PDA

View Full Version : Δεν ξαναπληρωνω διοδια στην Αθηνων - Κορινθου!!!



el_hymador
13/12/2009, 20:06
...και το εννοω!

Πρεπει βεβαια να παθεις για να μαθεις και εγω την επαθα σημερα, οπου κατα τις 19:00 ξεκινησα απο το πατρικο μου εξω απο την Κορινθο να επιστρεψω στην Αθηνα με το αυτοκινητο...λιγο πριν τους Αγ. Θεοδωρους μας επιασε μπορα δυνατη...τι δυνατη δηλαδη, της πουτ@ν@ς γινοτανε, τουλουμια και καρεκλοποδροα εριχνε!!!

...ηταν μια απο τις πιο στρεσογονες και τρομακτικες εμπειριες της ζωης μου...Ε.Ο. χωρις φωτα και χωρις διαγραμμιση, ορατοτητα γ.τ.π. και δεκαδες Ι.Χ. & φορτηγα να πηγαινουν στο περιπου...εργα με σημανση της τελευταιας στιγμης, λωριδες (οτι καταλαβαινε κανενας δηλαδη απο λωριδες) που απο 3 γινοντουσαν 2 και ξανα 3 και ξανα 2 κ.ο.κ., ξεθωριασμενη κιτρινη προσωρινη διαγραμμιση που σε οδηγουσε απευθειας στις μπαριερες (την ειχαν ξεχασει απο παλιοτερα εργα...)...


ο ορισμος της καρμανιολας!!!

και πρεπει εγω να πληρωσω 2,90? για να απολαυσω αυτον τον υπεροχο δρομο!!!

ΤΑ @@ΔΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ Γ@ΜΙΟΛΙΔΕΣ!!!

Σε μια εβδομαδα θα χρειαστει να ξαναπαω κατω...θα συνταξω μια επιστολη και θα την παραδοσω σε οποιον μ@λ@κ@ εκτελη χρεη υπευθυνου...στα παπαρια μου τι θα κανουν, ας με κλεισουν μεσα, εγω λεφτα για αυτο το κολοδρομο δεν ξαναδινω!!!!

Gandalf dr685sm
13/12/2009, 20:32
Αν πας με μηχανή προς Κόρινθο.. ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΑΥΤΌ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

Στρίβεις απο την γνωστή παράπλευρο και πας απο τον κάτω δρόμο... συνεχίζεις μέχρι να περάσεις και την στροφή που πάει για Μέγαρα .. εκεί πάς πλέον παράλληλα με την Ν.Ο. και βγαίνεις ουσιαστικά πίσω απο τα goody's .. Εκεί παλιότερα όλοι έστριβαν ανάποδα , έμπαιναν στο βενζινάδικο και απο το άνοιγμα έβγαινα στην νέα Εθνική. Πλέον εκεί έχει μπάρα...

Για αυτό και με την μηχανή κάνεις λίγο ακόμα πιο αριστερά απο το άνοιγμα και προχωράς προς το parking που το χωρίζει σύρμα με το βενζινάδικο και το fast food... εκεί έχει ενα μικρό άνοιγμα για πεζούς, αλλά μια μηχανή περνάει με περισσή άνεση εκτός και αν είναι κανένα LT ή GS καθώς έχει μια μπαρίτσα στην μέση.. .οπότε μια χαρά περνάς απο εκεί πέρα.. τουλάχιστον με το ΧΤΧ περνάω χαλαρά και έχω 40 πόντους απο κάθε πλευρά..

Φυσικά θέλει προσοχή καθώς συχνά πυκνά έχει περιπολικό εκεί.. οπότε με δική σου ευθύνη.

Επίσης απο Κόρινθο προς Αθήνα, πας μέσα απο Κινέτα και βγαίνεις απο την γνωστή έξοδο που δεν έχει διόδια και ανεβαίνεις Ε.Ο. ...

Gandalf

Cpt. Haddock
13/12/2009, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...

είχες καιρό να βγεις εθνική; :look: