PDA

View Full Version : Εχω βαρεθει να με σταματανε οι μπατσοι



Σελίδες : [1] 2

2stroker
23/12/2009, 21:03
ημαρτον πια!!!!απο τοτε που αγορασα την πρωτη μηχανη μεχρι σημερα οι μπατσοι με σταματανε καθε βδομαδα το λιγοτερο μια φορα,σημερα με σταματησαν 2 φορες μεσα σε 4 ωρες.Ελεος πια οσοι εχουν klx,kdx,ttr,wr,crm... δεν ειναι εγκληματιες!!!σταματηστε και καμια varadero,transalp,tdm...
ΑΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΠΙΑ!!ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!

MAG/FMX
23/12/2009, 22:13
Εμενα εχουν να με σταματησουν 8 χρονια κ εχει αρχισει κ μου τι δινει.........:lol:

jimtarasxt660x
23/12/2009, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Εμενα εχουν να με σταματησουν 8 χρονια κ εχει αρχισει κ μου τι δινει.........:lol:

Ε, αλλάξτε μηχανάκια τότε:smilea:

blackbusa
23/12/2009, 23:06
Να πηγαινεις παρεα με τον animal και ολα τα προβληματα σου θα λυθουν....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Vorios
23/12/2009, 23:47
Έχουν βάσιμες υποψίες ότι η επόμενη απόδραση του Ριτζάι θα γίνει με ΚΛΞ :lol:

Road67
23/12/2009, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Εμενα εχουν να με σταματησουν 8 χρονια κ εχει αρχισει κ μου τι δινει.........:lol: δεν έχεις baby face φαίνεται :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol:

sleepson
24/12/2009, 01:52
κ εγω τα ιδια παθαινα με το xr που ειχα. οπου με εβλεπε μπατσος εμενα σταματαγε,(ενω φορουσα κρανος /μπουφαν) κ ας υπηρχαν αλλοι στο φαναρι χωρις κρανος, χωρις πινακιδα κ διαφορα αλλα. απο τοτε που πηρα το 636 ομως,ουτε ενας δεν με εχει σταματησει:D

DeusEx
24/12/2009, 08:08
ε και εσυ τι σταματας ???

:lol:

Περα απο την πλακα ... πριν κατι μηνες ειχαν φρικαρει οι μπατσοι, δεν ξερω γιατι ...

Ειμαι για ποτακι με αλλα 3 φιλαρακια κ γυρναμε σπιτι απο Πειραιως.

Μπλοκο(σχεδον αορατο) - μας βγαζουν στην ακρη. γυρω στους 8-10 μπατσους κομπλε με αλεξισφερα κ MP5. Ενας πιτσιρικος απο απεναντι κρυμμενος πισω απο ενα παρκαρισμενο αμαξι, ναταν 21 χρονων, να εχει στρεψει το υποπολυβολο του λιγα εκατοστα πιο κατω απο τα κεφαλια μας.Κατι γκαριζουν κ βλεπω τα φιλαρακια μου να βαζουν κ τα 2 χερια πανω στο ταμπλο κ στα μαξιλαρακια. Μας βγαζουν εναν εναν ξεχωριστα ανα διαστηματα των 2-3 λεπτων, μας πηγαινουν στο καπο του κουτιου, τα ποδια ανοιχτα - τα χερια πανω στο καπω ... σωματικος ελεγχος (χουφτωμα κανονικο-παντου παντου), :eyepop: , τσεκ πορτοφολια, καπνους, μπουκαλια που ειχαμε μαζι κ καπακι ανακριση ... Ολη η φαση πηρε κανα 30λεπτο.

Επομενη ημερα - Παω στο γραφειο, λεω το σκηνικο στους συναδελφους και 16,30 σχολαω.
Κατεβαινω στην μοτο που εχω παρκαρει απο κατω. Βαζω μπρος για να ζεστανει κ περιμενω με το κρανος στον αγκωνα ακινητος. Νασου ξεπεταγωνται δυο μπατσονια πεζης περιπολιας και μου ζητανε χαρτια κτλ κτλ. Ξανα ελεγχος

Επομενη ημερα - Γυρναω απο το γυμναστηριο κ ετσι οπως περναω απο την πλατεια, πεταγεται ενα μπατσονι κ μου κανει νοημα να σταματησω στα 3 μετρα, (ηταν κρυμμενος πισω απο τα αμαξια) ... Με το που τον παιρνω χαμπαρι , κεφαλι αριστερα θαυμαζοντας την πλατεια - παρατηρωντας για πρωτη φορα την ομορφια της κ το πρασινο, με γκαζι ελαφρως επιταγχυνωμενο κ λουης ... ουτε που ασχοληθηκε, περιμενε τον επομενο!

... και δεν ειχα klx,kdx,ttr,wr,crm ενα fazeraki ειχα!


Απο τοτε δεν με εχουν ξανασταματησει ...

:smilea:

... γιατι απλα δεν σταματαω!

Gi_4ce
24/12/2009, 08:15
Ακούσατε για μια καραμπόλα που έγινε σε μια καταδίωξη εχθες το βραδυ στην Εθνική Αθ. Λαμίας?

Εδω εξω απο το σπίτι μου εγινε... Δεν εχω κοιμηθεί ολο το βραδυ με τις κωλοσειρηνες...

byron
24/12/2009, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
... γιατι απλα δεν σταματαω!

Το να την κοπανήσει κάποιος με Fazer μέσα στην κίνηση της Αθήνας, (εφόσον δεν έχει διαπράξει κακούργημα) για χοντρομαλακία το κόβω Deux.

yannis24
24/12/2009, 08:29
εμενα με την μηχανη δεν με σταματαγανε σχεδον ποτε....2 φορες σε ολα τα χρονια !!
με το παπι με εχουν ξεσκισει....τουλαχιστον 1-2 φορες τον μηνα !!
και ειμαι παντα με κρανος και μπουφαν .....οπως πρεπει.....

μοτοσυκλετιστικος ρατσισομος λεγετε κυριοι αυτο !!

byron
24/12/2009, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
μοτοσυκλετιστικος ρατσισομος λεγετε κυριοι αυτο !!


:rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry:

DeusEx
24/12/2009, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το να την κοπανήσει κάποιος με Fazer μέσα στην κίνηση της Αθήνας, (εφόσον δεν έχει διαπράξει κακούργημα) για χοντρομαλακία το κόβω Deux.

εξαρταται απο την φαση ... αμα σε εχει δει απο την αρχη κ εχει βγει μεσα στην μεση του δρομου, ή βλεπεις μπροστα φουλ κινηση που δεν μπορεις να διεισδυσεις τοτε αναγκαστηκα σταματας - Μην μας παρουν κ στο κυνηγι !

σου μιλαω για ποιο αμφιβολες καταστασεις

- να σε δει τελευταια στιγμη κ να πεταχτει (οποτε δεν ειναι σιγουρος αν τον ειδες),

- να εισαι στην αριστερη λωριδα κ να χαζευεις αριστερα (οταν εχει 2 ή κ παραπανω λωριδες - σπανια θα ρισκαρει την ζωη του να πεταχτει 2 λωριδες πεζος κ να βγει μπροστα σου χωρις να ξερει αν τον εχεις παρει χαμπαρι κ τον πατησεις )

- σε πλατειες , κανεις οτι χαζευεις τα κοριτσακια στις καφετεριες κ προσπερνας τα αμαξια απο αριστερα ...

δεν εχει ασχοληθει ποτε κανενας παραπερα ... τους κοιταω στους καθρεπτες, ουτε καν την πινακιδα μου δεν προσπαθουν να διαβασουν. Απλα κοιτανε τον επομενο.

κ παρτο λογικα ρε εσυ ... εισαι ενας σκατ@ αμοιβωμενος δημοσιος υπαλληλος μπατσος και τα πραγματα εχουν αγριεψει το τελευταιο διαστημα - ληστειες πυροβολησμοι κτλ κτλ ... Σουρχετε λοιπον ο ανωτερος σου κ σου λεει , πηγαινε παρε το μπλοκακι με τις κλησεις, στησε μπλοκο εκει χψω και γραφε μεχρι να τελειωσουν τα φυλλα. Ολοι κοιτανε να γραψουν οσες μπορουν ποιο γρηγορα ωστε να πανε κ για ενα καφεδακι μετα! Πολυ απλα δεν θα ασχοληθουν με την παρτη σου αμα δουνε οτι εισαι ζορικη περιπτωση ... δεν εχει κατι να κερδισει, ουτε μπραβο, ουτε μπονους θα παρει ενω ενδεχομενος να κινδυνεψει η ζωη του ... εσυ τι θα εκανες?

SnakeMJK
24/12/2009, 08:44
Στα 6 χρόνια μ' έχουν σταματήσει (με τη μηχανή) μόνο μια φορά για έλεγχο χαρτιών.
Νομίζω πως αν είσαι κομπλέ από εξοπλισμό (μπουφάν, κράνος, γάντια) δεν σε πολυενοχλούν καθώς δίνεις την εντύπωση του νομοταγή πολίτη. :ninja:

MG
24/12/2009, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
.Ελεος πια οσοι εχουν klx,kdx,ttr,wr,crm... δεν ειναι εγκληματιες!!!


φιλε αυτα ειναι αποθυμενα που εχουν μεινει απο τις cult ελληνικες ταινιες του 80 οπου οποιος ηταν πανω σε κανενα XR ηταν η τσαντακιας, η χουλιγκαν., κλπ

οποτε την αλλη φορα αν σε σταματησουν βγαλε την αλυσιδα και πες τους " ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" ?

:lol:

byron
24/12/2009, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
δεν εχει κατι να κερδισει, ουτε μπραβο, ουτε μπονους θα παρει ενω ενδεχομενος να κινδυνεψει η ζωη του ... εσυ τι θα εκανες?

Δεν έχει σημασία, γιατί δεν κάνω αυτή τη δουλειά.
Οι πεζοί είναι άλλη φάση. Αν μαζί με αυτούς όμως υπάρχει παραδίπλα Ζητάς και αρχίσει το κυνήγι είναι κάτι που δεν το ξέρεις. Και αν σου σκάσει είναι πάρα πολύ πιθανόν να μπλέξεις τόσο πολύ που να λες τι μαλάκια έκανα.
Και ο Τσουκαλάς να την κάνει προσπάθησε, και θα περάσει κάποια χρονάκια πίσω απ΄τα σίδερα. Τουλάχιστον αυτός είχε σοβαρούς λόγους.

byron
24/12/2009, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
οποτε την αλλη φορα αν σε σταματησουν βγαλε την αλυσιδα και πες τους " ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" ?

:lol:


:rotflmao: :bawl: :lol: :bawl: :bigcry: :rotflmao: :lol:

Ρε ΄σεις είδα πριν λίγους μήνες τον Γαρδέλη στο δρόμο. Αγέραστος λέμε !!!:uplate:

Cpt. Haddock
24/12/2009, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε ΄σεις είδα πριν λίγους μήνες τον Γαρδέλη στο δρόμο. Αγέραστος λέμε !!!:uplate:

Πες μου οτι φόραγε ακόμα αμάνικο τζιν μπουφανάκι :bawl:

blackbusa
24/12/2009, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πες μου οτι φόραγε ακόμα αμάνικο τζιν μπουφανάκι :bawl:

αυτος ειναι ο Trooper ρεεεεεεεεεεεεεεεε....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
24/12/2009, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πες μου οτι φόραγε ακόμα αμάνικο τζιν μπουφανάκι :bawl:

Οχι. Το Duran Duran look δεν το είχε. Απλά μου έκανε εντύπωση που δεν είχε αλλάξει καθόλου. Baby face ο Σταμάτης :p

Cpt. Haddock
24/12/2009, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
αυτος ειναι ο Trooper ρεεεεεεεεεεεεεεεε....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:nono:

Ο τρουπερ φοράει αμάνικο μπλουζάκι :lol:

edit: Λαθοοοοςςςς

:rotflmao:


183931

PortisHead
24/12/2009, 09:04
Οταν αντιληφθω μπλοκο , επιβραδυνω , τους κοιταω στα ματια , και τους πλησιαζω με εντονη διαθεση να σταματησω για ελεγχο.
9 στις 10 φορες μου κανουν βιαστικο νόημα με το χερι , φύγε-φύγε. :lol:

Τους χαλας το προτέρημα του αιφνιδιασμού και χαλιούνται. :D

chr1s_86
24/12/2009, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Οταν αντιληφθω μπλοκο , επιβραδυνω , τους κοιταω στα ματια , και τους πλησιαζω με εντονη διαθεση να σταματησω για ελεγχο.
9 στις 10 φορες μου κανουν βιαστικο νόημα με το χερι , φύγε-φύγε. :lol:

Τους χαλας το προτέρημα του αιφνιδιασμού και χαλιούνται. :D

+1 :D :D

XJR_Billy
24/12/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
φιλε αυτα ειναι αποθυμενα που εχουν μεινει απο τις cult ελληνικες ταινιες του 80 οπου οποιος ηταν πανω σε κανενα XR ηταν η τσαντακιας, η χουλιγκαν., κλπ

οποτε την αλλη φορα αν σε σταματησουν βγαλε την αλυσιδα και πες τους " ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" ?

:lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer: :beer:

Ζεύκας
24/12/2009, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Και ο Τσουκαλάς να την κάνει προσπάθησε, και θα περάσει κάποια χρονάκια πίσω απ΄τα σίδερα. Τουλάχιστον αυτός είχε σοβαρούς λόγους.

ποιός Τσουκαλάς ρε? ο άντε γειάς? :look:

PortisHead
24/12/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ποιός Τσουκαλάς ρε? ο άντε γειάς? :look:

Μαλλον τον αλλον εννοει.
Αυτον που ειχε το καταστημα moto και εκανε και ληστειες part-time
:lol:

DeusEx
24/12/2009, 11:01
περιστατικο πριν κατι χρονια στην περιοχη μου.

Αληταρας(!) μηχανοβιος :lol: με καθαροαιμο cross αγωνιστηκο(πρασινο ηταν αρα να υποθεσω kawa) χωρις πινακιδες , φωτα , καθρεπτες κτλ κτλ χωρις κρανος , μεσα στην παρανομια δηλαδη πετυχαινει μπλοκο σε στενο , μια λωριδα κυκλοφοριας, εμπορικος δρομος , με κινηση ...

Του κανει νοημα το οργανο , επιβραδυνει το καθαρο , παει να σταματησει στην ακρη , ο μπατσος στα μισο μετρο μπροστα του ... κ ετσι που κανει να σταματησει ανοιγει τερμα το γκαζι στο καθαρο !

Βλεπεις το οργανο να τον πιανει απο το μπλουζακι απο πισω καθως εφευγε , να σηκωνεται σουζα ο μικρος ... πηγε να φαει τα μουτρα του αλλα καταφερε κ εφυγε ...

ο μπατσος τον κοιταζε , αφου ειχε παει κ αυτος να πεσει , μετα παει κ καλα κ λεει κατι στον ασυρματο κ τελος , αυτο ηταν ... περιμενε τον επομενο ξεκρανωτο καγκουρα για να συμπληρωσει αυτο το ασπροροζ μπλοκακι με τις αποδειξεις ...


ουτε κυνηγι , ουτε τπτ

Εχετλαίος
24/12/2009, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Οταν αντιληφθω μπλοκο , επιβραδυνω , τους κοιταω στα ματια , και τους πλησιαζω με εντονη διαθεση να σταματησω για ελεγχο.
9 στις 10 φορες μου κανουν βιαστικο νόημα με το χερι , φύγε-φύγε. :lol:

Τους χαλας το προτέρημα του αιφνιδιασμού και χαλιούνται. :D

Γνωστός μου (μεγάαααααλο καθίκι) με το που βλέπει και του παίζουν τα φώτα από το άλλο ρεύμα για μπλόκο ετοιμάζει μια στοίβα χαρτιά (άδεια-δίπλωμα-αασφάλεια και μερικά παλιά περιοδικά και εφημερίδες) και σταματάει μπροστά από το μπλόκο, κατεβαίνει, πάει στον πρώτο αστυνομικό και του λέει Να! Δες τα!
Χαζεύει ο άλλος (σου λέει με τρελό έχω να κάνω) και τον διώχνουν πολύ-πολύ μαλακά και ευγενικά.


(του έχει μείνει με τα μπλόκα από τότε που σε ένα μπλόκο στη Μαλακάσα το 1998 και σε ερώτηση του αρχηγού του μπλόκου "τι έχετε στο πορμπαγκάζ" αυτός αστειευόμενος είχε πει "ένα φορτίο καλάσνικοφ" και πέρασε μια μέρα στο κρατητήριο για εξακρίβωση)

byron
24/12/2009, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτον που ειχε το καταστημα moto και εκανε και ληστειες part-time
:lol:

Βασικά δεν είχε μόνο κατάστημα μοτό. Ήταν και πρωταθλητής Ελλάδας στα superbikes.

Λεωνίδας
24/12/2009, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Στα 6 χρόνια μ' έχουν σταματήσει (με τη μηχανή) μόνο μια φορά για έλεγχο χαρτιών.
Νομίζω πως αν είσαι κομπλέ από εξοπλισμό (μπουφάν, κράνος, γάντια) δεν σε πολυενοχλούν καθώς δίνεις την εντύπωση του νομοταγή πολίτη. :ninja: εμείς ήμασταν 2, εγώ κράνος μπουφάν γάντια ο άλλος μόνο κράνος ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ και μας σταμάτησαν γιατί μοιάζαμε ύποπτοι λέει έτσι και οι 2 με τα κράνη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
24/12/2009, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εμείς ήμασταν 2, εγώ κράνος μπουφάν γάντια ο άλλος μόνο κράνος ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ και μας σταμάτησαν γιατί μοιάζαμε ύποπτοι λέει έτσι και οι 2 με τα κράνη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ε, μα κι εσείς φοράτε κράνος στην επαρχία; :lol:

Λεωνίδας
24/12/2009, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ε, μα κι εσείς φοράτε κράνος στην επαρχία; :lol: στη Συγγρού έγινε :wave2:

Stergios69
24/12/2009, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
ουτε κυνηγι , ουτε τπτ
Η τροχαία δεν κάνει καταδιώξεις... απαγορεύεται... :D :wave2:

DeusEx
24/12/2009, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Η τροχαία δεν κάνει καταδιώξεις... απαγορεύεται... :D :wave2:

Ποιος στο πε αυτο ?

Τους Πατρινους που δεν πληρωσαν τα διοδια τους ειχαν παρει στο κυνηγι για πολλα χλμ , μεχρι που τους επιασαν ... :look:

Gi_4ce
24/12/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
φιλε αυτα ειναι αποθυμενα που εχουν μεινει απο τις cult ελληνικες ταινιες του 80 οπου οποιος ηταν πανω σε κανενα XR ηταν η τσαντακιας, η χουλιγκαν., κλπ

οποτε την αλλη φορα αν σε σταματησουν βγαλε την αλυσιδα και πες τους " ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" ?

:lol:

ΓΑΡΔΕΛοχήματα...:rotflmao:

devil's animal
24/12/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Να πηγαινεις παρεα με τον animal και ολα τα προβληματα σου θα λυθουν....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
24/12/2009, 13:28
πωπωπωπω κατσικοποδαρο το θρεντ μου φαινεται...

διαβασα τον τιτλο το πρωι, και στις 12 με σταματησανε σε μπλοκο 6 ατομα , άλλοι με παπια, άλλοι με DR , ένας με ενα Vstrom (αυτος ηταν ο αρχηγός)!

ήμουν κι εγω σαν αστακος... δερμα, ζωνες , γαντια , κρανος, αρβυλα.

Με ψάξανε αφου μου επέτρεψαν να αδειασω μονος μου τις τσέπες (εβγαζα βίδες απο τις τσέπες, βρήκα κι ενα κλειδί που έψαχνα απο καιρο) κάνανε διασταυρωση τα στοιχεια μου και της μοτο (ευτυχως η ζαχη δεν ειχε δηλωσει κλοπη-απαγωγη :lol: )και με άφησαν να μαζευω πράγματα και να τα ξανατακτοποιώ, κατι γιαγιαδες (ολο το σκηνικο διπλα στην λαίκη αγορα ) με κοιτουσαν με μισο ματι... :rolleyes: γενια και δερματα παιδιά δεν ειναι καλος συνδιασμός! :lol:

καλά κάνουν και ψάχνουν και κάνουν ελεγχους και δη σε πεζοδρομους με καφετεριες όπου οι ουσιες πάνε κι έρχονται αλλα όποιος θέλει να ξεφυγει την κανει ευκολα... περισσότερο σαν μπαμπούλας λειτουργει η υπηρεσια τους.

ενα στενο πιο πανω κατεβαινα με δυο παπιά, κοβει ταχυτητα ενας τυπας με ενα ον-οφ και ριχνει συρμα φωναζωντας "στην πλατεια παιζει μπλοκοοοοο "

KaTaNaS
24/12/2009, 13:32
και μιας και πιάσαμε κουβέντα περι μπατσοπαπων (ομαδα Δ) , πρέπει να τους πεί κάποιος πως το να ξεκινάνε 3-4 παπιά δικάβαλα απο φαναρι σε φαναρι στην αλεξανδρας σπαζωντας τα μοτερ τους και γελωντας μεταξυ τους φαινεται το λιγότερο γελοίο και το περισσότερο ανήθικο!

περισσότερο τρομοκρατούν παρα καθησυχάζουν ...

DAN_DAN
24/12/2009, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
......(εβγαζα βίδες απο τις τσέπες, βρήκα κι ενα κλειδί που έψαχνα απο καιρο).....

"Ρε φιλαράκι, μιας και σε σταματήσαμε και έχεις και τα απαραίτητα, δε σφίγγεις λίγο και την αλυσίδα απ' το v-strom?" :smokin: :lol:

KaTaNaS
24/12/2009, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAN_DAN
"Ρε φιλαράκι, μιας και σε σταματήσαμε και έχεις και τα απαραίτητα, δε σφίγγεις λίγο και την αλυσίδα απ' το v-strom?" :smokin: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:

γελάμε αλλα με όλα όσα γίνονται στις τηλεορασεις... βλέπουν οι μπαρμπάδες και οι γιαγιακες 6-7 ατομα με κρανη να εχουν περικυκλώσει εναν και πιστευουν πως ειναι αυτοπτες μαρτυρες στην συλληψη μέλους της χαλανδρόγιαφκας!

Cpt. Haddock
24/12/2009, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
[...]πιστευουν πως ειναι αυτοπτες μαρτυρες στην συλληψη μέλους της χαλανδρόγιαφκας!

ΧΟΛΑΡΓΟγιαφκας :evil:

KaTaNaS
24/12/2009, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΧΟΛΑΡΓΟγιαφκας :evil:

εεε τοτε πέσαν μέσα! :lol:

Pappios
24/12/2009, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν έχει σημασία, γιατί δεν κάνω αυτή τη δουλειά.
Οι πεζοί είναι άλλη φάση. Αν μαζί με αυτούς όμως υπάρχει παραδίπλα Ζητάς και αρχίσει το κυνήγι είναι κάτι που δεν το ξέρεις. Και αν σου σκάσει είναι πάρα πολύ πιθανόν να μπλέξεις τόσο πολύ που να λες τι μαλάκια έκανα.
Και ο Τσουκαλάς να την κάνει προσπάθησε, και θα περάσει κάποια χρονάκια πίσω απ΄τα σίδερα. Τουλάχιστον αυτός είχε σοβαρούς λόγους.




οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...χειροτερος και απο τον ιδιο δηλαδη...!τωρα για τα παλικαρια στην ναυπακτο δεν το συζητο για την κουλαμαρα που ειχαν...street μηχανες και πηγαν μεσα απο την πολη...:nono:

Red Rider
24/12/2009, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...χειροτερος και απο τον ιδιο δηλαδη...!τωρα για τα παλικαρια στην ναυπακτο δεν το συζητο για την κουλαμαρα που ειχαν...street μηχανες και πηγαν μεσα απο την πολη...:nono:

Oταν κανεις καθημερινα υπηρεσια πανω σε σελα,δεν μπορει,κατι σκαμπαζεις απο τιμονι, ε?

m1ke
24/12/2009, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...χειροτερος και απο τον ιδιο δηλαδη...!τωρα για τα παλικαρια στην ναυπακτο δεν το συζητο για την κουλαμαρα που ειχαν...street μηχανες και πηγαν μεσα απο την πολη...:nono:

Μέσα στην πόλη ο Ζητάς έχει πλεονέκτημα και όσο κουλός και να είναι κατά πάσα πιθανότητα θα σε μαντρώσει και μετά τον μπούλο ...

nihristo
24/12/2009, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...χειροτερος και απο τον ιδιο δηλαδη...!τωρα για τα παλικαρια στην ναυπακτο δεν το συζητο για την κουλαμαρα που ειχαν...street μηχανες και πηγαν μεσα απο την πολη...:nono:


όχι και κουλοί οέο...απ'όλα έχει ο μπαχτσές

menelaos46
24/12/2009, 15:43
οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...χειροτερος και απο τον ιδιο δηλαδη...!τωρα για τα παλικαρια στην ναυπακτο δεν το συζητο για την κουλαμαρα που ειχαν...street μηχανες και πηγαν μεσα απο την πολη...


Μαλιστα!!!:smokin:

BLiTzER
24/12/2009, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
εξαρταται απο την φαση

Βασικά, εξαρτάται το μπλόκο. Αν πετύχεις μπλόκο της προκοπής, θα σε σταματήσουν και θα χουν ήδη τα χαρτιά σου στα χέρια τους, πριν καν καταλάβεις ότι είναι μπάτσοι. Είναι σημαντικό να ξέρεις που σταματάς και που όχι.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...

Δεν είναι δύσκολο να ξεφύγεις από τους ζητάδες που σου έκαναν νόημα, με ένα σωστό μηχανάκι. Αλλά 1ον δεν είναι όλοι κουλοί (και δεν τους μετράς με το μάτι) και 2ον δεν είναι μόνο οι δύο που μόλις είδες :)

Σημείωση: Δεν είναι ζητάδες όλοι οι δικυκλιστές. Οι νεότερες ομάδες αποτελούνται από ειδικούς φρουρούς. Μην τους βάζετε στο ίδιο τσουβάλι.

FestoNero
24/12/2009, 17:37
Υπάρχει η ομάδα Ζ και υπάρχει και η ομάδα Δ, (μεταξύ άλλων).
Η Ζ είναι οι ζητάδες και η Δ είναι οι καμικάζι (βλ. πρόσφατες πορείες που έσκαγαν μέσα στο πλήθος).

