PDA

View Full Version : Λευκαδα



nikoskkk
24/05/2005, 13:46
ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ
ΔΩΣΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ
ΔΙΑΜΟΝΗ - ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ - ΜΠΑΝΙΑ - ΜΑΣΑ - ΒΟΛΤΕΣ ΣΕ ΜΕΡΗ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟΛΥΚΟΣ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΑ

GST
24/05/2005, 13:55
αν θελει ηρεμια μενει στο νυδρι......που προσωπικα δεν μου αρεσε και ειναι και λιγο ακριβο....αν θελει ζωη κινηση και κοσμο μενει λευκαδα με σιγουρα περισσοτερες επιλογες και σε φαγητο και σε διασκεδαση....παραλιες εχει καλες αλλα δεν θυμαμε ονοματα γιατι εχουν περασει και 3 χρονια απο τοτε που πηγα.......παντως 4-5 μερες ειναι υπερ αρκετες για να τα δεις ολα ειδικα οταν εισαι με 2 ροδες......:wave2:

Tigas
24/05/2005, 14:04
AN ΘΕΛΕΙ ΗΣΥΧΙΑ ,ΜΑΓΑΖΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΟΝΤΑ , ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ.
ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΠΟΡΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙ, ΚΑΘΙΣΜΑ,ΑΓ.ΝΙΚΗΤΑ.
ΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΗΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΑΜΜΟ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ Π.ΚΑΤΣΙΚΙ.
ΣΤΟ ΝΥΔΡΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣΑ.
ΑΠΟ ΤΟ ΝΥΔΡΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟΗΜΕΡΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ .
Η ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΒΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΤΙ ΝΑ ΣΕ ΒΑΣΤΗΞΕΙ , ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ.
ΚΑΡΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΑΧΩΒΑ, ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΜΕ 3 ΤΙΓΚΑ ΚΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΙΓΚΑ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ.ΣΤΗΝ ΚΑΡΥΑ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙΣ ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΩΡΕΣ.
ΚΑΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΚΑΤΑΡΑΚΤΕΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΜΑΠΑ.
ΑΥΤΑ

Tigas
24/05/2005, 14:07
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΟΠΩΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΛΟΚΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝΟΥΝ.
Ο CRS-K ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΤΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΟΤΟΠΙΕΣ

crs-k
24/05/2005, 14:12
Αν και ΔΕΝ ξερω για ποσες μερες θα παει ο φιλος σου ...

Η "κοσμοπολιτικη" ειναι η Ανατολικη, Απο Λευκαδα, Νικιανα, Νυδρι, Συβοτα μεχρι Βασιλικη.

Η Δυτικη ειναι λιγο πιο "ησυχη" αλλα εχει καλυτερες παραλιες, οπως στον Αη Γιαννη, Τσουκαλαδες (Πευκουλια), Αγ.Νικητα, Καθισμα, Εγκρεμνοι, Πορτο Κατσικι κλπ.

Ο γυρος της Λευκαδας (παραλιακα - ημιπαραλιακα) γινεται ευκολα σε μια μερα.

Η ορεινη Λευκαδα ειναι (για μενα) ΟΛΑ τα λεφτα, αλλα εχει ενα συνδιασμο ασφαλτου - χωματος ... :D

Για τα υπολοιπα (Διαμονη, διασκεδαση, μασα, κλπ) στην Τουριστικη αστυνομια! :lol:

CyBeRseXX
24/05/2005, 14:19
i monoimeres ekdromes me skafaki apo to nidri ksekinan to proi kata tis 9 kai girnane apogeuma prin pesei o ilios. sinithos to programma exei, skorpio (to nisi tou onassi), ithaki gia kafe kai fiskardo, kefallonia. Emena mou arese giati eida kai ta 3 nisakia esto kai as min ta girisa.

Oso gia tous kataraxtes einai mesa sto Nidri, me to pou mpeis stin poly kapou sta deksia. Tipota to ekseretiko omos..

Geniki entiposi, isixo nisi me touristikes times (oxi ftino oute piasopope) kai 4 meres einai arketes na to xortaseis.

Kala na perasei o filos sou.

crs-k
24/05/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
...........................
ΚΑΡΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΑΧΩΒΑ, ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΜΕ 3 ΤΙΓΚΑ ΚΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΙΓΚΑ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ.ΣΤΗΝ ΚΑΡΥΑ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙΣ ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΩΡΕΣ.
........................

Η Καρυα ειναι το πιο μεγαλο απο τα "ορεινα" χωρια της Λευκαδας και ειναι πραγματι πανεμορφη και με ωραιες γυναικες! :D


ΔΕΝ θελω κακιες! :nono:
Το οτι ειναι το χωριο της γθναικας μου και το οτι μονιμα εκει αραζω ...

ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΥΜΠΤΩΣΗ !!!

:lol: :rotflmao: :lol: