PDA

View Full Version : Ελεος - οποιος γουσταρει σκαβει;



lostmember
15/12/2009, 10:19
εχω σηκωθει κ προσπαθω να προετοιμασω τα απογευματινα μου μαθηματα πινοντας καφεδακι κ ακουγοντας μετα απο καιρο Nazareth
Απ ότι φαινεται δε θα πολυβρεξει δε θα χρειαστω το κουβα κ ολα καλα

ξαφνικα η πολυκατοικια ψιλοτρεμει κ θορυβος κομπρεσερ

Γαμω το φελεκι μου βγαινω εξω
ενα συνεργειο τριων εργατων γ@μει τηνΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ
ζητημα αν ειναι 3 μηνες που εχει πεσει

τι σκατα γινεται ρε
δε μπορουμε να κανουμε κατι ειναι ΜΑΛΛΟΝ φυσικο αεριο απαντηση πρωτου βαθμου συγγενη μου που δουλευει στο δημο

πληρωνε μαλακα μικροεπιχειρηματια ελευθερε επαγγελματια υπαλληλε τη μαλακια που μας δερνει ολους τους εξυπνους ελληνες:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

jimtarasxt660x
15/12/2009, 10:22
Τώρα καινούργια άσφαλτος με τις Δημοτικές εκλογές:wave2:

lostmember
15/12/2009, 10:38
θα κανουν μετα ενα μπαλωμα προχειρα και με την πρωτη βροχη που θα ειναι μαλλον σημερα θα δημιουργηθει ενα ακομα 1ου ππ χαρακωμα
Δε μπορουν να προγραμματισουν τιποτα απολυτως ολα αρπα κολλα αυτον το δρομο (κεντρικος εξυπηρετει λεωφορειογραμμη) τα τελευταια χρονια το εχουν ασφαλτωσει 3-4 τουλαχιστον φορες κ γινεται χαλι μετα απο μερικους μηνες

Sabre
15/12/2009, 10:48
Αθάνατη Ελλάδα,πρώτα στρώνουν άσφαλτο (άμα το θυμηθούν) και μετά περνάνε καλώδια,σωλήνες,σκατάκια,κερατάκια.
Παράδειγμα Νο2:
Πρίν απο αρκετό καιρό στρώθηκε με νεά άσφαλτο ένα κομμάτι της Λ.Λαυρίου (μεταξύ Γηπέδου Βάζελου & Παιανίας) και έγιναν και έργα για σχάρες στα πλάγια του δρόμου για να φεύγει το πολύ νερό που "λιμνιάζει" στο κέντρο και στα πλάγια του οδοστρώματος.
Ως εκεί καλά.
Μετά απο 2 μήνες , με μαθηματική ακρίβεια , συνεργεία ξήλωσαν το μισό οδόστρωμα για να περάσουν τους αγωγούς του φυσικού αερίου.
Μετά απο άλλους 2-3 μήνες κάποιο άλλο συνεργείο ξαναξήλωσε άλλο κομμάτι και πέρασε καλώδια....
Το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι και οι αγωγοί για τα νερά ποτέ δέν δούλεψαν ως έπρεπε μιας και οι σχάρες είναι τοποθετημένες σε λάθος σημεία και λόγο της ρύσης του δρόμου το νερό καταλήγει (σε μικρότερο βαθμό όμως) να κάθεται πάλι μέσα στην μέση.:bigcry:
Αρκετό καιρό μετά το οδόστρωμα έχει πάλι τα μαύρα του τα χάλια, κάποια καπάκια τοποθετημένα στο κέντρο του δρόμου έχουν βυθιστεί κάποια εκατοστά πρός τα κάτω δημιουργώντας ωραιότατες λακούβες,και λόγο των νερών που αδυνατούν να καταφύγουν στις σχάρες στα πλάγια ο δρόμος σε ορισμένα σημεία έχει πάλι φαγωθεί.
ΠΛΕΡΩΝΕΤΕ ΠΑΛΙ.....:sad:

stefanos
15/12/2009, 11:06
Η άσφαλτος είναι οι περισσότερες ψήφοι:smokin:

lostmember
15/12/2009, 11:21
αφου κανουν τη δουλεια τους μπαλωνουν με τσιμεντο (αυτο κανουν τωρα τους βλεπω) αντι να περασουν ασφαλτο κ μετα να το ''πατησουν σωστα'';;;( δεν ειμαι ειδικος)
Ετσι μου ερχεται να ''πεσω επιτηδες '' και να τους σκισω στις μυνησεις αλλα τα μηχανακια μου εναι σχετικα καινουργια ακομα κ το μικρο
Ισως οταν θελω καινουργια λαστιχα;

stefanos
15/12/2009, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lostmember
αφου κανουν τη δουλεια τους μπαλωνουν με τσιμεντο (αυτο κανουν τωρα τους βλεπω) αντι να περασουν ασφαλτο κ μετα να το ''πατησουν σωστα'';;;( δεν ειμαι ειδικος)
Ετσι μου ερχεται να ''πεσω επιτηδες '' και να τους σκισω στις μυνησεις αλλα τα μηχανακια μου εναι σχετικα καινουργια ακομα κ το μικρο
Ισως οταν θελω καινουργια λαστιχα;

Ναι αμα βρείς που να κάνεις μύνηση πες μου και μένα.:p

Εχετλαίος
15/12/2009, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Η άσφαλτος είναι οι περισσότερες ψήφοι:smokin:

Όι, τα πεζοδρόμια!