2stroker
24/12/2009, 18:12
το κουλο ειναι οτι παντα φοραω κρανος και γενικοτερα εξοπλισμο και οταν με σταματανε προσπαθουνε σωνει και ντε να βρουνε κατι,μια φορα μου χανε ζητησει και τελη κυκλοφοριας αφου ειχα δωσει ταυτοτητα,ασφαλεια,αδεια,διπλωμα.σε λιγο θα μου ζητανε και στουπι κατω απο τη σελα και αμα το βρουνε θα με δεσουνε γιατι το στουπι θα ναι υποπτο:lol:
επισης παντα αφου δε βρουνε τιποτε εναντιον μου αρχιζουν τα "το κολοφαναρο σου δε φενεται καλα,γιαιτ δεν εχεις πατακια συνοδηγου και εχεις την κοπελα να κρεμοντε τα ποδια της,αυτο το μηχανακι κανονικα δεν θα πρεπε να κυκλοφορει αλλα ενταξει,δεν εχεις φλας"κλπ κλπ
μαλλον θα θυμουνται απο την ταινια τον Μιχαλοπουλο που ειχε παει στην Τουρκια να φερει χορτο με ΚΧ:lol: :lol: :lol:

Gandalf dr685sm
24/12/2009, 18:21
Ψιτ... παληκάρια... δεν ξέρω αν σας έχουν ενημέρωσει αλλά υπάρχει και μια μονάδα ταχείας δράσης (Νομίζω αν θυμάμαι καλά αποκαλείται ώς "Σ" - σίγμα ) και διαθέτουν απο 650 on-off μέχρι και GSXR1000.

Μην εκπλαγείτε λοιπόν αν σας σταματήσει τίποτα τέτοιο και κατέβει αστυνομικός και αρχίζει και ξηλώνει πινακίδες και διπλώματα.. έτσι απλά για να γνωρίζετε.

Gandalf

Pappios
24/12/2009, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ψιτ... παληκάρια... δεν ξέρω αν σας έχουν ενημέρωσει αλλά υπάρχει και μια μονάδα ταχείας δράσης (Νομίζω αν θυμάμαι καλά αποκαλείται ώς "Σ" - σίγμα ) και διαθέτουν απο 650 on-off μέχρι και GSXR1000.

Μην εκπλαγείτε λοιπόν αν σας σταματήσει τίποτα τέτοιο και κατέβει αστυνομικός και αρχίζει και ξηλώνει πινακίδες και διπλώματα.. έτσι απλά για να γνωρίζετε.

Gandalf


στην ελλαδα ολα αυτα?ειχα ακουσει για κατι gsxr στην αττικη οδο αλλα πρεπει να τα πηγαιναν οδδυ....τεσπα δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα απο τα βισματα...γιατι για να καβαλας gsxr της αστυνομιας εχεις γερη ακρη...

nihristo
24/12/2009, 18:43
spam mode on

μια κουλομαρία http://www.youtube.com/watch?v=izEu_jzCQ_0

spam mode off:D

byron
24/12/2009, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...χειροτερος και απο τον ιδιο δηλαδη...!τωρα για τα παλικαρια στην ναυπακτο δεν το συζητο για την κουλαμαρα που ειχαν...street μηχανες και πηγαν μεσα απο την πολη...:nono:

Ok μεγάλε. Στα μέγαρα μπορεί να τους ρίχνεις 20" στο γύρο. Το θέμα είναι οτι μέσα στη πόλη βγαίνουν αυτοκίνητα, φορτηγά, γριές, μπλοκάρει η κίνηση κλπ κλπ.

asphyx
24/12/2009, 18:59
http://www.youtube.com/watch?v=1KEHJRMqSH4&NR=1

:smokin: :D

Pappios
24/12/2009, 20:02
στο πρωτο video ενταξει σουζα με πρωτη ταχυτητα κανουν και τα παπακια...τουλαχιστον ας μαθει να σεβεται και λιγο το φρενο γιατι θα του πληρωνουμε μπροστινα καποια στιγμη,αν συνεχισει ετσι...για το δευτερο ενταξει ηταν μια στιγμη αδυναμιας...εισαι σε ενα τεραστιο χωρο και πεφτεις απο κολλημενο μυαλο η γκαζι....οσο για τους εξωτερικους παραγοντες που επιδρουν σε μια καταδιωξη οτι τυχαινει σε εσενα τυχαινει κ στους ιδιους μονο που εσυ εχεις εκεινη την στιγμη καλυτερα αντανακλαστικα και εγρηγορση στις κινησεις ενω εκεινη εχουν περιθωρια αντιδρασεις λογο του οτι βρισκονται σε αποσταση πισω σου...μια η αλλη δηλαδη...

byron
24/12/2009, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
εσυ εχεις εκεινη την στιγμη καλυτερα αντανακλαστικα και εγρηγορση στις κινησεις ενω εκεινη εχουν περιθωρια αντιδρασεις λογο του οτι βρισκονται σε αποσταση πισω σου...μια η αλλη δηλαδη...

Eχω την εντύπωση ότι το μόνο κυνηγητό που έχεις δει είναι σε playstation. Αλλιώς θα ήξερες ότι αν την κάνεις και σε πάρουν από πίσω δεν έχει επιστροφή. Κόκκινα, stop, αντίθετα κλπ είναι μέσα στο πρόγραμμα αν δεν θέλεις να σε σκίσουν.
Και αν σου κάτσει η στραβή, αρχίδια εγρήγορση και καλά αντανακλαστικά έχεις. :wave2:

panos09
24/12/2009, 20:34
Έχω την εντύπωση φίλε Pappios ότι βρίσκεις και τα κάνεις...για πήγαινε στη Γερμανία να δω την μαγκιά σου.

:bawl:

dimr1
24/12/2009, 20:39
Όσα περισσότερα κυβικά και street έχει κάποιος τόσο λιγότερο τον σταματάνε ή του κάνουνε μαγγιές δίπλα του.

MAG/FMX
24/12/2009, 22:23
Παντως η καταδιωξη ειναι γαμω τις αισθησεις ειδικα αν δεν εχεις κ τιποτα υποπτο πανω σου.Καλο ειναι να ειναι στη περιοχη σου κ να εχεις σκεφτει απο πριν το δρομο διαφυγης.π.χ Στο τελος μιας συναλιας στο κηποθεατρο νικαιας , οταν τελειωσε η συναυλια μας περιμεναν απο εξω, να ανεβουμε στα μηχανακια κ να μας γραψουν , το βρηκα ανηθικο απο μερους τους, την εκανα απο ενα πεζοδρομο που ειχε κολονακια κ γεια σας , μετα εθηστικα κ το εκανα ακομα 4 φορες κ παλυ απο αντιδραση για τον ανηθικο τροπο τους ορισμενες φορες.
Πιο παλια ομως ειχα ενα γνωστο που αποτι καταλαβα μετα με εκμεταλευτικε κ κουβαλουσε σιγουρα κατι πανω του , οταν ακουσα τον ηχο της σειρηνας πισω μου , μουδιασα απο την μεση κ κατω μεχρι τα δαχτυλα των ποδιων k οι ταχυτητες αρχισαν να μπενουν δυσκολα , απιστευτο.......
Ολα αυτα με ενα wr , Επισης ενα ακομα ευχαριστω σε εκεινον που δεμε εγραψε ενω περασα σουζα 2 κοκκινα καπακια στην πειραιως μεθυσμενος υστερα απο παρτυ αποφοιτησης.Να σαι καλα ρε μαγκα ζητα γιατι θα εχανα τις καλοκαιρινες μου διακοπες.

dimr1
24/12/2009, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Παντως η καταδιωξη ειναι γαμω τις αισθησεις ειδικα αν δεν εχεις κ τιποτα υποπτο πανω σου.Καλο ειναι να ειναι στη περιοχη σου κ να εχεις σκεφτει απο πριν το δρομο διαφυγης.π.χ Στο τελος μιας συναλιας στο κηποθεατρο νικαιας , οταν τελειωσε η συναυλια μας περιμεναν απο εξω, να ανεβουμε στα μηχανακια κ να μας γραψουν , το βρηκα ανηθικο απο μερους τους, την εκανα απο ενα πεζοδρομο που ειχε κολονακια κ γεια σας , μετα εθηστικα κ το εκανα ακομα 4 φορες κ παλυ απο αντιδραση για τον ανηθικο τροπο τους ορισμενες φορες.
Πιο παλια ομως ειχα ενα γνωστο που αποτι καταλαβα μετα με εκμεταλευτικε κ κουβαλουσε σιγουρα κατι πανω του , οταν ακουσα τον ηχο της σειρηνας πισω μου , μουδιασα απο την μεση κ κατω μεχρι τα δαχτυλα των ποδιων k οι ταχυτητες αρχισαν να μπενουν δυσκολα , απιστευτο.......
Ολα αυτα με ενα wr , Επισης ενα ακομα ευχαριστω σε εκεινον που δεμε εγραψε ενω περασα σουζα 2 κοκκινα καπακια στην πειραιως μεθυσμενος υστερα απο παρτυ αποφοιτησης.Να σαι καλα ρε μαγκα ζητα γιατι θα εχανα τις καλοκαιρινες μου διακοπες.
Πιστεύω οι ζητάδες είναι πολύ πιο κοντά μας σαν νοοτροπία. Τώρα, έχει νόημα να πω ότι διαφωνώ για αυτά που λες για την καταδίωξη; Καταλαβαίνω γιατί το λες αλλά είναι τουλάχιστον φοβερά τα ρίσκα για όλους και αντικοινωνικό. Προσωπικά ανά 100 μέτρα στην πόλη σκέφτομαι ότι κάτι μπορεί να εξελιχθεί σε ατύχημα...

Pappios
24/12/2009, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos09
Έχω την εντύπωση φίλε Pappios ότι βρίσκεις και τα κάνεις...για πήγαινε στη Γερμανία να δω την μαγκιά σου.

:bawl:



δεν το κανω για μαγκια...αν και τις πιο πολλες φορες δεν ειναι επιλογη μου να ξεκινησω ενα κυνηγητο...Τωρα αν το συστημα της Ε.Α δουλευε σωστα θα επιαναν και εμενα αν ηθελαν και τον κυριο σημερα στην εθνικη οδο,που ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ηταν ο τρελος με το τζιπ και απλα τα κουλαδια μας δεν τα καταφεραν να τον ακινητοποιησουν και συγχρονος παθανε και αγκυλωση στα χερια τους και δεν μπορεσαν να στηλουν σημα...

Pappios
24/12/2009, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Παντως η καταδιωξη ειναι γαμω τις αισθησεις ειδικα αν δεν εχεις κ τιποτα υποπτο πανω σου.Καλο ειναι να ειναι στη περιοχη σου κ να εχεις σκεφτει απο πριν το δρομο διαφυγης.π.χ Στο τελος μιας συναλιας στο κηποθεατρο νικαιας , οταν τελειωσε η συναυλια μας περιμεναν απο εξω, να ανεβουμε στα μηχανακια κ να μας γραψουν , το βρηκα ανηθικο απο μερους τους, την εκανα απο ενα πεζοδρομο που ειχε κολονακια κ γεια σας , μετα εθηστικα κ το εκανα ακομα 4 φορες κ παλυ απο αντιδραση για τον ανηθικο τροπο τους ορισμενες φορες.
Πιο παλια ομως ειχα ενα γνωστο που αποτι καταλαβα μετα με εκμεταλευτικε κ κουβαλουσε σιγουρα κατι πανω του , οταν ακουσα τον ηχο της σειρηνας πισω μου , μουδιασα απο την μεση κ κατω μεχρι τα δαχτυλα των ποδιων k οι ταχυτητες αρχισαν να μπενουν δυσκολα , απιστευτο.......
Ολα αυτα με ενα wr , Επισης ενα ακομα ευχαριστω σε εκεινον που δεμε εγραψε ενω περασα σουζα 2 κοκκινα καπακια στην πειραιως μεθυσμενος υστερα απο παρτυ αποφοιτησης.Να σαι καλα ρε μαγκα ζητα γιατι θα εχανα τις καλοκαιρινες μου διακοπες.



αν εισαι στην περιοχη σου πας σπιτι σου και τους κανεις και νοημα απο το μπαλκονι...μεχρι να εκδωσουν ενταλμα(διολου απιθανο...)!

SVX
24/12/2009, 23:05
:( υπΑρχουν και χειροτερα..........







για φαντασου να ηταν ο τιτλος " Εχω βαρεθεί να με δερνουν τα ΕΚΑΜ..." :a47:

MAG/FMX
24/12/2009, 23:06
Αρχικα εχεις δικιο , αυτοι με τα περιπολικα με ειχαν τσαντισει.....
Συνεχιζοντας απτο προηγουμενο μυνημα μου ευχαριστω το θεο που βγηκα ζωντανος απο εκεινες τις τρελες εποχες των 16 με 20.
Ναι εκανα τρελες η απλα εκανα οτι και φιλοι μου αλλα ΔΕΝ υπαρχει κ παιδεια στην οδηγηση , στην ελλαδα πουθενα.
Οταν προ 10 ετη ειδα μηχανοβιο στην αγγλια με εξοπλισμο απο την κορυφη μεχρι τα νυχια , νομιζα οτι ηταν οδηγος αγωνων, μετα βεβαια καταλαβα οτι μεχρι κ οι μποτες εκει ειναι υποχρεωτικες.

Pappios
24/12/2009, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Eχω την εντύπωση ότι το μόνο κυνηγητό που έχεις δει είναι σε playstation. Αλλιώς θα ήξερες ότι αν την κάνεις και σε πάρουν από πίσω δεν έχει επιστροφή. Κόκκινα, stop, αντίθετα κλπ είναι μέσα στο πρόγραμμα αν δεν θέλεις να σε σκίσουν.
Και αν σου κάτσει η στραβή, αρχίδια εγρήγορση και καλά αντανακλαστικά έχεις. :wave2:



αναλογος την περιπτωση εχεις και τις αντιστοιχες δικαιολογιες για <<επιστροφη>>...οι αστυνομια θελει να σε πιασει οχι να σε σκοτωσει,γιατι μετα θα εχει μπλεξιματα αν εχει αναφερει το περιστατικο...τωρα για τον τροπο που επιλεγει ο καθενας να χαθει διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο και απο μοτοσακο σε μοτοσακο....

menelaos46
25/12/2009, 12:43
δεν το κανω για μαγκια...αν και τις πιο πολλες φορες δεν ειναι επιλογη μου να ξεκινησω ενα κυνηγητο..

Ποιου επιλογη ειναι?

Μαλλον σου σημβαινει το εξης, σταματας στο μπλοκο και σου λενε οχι θα σε κυνηγησουμε φυγε αμεσως αλλιως θα συληφθεις!!!
Φυγε σου λεω!!!


Α θα αρχιζω να χτυπιεμαι μου φαινεται!

Pappios
25/12/2009, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ποιου επιλογη ειναι?

Μαλλον σου σημβαινει το εξης, σταματας στο μπλοκο και σου λενε οχι θα σε κυνηγησουμε φυγε αμεσως αλλιως θα συληφθεις!!!
Φυγε σου λεω!!!


Α θα αρχιζω να χτυπιεμαι μου φαινεται!



οταν εισαι μια παρεα και σας κανουν σημα και ξεκινησει ενας απο ολους να φυγει αν καθησεις μετα θα εχεις γερα μπλεξιματα μεχρι να αναγκαστεις να δωσεις καποιον...γ'αυτο φευγεις ειναι δεν ειναι επιλογη σου,αυτο εννοουσα και δεν βιωμα μου να ενεργο αβουλα και παθητικα στις αποφασης των αλλων αλλα καποιες φορες χρειαζεται...και σιγα δεν ημαστε και οι οδηγοι τις μοτοσυκλετας που κινουμαστε παντα με το οριο ταχυτητας κτλπ,κτλπ(και το οριο ταχυτητας ειναι πτεσμα στα υπολοιπα που γινονται καθημερινα...)...με προβληματιζει ομως που εμεινες σε αυτη μου την προταση και οχι σε εκεινη για την καταδιωξη στην εθνικη οδο...

menelaos46
25/12/2009, 18:20
Τωρα αν το συστημα της Ε.Α δουλευε σωστα θα επιαναν και εμενα αν ηθελαν και τον κυριο σημερα στην εθνικη οδο,που ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ηταν ο τρελος με το τζιπ και απλα τα κουλαδια μας δεν τα καταφεραν να τον ακινητοποιησουν και συγχρονος παθανε και αγκυλωση στα χερια τους και δεν μπορεσαν να στηλουν σημα...

Αυτο μου εκανε εντυπωση και γιάυτο εμεινα σ'αυτο.
Στην εθνικη οδο τι εγινε δεν ακουσα?

Pappios
26/12/2009, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αυτο μου εκανε εντυπωση και γιάυτο εμεινα σ'αυτο.
Στην εθνικη οδο τι εγινε δεν ακουσα?




τρεχανε να φτασουν τρεια περιπολικα ενα αυτοκινητο στην εθνικη οδο και στο τελος δεν τον επιασαν επειδη τρακαραν μεταξυ τους,λενε λογο υγρασιας...

menelaos46
26/12/2009, 17:49
Ρε papios τι να σου πω για το συγκεκριμενο δε ξερω.
Αυτο που εχω να σου πω εγω ειναι οτι επειδη μου φαινεσαι σχετικα μικρος σε ηλικια να προσεχεις και να ξερεις οτι για τις πραξεις σου εισαι υπολογος εσυ κι οχι οι φιλοι σου.

Φιλικα. Και χρονια πολλα μερες που ειναι.

dimr1
26/12/2009, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ρε papios τι να σου πω για το συγκεκριμενο δε ξερω.
Αυτο που εχω να σου πω εγω ειναι οτι επειδη μου φαινεσαι σχετικα μικρος σε ηλικια να προσεχεις και να ξερεις οτι για τις πραξεις σου εισαι υπολογος εσυ κι οχι οι φιλοι σου.

Φιλικα. Και χρονια πολλα μερες που ειναι.
Φιλικά κι εγώ συμφωνώ.:beer:

Mpompini
26/12/2009, 21:02
ena exw na pw...oso gyrnousa me to papi...logo alagis moter... me egrafan gia pinakida...(dn tin evaza gt ekana mlkies) gia kranos...1 fora mono...ktlp ktlp...me to cr omws...an theloun as me piasoun...ptolemaida kyrioi k kyries....poli???oxi dn tha to elega afou sta 20 xiliometra exei dasos xwrafia vouna.....7 fores dokimasan n m stamatisoun...ts 2 dwkimasa tin souza kata batsou....kai tis ypoloipes aplos me kynigisan oi E3YPNOI ZITADES mas...alla pou na bei to suzuki sto freskoorgomeno xwrafi....

GreddyRx7
26/12/2009, 21:09
Γιατί δέν βγάζεται μια κάρτα μέλους όπως εγώ και τέλος τα βάσανα!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

dimr1
27/12/2009, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mpompini
ena exw na pw...oso gyrnousa me to papi...logo alagis moter... me egrafan gia pinakida...(dn tin evaza gt ekana mlkies) gia kranos...1 fora mono...ktlp ktlp...me to cr omws...an theloun as me piasoun...ptolemaida kyrioi k kyries....poli???oxi dn tha to elega afou sta 20 xiliometra exei dasos xwrafia vouna.....7 fores dokimasan n m stamatisoun...ts 2 dwkimasa tin souza kata batsou....kai tis ypoloipes aplos me kynigisan oi E3YPNOI ZITADES mas...alla pou na bei to suzuki sto freskoorgomeno xwrafi....
Στην επαρχία μιλάνε μεταξύ τους για το ποιός είναι ο καθένας και τι κάνει. Μπορεί να σε στριμώξουνε για κάτι απλό και μετά να σε πρήζουνε συνέχεια. Δεν είναι playmobil, άνθρωποι είναι. Θα σου πρότεινα να βρεις άλλο παιχνίδι, εντουρόβολτες και σε καμιά πίστα ίσως αν ήδη δεν πηγαίνεις όπου γιαυτό φτίαχτηκε το CR σου. :wave2:

Mpompini
28/12/2009, 13:11
lol exeis dikio....srry....

2stroker
28/12/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
αν εισαι στην περιοχη σου πας σπιτι σου και τους κανεις και νοημα απο το μπαλκονι...μεχρι να εκδωσουν ενταλμα(διολου απιθανο...)!


