PDA

View Full Version : Αδιαβροχο μπουφαν,παντελονι +Εμπειριες



MAG/FMX
14/12/2009, 23:31
Ας βρουμε το καλητερο μπουφαν/παντελονι για moto μεσα απο δικες μας εμπειριες............
Μπουφαν'' Richa storm.Παντελονι'' Revit''
Διαδρομη" μεσα στην πολη.
Βροχη'' μεση κατασταση.
Για την συγκεκριμενη μου εμπειρια βαζω 9 στο μπουφαν κ το παντελονι......
Η βαθμολογια μετραει πιο πολυ σε ακραιες συνθηκες , βεβαιως βεβαιως.......:wave2:
Α μποτακι GAERNE 115e του βαζω 10' με τονο........{λιγο με ζεστενε την ανοιξη κ πηρα καλτες ειδικες 15ε κ ειμαι SUPER ΤΩΡΑ.......:wave2:

SpineshankD
14/12/2009, 23:46
παντελονι thor mx απο το αγγλικο chain reaction με 30ευρω και μπουφαν corax quad racιng απο το louis με 45 ευρω,με πανω απο 100 ωρες οδηγησης σε βροχη και ακομη δεν μπασανε σταγονα...δεν θα μπορουσα να βρω κατι καλυτερο!:cool:

rizlaaa
15/12/2009, 16:35
Χμμμμ......ενδιαφέρον δείχνει το θέμα, ειδικά άν θα υπάρξει ανταπόκριση...
Βέβαια το πώς εκλαμβάνει ο καθένας τόν όρο "έφαγα βροχή", είναι υποκειμενικό.

Μέση κατάσταση βροχής, μπορεί να φάει κάποιος πηγαίνοντας Ομόνοια - Μαρούσι, όπως επίσης κάποιος που πάει Ομόνοια - Αεροδρόμιο Σπάτων. Οπότε μιλάμε μέν για μια χαλαρή ψιλοέντονη βροχή, αλλά άλλο να βρέχεσαι μισή ώρα και άλλο μία ώρα. (τυχαίο παράδειγμα).

Εγώ πάντως, απο τον αρχικό εξοπλισμό που αγόρασα τον Σεπτέμβριο, μόνο τα μποτάκια τα sidi ανταπεξήλθαν στίς ισχυρές βροχές. Καί κάποια γάντια clover που αγόρασα αργότερα.

Για μπουφάν και παντελόνι αναμείνατε...:winka:

@edid@

Φίλε MAG/FMX, μπορείς να μου στείλεις με pm, ένα κατάστημα να πάω να δώ αυτό το Richa storm.
Φαίνεται ενδιαφέρον.. Άλλωστε όπως λέει και το όνομά του, είναι για καταιγίδες...:beer:

Ευχαριστώ.

Viking
15/12/2009, 16:45
Μπουφάν Colori Fighter (δέρμα και cordura)
Παντελόνι Colori (Cordura)

Στο μπουφάν βάζω 9/10 (δεν πέρασε στάλα απλά στο τέλος είχα νερό χαμηλά στους καρπούς, για το street look του μπουφάν πολύ καλή απόδοση στη βροχή)

Παντελόνι 10/10 (ακόμα και το κινητό στην τσέπη ήταν μια χαρά μετά από δύσκολη καταιγίδα)

Τιμές τσιμπημένες..Εγγύηση εφ'όρου ζωής :beer:

rizlaaa
15/12/2009, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking

Στο μπουφάν βάζω 9/10 (δεν πέρασε στάλα απλά στο τέλος είχα νερό χαμηλά στους καρπούς, για το street look του μπουφάν πολύ καλή απόδοση στη βροχή)


Εχουμε κάποια εκτίμηση, για το πόση ώρα βρεχόσουν και με τι ρυθμό...

Viking
15/12/2009, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
Εχουμε κάποια εκτίμηση, για το πόση ώρα βρεχόσουν και με τι ρυθμό...
Καταιγίδα, έβλεπα με το ζόρι, πήγαινα από 80-110 στην εθνική για καμιά ώρα. Πολύ ωραία εμπειρία :p

rizlaaa
15/12/2009, 20:06
.............:beer: