποτε ηθελα δεν ηθελα την παντρευτηκα και αυτην....
:beer:

Nik0s
24/05/2005, 01:18
Αν δεν κάνω λάθος φίλε μου, ο crs-k φοράει τη συγκεκριμένη εξάτμιση και ίσως
μπορεί να σε βοηθήσει.

:wave2:

afrotwin
24/05/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFRO1969
Χαιρετω τους φιλους φορουμιωτες
Μια ερωτηση θελω να κανω για αυτην την εξατμιση...την εχει φορεσει κανεις?αν ναι εντυπωσεις?
Ρωταω γιατι η αισθηση μου ειναι πως εχει πεσει λιγο η μηχανη τοσο χαμηλα οσο και ψιλα...
Προλαβαινω καποιους που θελουν να απαντησουν....καρμπυρατερ οκ,αλυσιδο-γραναζα οκ,γενικα κινητηρας καρατσεκαρισμενος οκ..
Πειτε παιδια καμια ιδεα γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αλλαγη....μεχρι που σκεφτηκα αν γινετε-με αντιτιμο καφε αντε και καμια μεριδα γυρο!!!!-να γινει με καποιον εθελοντη καποια τραμπα εξατμισης μεχρι να βεβαιωθω οτι φταιει αυτη !!!!
Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα..
ΥΣ.Μαζι με την μεριδα γυρο εννοειται και μπυρα!!!
ΥΣ2.Η μηχανη την φορουσε αυτην την εξατμιση,οποτε ηθελα δεν ηθελα την παντρευτηκα και αυτην....
:beer:

file mou 8a kitaksis mipos exis esi ta nevra sou ke den sou ftanoun i epidosis tou africa
to exo pa8i poles fores afto iparxoun meres pou to spao ke nomizo oti den pai ka8olou
ke pao se ena mixaniko ke mou leei oti trexi poli ke perisotero apo ala africa mexri pou kapios me fazer mou ipe oti pigene me 200 ke ton perasa:rotflmao: :rotflmao:
ke ego tous kitao san kati xaza skilia me to kefali sto plai...

kita diladi mipos exis esi to provlima
mporis na pas se ena dinamometro ke na tsekaris tin mixani sou gia na kseris ti ginete ke an ontos exis provlima

an lipon exis provlima xanis dinami simpiesi i kati alo...

pigene se ena kalo mastora gia africa mipos sou exoun ri8misi tis valvides me tetio tropo

diladi sou exi afisi tin eksagogis pio anixti ke to mixanaki sernete mexri na anevasi strofes

poli mixaniki den to kseroun ala o piso kilindros exi ales ri8misis apo ton mprosta ke afto gia logous 8ermotitas

mipos exi gini kapia patatia eki lipon ke ise kseri8mistos....

ke pes mas an exis mpoukomata ke skasimata...

crs-k
24/05/2005, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFRO1969
.....................
Μια ερωτηση θελω να κανω για αυτην την εξατμιση...την εχει φορεσει κανεις?αν ναι εντυπωσεις?
.....................

Θεωρητικα του δινει +4 αλογα, που προσωπικα ΔΕΝ το ξερω μιας και δεν την ειχα δυναμομετρησει πριν και μετα.

Αυτο που διαπιστωνει καποιος ομως ΠΟΛΥ ευκολα, ειναι το ποσο "ελευθερωνει" το μηχανακι, απο χαμηλα μεχρι ψηλα ...

Ανοιγει ΠΟΛΥ πιο ευκολα και δειχνει πολυ πιο δυνατο!

:wave2:

afrotwin
24/05/2005, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Θεωρητικα του δινει +4 αλογα, που προσωπικα ΔΕΝ το ξερω μιας και δεν την ειχα δυναμομετρησει πριν και μετα.

Αυτο που διαπιστωνει καποιος ομως ΠΟΛΥ ευκολα, ειναι το ποσο "ελευθερωνει" το μηχανακι, απο χαμηλα μεχρι ψηλα ...

Ανοιγει ΠΟΛΥ πιο ευκολα και δειχνει πολυ πιο δυνατο!

:wave2:

ne ala den diefkrinizis se sindiasmo me filtro K&N?
i mono i eksatmisi
giati ego ksero oti an alaksis mono eksatmisi mono 8orivo alazis...

crs-k
24/05/2005, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne ala den diefkrinizis se sindiasmo me filtro K&N?
i mono i eksatmisi
giati ego ksero oti an alaksis mono eksatmisi mono 8orivo alazis...

Το φιλτρο το ειχα και ΠΡΙΝ την αλλαγη της εξατμησης ...

Οποτε οι διαπιστωσεις ειναι ΜΟΝΟ για την εξατμηση ! :D

afrotwin
24/05/2005, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το φιλτρο το ειχα και ΠΡΙΝ την αλλαγη της εξατμησης ...

Οποτε οι διαπιστωσεις ειναι ΜΟΝΟ για την εξατμηση ! :D

an ton zorisoume ligo 8a mas pi oti alakse ke tis ri8misis sto karmpirater
:rotflmao:

ke pou na kseroume emis kirie ton dinameon oti to ixes to filtro apo prin?

pes ta ola tou an8ropou na katalavi....:look:

crs-k
24/05/2005, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
an ton zorisoume ligo 8a mas pi oti alakse ke tis ri8misis sto karmpirater
:rotflmao:

ke pou na kseroume emis kirie ton dinameon oti to ixes to filtro apo prin?

pes ta ola tou an8ropou na katalavi....:look:

Κανε μια προσπαθεια να καταλαβεις ... :smilea:

ΔΕΝ μιλησα ΚΑΘΟΛΟΥ για το φιλτρο, παρα ΜΟΝΟ για την εξατμηση !!!

Τι καταλαβα, πριν και μετα!

ΔΕΝ εχει καμμια σημασια το τι αλλο εχω κανει στην μηχανη, απο την στιγμη που ΔΕΝ τα εκανα κατα την διαρκεια της αλλαγης της εξατμησης.



Οποτε ...

Τα συμπερασματα ειναι ΜΟΝΟ για την εξατμηση!

Ουφφφφ ...

:lol: :rotflmao: :lol:

AFRO1969
24/05/2005, 15:36
Ο συνδυασμος εξατμισης με φιλτρο Κ&Ν(το οποιο φοραω και εγω)για να ειναι ολοκληρωμενος πρεπει να αλλαχθουν και ζιγκλερακια?
Για τα νευρα φιλε afrotwin δεν νομιζω γιατι γενικα δεν την ψαχνω πολυ με την ταχυτητα απλα εχω μια αισθηση -ισως επειδη δεν μπορω να συγκρινω την προυγουμενη κατασταση (της μαμας εξατμισης)με την τωρινη-
Προφανως φιλε crs-k εσυ σε συγκριση με την μαμισια εχεις δει μεγαλη διαφορα.
Παντως οπως και να ναι ευχαριστω για τισ απαντησεις
ΑΑΑ ξεχασα δεν εχω σκασιματα και τετοια...

crs-k
24/05/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFRO1969
Ο συνδυασμος εξατμισης με φιλτρο Κ&Ν(το οποιο φοραω και εγω)για να ειναι ολοκληρωμενος πρεπει να αλλαχθουν και ζιγκλερακια?
....................................

Εξαρταται το τι ζητας ...
Αν θες "δυναμη" τα αλλαζεις ...
Εγω προτιμω την "αυτονομια" καλυτερα ... :D




Προφανως φιλε crs-k εσυ σε συγκριση με την μαμισια εχεις δει μεγαλη διαφορα.
....................................

Προφανως! :cool: