PDA

View Full Version : Ouch... :(



QSpec
18/12/2009, 10:42
8 χρόνια αδήγηση κα μόλις εχθές κατάφερα να κάνω ένα σωστό μπαμ. Κάτι είναι κι αυτό.

Αμαρουσίου - Χαλανδρίου, αμάξι σταματημένο σε στενο δεν με έχει δει, βγαίνει κοιτώντας δεξιά στο αντίθετο που ήθελε να πάει.

Φρένα, κόρνα, όσο δεξιά μπορούσα να κάνω ενώ φρέναρα, μπαμ στην πίσω αριστερά ρόδα. 1ο κύμα πόνου, απόλυτη ησυχία ενώ βρίσκομαι στον αέρα, ακούω ένα ξύσιμο στο κράνος αλλά δεν το νοιώθω έντονα, "ελα ρε, αυτό ήταν;" σκέφτομαι. Πριν προλάβω να χαρώ, 2ο κύμα πόνου, σκάω με την πλάτη στον δρόμο. Φέρνω μια τούμπα, σέρνομαι λίγο και σταματάω μπρούμητα ακουμπώντας το κεφάλι στο πεζοδρόμιο.

Εντονος πόνος στον δεξί καρπό και στον δεξί αστράγαλο. Γρήγορες ανάσες, θολωμένη ζελατίνα, φωνές, ψυχραιμία. Κουνάω όλα μου τα άκρα, ανακούφιση.

Περναγε ασθαινοφόρο, σταματάει, περιγράφω που και πόσο πονάω. Έρχεται άλλο ασθαινοφόρο σε λιγότερο από 5'. Ευαγγελισμός, ΠΟΛΥΣ κόσμος. Ολα καλά εκτός από δεξί καρπό, σπασμένος καλά. Το παλικάρι κάνει τα μαγικά του και μάλλον δεν θέλει χειρουργείο.

Σε 10 μέρες θα πάω να δω μηπως μπορούν να μου ελευθερώσουν τον αγκώνα.

Φόραγα κράνος, μπουφάν, γάντια. Οταν ήμουν κάτω από το σπίτι σκεφτόμουν να ανέβω να βάλω τις μπότες. Δεν το έκανα, μαλακία. Τα παπούτσια μου δεν ήταν στα πόδια μου όταν τελείωσε η πτώση.

Την μηχανή δεν την είδα καλά. Μπροστινά όλα μπουρδέλο απ' ότι μου είπαν, νεώτερα από Δευτέρα.

Το παλικάρι ήρθε στον Ευαγγελισμό να με δει με τον πατέρα του. Δεν θα έχω κανένα ευτράπελο απ' ότι φένεται. Μου είπαν να επικοινωνήσω για το οτιδήποτε κα δείξαν ενδιαφέρον.

Φωτογραφίες αργότερα λογικά, δεν τα έχω δει καν εγώ.

Πάντα προσεκτικοί και όρθιοι παίδες.

Δεν με βλέπω για ΔΣ σήμερα, πιείτε μία στην υγειά μου. :beer:

VANDA
18/12/2009, 10:45
:sick: Γμτ.. περαστικά σου, σιδερένιος και γρήγορα.

sapila racing
18/12/2009, 10:46
Περαστικά ρε φίλε!

Πάντως να δηλώσεις τον τραυματισμό σου και για να είσαι και πλήρως καλυμμένος, θα έλεγα να ζητήσεις και την ποινική του δίωξη.
Μπορείς να το αναιρέσεις όποτε θέλεις, αλλά είναι τελείως διαφορετική η αντιμετώπιση για την αποζημιωσή σου.

Λεωνίδας
18/12/2009, 10:55
περαστικά και αγύριστα :sick:

Cpt. Haddock
18/12/2009, 10:56
:sick:

Περαστικά

XJR_Billy
18/12/2009, 11:02
Φίλε μου, πρώτα απ'όλα γρήγορα περαστικά και εύχομαι να είναι η χειρότερη αυτή...:beer:

Με τον αστράγαλό σου όλα καλά?
Θα σου πρότεινα να δείξεις λίγο περισσότερο ενδιαφέρον, (ξανά ακτινογραφίες παντού), γιατί από τον Ευαγγελισμό με είχαν διώξει με διάστρεμμα (ενώ είχα σπασμένο αστράγαλο)...:rolleyes:

Ο κύριος που ευθύνεται για το ατύχημα μπορεί να γυρίσει και να πει ότι εσύ έφταιγες και άλλα κουφά. Για το λόγο αυτό, σε τέτοια περιστατικά (μακριά από όλους μας), ΠΑΝΤΑ φωνάζουμε την αστυνομία.

Η αστυνομία ήρθε στον τόπο του ατυχήματος?
Σας πήραν κατάθεση/αλκοολτέστ?
Έκανε ο υπαίτιος θετική δήλωση στην ασφάλειά του?

Περαστικά και πάλι φίλε και υπομονή...:(

road spirit
18/12/2009, 11:03
damn' it :sad:

περαστικά Βασίλη, εύχομαι γρήγορη και ολική ανάρρωση στο καρπό

για το μηχανάκι μη στεναχωριέσαι, τα μέταλλα τα φτιάχνουμε (ή τα αντικαθιστούμε)

cityfly
18/12/2009, 11:16
περαστικά

:wave2: :wave2:

SVX
18/12/2009, 11:16
Περαστικα ρε....




κοιτα να δεις με τις μποτες τι γινεται ρε.... αλλο να το συζηταμε κι αλλο να γινεται:(


ΟΛΑ ΑΠαραιτητα τελικα....

jimtarasxt660x
18/12/2009, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec

βγαίνει κοιτώντας δεξιά στο αντίθετο που ήθελε να πάει.



Αυτό το πράγμα έχει γίνει αηδία....έχω παρατηρήσει πως πολύς κόσμος κοιτάει πάντα τα αυτοκίνητα που έρχονται στο αντίθετο ρεύμα και όχι αυτά που έρχονται από το άλλο και που είναι πιο κοντά τους:evil:


QSpec περάστηκα ρε φιλαράκι και ευχομαι γρήγορη ανάρρωση

LogOutGoRide
18/12/2009, 11:44
Περαστικά και απο εδώ

Ποτέ ξανά

:beer:

SEARCH
18/12/2009, 11:45
ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΩΔΥΝΑ:wave2:

McTalas
18/12/2009, 11:49
περαστικα και καλη αναρρωση.!!

dodos 900
18/12/2009, 11:51
Γρήγορα περαστικά!

HolyDiver
18/12/2009, 12:28
:eek: Περαστικά :wave2:

devil's animal
18/12/2009, 12:36
περαστικα και ταχεια αναρρωση!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

πρεπει να εισαι λιγο επιφυλακτικος με τα χτυπηματα αφου ηταν καλο μπαμ.
δλδ...μην νομιζεις οτι ολα καλα επειδη στο ειπαν οι γιατροι.
σε συνθηκες πιεσης (πολυς κοσμος,εφημερια, κλπ..κλπ..) μπορει και να "το περασαν λιγο στο ντουκου"...


δες τις επομενες μερες αν επιμενει ο πονος σε καποιο σημειο ή υπαρχει πρηξιμο καπου αλλου...
φανταζομαι ξερεις αν υπαρχουν εμετοι, ζαλαδες, εντονη νυστα ή και λιποθυμια τι πρεπει να κανεις...(το αναφερω επειδη υπηρχε χτυπημα στο κεφαλι..)

ποτε ξανα!
:wave2:

dimr1
18/12/2009, 12:41
Περαστικά :sad:

christostr
18/12/2009, 12:41
Περαστικά ρε φίλε μου:( :(
Πρόσεχε ρε Βασίλη τα χτυπήματα. Εξέτασέ τα πάλι:rolleyes:
Ποτέ πιά φίλε.
Κουράγιο :wave2:

QSpec
18/12/2009, 12:43
Να 'στε καλά παιδιά.

Η αστυνομία πήγε αλλά εγώ δεν ήμουν εκεί. Πηρε κατάθεση από τον οδηγό και τα δικά μου στοιχεία τα πήραν άλλοι αστυνόμοι στο νοσοκομείο. Θα πάω την Δευτέρα για κατάθεση, να δω και την μηχανή που την μαζέψανε. Δεν νομίζω να έχω πρόβλημα με δηλώσεις, το παλκάρι και ο πατέρας του έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον. Απ' ότι μου είπε το παιδί, όταν με είδε με το κεφάλι στο πεζοδρόμιο ακίνητο, νόμιζε πως είχα "φύγει".

Και πάλι ευχαριστώ, full εξοπλοσμό και πάντα όρθιοι. :wave2:

VALES
18/12/2009, 12:47
Περαστικά να είναι, και ποτέ ξανά.:beer: :beer:

DeusEx
18/12/2009, 12:53
ατσαλενιος φιλε μου, ποτε ξανα

ευχομαι γρηγορη αναρωση ...

:beer:

Gandalf dr685sm
18/12/2009, 14:21
Περαστικά αδερφέ... ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ...ειδικά αυτές τις ημέρες που όλοι πάνε σαν τους παλαβούς για να προλάβουν δουλειές και αγορές για τις γιορτές. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.

Πόσο μάλλον όταν έχει αυτό το σκατόβροχο που κάνει γλίτσα τον δρόμο , όπως τον έχει κάνει αυτή την στιγμή στο Μαρούσι.

Επίσης ... όπως είπαν και όλοι.. τσέκαρε οτι έχει καταγραφεί ο τραυματισμός σου στην αναφορά ατυχήματος της τροχαίας και κράτα όλα τα χαρτιά απο το νοσοκομείο (εισητήριο, εξιτήριο). Οι περισσότεροι τους πιάνει η μαλακία όταν δούν ενα 10-20% αύξηση στο ΕΤΗΣΙΟ ασφάλιστρο τους για το ατύχημα και αρχίζουν και τα μασάνε.

Με αυτά ώς αποδεικτικά και με την αναφορά να γράφει οτι βγήκε κάθετα ο οδηγός αυτός στον δρόμο, θα είσαι λογικά καλυμένος.

Επίσης ζητάς κάλυψη ζημιών μηχανής, κάλυψη εξοπλισμού (φαντάζομαι οτι θα είναι όλα για πέταμα κάνοντας την δουλειά τους) και αν μπορείς και κάλυψη απώλειας μεροκάματου. Ρώτα τον δικηγόρο σου να δείς τι θα σου πεί.

Το οτι είναι καλός μετά το ατύχημα μετά ο οδηγός του οποιουδήποτε οχήματος , δεν μου λέει απολύτως τίποτα... γιατί πολύ εύκολα όπως την γλυτώνουμε (ΧΤΥΠΑ Ξ-Υ-Λ-Ο!!!! ) μπορούμε να "φύγουμε" όπως σου είπε.

Αν έχουν το μυαλό τους αλλού ας πάρουν ΜΜΜ ή ΤΑΧΙ.. προκειμένου να σκοτώσουν κάποιον... αίντε γιατί έχει παραγίνει το κακό με το "δεν σε είδα.. συγνώμη".

και μπορεί να μην πουν καν "συγνώμη"¨..

Gandalf

Giorgos19
18/12/2009, 14:30
:sad:

Περαστικα συναδελφε, καλη αναρωση....

fournas
18/12/2009, 14:34
περαστηκα και καλη αναρωση.

nobody
18/12/2009, 14:35
περαστικα και ταχεια αναρρωση

σιγουρεψε για μενα τον καρπο και τον αστραγαλο,οτι ολα ειναι καλα,αν χρειαστει παλι με ακτινογραφιες και ορθοπεδικη εκτιμηση,ελεγχο κινητικοτητας και αισθητικοτητας,καλης αιματωσης και τα λοιπα

συμφωνω με τους προηγουμενους,μπορει το παιδι μεχρι στιγμης να φερθηκε ενταξει οπως λες οπως και ο πατερας του,μας ζητα αποζημιωση εκτος απο την μηχανη και για τον εξοπλισμο.κρατα και αντιγραφα απο εισιτηριο-εξιτηριο του νοσοκομειου καθως και των εξετασεωω καλου-κακου και αν δουλευες την συγκεκριμενη ημερα,να ζητησεις και αποζημιωση για τα χαμενα μεροκαματα,ειδικα αν η μηχανη αποτελει μερος της δουλειας σου...

φιλικα

γιαννης

vangelis 64
18/12/2009, 14:52
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση.αφού ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ότι ο καρπός σου είναι εντάξει,ασχολήσου σοβαρά με τα διαδικαστικά.

Μπορεί,αυτός που σε χτύπησε,να έδειξε ενδιαφέρον κλπ αλλά αυτά αλλάζουν με τον καιρό.Αν έχει κάνει θετική δήλωση βέβαια,όλα καλά.
Ας είναι μέχρι εδώ τα άσχημα.:beer: :beer: :beer: :wave2:

Road67
18/12/2009, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
σταματάω μπρούμητα ακουμπώντας το κεφάλι στο πεζοδρόμιο.


ευτυχώς που δεν έσκασε το κεφάλι στο πεζοδρόμιο. Περαστικά κι αγύριστα φίλε :beer:

harris_x
18/12/2009, 15:17
Περαστικά φίλε μου και καλή ανάρρωση.

menelaos46
18/12/2009, 15:22
περαστικα και ταχεια αναρρωση!! πρεπει να εισαι λιγο επιφυλακτικος με τα χτυπηματα αφου ηταν καλο μπαμ. δλδ...μην νομιζεις οτι ολα καλα επειδη στο ειπαν οι γιατροι. σε συνθηκες πιεσης (πολυς κοσμος,εφημερια, κλπ..κλπ..) μπορει και να "το περασαν λιγο στο ντουκου"... δες τις επομενες μερες αν επιμενει ο πονος σε καποιο σημειο ή υπαρχει πρηξιμο καπου αλλου... φανταζομαι ξερεις αν υπαρχουν εμετοι, ζαλαδες, εντονη νυστα ή και λιποθυμια τι πρεπει να κανεις...(το αναφερω επειδη υπηρχε χτυπημα στο κεφαλι..) ποτε ξανα!

Περαστικα και αγυριστα.

Και παρε γνωμες απο κανα δυο γιατρους
Εγω ειχα σπασμενη κλειδα και το εμαθα μετα το μηνα και ελεγα γιατι ποναω γιατι???
Μου το ειπε ο πεμπτος γιατρος....

chr1s_86
18/12/2009, 15:43
όχι ρε γαμώτο ! :( :( :( :( :(

Περαστικά Βασίλη και ποτέ ξανά!!

TROOPER
18/12/2009, 16:03
οχι ρε μαλακαααααα

πανω που εμαθες να πινεις μπυρα !!!!!!!!!

μπιλυ περαστικα ρε φιλε.για ολα υπαρχει η 1η φορα και οι εμπειριες που αποκταμε καλες και χρησιμες.

τιπ:απο τη στιγμη που νομιζεις οτι εχεις σταματησει να κατρακυλας μετρα μεχρι το 10.τοτε θα εχεις σταματησει πραγματικα!!!

υ.γ.καρπος...θελει προσοχη και δουλιτσα!οτι απορεια εχεις σφυρα.

και παλι περαστικα ρε.:wave2:

MikeG
18/12/2009, 16:31
Κρίμα ρε Βασίλη... :(
Περαστικά φίλε μου & πάλι σύντομα σιδερένιος σα να μην είχε γίνει τίποτα! Ευχή & για σένα & για το μηχανάκι σου.


:beer: :beer: :wave2:

TOLISTOLAROS
18/12/2009, 16:33
Σιδερένιος και ποτέ ξανά!

jimmis5
18/12/2009, 16:45
QSpec περάστηκα και ευχομαι γρήγορη ανάρρωση και γρηγορα ξανα στους δρομους και με περισσοτερη προσοχη(λεμε τωρα):wave2:

Tpap
18/12/2009, 16:47
Περαστικά, φίλε...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

blackbusa
18/12/2009, 17:19
Περαστικα...απο τα λεγομενα σου μειλαμε για πταισματα αφου το μηχανακι εγινε μπουρδελο...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

filipp0s
18/12/2009, 19:37
Περαστικα ρε Βασίλη :sick: ρε γαμωτο...:(

KIMONAS
18/12/2009, 20:12
περαστικα και απο εμενα...
Απο οτι διαβαζω τα παιδια σου δινουν καλες συμβουλες για τα νομικα..
Εδω εισαι σε καλα χερια,ευχομαι να εισαι και εκει..
Γρηγορη ανναρωση σου ευχομαι.

