PDA

View Full Version : Φιλτρο αερα σε hornet 08



georgefr
13/12/2009, 20:56
Σκεφτομαι να βαλω φιλτρο αερα στο hornetaki μου!Ασχετα αν δεν κερδισω τιποτα που το ξερω θα θελα να ρωτησω αν δουλεψει και ελευθερωθει λιγο καλυτερα απο τα καυσαερια!Ισχυει η θα κανω μια τρυπα στο νερο??Εκτος απο αυτο παραλληλα με το φιλτρο αν βαλω τελικο υπαρχει περιπτωση να εχει αρυθμιες η μηχανη και να μην λειτουργει ομαλα??Kαι αλλη μια ερωτηση!Μηπως ξερετε ποσο κοστιζει να βαλω power commander εαν τυχον δεν λειτουργει σωστα??

theofilos888
17/12/2009, 00:12
η ταπεινη μου αποψη λεει, πως κ φιλτρο να βαλεις (θα δεις διαφορα στις ψηλες στροφες) κ τελικο να βαλεις (θα δεις διαφορα παντου). δουλεψε το λιγακι μετα απο καθε αλλαγη 200-300 χλμ ετσι ωστε να παρει δεδομενα ο εγκεφαλος κ να προσαρμοστει. μετα βλεπεις για commander. λεω εγω . . .

odt
17/12/2009, 12:51
το μόνο καλό με το φίλτρο, είναι ότι δεν το πετάς ποτέ...απλά το πλένεις και το ξαναβάζεις...:wave2:

pissaman
17/12/2009, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από theofilos888
η ταπεινη μου αποψη λεει, πως κ φιλτρο να βαλεις (θα δεις διαφορα στις ψηλες στροφες) κ τελικο να βαλεις (θα δεις διαφορα παντου). δουλεψε το λιγακι μετα απο καθε αλλαγη 200-300 χλμ ετσι ωστε να παρει δεδομενα ο εγκεφαλος κ να προσαρμοστει. μετα βλεπεις για commander. λεω εγω . . . Σωστά όλα, εκτός από τον εγκέφαλο.
Δε προσαρμόζετε! Ο χάρτης είναι ίδιος και τα δεδομένα είναι real time.
Ότι αλλαγή γίνει, τη βλέπει αμέσως.
PC όμως καλό είναι να μπει! :beer:

LogOutGoRide
17/12/2009, 22:41
Άλλαξε αν θες τελικό ,έτσι για ομορφιά ,έτσι και αλλιώς δεν θα καταλάβεις καμμία διαφορά και άφησε το φίλτρο όπως είναι.

Έχω αλλάξει δύο τελικά ,ένα Mivv suono και τώρα akrapovic.
H mivv με bd killer ή χωρίς ήταν το ίδιο πράγμα όπως και η akrapovic η carbon.
Το φίλτρο είναι μια χαρά .Γνώμη μου μην το πειράζεις

Για PC δεν ξέρω,αλλά φοβάμαι οτι είναι δύσκολο να το ρυθμίσεις και να δουλεύει σωστά σε όλες τις συνθήκες.

georgefr
18/12/2009, 22:43
Και μηπως ρε παιδια ξερετε ποσο περιπου κανει το pc και απο που μπορω να το βαλω??Πριν το βαλω δεν θα εχει αρρυθμιες το μηχανακι με το τελικο και το φιλτρο μονο??

theofilos888
19/12/2009, 00:06
επιμενω πως δεν θα κανει τιποτα παραξενο αλλα αν σωνει κ καλα θες να το βαλεις δοκιμασε στο imported bikes. νομιζω τα φερνει απο εξω σε καλες τιμες. παγκρατι νομιζω ειναι το μαγαζι.

georgefr
19/12/2009, 15:12
Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!Θα το κοιταξω...Το πολυ πολυ βαζω pc αν δω οτι εχω προβλημα!