PDA

View Full Version : Πρόβλημα τροφοδοσίας / καυσίμου



WebDevGr
18/12/2009, 18:58
Τον τελευταίο μήνα έχω σοβαρό πρόβλημα στον Ληστή. Αν ανοίξω πάνω από τα μισά το γκάζι αντί να επιταχύνει επιβραδύνει :( και γενικά κάνει αρρυθμίες πότε στις 4000 στροφές πότε στις 7000.

Στην αρχή πίστευα ότι έβαλα σκάρτη βενζίνη γιατί στα επόμενα γεμίσματα έστρωνε λίγο μέχρι να αρχίσει να ξανααδείαζει. Κάποια στιγμή είχε ηρεμήσει και νόμιζα ότι έληξε το θέμα. τις τελευταίες 10 μέρες μου το κάνει πάλι κι ίσως πιο έντονα. Δοκίμασα να αδειάσω το ντεπόζιτο με μια τρόμπα μήπως και έχει νερά μέσα αλλά τζίφος. Παλιά έστρωνε όταν έβαζα 100αρα βενζίνη τώρα ούτε με αυτό. Όταν είναι μισογεμάτο το ντεπόζιτο είναι δράμα η κατάσταση.

Υποψιάζομαι ότι ο τελευταίος "μάστορας" στο σέρβις των 30000 δεν καθάρισε τίποτα και μόνο τα άρπαξε γιατί ουσιαστικά μου εμφανίστηκε περίπου ένα μήνα μετά το σέρβις. Ελπίζω να μην είναι καμιά τρόμπα βενζίνης γιατί πριν ένα μήνα έληξε η εγγύηση :( :(

Καμιά ιδέα μέχρι να το πάω στο συνεργείο;;

susukas
18/12/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Τον τελευταίο μήνα έχω σοβαρό πρόβλημα στον Ληστή. Αν ανοίξω πάνω από τα μισά το γκάζι αντί να επιταχύνει επιβραδύνει :( και γενικά κάνει αρρυθμίες πότε στις 4000 στροφές πότε στις 7000.

Στην αρχή πίστευα ότι έβαλα σκάρτη βενζίνη γιατί στα επόμενα γεμίσματα έστρωνε λίγο μέχρι να αρχίσει να ξανααδείαζει. Κάποια στιγμή είχε ηρεμήσει και νόμιζα ότι έληξε το θέμα. τις τελευταίες 10 μέρες μου το κάνει πάλι κι ίσως πιο έντονα. Δοκίμασα να αδειάσω το ντεπόζιτο με μια τρόμπα μήπως και έχει νερά μέσα αλλά τζίφος. Παλιά έστρωνε όταν έβαζα 100αρα βενζίνη τώρα ούτε με αυτό. Όταν είναι μισογεμάτο το ντεπόζιτο είναι δράμα η κατάσταση.

Υποψιάζομαι ότι ο τελευταίος "μάστορας" στο σέρβις των 30000 δεν καθάρισε τίποτα και μόνο τα άρπαξε γιατί ουσιαστικά μου εμφανίστηκε περίπου ένα μήνα μετά το σέρβις. Ελπίζω να μην είναι καμιά τρόμπα βενζίνης γιατί πριν ένα μήνα έληξε η εγγύηση :( :(

Καμιά ιδέα μέχρι να το πάω στο συνεργείο;;
πηγες στον μαστορα που εκανες το servis? τι σου ειπε?


:confused:

WebDevGr
18/12/2009, 21:32
Όχι δεν νομίζω ότι θα ξαναπάω στον ίδιο δεν του έχω εμπιστοσύνη.... πέρασα από το εξουσιοδοτημένο και ο τεχνικός που την οδήγησε μου είπε ότι μάλλον θέλει μόνο καθάρισμα, αλλά θέλει να την αφήσω μια μέρα και να μου πιάσει λίγο τον κώλο :) Μου φαίνεται θα κάτσω μόνος μου να κατεβάσω το ντεπόζιτο....

Ληστης
19/12/2009, 07:06
Υπαρχουν δυο περιπτωσεις που εχω διαβασει σε φορουμ του εξωτερικου.
Η πρωτη να ειναι τρομπα βενζινης που ειναι και η δαπανηροτερη.
Η δευτερη, να εχει μπουκωση το φιλτρο βενζινης.Αυτο βρισκετε μεσα στο ντεποζιτο πανω στην αντλια βενζινης.Ειναι ενα πλακε φιλτρο το οποιο απο οτι λεγανε ειναι πολυ ευκολο να μπουκωσει.
Ισως να δεις πρωτα αυτο πριν πας για οτιδηποτε αλλο.

toyar
19/12/2009, 07:19
Αν ο προηγούμενος έβγαλε τεπόζιτο μήπως τσάκισε κανένα σωληνάκι αναπνοής

amyroukai
28/12/2009, 15:31
Δεν μένεις και Αθήνα γμτ...
Και να πάλι το "αστείο" με τα σέρβις εκτός προδιαγραφών Suzuki... Αλλά τέλος πάντων, το φίλτρο της βενζίνης είναι φτηνό και μπορεί να στο αλλάξει ο οποιοσδήποτε μάστορας, δεν ξεκινάς από εκεί; Δες και τα σωληνάκια, ίσως και ένα καθάρισμα στα μπεκ... Αν το βούτηξες σε νερά ή το έπλυνες πουθενά σε απρόσεκτους, ίσως να έγινε και καμμιά βλακεία με ηλεκτρικά.

CB...K
29/12/2009, 17:28
Πρόβλημα στην ECU παίζει;

Μιας και μόλις έληξε η εγγύηση, δεν κοιτάς να το σιγουρέψεις ώστε αν φταίει αυτό, νάχεις μια απειροελάχιστη πιθανότητα αντικατάστασης;

WebDevGr
29/12/2009, 22:10
Δυστυχώς λόγω εορταστικού ωραρίου τον έχω πιει..... :( :( οπότε η όποια εγχείρηση θα γίνει του χρόνου...

WebDevGr
12/01/2010, 17:07
Τελικά μετά από 2 μήνες (αλλά χωρίς πολλά χιλιόμετρα λόγω δουλείας) κατάφερα να φτιάξω τον Ληστή!

Το πόρισμα του γιατρού (ο πρώτος συμπαθής και νορμάλ σε τιμές στο Ηράκλειο μετά από δύο τσουχτερές απόπειρες σε άλλους) δύο ροδέλες στο μοτέρ της αντλίας βενζίνης προβληματικές και μπόλικη βρωμιά!!!!!!!! Καθαρίστηκαν καλά ντεπόζιτο και αντλία (αφού λύθηκε τελείως και μετρήθηκε), αλλάχθηκαν και οι ροδέλες και πλέον είναι όπως παλιά :)

Για κακή μου τύχη, μετά από τόσες μέρες καλοκαιρίας, μόλις παρέλαβα την μηχανή άρχισε να βρέχει :( :(

Υ.Γ. Κόστος επισκευής 50?.... ευτυχώς γλύτωσα τα 360? καινούργιας αντλίας!

amyroukai
12/01/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Για κακή μου τύχη, μετά από τόσες μέρες καλοκαιρίας, μόλις παρέλαβα την μηχανή άρχισε να βρέχει :( :(
Τέλος καλό όλα καλά φίλε... Καλές βόλτες πλέον. Είδα ότι πιθανόν να γίνει στα μέρη σας το 36ωρο φέτος. Για να το σκέφτεστε για "ληστρικό" γκρουπ...

Το θέμα με τη βροχή είναι το πιο αστείο. Έπλυνα τη μηχανή, ήταν τζιτζί για 3-4 μέρες και σήμερα έγινε πάλι όπως την ανέβασα στο thread. Έβαλα αντιπροσωπευτική φωτογραφία τελικά! :lol:

WebDevGr
12/01/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Είδα ότι πιθανόν να γίνει στα μέρη σας το 36ωρο φέτος. Για να το σκέφτεστε για "ληστρικό" γκρουπ...