nic mor
18/12/2009, 20:58
περαστικα:wave2:

sahara
18/12/2009, 21:06
Περαστικά φίλε. :(

lostmember
19/12/2009, 16:22
περαστικα ποτε ξανα
κ ξεκαθαρισε οτι θα αποσυρεις την επιθυμια για ποινικη διωξη οταν αποζημιωθεις 100% για μηχανη εξοπλισμο
ιατρικα εξοδα κ ολα τα μεροκαματα που θα χασεις

PanVas
19/12/2009, 17:57
Κουράγιο και περαστικά.
...


:beer: :beer: :beer:

chris_honda
19/12/2009, 18:05
Γρήγορη ανάρωση, φίλε μου να έχεις.

sober
20/12/2009, 19:48
περαστικα!!!

:beer:

ikarosk
20/12/2009, 20:08
Μόλις το διάβασα με πόνεσε κι η δική μου η πλάτη. Απ΄τον Ιούνιο κι ακόμη δεν με ξεχνάει. Περαστικά νά 'ναι.

makis206
20/12/2009, 22:30
Περαστικά κι αγύριστα να είναι φίλε..:beer: :beer:

QSpec
29/12/2009, 22:17
Απντέιτ:

Σήμερα έκανα επέμβαση τελικά, μου βάλανε κάτι σίδερα εξωτερικά που πιάνουν μέσα για να γλυτώσω τον γύψο. Οπότε όσοι ευχηθήκατε σιδερένιος να ξέρετε ότι πέτυχε :p Ευχηθήτε μου και 1.000.000 ευρώ τώρα :sun:

Πήγα σε ιδιωτικό γιατρό που εμπιστέυομαι απόλυτα. Θα είμαι Wolverine για 5 βδομάδες.

Μηχανη ολική, το πλαίσιο στον λαιμό έχει γίνει σαν πατατάκι Ruffles, η ρόδα ακουμπάει τους λαιμόυς της εξάτμισης.

Cool γενικά, έχουμε ακόμα όμως.

Θανκς για όλες τις ευχές.

:beer:

christostr
29/12/2009, 22:37
Τι να πω ρε φιλαράκο...:(
Και πάλι περαστικά, σιδερένιος και με... 1.000.000 ευρώπουλα.:winka:
Θα τα πούμε κι από κοντά:wave2:

tai
29/12/2009, 23:26
:sick: Περαστικά σου ρε Βασιλη και γρήγορα
Α!
και 1000000 ευρω :wacko:

ant0ine
30/12/2009, 07:58
Περαστικαααααααααά!!!

Γρήγορη ανάρρωση και άντε τώρα μπες στις "Αντιπαραθέσεις" για να αρχίσεις να ρωτάς για νέο μηχανάκι!!! Α και τώρα με το 1.000.000 (!!) που εύχομαι να πάρεις μπορείς να ανεβάσεις το budget!


Χρόνια πολλαααααααά να έχεις!

filipp0s
30/12/2009, 08:07
Περαστικα ρε Bασίλη και πάλι! Kαι όλα καλα να πάνε! :wave2: :wave2: :wave2:

TROOPER
30/12/2009, 14:21
εξωτερικη οστεοσυνθεση....δε γαμιεται....μια χαρα θα παει.

ξαναμανα περαστηκα και 1.000.000 γιουρια μπιλιμποι

:wave2:

Banana hammock#
30/12/2009, 17:04
Φιλε περαστικα. Το ιδιο παραλιγο να συμβει και σε μενα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=91258&perpage=15&pagenumber=11), αλλα με εσωσε το γεγονος πως ειχα την ορατοτητα και κοιταξα τον οδηγο που ελεγχε μονο αν ο δρομος ηταν ελευθερος απο δεξια, πριν πατησει το γκαζι για να βγει, σε συνδυασμο με το γεγονος πως ειχα το χρονο να ακινητοποιηθω εντελως, πριν καρφωθω επανω του.
Ριξε και ενα τζοκερ παντως!