PDA

View Full Version : πιστοτηκες καρτες...



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
25/05/2005, 13:14
--------------------------------------------------------------------------------
ειμαι με την μοτο πριν λιγο στην εθνηκη οδο.

χτηπαει το κινητο μου. βγαζω αλαρμ και κανω σιγα σιγα στην ακρη και βρησκο ενα μερος και παρκαρω.

ακολουθη διαλογος.

παρακαλω?

τον κυριο ρουσσο γεωργιο..

ο ιδιος.

λεγωμε (δεν σηγκρατησα το ονομα του) ειμαι απο το νομικο τμημα της ΑΣΠΙΣ για την καρτα σας..

μα δεν εχω καρτα της ασπις...

εγω εχω μπροστα μου τον υπολογιστη και μου δυχνη οτι εχετε καθηστεριση εδω και μηνες να πληρωσετε την δοση σας και εχουν μαζευτη 178 ευρω καθηστερουμενα.

και εγω τι να κανω?

σας περνω τηλεφωνο για να σας πληρωφορισω οτι θα κηνηθουν διαδικασιες νομικες για την μη πληρωμη των δοσεων σας.

το θεμα ειναι οτι εγω δεν χροσταω γιατι αλπα δεν εχω πιστοτικη καρτα της ασπις και γενικα δεν εχω σηνεργασια με την ασπις...

μηπως εχει καποιος αλλος την καρτα που ειναι στο ονομα σας και κανει αγωρες?

φιλε μου ακους τι σου λεω? δεν εχω καρτα ασπις δεν εχω σηνεργασια με την ασπις δεν ξερω ουτε που εχει υποκαταστηματα η ασπις και γενικα δεν εχω καμια σχεση με την ασπις.

εδω εμενα φενετε οτι εχετε καθηστεριμενες δοσεις και μαλιστα την τελευταια καταθεση που κανατε ηταν τον αυγουστο του 2004 που καταθεσατε 100 ευρω.....

Α! εχω κανει και καταθεση μαλιστα εεε ωραια.... ακουσε φιλε μηπως ειναι σηνωνιμια? εγω λεγωμε ρουσσος γεωργιος του ιωαννου

ναι με αριθμο ταυτοτητος ταδε και μενετε εκει....

σωστα και σου ξαναλεω οτι δεν εχω καμια σχεση με την ασπις.

δεν ξερω τι λετε εμενα ο υπολογιστης μου διχνη οτι χρωστατε και εγω ειμαι υποχρεομενος να σας ενιμερωσο οτι αν δεν κανετε καποια καταθεση εως αυριο θα ξεκηνησω την νομιμες διαδικασιες.

ε και τι θες να κανω εγω να παω στο υποκαταστημα της ασπις και να τους πω οτι σας εφερα λευτα για να πληρωσω την καρτα που δεν εχω. πως θα γινη δηλαδη δεν το καταλαβενω...

οχι αν δεν θημαστε τον αριθμο της καρτας σας να σας το πω να τον σημιωσετε και να πατε σε ενα υποκαταστημα να σας ενιμερωσει και αν εχετε χαση την καρτα σας να σας δοσουν αλλη αλλα πρεπει να το κανετε μεχρη αυριο...

φιλε δεν εχω που να το γραψω γιατι ειμαι στον δρομο και βρεχει και δεν εχω χαρτι και στιλο θα παω σε ενα υποκαταστημα να ψαξω να βρω την ακρη. γιατι σου ξαναλεω δεν εχω καρτα και οταν ειχα καρτα ηταν της ταδε τραπεζας που σηνεργαζομε και την εχω σταματηση εδω και πολυ καιρο και δεν εχω πια καμια πιστοτικη..

καντε οτι νομιζετε παντος πρεπει μεχρη αυριο το μεσιμερη να κανετε καταθεση...

τα εχω παρει αγρια στο κρανιο και ειμαι εξαλος. σκευτομε οτι θα εχω πεσει θυμα καμια κομπινας και τρελενομαι.

περνω της πληρωφοριες και μαθενω οτι εχει υποκαταστημα η ασπις στα φιλαδελφεια.

σε χρονο DT ειμαι εκει. βρησκο τον υποδιευθηντη και του εξηγω τα καθεκαστα....

αυτος εγενεστατος και θοριβημενος με το σημβαν περνει το τμημα πιστοτικων καρτων στα κεντρικα τους λεει αυτο και αυτο σημβενει σε εναν κυριο που εχω εδω...

απο εμας δεν φενετε τιποτα ειναι η απαντηση απο τα κεντρικα. δεν ειναι ουτε καν περασμενος στο συστημα μας για καποια σηναλαγη να εχει κανει δεν δυχνη να υπαρχει καμια δηνεργασια με την τραπεζα μας....

κυριε ρουσσο δεν φενετε τιποτα στο συστημα απο εμας ειναι ολλα καλα.

και τι κανω εγω τωρα?

τιποτα αν σας παρει παλι τηλεφωνο προσπαθησετε να γραψετε το ονομα του η τον αριθμο της καρτας που θα σας δωσει και ελατε απο εδω αν δεν σας παρει τηλεφωνο και σας ερθη καποιο εγραφο απο δικηγορο ελατε να το δουμε . παντως για την ασπις ειστε αγνωστος δεν υπαρχει κατι να φενετε ουτε ποτε να ειχατε σηνεργασια με εμας.

τον ευχαριστησα και εφυγα...

τωρα? τι κανουμε?

περιμενουμε να δουμε τι θα γηνη?

και αν ερθη κανενα περιπολικο και με σηλαβη οτι χροσταω?

γαμοτο δεν ξερω απο αυτα αλλα και ο δηκηγορος που πηρα μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω τιποτα απο το να περιμενω.....

περαστηκα μου...

Tigas
25/05/2005, 13:39
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΟΥ ΛΙΓΟ ΣΦΕΝΤΟΝΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΥΛΟΓΗΣΕ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΕ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΟΣΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ :rolleyes:

DUKASII
25/05/2005, 13:42
εχεις και στη πορεια και αλλα προβλήματα..με την ΑΣΠΙΣ..

στειλε μου ενα πμ να το δουμε το θεμα μιας και εχω τα μεσα εκει!

johnpan
25/05/2005, 13:51
Μάλλον δέχτηκες επίθεση χάκερ φίλε μου. Καλώς έκανες και πήγες σε υποκατάστημα και βρήκες τον διευθυντή. Το πιθανότερο δε θα σε ξαναενοχλήσει. Αν ξαναπάρει ρώτησε το όνομά του, το υποκατάστημα που δουλεύει, και κλείσε και πάρε εσύ εκεί και ζήτησέ τον. Η δε θα υπάρχει τέτοιος τύπος, ή δε θα ξέρει τίποτα...

sas
25/05/2005, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Μάλλον δέχτηκες επίθεση χάκερ φίλε μου. Καλώς έκανες και πήγες σε υποκατάστημα και βρήκες τον διευθυντή. Το πιθανότερο δε θα σε ξαναενοχλήσει. Αν ξαναπάρει ρώτησε το όνομά του, το υποκατάστημα που δουλεύει, και κλείσε και πάρε εσύ εκεί και ζήτησέ τον. Η δε θα υπάρχει τέτοιος τύπος, ή δε θα ξέρει τίποτα...

Θα συμφωνήσω μαζί σου.
Μην λέτε σε κανέναν τηλεφωνικά κωδικούς σας (γενικότερα)