Το θέμα με τη βροχή είναι το πιο αστείο. Έπλυνα τη μηχανή, ήταν τζιτζί για 3-4 μέρες και σήμερα έγινε πάλι όπως την ανέβασα στο thread. Έβαλα αντιπροσωπευτική φωτογραφία τελικά! :lol:

Κι εγώ το παρακολουθώ το θέμα, αν και λόγω δουλείας τελικά μόνο στο διάβασμα θα μείνω....


Κι εγώ θέλω να την πλύνω.... από τον Σεπτέμβριο πρέπει να έχω να την πλύνω! μόλις τα καταφέρω θα βάλω φώτο :)

christossar
07/12/2011, 08:40
μετα απο 29000 χλμ με τον ληστη αντιμετωπιζω ακριβως το ίδιο πρόβλημα.
πέρασα απο αντιπροσωπεια και μου ειπε να παω σε 1000 χλμ στο σερβις να ανοιξει και να δει!!
ενω ειμαι εντος εγγυησης μου ανεφερε ότι εαν ειναι τρομπα βενζίνης θα πρεπει να την πληρώσω!!!επειδη αίναι αναλωσιμο!!!'εχω εξοργιστει!!!τοσο καιρο πηγαινω αντιπτοσωπεια για να γλυτωσω τυχον προβληματα και τωρα γινεται αυτο???ξερει κανενας εαν ισχυει αυτο για την τρομπα??εαν τελικα ειναι απλα το φιλτρο της τρομπας ξερει κανεις ποσο κανει αυτο??

panos-ohli
07/12/2011, 09:53
δεν ξερω φιλε,αλλα στο δικο μου gsxr που το αγορασα πριν μια βδομαδα εκανε 180 ευρω.

chr1s_86
07/12/2011, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από christossar
μετα απο 29000 χλμ με τον ληστη αντιμετωπιζω ακριβως το ίδιο πρόβλημα.
πέρασα απο αντιπροσωπεια και μου ειπε να παω σε 1000 χλμ στο σερβις να ανοιξει και να δει!!
ενω ειμαι εντος εγγυησης μου ανεφερε ότι εαν ειναι τρομπα βενζίνης θα πρεπει να την πληρώσω!!!επειδη αίναι αναλωσιμο!!!'εχω εξοργιστει!!!τοσο καιρο πηγαινω αντιπτοσωπεια για να γλυτωσω τυχον προβληματα και τωρα γινεται αυτο???ξερει κανενας εαν ισχυει αυτο για την τρομπα??εαν τελικα ειναι απλα το φιλτρο της τρομπας ξερει κανεις ποσο κανει αυτο??

Αναλώσιμα είναι πες τους η μπαταρία και τα τακάκια κτλ... Όχι η αντλία βενζίνης! :mad: :mad:

Ληστης
09/12/2011, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από christossar
μετα απο 29000 χλμ με τον ληστη αντιμετωπιζω ακριβως το ίδιο πρόβλημα.
πέρασα απο αντιπροσωπεια και μου ειπε να παω σε 1000 χλμ στο σερβις να ανοιξει και να δει!!
ενω ειμαι εντος εγγυησης μου ανεφερε ότι εαν ειναι τρομπα βενζίνης θα πρεπει να την πληρώσω!!!επειδη αίναι αναλωσιμο!!!'εχω εξοργιστει!!!τοσο καιρο πηγαινω αντιπτοσωπεια για να γλυτωσω τυχον προβληματα και τωρα γινεται αυτο???ξερει κανενας εαν ισχυει αυτο για την τρομπα??εαν τελικα ειναι απλα το φιλτρο της τρομπας ξερει κανεις ποσο κανει αυτο??

Το φιλτρο δεν εναι ακριβο.Αρκει ν το δινουν μονον του....
Οσο για την εγγυηση μην δεχτεις να πληρωσεις και ζητα να σου τεκμηριωσουν που αναφερετε ως αναλωσιμο.

peter86
09/12/2011, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Το φιλτρο δεν εναι ακριβο.Αρκει ν το δινουν μονον του....
Οσο για την εγγυηση μην δεχτεις να πληρωσεις και ζητα να σου τεκμηριωσουν που αναφερετε ως αναλωσιμο.

