PDA

View Full Version : Droga



Εχετλαίος
21/12/2009, 10:31
Πλερώνω στο ταμείο του σούπερμάρκετ και φορτώνα τα ψώνια στο αμάξι. Μπαίνω μέσα, πάω να φύγω από το χώρο στάθμευσης και διαπιστώνω ότι ένα παλαιό πορτοκαλί VW Polo με πινακίδες ΡΕΒ ΧΧΧΧ έχει παρκάρει κάθετα στην έξοδο εμποδίζοντας τον οποιοδήποτε να βγει ή να μπει. Ο οδηγός όμως κάθεται στο τιμόνι.
Παίζω μια τα φώτα, καμία αντίδραση.
Παίζω μια την κόρνα, γύρίζει με κοιτάει και μου προτείνει με χειρονομία να πάω να γ.
Κατεβαίνω και πλησιάζω το τζάμι του, του χτυπάω απαλά (τόκ-τόκ). Γυρίζει με κοιτάζει.
Του λέω "Φίλε μου, μήπως θα μπορούσες να κάνεις λίγο μπροστά ή πίσω να φύγω;"
Μου ξαναπροτείνει να πάω να γ.
Στέκομαι και δεν πιστεύω αυτό που συμβαίνει.
Ξάφνου ανοίγει την πόρτα και αρχίζει να κινείται προς τα εμένα λέγοντας ότι λέξη σχηματίζεται και δεν σχηματίζεται από γαμ. και μουν.
Και κρατά και ένα μπουλονόκλειδο (Γ) στο χέρι!
Από την κίνηση του σώματος αμέσως διαπιστώνω ότι είναι σίγουρα πιωμένος, υπάρχει αταξία στην κίνηση ποδιών και χεριών. Αλλά δε μου μυρίζει και αλκοόλ...
Με φτάνει στο μέτρο κάνω βήμα δεξί πίσω. Ξαναφτάνει στο μέτρο, αριστερό βήμα πίσω.
Σηκώνει το χέρι που κρατά το βαρύ κλειδί και στο μυαλό μου έρχονται όλα που έχω μάθει στις πολεμικές τέχνες χρόνια τώρα. Πατάω σταθερά κάτω και ετοιμάζομαι να αμυνθώ.
Εκείνη τη στιγμή (για το καλό όλων μας) ακούγεται μια γυναίκα να φωνάζει "Μανώλη! Μανώλη!"
Σταματάει και γυρνάει προς το μέρος της. Είναι μια παχουλή γυναίκα που κρατάει ψώνια, νομίζω κιόλας ότι την συνάντησα μέσα στο σούπερμάρκετ!
"Μανώλη τι συμβαίνει;"
"Mε κυνηγά ο γ.ασφαλίτης εδώ επειδή είμαι μαστουρωμένος..."
Το επεισόδιο λήγει. Ο Μανώλης επιστρέφει στη θέση του οδηγού και βάζει μπρος!
Τρέχω στο τζάμι της και ουρλιάζω πως τον αφήνει να οδηγάει μαστουρωμένος! Θα σκοτώσει και θα σκοτωθείτε!
Δε με κοιτάει, και το πορτοκαλί Polo βάζει μπρος, παραβιάζει το κόκκινο στα φανάρια του Καλυκά και κατευθύνεται προς κέντρο Χανίων πηγαίνοντας ζικ-ζακ στο δρόμο.
Τηλεφωνώ αμέσως στην τροχαία και μου λένε ότι άμεσα στέλνουν περιπολικό.
Όντως στείλαν περιπολικό, το είδα 2 λεπτά αργότερα αλλά μάλλον ο Μανώλης την έκανε σε κάνα στενό...Βέβαια και την περιγραφή του οχήματος έχουν και την πινακίδα.
Δεν ξέρω τι απέγινε.
Και δεν ξέρω πόσοι κινδύνεψαν να σκοτωθούν από το Μανώλη που οδηγούσε την Παρασκευή το απόγευμα μαστουρωμένος στη λεωφόρο Σούδας...

posnightmist
21/12/2009, 10:43
:a4: :a53: :a53: :a53:

Gandalf dr685sm
21/12/2009, 10:45
Καλύτερα να του μαύριζες το μάτι , παρά να σκοτωθεί.

Εν πάσει περιπτώση , αφού εσύ είσαι καλά και μάλιστα κάλεσες και την ΕΛ.ΑΣ... κακό του κεφαλιού τους.

Απο τέτοια πλέον κάθε μερά πολλά... σε όλο τον κόσμο.


Υ.Γ. έχεις σκεφτεί οτι μάλλον σου έριξαν καμιά κατάρα;;;... γιατί απο όσο σε διαβάζω τελευταία όλο κάτι τέτοια ανάποδα σου τυχάινουν!

Gandalf

Cpt. Haddock
21/12/2009, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
[...]

ρε συ, τι έχετε πάθει εκει κατω; :look:

Δεν τη παλεύουν τα κοπέλια;

XJR_Billy
21/12/2009, 11:15
:eek: :eyepop:

Τι άλλο θα ακούσουμε...

Πως μπορείς να την πατήσεις απ' το πουθενά...:(

nasosR
21/12/2009, 11:26
αυτα ειναι....
καλα και αν δεν νοιαζονται για την δικια τους ζωη , των αθωω που θα παρουν στο λεμο τους;
τι τουσ φτεει;
και η αλλη καθοταν αταραχη λες και ηταν κλασσικο ο μανωλιος να οδηγα μες την πρεζα;

dond4le
21/12/2009, 11:39
Φαντα σου να εβγαινε απο το polo με κανενα περιστροφο!!!!:eek: :eek:

XJR_Billy
21/12/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
Φαντα σου να εβγαινε απο το polo με κανενα περιστροφο!!!!:eek: :eek:

Άσε ρε φίλε...
Που να βρει περίστροφο στην Κρήτη...:look: :lol: :lol:

Λεωνίδας
21/12/2009, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε συ, τι έχετε πάθει εκει κατω; :look:

Δεν τη παλεύουν τα κοπέλια; όχι, απλά ΟΛΟΙ οι καμένοι του νομού πέφτουν πάνω σ' ένα συγκεκριμένο μέλος του moto.gr :lol: :lol: :lol:

Εχετλαίος
21/12/2009, 13:51
Nα κανονίσω κάνα εξορκισμό καλού-κακού;
Πίπα-κwlo με πάει μπάρεμου 10 χρόνια τώρα!

jimmis5
21/12/2009, 13:52
Ευτυχως φιλε μου χαριν στην ψυχραιμια σου γλυτωσες τα χειροτερα με χειροδικιες κτλ
Μπραβο σου που πηρες τηλεφωνο μπας και την γλυτωσει και κανας διερχομενος οδηγος που δεν θα ξερει οτι ειναι μαστουρης.

Υπαρχουν πολυ λεβιεδες(λογο του κλειδιου που κρατουσε) τελικα στον δρομο:wave2:

makis206
21/12/2009, 13:54
Δεν του πήρες το μπουλονόκλειδο να του βγάλεις κάνα τροχό..!:lol:

Λεωνίδας
21/12/2009, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν του πήρες το μπουλονόκλειδο να του βγάλεις κάνα τροχό..!:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
21/12/2009, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν του πήρες το μπουλονόκλειδο να του βγάλεις κάνα τροχό..!:lol:

Κοίτα, όπως το σήκωσε είχα είδη σκεφτεί πως θα του το βάλω στην έδρα του, αλλά για τροχό δεν το σκέφτηκα εδώ που τα λέμε
:lol:

Tpap
21/12/2009, 14:39
Μάλλον -εφ'οσον μπορούσες, απ'ότι κατάλαβα- δεν θα έπερεπε να τον αφήσεις να ξαναμπεί στ'αμάξι του...


Τον κράταγες κάτω και μετά καλούσες την αστυνομία να τον μαζέψει. Λέω, τώρα εγώ...

Εχετλαίος
21/12/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Μάλλον -εφ'οσον μπορούσες, απ'ότι κατάλαβα- δεν θα έπερεπε να τον αφήσεις να ξαναμπεί στ'αμάξι του...


Τον κράταγες κάτω και μετά καλούσες την αστυνομία να τον μαζέψει. Λέω, τώρα εγώ...

Δύσκολο...θα μπορούσε η γυναίκα του να ισχυριστεί ακόμα και δική μου επίθεση.
400-500 μέτρα από το αστυνομικό μέγαρο ήμασταν, σκέφτηκα ότι θα σταματούσε στο φανάρι ο κερατάς ώστε να προλάβουν να έλθουν οι στυνομικοί. Αλλά καβάλησε συρμό 4 αυτοκινήτων, πέρασε με κόκκινο, παραλίγο να τρακάρει με τους απέναντι και έφυγε...

MitsosNaked
21/12/2009, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δύσκολο...θα μπορούσε η γυναίκα του να ισχυριστεί ακόμα και δική μου επίθεση.


ΣΤΑΝΤΑΡ κάτι τέτοιο θα παιζόταν.... εδώ μπήκε στο αμάξι μαζί του γνωρίζοντας ό,τι είναι μαστουρωμένος.

devil's animal
21/12/2009, 14:54
γ@μστα...:rolleyes:

guzzistas
21/12/2009, 15:36
πάμε κατά διαόλου......

:eyepop:

Aggelos_SV
21/12/2009, 15:38
Ο πιο ελεεινός της υπόθεσης δεν είναι ο Μανώλης ο μαστούρης αλλά η "γυναίκα" του :yuck:

LsKostas
21/12/2009, 15:50
πολυ ωραια πραγματα :mad:

H.A.Balafoutre
21/12/2009, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δύσκολο...θα μπορούσε η γυναίκα του να ισχυριστεί ακόμα και δική μου επίθεση.
400-500 μέτρα από το αστυνομικό μέγαρο ήμασταν, σκέφτηκα ότι θα σταματούσε στο φανάρι ο κερατάς ώστε να προλάβουν να έλθουν οι στυνομικοί. Αλλά καβάλησε συρμό 4 αυτοκινήτων, πέρασε με κόκκινο, παραλίγο να τρακάρει με τους απέναντι και έφυγε...

Ναί ρε συ...έτσι είναι δυστυχώς....ακόμη κι αν του έπαιζες καμία και σοριαζόταν κάτω...πάλι εσύ θα ήσουν ο φταίχτης....και μας έσωσες από έναν μαστουρομένο οδηγό και φταίς....έχει χαθεί η μπάλα....

Ο Χριστός και Η Παναγία....δηλαδή αντί όλοι αυτοί οι δολοφόνοι να είναι εξαφανισμένοι...είναι και τα θύματα...:sick:

Tpap
21/12/2009, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
...έτσι είναι δυστυχώς....ακόμη κι αν του έπαιζες καμία και σοριαζόταν κάτω...πάλι εσύ θα ήσουν ο φταίχτης....

Μπορούσε να τον μαγγώσει κάτω χωρίς να του παίξει καμία...

Και με το άλλο χέρι να καλέσει 100.




Καλά ρε Εχετλάιος, δεν βλέπεις καθόλου...


183751

Εχετλαίος
22/12/2009, 08:05
Όι, έχω άλλο δάσκαλο πρότυπο

:D (βγάζετε ποιός είναι; )


183796

jimtarasxt660x
22/12/2009, 08:08
O steven seagal???

XJR_Billy
22/12/2009, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
O steven seagal???

Σε νηπιακή ηλικία.. :lol: :lol:

caesarsk
22/12/2009, 08:58
Ελεγα να ανοίξω καινούριο θέμα, αλλά αφού υπάρχει αυτό ας συνεχίσουμε εδώ μέσα.

Χτες το βράδυ και ενώ κοιμόμαστε όλοι στις 03:30 χτυπάει το κουδούνι της αυλής. Σηκωνόμαστε με την γυναίκα μου πάω στο θυροτηλέφωνο. Είναι ένας Πακιστανός που κλαίει και οδύρεται. Λέει ότι θέλει να πεθάνει, και μου ζητάει να βγω έξω. Από την μια σκέφτομαι να βγω, από την άλλη όμως είναι ερημιές. Αφουγκράζομαι το σκυλί και δεν την ακούω να γαβγίζει. Αυτό σημαίνει πως το σκυλί έχει κάτσει στο σκοτάδι και περιμένει να μπεί μέσα για να το αρπάξει.
Αρχίζω και μιλάω μαζί του δίνοντας του ιδέες για το πως μπορεί να πεθάνει αφού θέλει να πεθάνει. Αλλά αυτός ζητάει να πεθάνει και να βγω έξω να τον δω. Από τον τρόπο που μιλάει καταλαβαίνω πως είναι πιωμένος. Εχω καλέσει την αστυνομία και περίμενω να έρθουν ενώ του μιλάω στο θυροτηλέφωνο για να μην φυγει. Την ώρα που μιλάμε τον ακούω να χτυπάει και τα υπόλοιπα κουδουνια. Η μικρή εντωμεταξύ εχει τρομάξει. Σκέφτομαι να βγω απο την πίσω πόρτα και να πάω στην πόρτα με το σκύλο. Ακούω τελικά τα περιπολικά να έχουν φτάσει οπότε κλείνω το θυυροτηλέφωνο και βγαινω στην πόρτα περιμένωντας τους αστυνομικούς να με καλέσουν. Κάποια στιγμή ένας αστυνομικός με ρωτάει αν μπορεί να μπει γιατί βλέπει το σήμα με τον σκύλο. Φωνάζω το σκύλι να έρθει σε εμένα και μπαίνει ο αστυνομικός. Με ρωτάει τα τυπικά και τελικά 5:30 τελειώνουμε για να πάμε στο κρεβάτι ξανά. Ο τύπος είχε πιει με τον αδερφό με τον αδερφό του. Τον χτύπησε και ο αδερφός του τα πήρε στο κρανίο, του εβγάλε τα ρούχα και τον εβγαλε έξω στο κρύο και τον κλείδωσε και του είπα να γυρίσει στο Πακιστάν. Ετσι γυμνός μέσα στο κρύο και πιωμένος, ηρθε στην πόρτα μου ζητώντας από εμένα να πεθάνει. Να τον λυπηθείς, να τα πάρεις στο κρανίο...ειναι μερικές φορές που δεν ξέρεις τι να κάνεις τελικά!!!!!

Εχετλαίος
22/12/2009, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
...

Με νηφάλιους κάτι μπορείς να πεις/κάνεις.
Προκειμένου για πιωμένους και μαστουρωμένους...άστα-χέστα-βράστα...

devil's animal
22/12/2009, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
...


τωρα συγνωμη...

αλλα εγραψες ολο αυτο για να δικαιολογησεις εναν γυμνο πακιστανο στις 3 τα χαραματα εξω απο την πορτα σου??:confused:


μμμμμμ.......yeah....right....:rolleyes:




































:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

caesarsk
22/12/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
τωρα συγνωμη...

αλλα εγραψες ολο αυτο για να δικαιολογησεις εναν γυμνο πακιστανο στις 3 τα χαραματα εξω απο την πορτα σου??:confused:


μμμμμμ.......yeah....right....:rolleyes:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


ΚΑΤΑ ΜΑΡΚΑΡΙΑΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΝ....



μα τι μαλακα ειναι, μα τι μαλακα ειναι!!!!!

MitsosNaked
22/12/2009, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Όι, έχω άλλο δάσκαλο πρότυπο

:D (βγάζετε ποιός είναι; )


Σάν το Μίκη Θεοδωράκη είναι.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
22/12/2009, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Σάν το Μίκη Θεοδωράκη είναι.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TATAR
22/12/2009, 10:41
Παιδιά , απο το τότε που ο σάιμπερ έκανε κοτζαμ υπουργείοπροστασιαςπολιτη νο προμπλεμ.
Κοτζαμ υπουργείο σας προστατεύει. Τι στο καλό παραπονιέστε ?

2stroker
22/12/2009, 21:31
θυμαμαι πριν χρονια ενα βραδυ καπου κοντα στην αλεξανδρας ειμαι με το αυτοκινητο στματημενος σε ενα φαναρι και ξαφνικα το μπροστινο αμαξι απο μενα αρχιζει και ερχετε προς τα πισω, ερχετε ερχετε του κορναρω ερχετε κορναρω ωσπου Μπαμ!!!κανω να ανοιξω την πορτα να κατεβω και ο τυπος παταει γκαζι και φευγει με κοκκινο.αρχιζω και τον κυνηγαω μεσα στα στενα φωναζωντας και κορναρωντας.σε καποια φαση κολαει στην κινηση και κατεβαινω κατω οποτε βγαινει ενας τυπος κοματια παραπατωντας και αρχιζει να λεει "τι θες ρε μ@@@@,αντε γ@@@@,οτι θελω κανω κλπ"ειμαι στο τσακ να τον κοπανησω και κατεβαινει και συνοδηγος γκομενα που αρχιζει να μου ζηταει συγνωμη κλπ.ευτυχως το αμαξι μου δεν ειχε ζημια αλλιως θα το τραβαγα στα ακρα.και θυμαμαι στο τελος να της λεω "να το πινουμε οχι να μας πινει"και μου απαντησε κατι του στυλ "καλα καλα ενταξει".ξαναμπηκαν στο αμαξι και φυγανε.δυστυχως ο κοσμος εχει ξεφυγει εντελως!!!

liakaros
23/12/2009, 14:39
Ολα καλα ολα ωραια,αλλα ο Μανωλης στην καλυτερη περιπτωση επρεπε να ειχε φυγει με το μπουλονοκλειδο στον πατο...

Στην καλυτερη περιπτωση ομως...

lostmember
26/12/2009, 15:30
η συμπεριφορα σου ηταν απολυτα σωστη κ ενδεδειγμενη
ειδικα σε πιωμενους κανουμε τη κοτα γιατι δεν εχουν ηθικες αναστολες ουτε αισθηση του κινδυνου
απλως ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μας να καλεσουμε την αστυνομια

ειδε ο τρελλος τον πιωμενο-μαστουρωμενο κ φοβηθηκε