PDA

View Full Version : οδικη μοτο?



psileas
16/12/2009, 11:37
ξερετε καμοια για να παω τη μηχανη απο καλλιθεα >δαφνη?
ποσο παιρνει?
ευχαριστω

africanos31
16/12/2009, 11:42
kalytera sε συμφερει να πληρωσεις 1 για ολο το χρονο.......

camen
16/12/2009, 12:51
Εγω θα ηθελα να μαθω γενικοτερα τι παιζει με τις οδηκες για μοτο....???
Ποιες εταιριες εξυπηρετουν μοτο,ποσο κοστιζει η συνδρομη κλπ κλπ....


:beer: :beer: :wave2:

Fournaris
16/12/2009, 13:07
35? η Express Service με μια σχετικη εκπτωση γιατι εχω συνδρομη και ενα αυτοκινητο.

Το εξαμηνο παντα ετσι;

Την ειχα στο ΧΤ. Τωρα δεν την χρειαζομαι Πηρα Honda:lol:

Μπορεις αν θελεις να γραφτεις και την ωρα που θα τη χρειαστεις πληρωνοντας γυρω στα 120? + την εξαμηνιαια συνδρομη. Αν πχ εχεις ενα ψιλο ατυχημα και δεν περπαταει η μηχανη, τους παιρνεις τηλεφωνο και βαζεις βαθια το χερι στην τσεπη και ερχονται.

camen
16/12/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fournaris
35? η Express Service με μια σχετικη εκπτωση γιατι εχω συνδρομη και ενα αυτοκινητο.

Το εξαμηνο παντα ετσι;

Την ειχα στο ΧΤ. Τωρα δεν την χρειαζομαι Πηρα Honda:lol:

Μπορεις αν θελεις να γραφτεις και την ωρα που θα τη χρειαστεις πληρωνοντας γυρω στα 120? + την εξαμηνιαια συνδρομη. Αν πχ εχεις ενα ψιλο ατυχημα και δεν περπαταει η μηχανη, τους παιρνεις τηλεφωνο και βαζεις βαθια το χερι στην τσεπη και ερχονται.

Κ καλυπτει παντου κ παντα η οδικη???
Δλδ αν μεινω απο βλαβη(ΚΤΜ εχουμε,πρεπει να προσεχουμε...:D ) στο μεσον του πουθενα θα ερθουν να με μαζεψουν???

Οποτε ειναι 100Ε το χρονο περιπου εε???

africanos31
16/12/2009, 14:46
Yparρχει και η ελπα για παντου......100 το χρονο(και 20 για εξωτερικο.....εχεις μειωση σε καθε χωρα)

alex14
16/12/2009, 14:52
Για κοιταχτε και την περιπτωση της ασφαλειας Interamerican με
οδικη βοηθεια. Εμενα με χρεωσαν 19 Ευρο το εξαμηνο για οδικη.
Συνολο για το bandit βγαινει 105 Ευρο (ασφαλεια και οδικη) το
εξαμηνο παντα.

:wave2:

ggs
16/12/2009, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Κ καλυπτει παντου κ παντα η οδικη???
Δλδ αν μεινω απο βλαβη(ΚΤΜ εχουμε,πρεπει να προσεχουμε...:D ) στο μεσον του πουθενα θα ερθουν να με μαζεψουν???


θα ερθουν οπου υπαρχει ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ...δηλαδη στον κοντινοτερο ασφαλτοδρομο...(αν σου κάτσει σε χωμα , μιας και εχεις ΚΤΜ)
:wave2:

sapila racing
16/12/2009, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Yparρχει και η ελπα για παντου......100 το χρονο(και 20 για εξωτερικο.....εχεις μειωση σε καθε χωρα)

Η ΕΛΠΑ δεν ηεθε στην Εθνική οδό καπου εξω απο την Κατερίνη 1 η ωρα το πρωι, γιατι λέει η κάλυψη της για μοτοσυκλέτες ηταν μονο για Αθήνα και Θεσσαλονίκη.....ηταν πριν χρόνια βέβαια αλλά το έμαθα με τον ασχημο τρόπο.... :mad:

africanos31
16/12/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Η ΕΛΠΑ δεν ηεθε στην Εθνική οδό καπου εξω απο την Κατερίνη 1 η ωρα το πρωι, γιατι λέει η κάλυψη της για μοτοσυκλέτες ηταν μονο για Αθήνα και Θεσσαλονίκη.....ηταν πριν χρόνια βέβαια αλλά το έμαθα με τον ασχημο τρόπο.... :mad:

1 φορα τη χρειαστηκα στο βοιδοματη ποταμο.......καντα στη Κονιτσα.....και ηρθαν σε 1 ωρα....δεν παιζει αυτο που λες τουλαχιστον για τα τελευταια 5 χρονια...(αλλο αν δεν γουσταρω την ΕΛΠΑ λογω ΜΟΤΟΕ) ΤΟ 2005

sapila racing
16/12/2009, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
1 φορα τη χρειαστηκα στο βοιδοματη ποταμο.......καντα στη Κονιτσα.....και ηρθαν σε 1 ωρα....δεν παιζει αυτο που λες τουλαχιστον για τα τελευταια 5 χρονια...(αλλο αν δεν γουσταρω την ΕΛΠΑ λογω ΜΟΤΟΕ)

Η δική μου περίπτωση ηταν πανω απο 5 χρόνια, οπότε φαίνεται οτι είναι ΟΚ πλέον.


οι παπάρες!!! :lol:

camen
16/12/2009, 17:31
Ωραια...Μετα τις γιορτες θα το ψαξω περισσοτερο κ μαλλον θα κανω μια συνδρομη γτ μλκ ειναι να μεινεις πουθενα κ να τα σκασεις εκεινη την ωρα...


Στο χωμα δεν θα με πετυχει γτ πολυ απλα εχω motard...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:beer: :wave2:

zezes
16/12/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Για κοιταχτε και την περιπτωση της ασφαλειας Interamerican με
οδικη βοηθεια. Εμενα με χρεωσαν 19 Ευρο το εξαμηνο για οδικη.
Συνολο για το bandit βγαινει 105 Ευρο (ασφαλεια και οδικη) το
εξαμηνο παντα.

:wave2:


:a18: Την έχω χρησιμοποιήσει απο την μέση του πουθενά και ήταν άψογοι.
(Προσοχή ! Πληρώνετε πάντα τα ναυτιλιακά έξοδα, Φέρυ-Καράβια. Δέν συμπεριλαμβάνονται στην μεταφορά απο καμμία οδική απο όσο γνωρίζω.)

Μη γελάτε ρε επειδή έχω ιταλικό.....Απο μια "ψιλή" στα χώματα 'ηταν :rotflmao:

camen
16/12/2009, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από zezes
:a18: Την έχω χρησιμοποιήσει απο την μέση του πουθενά και ήταν άψογοι.
(Προσοχή ! Πληρώνετε πάντα τα ναυτιλιακά έξοδα, Φέρυ-Καράβια. Δέν συμπεριλαμβάνονται στην μεταφορά απο καμμία οδική απο όσο γνωρίζω.)

Μη γελάτε ρε επειδή έχω ιταλικό.....Απο μια "ψιλή" στα χώματα 'ηταν :rotflmao:

Η ιντεραμερικαν παιζει να κανει κ ΜΟΝΟ οδικη?Χωρις ασφαλεια???

Με την ΕΛΠΑ τι παιζει???ΚΑλυπτει τελικα παντου πλεον?Κ που μπορω να τους βρω αυτους???

:wave2:

tzeronymo
16/12/2009, 19:45
express service 1 χρονο 110e τhe best για μοτο