PDA

View Full Version : Χούφτες



Dumah
22/12/2009, 18:10
Καλησπέρα σε όλους!!!!

Είμαι περίφανος κάτοχος μιας TDM 850 από το καλοκαίρι.

Έχω αλλάξει πολλές μηχανές όπως CB 400 SF, CBR 400 RR και CB 250, ΖΖR 600 και SUPER TENERRE!!!
Στο τελευταίο, εκτός των άλλων...(τρελό γκάζι), μου άρεσαν και οι χούφτες που είχε για τα χέρια...
Δεν κρύωναν τα χεράκια μου το χειμώνα!

Και ερωτώ...θα μπορούσα να βάλω χούφτες στο TDM;!!
Το ξέρω ότι είναι πιο πολύ street μηχανή και δε θα πηγαίνουν, αλλά για μενα θα είναι πολύ πιο πρακτικό, να μην κρυώνω και ας φοράω γάντια.
Μήπως θα μπορούσε καποιος να μου προτείνει κάτι αισθητικά απλό και ωραίο και που θα το προμηθευτώ;

ftsmf
23/12/2009, 15:07
και γω εχω την ιδια μηχανη και να σου πω την αληθεια το ιδιο θεμα.. και κατεληξα στο οτι μαλλον θα παω να αγορασω τις χουφτες του v-strom που ειναι απλες και μεγαλες... οποτε θα περασω λογικα καποια στιγμη απο την σουζουκι να μαθω και τιμες.... τις εχεισ δει καθολου???

tsak8
24/12/2009, 15:04
Κοιτάξτε και προς ΚΤΜ μεριά!

Thrakiotis
24/12/2009, 15:20
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=93682

Dumah
25/12/2009, 16:00
Evala tis KTM apo adventure...oraies exoterika alla o aeras synaixizei apo to pano meros tou heriou mou kai ton katalavaino arketa horis gantia. sin oti eho vgalei kai ta anivara gia na tis balo giati stis akres mpainoun mesa sto timoni antitheta me tou v-strom pou den einai toso oraies alla kalyptoun to xeri mexri pano kai sou epitrepoun na eheis kai ta antivara...tora mallon tha kano kamia patenta gia na eho kai anivara...

TheFace
26/12/2009, 01:02
Διπλα απο τον savidis moto accessories (Δοϊρανης 95 - καλλιθεα), ειναι ενα motowash που θα βρεις τον σπυρο και αφου του πεις το "προβλημα" σου, θα σε στειλει λιγο παραπανω στην Δοϊρανης (δεν θυμαμαι τον αριθμο) οπου τα παιδια εχουν ενα μαγαζι με μοτο-καλουδια:smilea:
Εκει εχουν χουφτες σχεδιασμενες για tdm και ειναι και πολυ ωραιες αισθητικα. Check it out!

Τις ειχα δει σε καποια φαση πριν 2-3 χρονια που το σκεφτομουν για το 900, αλλα δεν τις εβαλα τελικα λογω του srteet χαρακτηρα της μηχανης που δεν ηθελα να αλλιωσω.

:wave2:

Dumah
28/12/2009, 20:55
Είδα στο forum του TDM ότι ανοίγουν τρύπες στα αντίβαρα και τις περνάνε από μέσα...αν είναι έτσι θα το κάνω κι εγώ κι έτσι θα έχω και αντίβαρα...cool!!!!!!!!!