το φιλτρακι βενζίνης που αναφέρεται στοιχίζει 40-45 ευρώ.Όσο για τα υπολοιπα θα κινηθείς όπως αναφέρει ο ληστής ακριβώς παραπάνω
:wave2: :wave2:

TONYBANDIT
16/12/2011, 08:23
το φιλτρο εχει 20 ευρω περιπου θελει αλλαγη καθε 24000 χλμ εχει γινει θεμα στην αμερικη γιατι η suzuki το εχει παραλειψει απο τις εργασιες συντηρησης εγω το αλλαξα για δευτερη φορα τωρα εχω 50000χλμ και απ'οτι μου ειπε ο μηχανικος μου το προηγουμενο που αλλαξα παιζει να ηταν και τι πρωτο στην ελλαδα γιατι το παραγγειλαμε και ηρθε μετα απο μια εβδομαδα περιπου και στην αντιπροσωπεια δεν ηξεραν οτι αλλαζεται.

Ichigo
16/12/2011, 20:46
Πάντως και στο ελληνικό και το αγγλικό manual πουθενά δεν περιλαμβάνεται στις εργασίες υπόδειξη για αλλαγή φίλτρου βενζίνης. :look:
30000+ χμ και δεν έχει κάνει κιχ :D

christossar
15/02/2012, 20:38
META ΑΠΟ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ Ο ΛΗΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΙΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΧΘΕΙ ΜΕΣΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ Η ΤΡΟΜΠΑ(ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ ΤΕΛΙΚΑ-ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ).
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΒΕΝΖΙΝΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ????
ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΗΝ ΤΡΟΜΠΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ!

TONYBANDIT
15/02/2012, 22:25
http://www.twtex.com/forums/showthread.php?t=43108&highlight=Fuel+strainer δεν νομιζω να ηταν θεμα τρομπας αλλα θεμα φιλτρου,αλλα αφου επαιξε εγγυηση κανενα προβλημα.

TONYBANDIT
15/02/2012, 22:33
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΒΕΝΖΙΝΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ???? να μεταναστευσεις:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: περα απο την πλακα αλλαζε τοφιλτρο καθε 24000 και μην ασχολεισαι.

peter86
16/02/2012, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TONYBANDIT
http://www.twtex.com/forums/showthread.php?t=43108&highlight=Fuel+strainer δεν νομιζω να ηταν θεμα τρομπας αλλα θεμα φιλτρου,αλλα αφου επαιξε εγγυηση κανενα προβλημα.
το φιλτρο που έχω αλλάξει και τις 2 φορές, το χρώμα τους ήταν προς το κόκκινο...Σε αυτόν πως είναι προς το κίτρινο????Σε σας τι χρώμα βγήκε???

Μικe777
16/02/2012, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Πάντως και στο ελληνικό και το αγγλικό manual πουθενά δεν περιλαμβάνεται στις εργασίες υπόδειξη για αλλαγή φίλτρου βενζίνης. :look:
30000+ χμ και δεν έχει κάνει κιχ :D
+656:winka:

TONYBANDIT
16/02/2012, 15:14
το φιλτρο που έχω αλλάξει και τις 2 φορές, το χρώμα τους ήταν προς το κόκκινο...Σε αυτόν πως είναι προς το κίτρινο????Σε σας τι χρώμα βγήκε??? σκουρο γκρι προς μαυρο

yes-u
17/02/2012, 09:35
Είχα την εντύπωση πως το φ. βενζίνης είναι καθαριζόμενο και είχα σκοπό να ανοίξω τεπόζιτο και να το καθαρίσω... anyway. Βγάζοντας λοιπόν το φίλτρο έχει ένα o-ring στεγανοποίησης. Χρησιμοποιήθηκε το ίδιο όταν ξαναδέσατε το φίλτρο στο ντεπόζιτο ή το άλλαξατε?

viper1
17/02/2012, 10:13
πρεπει να ειναι καθαριζομενο.θελει καλο πλυσιμο, αφου το βγαλεις απο την τρομπα, σε λεκανακι.ενα παρομοιο προβλημα ειχα με 1 cb1300.καθαρισα και την τρομπα και το φιλτρακι και εφτιαξαν ολα.καθαρισμα φιλτρου με βιομηχανικο οινοπνευμα και οδοντοβουρτσα :beer:

yes-u
17/02/2012, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από yes-u
Είχα την εντύπωση πως το φ. βενζίνης είναι καθαριζόμενο και είχα σκοπό να ανοίξω τεπόζιτο και να το καθαρίσω... anyway. Βγάζοντας λοιπόν το φίλτρο έχει ένα o-ring στεγανοποίησης. Χρησιμοποιήθηκε το ίδιο όταν ξαναδέσατε το φίλτρο στο ντεπόζιτο ή το άλλαξατε?



Έκανα λάθος διατύπωση, για το o-ring ρωτούσα... πάντως χρήσιμη η συμβουλή σου viper1, αυτό έχω σκοπό να κάνω :beer:

christossar
20/02/2012, 13:04
ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΟ-ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟΥ.ΑΦΤΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΦΥΣΙΚΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΟΝΥΒΑΝΔΙΤ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΤΕ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ??

TONYBANDIT
21/02/2012, 08:17
ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΟ-ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟΥ.ΑΦΤΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΦΥΣΙΚΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΟΝΥΒΑΝΔΙΤ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΤΕ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ?? το φιλτρο ειναι ανταλλακτικο suzuki με δικο του κωδικο το παραγγελνεις οπου πουλανε ανταλλακτικα .αν το αλλαζεις προληπτηκα σε καθε μεγαλο σερβις δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.υπαρχουν bandit και v-strom (ειναι ιδιο) που δεν το εχουν αλλαξει σε 70000 και 80000 χλμ και αλλα που σε 30000 εκανε σαν κοψιματα στις υψηλες στροφες.παντως επειδη το εχω ψαξει απο αμερικη η suzuki ελλαδας αλλαξε αρκετες τρομπες βενζινης στην εγγυηση μη ξεροντας καν την υπαρξη του φιλτρου,και επαναλαμβανω το πρωτο φιλτρο που πουληθηκε για bandit ηταν το δικο μου γιατι μου ειπαν οτι ο κωδικος του δεν ειχε ξαναεισαχθει ποτε.

TONYBANDIT
21/02/2012, 08:30
πρεπει να ειναι καθαριζομενο.θελει καλο πλυσιμο, αφου το βγαλεις απο την τρομπα, σε λεκανακι.ενα παρομοιο προβλημα ειχα με 1 cb1300.καθαρισα και την τρομπα και το φιλτρακι και εφτιαξαν ολα.καθαρισμα φιλτρου με βιομηχανικο οινοπνευμα και οδοντοβουρτσα φιλε viper1 δεν ειναι καθαριζομενο δυστυχως εχει μεσα και κατι σαν μπιλιες οι οποιες λειτουργουν σαν μαγνητες ετσι φανταζομαι τουλαχιστον μπορει να λεω και μ......ς.η φωτο ειναι clopyright απο φορουμ του εξωτερικου.


247997

Μικe777
21/02/2012, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TONYBANDIT
υπαρχουν bandit και v-strom (ειναι ιδιο) που δεν το εχουν αλλαξει σε 70000 και 80000 χλμ και αλλα που σε 30000 εκανε σαν κοψιματα στις υψηλες στροφες.
εχω 30000 χλμ και τωρα που το λες το χω παρατηρησει
κι εγω και νομιζα οτι ωφειλεται στον ψεκασμο του...:wave2:

viper1
21/02/2012, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TONYBANDIT
φιλε viper1 δεν ειναι καθαριζομενο δυστυχως εχει μεσα και κατι σαν μπιλιες οι οποιες λειτουργουν σαν μαγνητες ετσι φανταζομαι τουλαχιστον μπορει να λεω και μ......ς.η φωτο ειναι clopyright απο φορουμ του εξωτερικου.

οποτε δεν βλεπω αλλη λυση....καινουργιο:rolleyes: