PDA

View Full Version : Rossi Vs Gibernau Vs Melandrin



latris mixanis
25/05/2005, 10:39
ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΙΚΑΝΟΣ ΑΝΑΒΑΤΗΣ;;
ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ Ο GIBERNAU ΑΦΟΥ EINAI ΑΠ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ROSSI;;

idi
25/05/2005, 11:03
δε ξερω αν υπαρχει εστω ενας ανθρωπος στο πλανητη γη που πιστευει οτι ο Rossi ΔΕΝ ειναι ο καλυτερος εν ενεργεια αναβατης...

επρεπε να ειναι στη Kawasaki ομως... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
25/05/2005, 11:15
Όλοι οι οδηγοί που τρέχουν εκεί μέσα είναι πολύ καλοί.....

Κάποιοι είναι καλύτεροι από τους άλλους...

Άλλοι έχουν καλύτερα μηχανάκια από τους υπόλοιπους....

Ο Rossi εκτός από καλός αναβάτης είναι και ο καλύτερος αναβάτης ΣΗΜΕΡΑ...


Και όλα αυτά είναι φιλοσοφικά αφού το μοναδικό πράγμα που μας νοιάζει είναι να περνάει η εξέλιξη στα δικά μας μηχανάκια.....


:smokin:

anco
25/05/2005, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΙΚΑΝΟΣ ΑΝΑΒΑΤΗΣ;;
ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ Ο GIBERNAU ΑΦΟΥ EINAI ΑΠ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ROSSI;;

Πρωταθλητης εκτος απροοπτου ο Rossi λογο βαθμολογιας.

Αλλα ο Gibernau τα τελευταια 2 χρονια ειναι ο μονος που του παει κοντρα στα ισα.

Βεβαια ο Rossi εχει υποδιεστερη μοτο.

Εκτος απο τον πρωτο αγωνα με την μαλακια του Rossi, που αποφασισε να στριψει ευθεια και να βγαλει τον Gibernau εξω.
Και αυτο ειναι 101% αφου ο μαλακας κοιταγε κατω και οχι εκει που ηθελε να παει.

latris mixanis
25/05/2005, 11:27
O GIBERNAU ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ROSSI ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ. ΠΕΡΣΥ ΠΟΥ Ο ROSSI ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΕΝΩ Ο GIBERNAU ΠΗΡΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:lol:

sniper
25/05/2005, 11:32
Χαίρομαι πάντως που αναγνωρίζεται και οι δύο ότι το RC211V είναι το καλύτερο μηχανάκι :D

Χε χε... Ας ανάψουν λίγο τα αίματα τώρα

idi
25/05/2005, 11:33
Το "πολυ καλυτερο μηχανακι" ας το κρινουν τα αποτελεσματα...

latris mixanis
25/05/2005, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Το "πολυ καλυτερο μηχανακι" ας το κρινουν τα αποτελεσματα...

ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΙ Ο ΧΑΖΟΣ

Rezeguet
25/05/2005, 11:42
το πιο γοργα αναπτυσομενο ειναι to ZXRR δεν σηκωνει συζητηση. Πως αλλιως δικαιολογειται η νικη του Oliver Jaque και οι επιτυχιες του Nakano? Το πιο δυνατο εινι το Desmo παλι χωρις συζητηση, αν και δεν ειναι πολυ ομορφο ουτε και ευκολοδηγητο οπως τ'αλλα.

anco
25/05/2005, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
το πιο γοργα αναπτυσομενο ειναι to ZXRR δεν σηκωνει συζητηση. Πως αλλιως δικαιολογειται η νικη του Oliver Jaque και οι επιτυχιες του Nakano? Το πιο δυνατο εινι το Desmo παλι χωρις συζητηση, αν και δεν ειναι πολυ ομορφο ουτε και ευκολοδηγητο οπως τ'αλλα.

μην το λες ZXRR ΠΕς ΤΟ ΠΡΑΣΣΙΝΟ Μ1

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
25/05/2005, 12:02
ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΑ GP ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ RCV211 ΚΑΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΔΥΝΑΜΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ(ΜΕ SHOWA ΠΑΝΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ:D ).
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΙΧΑΜΕΝΟΣ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ, ΑΝ ΕΙΧΕ ΕΝΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΟ Η HONDA ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΕΤΟΣ Η HONDA ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΗ:winka: :winka: :winka:

idi
25/05/2005, 12:04
ΚΑΙ Ο EDWARDS ΠΩΣ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΤOΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ 5!!!! RCV211?????

ΕΕΕΕ????????

ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες

λιγο καλυτερο το honda... και οχι για πολυ ακομα...

μη ξεχνατε τη συμβολη του Rossi στην εξελιξη του....

Tigas
25/05/2005, 12:08
AYTOI OI 5 ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗ ΣΙΒΗΡΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝΕ ΜΕ ZUNDAP ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ, ΤΑ ΤΣ@@@@@@:p

Rezeguet
25/05/2005, 12:16
τι λεθ ρε? Το χοντα δεν θα ειναι για πολυ το καλυτερο. Ακουθε με κθερω τι λεω.

Tigas
25/05/2005, 12:21
ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΓΚΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ, Η HONDA ΘΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΕΝΑ SUPER ΤΙΓΚΑ.
Η HONDA ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ TI NA ΛΕΜΕ:winka:

idi
25/05/2005, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

Η HONDA ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

σεζ χου?

anco
25/05/2005, 12:36
O Τιγκας εχει δικιο.....

Παρτε παραδειγμα τα NSR 500

Οι αλλοι αντιγραφουν.....και την τεχνολογια Bing Bang.

Πρωτη η Honda την εδωσε στον Μιχαλακη Doohan....και τωρα M1 και ZXRR την εχουν.

Αλλα το ποστ δεν ειναι " πιο ειναι καλητερο μοτερ "
αλλα καλητερος driver.

Λοιπον ειναι ο Rossi αλλα εχει γινει τσατσος......μεγαλος.

Δεν τον γουσταρω για τον πρωτο αγωνα.

idi
25/05/2005, 12:42
το Big bang δεν ειναι τεχνολογια ειναι η σειρα αναφλεξης σε ζευγη σε 4κυλινδρο μοτερ αντι για ενας-ενας κυλινδρος, ωστε να μειωθει η φθορα των ελαστικων

τεχνικη λεπτομερεια ειναι που γινεται εξελιξη απο καθε εταιρια ξεχωριστα, με διαφορετικα αποτελεσματα

ουτε εχει δωσει καμια τεχνογνωσια η yamaha στη Kawasaki

αν ηταν πατεντα της Honda θα το ειχε αποκλειστικοτητα οπως τα desmo της ducati

μη λεμε αρλουμπες

latris mixanis
25/05/2005, 12:44
ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ....

Todi
25/05/2005, 12:45
:nono: :nono: :nono:
το καλυτερο μηχανακι ειναι αυτο που κερδιζει..

και στην προκειμενη ειναι το Μ1
τα Χοντα τα εκανε τα καλυτερα ο Ροσσις, οπως εξεληξε και το Μ1 περσι και φετος (μαζι με το πακετακι μηχανικων που πηρε μαζι του απο την ΜαμαΧοντα)

ΡΕΕΕ οι μηχανες δεν εξελισονται μονες τους..
απο πισω υπαρχουν ανθρωποι

παντως ειναι ΡΟΜΠΕΣ ρε οι τυποι στην Χοντα..
και καλα φετος δεν μας κακοφαινεται ειναι και δυο χρονων το μ1

αλλα πΕρσι????
με το ""Καλυτερο"" μηχανημα αχαχαχαχαχ

εχουν και αυτον τον Σπανιολο που
"μια ο Τζιμπερναουης δεν μπορει μια ο κωλος του πονει"

παρτε του μια σοκοφρετα εκει στην χοντα θα βαλει τα κλαμματα μωρε

εκει που ΚΛΑΝω στο γελιο ειναι οταν ακουω πως η μαμα ΧΟυΝΤΑ "τοποθετησε ενα ειδηκο τελευταιας τεχνολογιας και εξεληξης εξαρτημα στην υπερμοτο του Σπανιολου για να ΝΙΚΑΕΙ λεει...αχαχαχαχαχαχαχαχααχα"


να φτιαξεται εσεις οι χοντακιδες ενα Πανχοντακικο προταθλημα να τρεχει και να νικαει ο Τζιμπερναουης
και να χαιρεστε να γαργαλιεσται εκει γιατι προκοπη δεν βλεπω αλλιως



Σε λιγο θα σας περνει τα σΤρΙΓΚΑ σας ο Τονι Ελιας λεμε

αντε ρομπερτες ε ρομπερτες



και που σται....




D U C A T I F O R Z A







:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Todi
25/05/2005, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr

Λοιπον ειναι ο Rossi αλλα εχει γινει τσατσος......μεγαλος.

Δεν τον γουσταρω για τον πρωτο αγωνα.


φιλαρα ετσι ειναι οι αγωνες.. σκληροι και ακαρδοι

Ο Ροσσις , ΗΛΘΕ ΕΙΔΕ ΝΙΚΗΣΕ

πηρε την εσωτερικη .. προσπερασε και ο Τζιμπερναουης ( ο οποιος ΔΕΝ γκρηνιαζε πολυ αν ειδες - διοτι ΞΕΡΕΙ πως ευθυνεται το ιδιο διοτι ΔΕΝ του αφησε την εσωτερικη αλλα πηγε να κλειστει ) επεσε πανω του


αμα ειναι να γινουν και τα μοτο.τζπι αποστειρωμενα
αστα να πανε, θελει μαγκια το αθλημα
αμα ειναι να γινει σαν το ποδοσφαιρο που αμα αγκιξεις τον τερματοφυλακα την εβαωψες αστα να πανε..

alex14
25/05/2005, 12:57
Παιδες, η γνωμη μου ειναι οτι (οπως και στην formula 1) ο καλυτερη ομαδα ειναι αυτη που εχει χρημα και εχει τους 3-4 ανθρωπους 'κλειδια' μηχανικους και οδηγους.
Εαν αυριο βγει η π.χ. η Jawa και χωσει καποια εκατομυρια Euro , παρει τον Rossi και την αφροκρεμα των μηχανικων, πηρε και το πρωταθλημα. Αυτο δεν σημαινει οτι οι Jawa παραγωγης ειναι οι καλυτερες μοτο.

Ουγκ.!!

:wave2:

idi
25/05/2005, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Παιδες, η γνωμη μου ειναι οτι (οπως και στην formula 1) ο καλυτερη ομαδα ειναι αυτη που εχει χρημα και εχει τους 3-4 ανθρωπους 'κλειδια' μηχανικους και οδηγους.
Εαν αυριο βγει η π.χ. η Jawa και χωσει καποια εκατομυρια Euro , παρει τον Rossi και την αφροκρεμα των μηχανικων, πηρε και το πρωταθλημα. Αυτο δεν σημαινει οτι οι Jawa παραγωγης ειναι οι καλυτερες μοτο.

Ουγκ.!!

:wave2:

σωστοοοος

αρκει να μην ειναι η ducati... γιατι ετσι και αλλιως χαλαει τα κερατα τις σε αγωνες... με τα γνωστα αποτελεσματα (ουτε SBK φετος...)

και η Honda που κατεβαζει 3 ομαδες με 6 ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ οδηγους και παλι παιρνει τα ***** του γιατρου... :lol: :lol: :lol: :lol:

sniper
25/05/2005, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
σωστοοοος

αρκει να μην ειναι η ducati... γιατι ετσι και αλλιως χαλαει τα κερατα τις σε αγωνες... με τα γνωστα αποτελεσματα (ουτε SBK φετος...)

και η Honda που κατεβαζει 3 ομαδες με 6 ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ οδηγους και παλι παιρνει τα ***** του γιατρου... :lol: :lol: :lol: :lol:


Είσαι κολλημένος εσύ.....

Σε νοιάζει ρε άμα η Kawa πάρει το πρωτάθλημα; Και γιατί; Θα καβαλήσει κανείς αύριο στο δρόμο το ΖΧRR;

Αυτό που θες είναι η τεχνολογία να έρθει σε εσένα μετά από λίγο καιρό.....

ΞΕΚΟΛΑ!!!

idi
25/05/2005, 13:07
Η τεχνολογια της Kawasaki εχει περασει στο δρομο...

eat our green dust!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

αντε βαλτε ολοι abs εσεις....



αντε να αναβουν τα αιματα...

Todi
25/05/2005, 13:29
...."τα τελευταια νεα απο εγκυρες πηγες λενε πως η ΧΟντα θα εισαγει νεα τεχνολογια στο ΝΕΟ CBRRRRR1000rrr - για πολυ RRRRRRRacing τυπους - ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ απο τα ΜΟΤΟ.GP.....
ΝΕΑ ΒΑΦΗ ΣΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ..Απο RCV
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alex14
25/05/2005, 13:35
Επισης, να μην ξεχναμε οτι η Honda κοβει και ραβει κανονισμους στα μετρα της, γιαυτο πολλες φορες εχει βρεθει ενα βημα μπροστα απο τους αλλους.;)

:beer:

p.s. με αυτους τους μ@λ@κες της Suzuki τι θα γινει ? Εχουν γεμισει ολες τις πιστες με λαδια απο τα σπασμενα μοτερ.:D
Στους αγωνες Endurance ομως σκιζουν.:smilea:

Tigas
25/05/2005, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Todi
...."τα τελευταια νεα απο εγκυρες πηγες λενε πως η ΧΟντα θα εισαγει νεα τεχνολογια στο ΝΕΟ CBRRRRR1000rrr - για πολυ RRRRRRRacing τυπους - ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ απο τα ΜΟΤΟ.GP.....
ΝΕΑ ΒΑΦΗ ΣΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ..Απο RCV
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΒΡΕ ΖΟΡΟΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ Μ1 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΚΑΙ ΤΥΡΟΠΙΤΙΕΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΩΝ.
ΠΕΡΣΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΡΟΣΣΙ ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΠΡΩΤΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΔΗΓΟΣ, ΟΧΙ ΤΟ Μ1 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ.
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ Η HONDA ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ

alex14
25/05/2005, 13:41
Α, και κατι ακομα.
ΜΠΡΑΒΟ σε Kawasaki και Yamaha που επιμενουν στο τετρακυλινδρο εν σειρα.
Ασε τους αλλους να παιδευονται με V4, V5, V6.
Σε λιγο θα βαλουν και κανενα εμβολο στον κωλο του αναβατη για να παραγει εργο οταν εχει αερια.:rotflmao: :rotflmao:

:beer:

Tigas
25/05/2005, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Todi
...."τα τελευταια νεα απο εγκυρες πηγες λενε πως η ΧΟντα θα εισαγει νεα τεχνολογια στο ΝΕΟ CBRRRRR1000rrr - για πολυ RRRRRRRacing τυπους - ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ απο τα ΜΟΤΟ.GP.....
ΝΕΑ ΒΑΦΗ ΣΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ..Απο RCV
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΤΟ ΝΕΟ CBR ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΨΕΚΑΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥΤΕΡΟ, ΗONDA ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΡΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ.
ΒΛΕΠΕ CBR600RR.

Tigas
25/05/2005, 13:48
ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΗΣ HONDA ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΕ
ΠΑΠΙ ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ RCV211.
ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΤΟGP ΠΟΥ ΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΝΗΡΟΙ ΜΕ ΤΕΤΡΑΚΥΛΙΝΔΡΑ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟ(ΟΧΙ ΒΙΑΙΕΣ ΣΟΥΖΕΣ-ΣΠΙΝΙΑΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΑΓΩΜΑΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ).
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Η SUZUKI ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ V4 ΜΟΤΕΡ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΕΙΡΑ, ΓΙΑ ΤΟΥΣ SUZUKAKIDES:D

alex14
25/05/2005, 14:09
Ρε συ Σταυρο μιλα καθαρα. :D
To SUZUKAKIDES σε μενα δεν παει ?:rolleyes:

Εαν ειδες σε καποιο μηνυμα μου αναφερθηκα και στα Suzuki.:bigcry:

:beer:

:wave2:

Tigas
25/05/2005, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Ρε συ Σταυρο μιλα καθαρα. :D
To SUZUKAKIDES σε μενα δεν παει ?:rolleyes:

Εαν ειδες σε καποιο μηνυμα μου αναφερθηκα και στα Suzuki.:bigcry:
:beer:
:wave2:

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ SUZUKI ΑΠΛΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΛΕΟΝ Η SUZUKI ΕΧΕΙ V4 ΚΑΙ ΟΧΙ 4 ΣΕ ΣΕΙΡΑ
That all folks:smokin:

anco
25/05/2005, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το Big bang δεν ειναι τεχνολογια ειναι η σειρα αναφλεξης σε ζευγη σε 4κυλινδρο μοτερ αντι για ενας-ενας κυλινδρος, ωστε να μειωθει η φθορα των ελαστικων

τεχνικη λεπτομερεια ειναι που γινεται εξελιξη απο καθε εταιρια ξεχωριστα, με διαφορετικα αποτελεσματα

ουτε εχει δωσει καμια τεχνογνωσια η yamaha στη Kawasaki

αν ηταν πατεντα της Honda θα το ειχε αποκλειστικοτητα οπως τα desmo της ducati

μη λεμε αρλουμπες

οοουυυυυυυυυυυυυ ρε θα μας βαλεις τις αλλες ομαδες ιδιες με την Honda.

Σιγα μην εφτιαξε η Kawasοοοοοο bing bang μοτερ.........και δεν ειναι μονο σε 4κυλινδρο. Μπορει και ενα V4 οπως τα παλια NSR να δουλευουν σαν Mεγαλα V2.

Το Bing bang συστημα γινεται (δικο μου λαθος η εννοια τεχνολογια) με ενα σετ εκκεντροφορων και διαφορετικη αναφλεξη και μπορει να κανει και το δικο σου Ζ να ειναι.......bing bang.

Aλλα και κιτ στο Ebay να εβρισκα δεν σου αγοραζα γιατι παλι πισω απο τα Suzuki μας θα ησουνα......!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
25/05/2005, 23:26
Η KAWASAKI ΣΕ ΤΙ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ;;

:lol:

Runner Ducati
26/05/2005, 00:54
Καλυτερος αναβατης Ροσσι...........
αγαπημενος μου αναβατης Bayliss....
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ DUCATI.........
εαν δεν τα εχουμε καταφερει στα GP ειναι γιατι δεν εχουμε ΤΟΠ αναβατες σε οδηγηση και εξελιξη, ο Ροσσι εξελιξε τα Χοντα, και το ιδιο εκανε και κανει με τα Υamaha.....
το ιδιο και στα SBK, παρολο την δυναμη των Suzuki, μεγαλο ατου ειναι ο Troy Corser και ο τρελογιαπωνεζος.................

Ducati rulessssss

:beer: :beer:


15142

Rezeguet
26/05/2005, 08:44
Ρε σεις απλα μαθηματικα. Οταν Η Χοντα εχει 8 μηχανακια ενω η Yama 4 και η Kawa 2 ΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ??? Ασε ρε μην λετε αρλουμπες. Θα επρεπε βασικα η Χοντα να παιρνει 1/4 βαθμο για καθε βαθμο που παιρνει, η Γαμαχα 1/2 βαθμο γι καθε βαθμο της και η Καβα-Σουντζουκα 1 βαθμο για καθε βαθμο τους, για να βγει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ο καλυτερος κατασκευαστης. Δηλαδη αν αμολουσε η yamaha αλλες 5 ομαδες με τους πρωταθλητες των SBK και AMA και τους μικρους της 250 θα σου λεγα εγω ποιος θα'παιρνε τι. Για καντε αυτο με τα περσινα αποτελεσματα να ειτε ποιος πηρε το πρωταθλημα των κατασκευαστων.

idi
26/05/2005, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
Ρε σεις απλα μαθηματικα. Οταν Η Χοντα εχει 8 μηχανακια ενω η Yama 4 και η Kawa 2 ΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ??? Ασε ρε μην λετε αρλουμπες. Θα επρεπε βασικα η Χοντα να παιρνει 1/4 βαθμο για καθε βαθμο που παιρνει, η Γαμαχα 1/2 βαθμο γι καθε βαθμο της και η Καβα-Σουντζουκα 1 βαθμο για καθε βαθμο τους, για να βγει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ο καλυτερος κατασκευαστης. Δηλαδη αν αμολουσε η yamaha αλλες 5 ομαδες με τους πρωταθλητες των SBK και AMA και τους μικρους της 250 θα σου λεγα εγω ποιος θα'παιρνε τι. Για καντε αυτο με τα περσινα αποτελεσματα να ειτε ποιος πηρε το πρωταθλημα των κατασκευαστων.

ΖΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΣ !!!

latris mixanis
26/05/2005, 18:33
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΡΟΣΣΙ !! ΣΙΓΟΥΡΑ HONDA ΓΙΑΤΙ Κ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ:) :p

Rezeguet
27/05/2005, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΖΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΣ !!!

εσυ ντιντι μη χαιρεσαι. Δεν το πηρε η καουασοκι περσι. Ξερεις τι πηρε?

αΤΟ:


15312

latris mixanis
27/05/2005, 11:34
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
27/05/2005, 12:54
ΑΑΑΑΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

idi
27/05/2005, 12:59
.


15318

Tigas
27/05/2005, 13:27
.........:smokin: .................


15324

latris mixanis
27/05/2005, 15:20
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΑΤΣΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΦΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΤΕ

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΡΟΥΦ

:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

Μικρή Λουλού
27/05/2005, 18:32
αν σας φανει ακριβη η λατρεια,εχω και γω τις πληροφοριες μου..

με αγαπη Κεραμεικος...:smokin:

crs-k
27/05/2005, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
αν σας φανει ακριβη η λατρεια,εχω και γω τις πληροφοριες μου..

με αγαπη Κεραμεικος...:smokin:



:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:


Τι μαλακα ειναι ....


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Rezeguet
27/05/2005, 19:18
Απο εμπιστες εμπειριες εχω μαθει οτι το ειδος Ιντιον-λουφιουμ συχναζει (λουφαρει) εις καφενειαν εις Αθηνας, και ειδικοτεραν εις το Δελεαρν καθε δευτεραν το βραδακιν.
:lol: :lol:

latris mixanis
31/05/2005, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
αν σας φανει ακριβη η λατρεια,εχω και γω τις πληροφοριες μου..

με αγαπη Κεραμεικος...:smokin:

Συγνώμη θες να μου πάρεις τη δουλειά;;;;;
Τανάση δεν θα τα πάμε καλά

:lol: :lol:

Μικρή Λουλού
31/05/2005, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Συγνώμη θες να μου πάρεις τη δουλειά;;;;;
Τανάση δεν θα τα πάμε καλά

:lol: :lol:


αναδουλειες Λατρεια μου...αναδουλειες..:smokin:

latris mixanis
31/05/2005, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
αναδουλειες Λατρεια μου...αναδουλειες..:smokin:

Άμα είναι έτσι πάω πάσο. Θα ασχοληθώ με τις δουλειές του μπαμπά.:smilea:

StarSailor
31/05/2005, 11:01
Btw Melandri τον λένε τον άνθρωπο, όχι Melandrin. Αστεράκι και αυτός, της ίδιας γενιάς με τον Ρόσσι (έτρεχαν μαζί πιτσιρικάδες στα 125) απλά όπως και όλοι οι άλλοι άτυχος γιατί επισκιάζεται από το μεγάλο αστέρι που ακούει στο όνομα Valentino. Και για φέτος απ ότι φαίνεται ο μόνος που θα μπορούσε να χτυπήσει τον Ρόσσι είναι ο Gibernau, αλλά δεν έχει την απαραίτητη σταθερότητα. Ρόσσι goooooo!!! και για το 2005 :D

Rezeguet
31/05/2005, 14:23
ο μελαντρι και ο καπιρεξ ειναι και οι αγαπημενοι μου αλλα κριμα οπως λεει και ο σταρ σειλορ γιατι τρεχει και ο ροσιμαν.

Valentino_Ptossi
31/05/2005, 15:26
Δεν νομίζω οτι εχει καποιος αλλοσ αναβατης τα @ρχιδι@ να αλλαξει ομαδα και να παει σε κατωτερη (γιατι ηταν πολυ πισω η yamaha)! ROSSI RULEZ!

Δεν νομιζω να μπορει αλλος να παει σε μια ομαδα τουλαχιστων 2 χρονια πισω και να παρει πρωταθλημα! ROSSI RULEZ!

ROSSI και φετος! (αντε να δουμε και τον PTOSSI σε κανα αγωνα....):bigcry:

Rezeguet
31/05/2005, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi
Δεν νομίζω οτι εχει καποιος αλλοσ αναβατης τα @ρχιδι@ να αλλαξει ομαδα και να παει σε κατωτερη (γιατι ηταν πολυ πισω η yamaha)! ROSSI RULEZ!

Δεν νομιζω να μπορει αλλος να παει σε μια ομαδα τουλαχιστων 2 χρονια πισω και να παρει πρωταθλημα! ROSSI RULEZ!



τοχουν κανει ΠΟΛΛΟΙ παγκοσμιως και στην Ελλαδα, και σε εντουρο και σε αγωνες ταχυτητας, απο αναγκη η απο λογους σαν του Ροσι (τσακωμος με την εργοστασιακη εταιρια) και μαλιστα πολλοι απο αυτουςι ειχαν πολυ παραπανω αρχιδια απο αυτον, γιατι πηγαν εν μερει και σε πολυ χειροτερες ομαδες.
Απλα δεν ειναι/ηταν τοσο διασημοι ωστε να το μαθουν και οι υπολοιποι που ''ασχολουνται'' μονο με motoGp και δεν ξερουν καν οτι υπαρχει αλλο πρωταθλημα περα απο αυτο.

Και αμα θελεις παραδειγμα απο τα GP που ξερεις ΤΟΣΟ καλα παρε τον Colin Edwards (honda-->yamaha, εστω και τωρα που η yama εχει ανεβει αισθητα), και υπαρχουν και αρκετοι αλλοι που βαριεμαι να αναφερω τωρα. Απλα ριξε μια ματια και συγκρινε τους προπερσινους με τους περσινους και τους περσινους με τους φετινους αναβατες και θα δεις ποσοι φυγανε απο καλυτερη ομαδα και πηγαν σε χειροτερη.

alex14
01/06/2005, 09:09
Δηλαδη ολοι οι αναβατες φευγουν απο μονοι τους ?
Να τους διωξουν δεν παιζει ?:D

:beer:

Rezeguet
01/06/2005, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Δηλαδη ολοι οι αναβατες φευγουν απο μονοι τους ?
Να τους διωξουν δεν παιζει ?

με τις κλωτσιες μερικες φορες. Ολοι αλλαζουν ομαδα καποτε. Και ο ροσσι δεν αντεχε την χοντα αλλο γιαυτο εφυγε. (δεν τον κατηγορω ειναι πολυ σπαστικη εταιρεια) Ακριβως οπως πολλοι αλλοι με τις εταιριες τους.

sonic22
03/06/2005, 12:01
toso exipna kai dioratika einai ta palikaria stin honda pu dioxane ton megalitero (isos) anavati olwn twn epoxwn!

den lew protoporia i honda stin texnologia...
alla giati twsa xronia tus kerdize i Ducati sta sbk?
kai malista me V kinitira kai monobratso alla Honda...?

kala re padia pws tin kanane etsi tin 999.

dropi gia to italiko disign...

oso gia to duke II ti napw...


pio itan ta thema pu sizitagame ipame?

Tigas
03/06/2005, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από soni22
toso exipna kai dioratika einai ta palikaria stin honda pu dioxane ton megalitero (isos) anavati olwn twn epoxwn!

den lew protoporia i honda stin texnologia...
alla giati twsa xronia tus kerdize i Ducati sta sbk?
kai malista me V kinitira kai monobratso alla Honda...?

kala re padia pws tin kanane etsi tin 999.

dropi gia to italiko disign...

oso gia to duke II ti napw...


pio itan ta thema pu sizitagame ipame?

ΤΟ VTR ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ, ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΟΝΑΜΑΖΟΜΕΝΟΣ KAI COLLIN EDWARS

sonic22
03/06/2005, 12:48
enas kirios Bailis su thimizei esena kati??

mipos enas kirios Foggarty me diavolika diaperastika matia?


:alien: :alien:

Valentino_Ptossi
16/06/2005, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
τοχουν κανει ΠΟΛΛΟΙ παγκοσμιως και στην Ελλαδα, και σε εντουρο και σε αγωνες ταχυτητας, απο αναγκη η απο λογους σαν του Ροσι (τσακωμος με την εργοστασιακη εταιρια) και μαλιστα πολλοι απο αυτουςι ειχαν πολυ παραπανω αρχιδια απο αυτον, γιατι πηγαν εν μερει και σε πολυ χειροτερες ομαδες.
Απλα δεν ειναι/ηταν τοσο διασημοι ωστε να το μαθουν και οι υπολοιποι που ''ασχολουνται'' μονο με motoGp και δεν ξερουν καν οτι υπαρχει αλλο πρωταθλημα περα απο αυτο.

Και αμα θελεις παραδειγμα απο τα GP που ξερεις ΤΟΣΟ καλα παρε τον Colin Edwards (honda-->yamaha, εστω και τωρα που η yama εχει ανεβει αισθητα), και υπαρχουν και αρκετοι αλλοι που βαριεμαι να αναφερω τωρα. Απλα ριξε μια ματια και συγκρινε τους προπερσινους με τους περσινους και τους περσινους με τους φετινους αναβατες και θα δεις ποσοι φυγανε απο καλυτερη ομαδα και πηγαν σε χειροτερη.




Καλα τωρα ηθελες να γραπσεις κατι και δεν ηξερες τι? ετσι λες κατσε να γραψω μια κλαπα.............


ο Edwards ειχε τα μπαλακια να φυγει απο τα WSBK στα οποια ηταν καταξιωμενος (βοηθησε ομως και η αποχη των εργοστασιων αν θυμασαι....)και να παει στα GP και να κανει μετριες εμφανισεις.

Γενικα ομως ενας αναβατης με μετριες επιδωσεις, (οποιος και αν ειναι αυτος. οχι μονο ο Edwards) δεν εχει να χασει και πολλα αν αλλαξει ομαδα...αν ομως μαμουσε και εδερνε.......θα αλλαζε ομαδα? μην ξεχνας οτι ο Edwards ηταν στη honta (VTR SP1 και SP2) χρονια γιατι ειχε καλα αποτελεσματα.



Υ.Γ.: Με τα παραπανω δεν θελω να κατακρινω τον Edwards.Αντιθετως τον θεωρω απο τους καλυτερους αναβατες.

gtsiros
16/06/2005, 11:24
Εφ'όσον ένα μηχανάκι δεν πάει μόνο του, δεν γίνεται να πεις "αυτό είναι καλύτερο από εκείνο". Πάει πακέτο μηχανή-αναβάτης.

Αν ο Α είναι ταχύτερος από τον Β, ενώ καβαλάνε το ίδιο μηχανάκι, μπορείς να πείς ότι ο Α είναι πιο γρήγορος από τον Β στο ΑΥΤΟ μηχανάκι.

Αν ο Α είναι πιο γρήγορος απο τον Β ενώ καβαλάνε διαφορετικά μηχανάκια, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

Αν ο Α είναι πιό γρήγορος στο χ μηχανάκι απ'ότι στο ψ μηχανάκι, τότε μπορείς να πεις... ακριβώς αυτό. Ότι ο Α είναι πιό γρήγορος με το χ μηχανάκι. Μπορεί η πλειοψηφία να πάει πιο γρήγορα με το χ απ'ότι με το ψ, αλλά παίζει να υπάρξει κάποιος που να το κάνει το ψ να κόβει κώλους.

Κακώς το λέτε απόλυτα "το honda" είναι καλύτερο, γιατί τα κριτήρια με τα οποία αποφασίζει κανείς τι σημαίνει "καλύτερο" δεν είναι μετρήσιμα.

Μπορείς να συγκρίνεις διαγράμματα ροπής, αεροδυναμικούς συντελεστές, σουξουμουξου μανταλάκια, αλλά αυτά είναι νούμερα... και το ποιόν της μηχανής δεν μετριέται έτσι.

Δεν γίνεται να συγκρίνεις με τοσο εύκολο τρόπο ποιο από τα μηχανάκια είναι καλύτερο. Σίγουρα ένα RC211V είναι καλύτερο σε οτιδήποτε από το CBR1000RR, αλλά είναι διαφορετικής κατηγορίας. Όμως όταν συγκρίνεις μηχανάκια ίδιας κατηγορίας είναι πια προσωπικό ζήτημα.

Εδώ είναι που μπαίνει ο παράγων "οδηγός".

Και, όπως περίτρανα αποδεικνύει η πραγματικότητα, αυτός κάνει τη διαφορά._

gtsiros
16/06/2005, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΟ VTR ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ, ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΟΝΑΜΑΖΟΜΕΝΟΣ KAI COLLIN EDWARS

ΜΠΟΡΕΙΣ, ΠΟΤΕ-ΠΟΤΕ, ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΠΕΖΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ; ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΟΤΙ ΦΩΝΑΖΕΙ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ.

sonic22
16/06/2005, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Εφ'όσον ένα μηχανάκι δεν πάει μόνο του, δεν γίνεται να πεις "αυτό είναι καλύτερο από εκείνο". Πάει πακέτο μηχανή-αναβάτης.

Αν ο Α είναι ταχύτερος από τον Β, ενώ καβαλάνε το ίδιο μηχανάκι, μπορείς να πείς ότι ο Α είναι πιο γρήγορος από τον Β στο ΑΥΤΟ μηχανάκι.

Αν ο Α είναι πιο γρήγορος απο τον Β ενώ καβαλάνε διαφορετικά μηχανάκια, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

Αν ο Α είναι πιό γρήγορος στο χ μηχανάκι απ'ότι στο ψ μηχανάκι, τότε μπορείς να πεις... ακριβώς αυτό. Ότι ο Α είναι πιό γρήγορος με το χ μηχανάκι. Μπορεί η πλειοψηφία να πάει πιο γρήγορα με το χ απ'ότι με το ψ, αλλά παίζει να υπάρξει κάποιος που να το κάνει το ψ να κόβει κώλους.

Κακώς το λέτε απόλυτα "το honda" είναι καλύτερο, γιατί τα κριτήρια με τα οποία αποφασίζει κανείς τι σημαίνει "καλύτερο" δεν είναι μετρήσιμα.

Μπορείς να συγκρίνεις διαγράμματα ροπής, αεροδυναμικούς συντελεστές, σουξουμουξου μανταλάκια, αλλά αυτά είναι νούμερα... και το ποιόν της μηχανής δεν μετριέται έτσι.

Δεν γίνεται να συγκρίνεις με τοσο εύκολο τρόπο ποιο από τα μηχανάκια είναι καλύτερο. Σίγουρα ένα RC211V είναι καλύτερο σε οτιδήποτε από το CBR1000RR, αλλά είναι διαφορετικής κατηγορίας. Όμως όταν συγκρίνεις μηχανάκια ίδιας κατηγορίας είναι πια προσωπικό ζήτημα.

Εδώ είναι που μπαίνει ο παράγων "οδηγός".

Και, όπως περίτρανα αποδεικνύει η πραγματικότητα, αυτός κάνει τη διαφορά._

dld an A>B kai A=c*Ψ , B=c*X ε [α,β] τωτε αν A*=const kai B*=const => Ψ=/ Χ ???

:look: :look: :look:

gtsiros
16/06/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
dld an A>B kai A=c*Ψ , B=c*X ε [α,β] τωτε αν A*=const kai B*=const => Ψ=/ Χ ???

:look: :look: :look:

1. Τα "Α" και "Β" δεν είναι μετρήσιμες ποσότητες. Επομένως δε στέκει το "Α>Β"
2. Οι μαθηματικοί έχουν σταματήσει εδώ και πολύυυυ καιρό να γράφουν μαθηματικά με εκείνο τον παλιό και σπαστικό τρόπο που έχει μόνο σύμβολα και τώρα γράφουν κείμενο κανονικά.
3. τώτε;
4. το σύμβολο => (*) δεν κολλάει εδώ...

(*):που σημαίνει "συνεπάγεται" και είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο, τα μαθηματικά έχουν πολύ αυστηρό συμβολισμό και πρέπει να τον χρησιμοποιεί κανείς σωστά αν θέλει να μη γράφει μαμακίες (το ίδιο ισχύει και με τη γλώσσα. Αν αντί να εξελίσεται, υποβιβάζεται, πάμε κατά διαόλου, ακούς μπούφε κουκουβάγια;;)

sonic22
16/06/2005, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
1. Τα "Α" και "Β" δεν είναι μετρήσιμες ποσότητες. Επομένως δε στέκει το "Α>Β"
2. Οι μαθηματικοί έχουν σταματήσει εδώ και πολύυυυ καιρό να γράφουν μαθηματικά με εκείνο τον παλιό και σπαστικό τρόπο που έχει μόνο σύμβολα και τώρα γράφουν κείμενο κανονικά.
3. τώτε;
4. το σύμβολο => (*) δεν κολλάει εδώ...

(*):που σημαίνει "συνεπάγεται" και είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο, τα μαθηματικά έχουν πολύ αυστηρό συμβολισμό και πρέπει να τον χρησιμοποιεί κανείς σωστά αν θέλει να μη γράφει μαμακίες (το ίδιο ισχύει και με τη γλώσσα. Αν αντί να εξελίσεται, υποβιβάζεται, πάμε κατά διαόλου, ακούς μπούφε κουκουβάγια;;)

sorry re si gtsiro den mou anoige to mathtype..

alla gia tin istoria tou pragmatos..

1. to a>b symenei pws o doigos a einai kalyteros (exei perisotera prosonda) apo ton b
2. den eimai mathimatikos... kai se kamia periptosi palios
3. pote??
4. to => einai sinepagete kai to * prin to grama einai paragogos..

5. itan ενα χιουμοριστικο ποστ αλλα μολις το καταστρεψαμε..

παμε για αλλα...

:beer: :sun: :beer:

sonic22
16/06/2005, 12:57
"ακούς μπούφε κουκουβάγια;"

ποιος ειναι ο μπουφές με την κουκου-βαγια??
:look: :look:

latris mixanis
17/06/2005, 10:16
:rotflmao: :rotflmao:

free rider
26/06/2005, 10:02
τι εγινε ρε ??
σε τμήμα μαθηματικών πέσαμε???
:rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
29/06/2005, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi
Καλα τωρα ηθελες να γραπσεις κατι και δεν ηξερες τι? ετσι λες κατσε να γραψω μια κλαπα.............


ο Edwards ειχε τα μπαλακια να φυγει απο τα WSBK στα οποια ηταν καταξιωμενος (βοηθησε ομως και η αποχη των εργοστασιων αν θυμασαι....)και να παει στα GP και να κανει μετριες εμφανισεις.

Γενικα ομως ενας αναβατης με μετριες επιδωσεις, (οποιος και αν ειναι αυτος. οχι μονο ο Edwards) δεν εχει να χασει και πολλα αν αλλαξει ομαδα...αν ομως μαμουσε και εδερνε.......θα αλλαζε ομαδα? μην ξεχνας οτι ο Edwards ηταν στη honta (VTR SP1 και SP2) χρονια γιατι ειχε καλα αποτελεσματα.
Υ.Γ.: Με τα παραπανω δεν θελω να κατακρινω τον Edwards.Αντιθετως τον θεωρω απο τους καλυτερους αναβατες.

απαντησες περιπου 1 μηνα μετα απο την απαντηση μου αλλα οκ θα σου απαντησω και γω.. Μιας και εγραΨες (και οχι πσες) παλι σκατουλιτσες ερχομαι να διορθωσω.


Ο Κολιν δεν ηταν και οτι πιο καταξιωμενο στο WSBK γιατι αμα δεν ηταν η Castrol Honda τωρα θα ητανε β'εθνικη. Το 2000 κι 2002 νικησε με το SP1 το WSBK μετα απο μετριες-καλες εμφανισεις. Μετα εφυγε απο κει επειδη φοβοτανε να χασει τον τιτλο απο τους ανταγωνιστες του και να παει στο GP να ''αποδειξει την αξξια του''. ΣΤην RS3 φυσικα δεν τα πηγε καλα (αν εξαιρεσουμε την φαση που επιασε φωτια η απριλια...) αλλα παραυτα βγηκε 13ος να σου θυμισω. Οταν τον πηρε η Χοντα ΔΕΝ εκανε μετριες εμφανισεις οπως λες, αλλα βγηκε εκεινη τη χρονια 5ος, με συναγωνιστες κορυφαιους οδηγους. Προφανεστατα ΕΙΧΕ πολλα να χασει γιατι καταξιωθηκε στα GP περυσι και ΔΕΝ ειχε μετριες εμφανισεις (2 φορες βαθρο, οι υπολοιπες στην 10αδα). Να παει στην Yamaha του ητανε ρισκο.

οποτε πριν προσπαθησεις να ξαναγραψεις αλλη ''κλαπα'' μαθε πρωτα λιγα πραγματα για το αντικειμενο που μιλας.

Valentino_Ptossi
01/07/2005, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
απαντησες περιπου 1 μηνα μετα απο την απαντηση μου αλλα οκ θα σου απαντησω και γω.. Μιας και εγραΨες (και οχι πσες) παλι σκατουλιτσες ερχομαι να διορθωσω.


Ο Κολιν δεν ηταν και οτι πιο καταξιωμενο στο WSBK γιατι αμα δεν ηταν η Castrol Honda τωρα θα ητανε β'εθνικη. Το 2000 κι 2002 νικησε με το SP1 το WSBK μετα απο μετριες-καλες εμφανισεις. Μετα εφυγε απο κει επειδη φοβοτανε να χασει τον τιτλο απο τους ανταγωνιστες του και να παει στο GP να ''αποδειξει την αξξια του''. ΣΤην RS3 φυσικα δεν τα πηγε καλα (αν εξαιρεσουμε την φαση που επιασε φωτια η απριλια...) αλλα παραυτα βγηκε 13ος να σου θυμισω. Οταν τον πηρε η Χοντα ΔΕΝ εκανε μετριες εμφανισεις οπως λες, αλλα βγηκε εκεινη τη χρονια 5ος, με συναγωνιστες κορυφαιους οδηγους. Προφανεστατα ΕΙΧΕ πολλα να χασει γιατι καταξιωθηκε στα GP περυσι και ΔΕΝ ειχε μετριες εμφανισεις (2 φορες βαθρο, οι υπολοιπες στην 10αδα). Να παει στην Yamaha του ητανε ρισκο.

οποτε πριν προσπαθησεις να ξαναγραψεις αλλη ''κλαπα'' μαθε πρωτα λιγα πραγματα για το αντικειμενο που μιλας.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μαρεσει πολυ ο τροπος που σκευτεσαι...

ετσι πιστευει και η kawasaki! με δυο φορες βαθρο επιασε τον παπα απο τα @ρχιδι@.....

καταξιωμενος αναβατης για μενα ειναι ο αιωνιος 1ος,2ος,3ος,4ος ,αλλα οχι ο 10ος και κανα βαθρο αμα κατσει!στα SΒΚ ο αναβατης κενταγε μα στα GP υπαρχει αλλο επιπεδο.Να μου πεις για BIAGGI, MELANDRI, BARROS, GIBERNAU
το δεχομαι. Ε μη μου πεις οτι ο OLIVIE ειναι οδηγαρα και οτι αν παει στη SOUZOUKI θα ρισκαρει την καταξιωμενη καριερα του......

στα GP500 που τα μηχανακια ηταν ισαξια οι αναβατες σφοζωντουσαν αλλα ενας ξεχωριζε....

SeNNinhA
01/07/2005, 10:30
Τελικά αυτό που γουστάρω περισσότερο από τότε που πήγε ο ROSSI στην Yamaha είναι ότι έχουν καταπιεί την γλώσσα τους στο HRC.

Όχι γιατί δεν μπορούν να κερδίσουν αλλά γιατί πριν αν φύγει (και ίσως ήταν ένας από τους λογους που τελικά έφυγε) η αντιμετώπιση του HRC προς τον Rossi ήταν....
"ΚΑΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ" !!!!!

Γι αυτό και δεν έκαναν μεγάλη προσπάθεια να το κρατήσουν. Τους έπιασε ο εγωισμός τους και ήθελαν να αποδείξουν το παραπάνω. Αλλά μάλλον τα στόματα βούλωσαν τώρα. Αλήθεια θα ήθελα να ξέρω τι απέγινε αυτός που πήρε την ευθύνη αν αφήσουν να φύγει ο Γιατρός....

SpyrosTDM
08/07/2005, 10:40
Τα συμπερασματα δικά σας!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


19174

sonic22
08/07/2005, 12:18
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

koita na deis ti katsane kai ftiaxane me ta fotoshopia...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vassilis88
08/07/2005, 23:17
kala re sonic22 de s aresei i 999? tin exeis dei apo konta? tin angelina jolie na eblepa den tha tin karfona etsi. emena o agapimenos mou anabatis meta to rossi einai o dovizioso. asxeto alla o troy corser poso xronon einai??

sonic22
08/07/2005, 23:33
tin 999 tin exw dei polles fores kai apo poli konta... poli kali den lew

alla ti na leme i 916 itan einai kai tha einai to pio omorfo mixanima ftiaxrike pote...

para ta tosa xronia tis einai koukla...

apla pisteuw pws tha borousan na kratisoun ta kala tis 916 kai na kanoun ena kalo (italiko) lifting...

paraegine xondrokomeni (gnomi mou:D ) kai pleon den einai me diafora to pio omorfo mwro stin piatsa...


tin jolie dld pws tha tin karfwnes?? :wacko: :evil: :wacko:

prosopika o rossi tha mu arese akoma kai an den kerdize kai etrexe akoma sta 250cc exei apisteutw stil kai tsabuka...

kai o kapirossi kalo palikari einai.. idika otan itan sta 250cc me ton docktor ginotane xamos...

:sun: :beer: :beer: :sun:

free rider
09/07/2005, 00:51
αμαν ρε με τις ιταλικές αστακομακαρονάδες και τους γλύφτες τους...

εχω βαρεθεί να ακούω για το εργο τέχνης ντουκάτι...

αμα ειναι εργο να το παιξει στο σινεμα...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
09/07/2005, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
εχω βαρεθεί να ακούω για το εργο τέχνης ντουκάτι...
αμα ειναι εργο να το παιξει στο σινεμα...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

exei bei se polla musia design :D :D

exei "prwtagwnistisei" se polla erga...

pio prosfata sto matrix... :D :D


bori na min tin agoraza pote... alla opou kai na evlepa mia 916 tha xalaga kana 2lepto na tin koitaw...

tosa xronia itan No1 apo sxediasi

tespa... twra me xalaei ligo...

free rider
09/07/2005, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22


tespa... twra me xalaei ligo...

καλα ρε σονικάκο...
σε ιταλικό μπου@@λο εχεις μπεί ποτέ??

μια απο τα ιδια..


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
09/07/2005, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi
ετσι πιστευει και η kawasaki! με δυο φορες βαθρο επιασε τον παπα απο τα @ρχιδι@.....

καταξιωμενος αναβατης για μενα ειναι ο αιωνιος 1ος,2ος,3ος,4ος ,αλλα οχι ο 10ος και κανα βαθρο αμα κατσει!στα SΒΚ ο αναβατης κενταγε μα στα GP υπαρχει αλλο επιπεδο.Να μου πεις για BIAGGI, MELANDRI, BARROS, GIBERNAU
το δεχομαι. Ε μη μου πεις οτι ο OLIVIE ειναι οδηγαρα και οτι αν παει στη SOUZOUKI θα ρισκαρει την καταξιωμενη καριερα του......


αναρωτιεμαι αν ξερεις για τι πραγμα μιλας η τουλαχιστον αν ξερεις να διαβαζεις. Σου λεω οτι ο Edwards βγηκε 5ος περυσι και συ μου λες οτι δεν ειναι καταξιωμενος ο 10ος. Αντε γεια δηλαδη. Βγηκε 5ος μετα απο 4 κορυφαιους οδηγους και μπροστα απο αλλους 10 κορυφαιους οδηγους παγκοσμιας κλασης. Γιατι ΟΛΟΙ οι οδηγοι εκει μεσα, ακομα και ο τελευταιος ξεπερνανε κατα ΠΟΛΥ τους ''γρηγορους'' που λεμε εμεις. Τωρα παλι ου τον βρηκες τον Olivier δεν ξερω, αμλον αποδεικνυει την πρωτη προταση που εγραψα. ΑΜΑ βγει ο Olivier 5oς στο πρωταθλημα ΝΑΙ, θα ΕΙΝΑΙ καταξιωμενος (ΑΛΛΑ μην ξεχνας οτι ειναι αναπληρωματικος και οχι βασικος). Γιατι θαναι στην 5αδα τον κορυφαιων οδηγων παγκοσμιως (ασχετα αν υπαρχει ισως καποιος καλυτερος που να τρεχει σε αλλη κατηγορια) γιατι βγηκε στην πιο δυσκολη και μεγαλη κατηγορια μεσα στην 5αδα.

ΚΑι ναι η Kawa καταξιωθηκε φετος γιατι κανει παντα καλες εμφανισεις και ειναι ακομα στα πρωτα σταδια εξελιξης της. Απλα συγκρινε την με την Σουζουκι που ειναι παραπανω χρονο στην κατηγορια και δεν εχε καταφερει τιποτα σχεδον.

Και τελος μια θεση στο βαθρο ειαι ΠΟΛΥ δυσκολη ειδικα αν ειναι 1η η 2η. Αμα η '''μικρη'' (στα GP) εταιρια καταφερει δυο βαθρα ειναι πολυ ευχαριστημενη.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Valentino_Ptossi


μαρεσει πολυ ο τροπος που σκευτεσαι...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εγω τουλαχιστον σκεφτομαι....

Valentino_Ptossi
11/07/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
αναρωτιεμαι αν ξερεις για τι πραγμα μιλας η τουλαχιστον αν ξερεις να διαβαζεις. Σου λεω οτι ο Edwards βγηκε 5ος περυσι και συ μου λες οτι δεν ειναι καταξιωμενος ο 10ος. Αντε γεια δηλαδη. Βγηκε 5ος μετα απο 4 κορυφαιους οδηγους και μπροστα απο αλλους 10 κορυφαιους οδηγους παγκοσμιας κλασης. Γιατι ΟΛΟΙ οι οδηγοι εκει μεσα, ακομα και ο τελευταιος ξεπερνανε κατα ΠΟΛΥ τους ''γρηγορους'' που λεμε εμεις. Τωρα παλι ου τον βρηκες τον Olivier δεν ξερω, αμλον αποδεικνυει την πρωτη προταση που εγραψα. ΑΜΑ βγει ο Olivier 5oς στο πρωταθλημα ΝΑΙ, θα ΕΙΝΑΙ καταξιωμενος (ΑΛΛΑ μην ξεχνας οτι ειναι αναπληρωματικος και οχι βασικος). Γιατι θαναι στην 5αδα τον κορυφαιων οδηγων παγκοσμιως (ασχετα αν υπαρχει ισως καποιος καλυτερος που να τρεχει σε αλλη κατηγορια) γιατι βγηκε στην πιο δυσκολη και μεγαλη κατηγορια μεσα στην 5αδα.

ΚΑι ναι η Kawa καταξιωθηκε φετος γιατι κανει παντα καλες εμφανισεις και ειναι ακομα στα πρωτα σταδια εξελιξης της. Απλα συγκρινε την με την Σουζουκι που ειναι παραπανω χρονο στην κατηγορια και δεν εχε καταφερει τιποτα σχεδον.

Και τελος μια θεση στο βαθρο ειαι ΠΟΛΥ δυσκολη ειδικα αν ειναι 1η η 2η. Αμα η '''μικρη'' (στα GP) εταιρια καταφερει δυο βαθρα ειναι πολυ ευχαριστημενη.



εγω τουλαχιστον σκεφτομαι....


δεν σε ειπα χαζο η κατι τετοιο....ολοι σκεφτομαστε τι λεμε....απλα εχουμε διαφορετικα κρητιρια....

η KAWASAKI πραγματικα εχει κανει μεγαλη προοδο φετος αλλα θελει πολυ δουλεια για να χαρακτιριστει μεγαλη ομαδα...αντιθετα η DUCATI την πρωτη χρονια μαμαγε....αλλα μετα;ωστοσο το post μιλαει για αναβατες!σεβομαι την αποψη σου αλλα διατειρω την δικη μου!

Οτι και να μου λες ο ROSSI ειναι Νο 1 αναμεσα σε παρα πολυ μεγαλους αναβατες και το εχει αποσειξει με παρα πολλους τροπους και ο μονος που θα μπορεσει να τον απειλησει πραγματικα ειναι PEDROSA!

Οταν ο μικρος θα ανεβει κατηγορια τοτε θα απολαυσουμε Ομηρικες μαχες...αλλα μεχρι τοτε.....ROSSI RULEZ!!!!!!!!!


:alien: :alien: :alien:

Xlexles
13/07/2005, 23:41
re enassss einai o megistos

o apolitos o sas pernw kathws ta ksinw

kai pinw chocolino..

mixahl dohhanakhs ??

enthimizei tipota??

na frenarw meto podi? mhpws me to xeri..ante kala me to @..do

pws?

niki ?

mhpws bathro??

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Honda POWER

ΟΚΤΑΝΙΟ
16/07/2005, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlexles
re enassss einai o megistos


mixahl dohhanakhs ??

enthimizei tipota??



Ναι, 5 τιτλοι με χονδα.... Ειχε ομως τα αρχ@@ια να φυγει και να παει να τρεξει με YZR πχ?

Δε λεω, ΑΝ το εκανε ισως κερδιζε. Δε θα μαθουμε ποτε ομως

Οποτε, το "Μεγιστος" καταριπτεται. Ο γιατρος απο την αλλη, ρισκαρε, προσπαθησε. τα καταφερε. Ναι, αυτος ειναι "μεγιστος".


οσον αφορα τον ντουχαν, αν εβλεπες GP το 90, κατι μαχες μεταξυ kevin, wayne, και που βρισκοταν ο mick, θα αλλαζες γνωμη

Xlexles
19/07/2005, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
Ναι, 5 τιτλοι με χονδα.... Ειχε ομως τα αρχ@@ια να φυγει και να παει να τρεξει με YZR πχ?

Δε λεω, ΑΝ το εκανε ισως κερδιζε. Δε θα μαθουμε ποτε ομως

Οποτε, το "Μεγιστος" καταριπτεται. Ο γιατρος απο την αλλη, ρισκαρε, προσπαθησε. τα καταφερε. Ναι, αυτος ειναι "μεγιστος".


οσον αφορα τον ντουχαν, αν εβλεπες GP το 90, κατι μαχες μεταξυ kevin, wayne, και που βρισκοταν ο mick, θα αλλαζες γνωμη


σιγγααααα ρεεεε τρισμεγιστε ταμαμαωολακαισυμφερω στροσι..

κατσε να θυμηθω..ο πτοσι στι γιαμαχα??
α ναι.. δεν πηγε μονος αλλα με ενα τσουρμο μηχανικους της χοντα..αλλιως οχι προταθλημα..αλλα τον π@υλο θα επερνε..και βασικα ακομα το καλυτερο εργαλειο χοντα ειναι..
χοντα ρουλλλζζζζζζ λεμε

ΟΚΤΑΝΙΟ
20/07/2005, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlexles
σιγγααααα ρεεεε τρισμεγιστε ταμαμαωολακαισυμφερω στροσι..

κατσε να θυμηθω..ο πτοσι στι γιαμαχα??
α ναι.. δεν πηγε μονος αλλα με ενα τσουρμο μηχανικους της χοντα..αλλιως οχι προταθλημα..αλλα τον π@υλο θα επερνε..και βασικα ακομα το καλυτερο εργαλειο χοντα ειναι..
χοντα ρουλλλζζζζζζ λεμε


Μην τα μπερδευουμε τα πραματα. Οταν το τιμ πηγε στη ΥΑΜΑΗΑ, η εταιρια του εδωσε 7 πλαισια και 4 κινητηρες να διαλεξει αυτο που θεωρει ο γιατρος καλυτερο. Ενα απο αυτα ηταν ενα bingbang μοτερ. ο Burgess δεν εφτιαξε τιποτα, η ΥΑΜΑΗΑ φτιαχνει- ο μηχανικος στηνει. Απλα εστησε το μηχανακι οπως του ζητησε ο ροσι. Το πιο βασικο ειναι η επικοινωνια μηχανικου και οδηγου. Αν δεν υπαρχει, το αποτελεσμα θα ειναι μετριο.

Δες τον Kanemoto. Ααααυτος ειναι μαστορας με @@. Αλλα τι εκανε στη σουζουκι? τι κανει φετος με τον ακατανομαστο?

Ολοι (οι χοντικοι) λενε οτι λογω του Burgess μπορει και κερδιζει ο Ροσσι. Ποσοι απο αυτους το πιστευουν ομως? ευτυχως πολυ λιγοι.


Αυτα :)

coolraven
25/07/2005, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
Μην τα μπερδευουμε τα πραματα. Οταν το τιμ πηγε στη ΥΑΜΑΗΑ, η εταιρια του εδωσε 7 πλαισια και 4 κινητηρες να διαλεξει αυτο που θεωρει ο γιατρος καλυτερο. Ενα απο αυτα ηταν ενα bingbang μοτερ. ο Burgess δεν εφτιαξε τιποτα, η ΥΑΜΑΗΑ φτιαχνει- ο μηχανικος στηνει. Απλα εστησε το μηχανακι οπως του ζητησε ο ροσι. Το πιο βασικο ειναι η επικοινωνια μηχανικου και οδηγου. Αν δεν υπαρχει, το αποτελεσμα θα ειναι μετριο.

Δες τον Kanemoto. Ααααυτος ειναι μαστορας με @@. Αλλα τι εκανε στη σουζουκι? τι κανει φετος με τον ακατανομαστο?

Ολοι (οι χοντικοι) λενε οτι λογω του Burgess μπορει και κερδιζει ο Ροσσι. Ποσοι απο αυτους το πιστευουν ομως? ευτυχως πολυ λιγοι.


Αυτα :)


α ρε οκτάνιε.

και σε είχα για πιό διαβασμένο.

ο ροσάκος, δίχως τον μπουργκές δεν πήγαινε πουθενά. ρούπι δεν το κούναγε.

λές ο μπουργές, ο θεός της χόνδα..... ο επι 20 χρόνια στο αγωνιστικό τίμ της εταιρίας με τα περισσότερα έπαθλα, να έστηνε μόνο μηχανάκια?

ρε αν ειναι έτσι, πάω κι εγώ!!!! λές να μου δώσουν 2000000 ευρώ τον χρόνο να στήνω το Μ1?

αν μου πούνε, πάντως θα πάω.....:eek:

σε 3 αγώνες θα κάνω τα πάντα για να πάρει πρωτάθλημα η χόνδα... ξέρεις τώρα... πινέζες στα λάστιχα του γιατρού, πριονισμένη αλυσίδα στο Μ1, υγρά φρένων στις μπουκάλες της πίσω ανάρτησης του ρόσσι, ό,τι ήθελες θα έκανα.... ΘΑ ΤΟ ΕΣΤΗΝΑ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΛΕΜΕ!!!!!!!

Valentino_Ptossi
26/07/2005, 12:46
Ρε παλικαρια! Μην τα βλεπετε ολα οπως σας βολευουν....

ενας καλος οδηγος η ενας καλοσ μηχανικος απο μονος του δεν κανει και πολλα! Πρεπει να υπαρχει χημεια αναμεσα τους. Πρεπει να λεει ο οδηγος οτι θελει τη μηχανη πιο μπλε και ο μηχανικος να καταλλαβαινει, λιγοτερο κιτρινο και περισσοτερο πρασινο...

μονο ετσι δενει το γλυκο!

Επισης ο ιερεμιας (burges) και ο καθε ιερεμιας σεταρει τις μηχανες μιας ομαδας. Οχι ενος αναβατη... Γιατι οι teamates του Βιολιστη(χαχα μαματη κινηση στον τερματισμο του Donington!):lol: :lol: παντα ηταν στη σκια του; Τον ιδιο μηχανικο ειχαν και αυτοι....

ΥΓ1: Μπραβο στον Rossi που πιεζει και ρισκαρει ακομα για την νικη την στιγμη που αρκει μονο να μην πεφτει για να παρει προταθλημα!!!

ΥΓ2: Μπραβο στην ΚΤΜ και στον WEST που στο ντεμπουτο της στα 250cc παλεψαν για την πρωτη θεση και καταφεραν μια αξια δευτερη!!!

ΥΓ3: Αντε να αναιβει ο Pedrosa κατηγορια μπας και καταφερει να πιεσει το Γιατρο!!!

KeLeYTiS
26/07/2005, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από coolraven
α ρε οκτάνιε.

και σε είχα για πιό διαβασμένο.

ο ροσάκος, δίχως τον μπουργκές δεν πήγαινε πουθενά. ρούπι δεν το κούναγε.

λές ο μπουργές, ο θεός της χόνδα..... ο επι 20 χρόνια στο αγωνιστικό τίμ της εταιρίας με τα περισσότερα έπαθλα, να έστηνε μόνο μηχανάκια?

ρε αν ειναι έτσι, πάω κι εγώ!!!! λές να μου δώσουν 2000000 ευρώ τον χρόνο να στήνω το Μ1?

αν μου πούνε, πάντως θα πάω.....:eek:

σε 3 αγώνες θα κάνω τα πάντα για να πάρει πρωτάθλημα η χόνδα... ξέρεις τώρα... πινέζες στα λάστιχα του γιατρού, πριονισμένη αλυσίδα στο Μ1, υγρά φρένων στις μπουκάλες της πίσω ανάρτησης του ρόσσι, ό,τι ήθελες θα έκανα.... ΘΑ ΤΟ ΕΣΤΗΝΑ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΛΕΜΕ!!!!!!!

Μπααα παλι θα κερδιζε ετσι

Αν ηθελες σιγουρα να χασει να του εβαζες ενα HONDA μοτερ :rotflmao: :bigcry: :lol: :rotflmao:

TRX124
28/07/2005, 22:46
και βεβαια ολοι ξεχνουν τουσ κανονισμουσ που εειναι φτιαγμενοι στα μετρα τησ χονδα: 4-κυλινδρα και 5-κθλινδρα το ιδιο βαροσ


:look: :look:

idi
29/07/2005, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από genesis1955
και βεβαια ολοι ξεχνουν τουσ κανονισμουσ που εειναι φτιαγμενοι στα μετρα τησ χονδα: 4-κυλινδρα και 5-κθλινδρα το ιδιο βαροσ


:look: :look:

ναι και που εχουν 5κυλινδρα τι καταλαβαν???

μουχαχχαχαχαχαχα
χα
χα
χα
χα
χα
χα
χα


Α ΣΟΡΡΥ KANOYN PROMOTION TO vfr V5 ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟ 2006 (7-8-9-10)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao:

sonic22
29/07/2005, 00:29
basika o kilindros pou periseuei ston V5 einai gia tous kradasmous... tulaxiston etsi diabasa kapou...

asxeto? tetoia wra...