η μεγαλυτερη μ@@@@ που μπορεις να κανεις μετα απο καταδιωξη ειναι να πας σπιτι σου.φιλος μετα απο κυνηγητο ξεφευγει και παει σπιτι του για κακη του τυχη ειχαν δει πινακιδα οποτε τον περιμεναν απεξω,το τι ξυλο εφαγε δεν το συζηταμε και καπακια αυτοφωρο.το θεωρο μεγιστη μ@@@@@ να προσπαθησεις να ξεφυγεις απο τους μπατσους ή θα τρακαρεις ή θα σκοτωθεις ή θα σε πιασουν το ποσοστο να ξεφυγεις ειναι πολυ μικρο και δεν αξιζουν ολα αυτα για μια κολοκληση και ενα προστιμο.

υ.γ-αλλη μια φορα η κουβεντα πηγε αλλου για αλλου η κουρελουυυ:lol: :lol:

paranoid
28/12/2009, 13:28
Όσο είχα το XLR του οποίου είχα βγάλει και διάφορα περιττά πράγματα:hypnotize (καθρέφτες, φλάς, κλπ) με είχαν σταματήσει πάμπολλες φορές.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά είμουν με την τότε κοπέλα μου (και τώρα γυναίκα μου!!:rolleyes: ) βόλτα στο Πειραιά και φορούσαμε και οι δύο κράνος και μας σταματήσαν μέρα μεσημέρι για έλεγχο κλεμμένης μηχανής και διπλώματος (ελέγξαν το νούμερο του διπλώματος μου) και όταν τους ρώτησα πώς και μας σταματήσαν να μας κάνουν αυτό τον έλεγχο αφού πρώτη φορά μου τύχαινε άκουσα την εξής αποστομωτική απάντηση: " ε, μα φορούσατε και οι δύο κράνος, πάνω στο εντούρο, γι'αυτο" :uplate: :uplate: :lol: :lol:
Έμεινα μακάκας...!!!Η αλήθεια είναι ότι συνήθως τέτοιες μηχανές χρησιμοποιούν οι διάφοροι για να ξεφύγουν μέσα στην Αθήνα οπότε έχει μία λογίκή...!

Πάντως τώρα με το v-strom ούτε ματιά δε μου ρίχνουν...!!
:lol: :lol: :bawl: :bawl:

motard
03/01/2010, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
φιλε αυτα ειναι αποθυμενα που εχουν μεινει απο τις cult ελληνικες ταινιες του 80 οπου οποιος ηταν πανω σε κανενα XR ηταν η τσαντακιας, η χουλιγκαν., κλπ

οποτε την αλλη φορα αν σε σταματησουν βγαλε την αλυσιδα και πες τους " ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" ?

:lol:


AHAHAHAHAHAHAHA EISAI THEOS RE FILE!
polu gelio!!! nase kala xD :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

motard
03/01/2010, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead

Τους χαλας το προτέρημα του αιφνιδιασμού και χαλιούνται. :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

matas
01/02/2010, 03:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
οι ζηταδες ειναι κουλοι...!!!δεν εχουν χερια και σωστες μηχανες...αρα δεν μπορουν να κυνηγησουν...τωρα αν σε πιασει ζητας πρεπει να εισαι παρα πολυ κουλαδι...χειροτερος και απο τον ιδιο δηλαδη...!τωρα για τα παλικαρια στην ναυπακτο δεν το συζητο για την κουλαμαρα που ειχαν...street μηχανες και πηγαν μεσα απο την πολη...:nono:

αρκετοι ζηταδες να γνωριζεις εχουν φοβερες ικανοτητες και εχουν κανει τη μοτο τροπο ζωης και οπως ειπε παραπανω καποιος 6-8 ωρες 6 μερες την εβδομαδα πανω στη μηχανη κατι θα εχουν μαθει και τα κουλαδια :)

BLiTzER
01/02/2010, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
η μεγαλυτερη μ@@@@ που μπορεις να κανεις μετα απο καταδιωξη ειναι να πας σπιτι σου.φιλος μετα απο κυνηγητο ξεφευγει και παει σπιτι του για κακη του τυχη ειχαν δει πινακιδα οποτε τον περιμεναν απεξω

Αν έχεις πινακίδα και δε σταματήσεις σε σήμα τους, είσαι τουλάχιστον ηλίθιος και σου αξίζει ότι και να πάθεις.

ktmaniac
01/02/2010, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
η μεγαλυτερη μ@@@@ που μπορεις να κανεις μετα απο καταδιωξη ειναι να πας σπιτι σου.φιλος μετα απο κυνηγητο ξεφευγει και παει σπιτι του για κακη του τυχη ειχαν δει πινακιδα οποτε τον περιμεναν απεξω,το τι ξυλο εφαγε δεν το συζηταμε και καπακια αυτοφωρο.το θεωρο μεγιστη μ@@@@@ να προσπαθησεις να ξεφυγεις απο τους μπατσους ή θα τρακαρεις ή θα σκοτωθεις ή θα σε πιασουν το ποσοστο να ξεφυγεις ειναι πολυ μικρο και δεν αξιζουν ολα αυτα για μια κολοκληση και ενα προστιμο.

υ.γ-αλλη μια φορα η κουβεντα πηγε αλλου για αλλου η κουρελουυυ:lol: :lol:

Φίλε μου να σου κάνω μια ερώτηση? Στο δικαστήριο τι ποινή του έριξαν του φίλου σου?

2stroker
01/02/2010, 10:35
δεν θυμαμαι πως και τι αλλα αθωωθηκε

ktmaniac
01/02/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
δεν θυμαμαι πως και τι αλλα αθωωθηκε

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση... :beer:

THEOD
01/02/2010, 12:25
εμένα είχαν να με σταματήσουν κάτι χρόνια. Σε βαθμό που είχα αρχίσει να ανησυχώ σοβαρά :lol:

Τελικά την προηγούμενη εβδομάδα με σταματήσανε 2 φορές με το παπί και κάπως ανακουφίστηκα είναι η αλήθεια.. :winka:

reinmeister
01/02/2010, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid


Πάντως τώρα με το v-strom ούτε ματιά δε μου ρίχνουν...!!
:lol: :lol: :bawl: :bawl:

και σε προβληματιζει? μονο στο moto.gr νομιζεις οτι ειναι γνωστη η τελικη του vstrom?:lol: :lol:

reinmeister
01/02/2010, 13:04
...και τα κορυφαια με μπατσους...

ειμαι με virago 535 χαρτουλο,πλυμενο,γυαλισμενο,φοραω εγω κοστουμι,η γυναικα ταγερ, στο ενα χερι κραταει λουλουδια και στο αλλο γλυκα...(βαφτισια γαρ)...φορουσαμε και κρανη,την εποχη που κρανος εβλεπες μονο σε αγωνες...

σκαει διπλα ενα RGγαματα τριμπουρδελο...λαδια τρεχανε απο δω,καλωδια κρεμονταν απο κει,ενας λετσος μαυριδερος πανω κι εκανε σαν αλυσοπριονο που πνεει τα λοισθια...

ξεκιναει πρωτος στο φαναρι με παντηλικια,μεχρι που βλεπει τον μπατσο και κοβει...

του κανει σημα να φυγει και σταματαει εμενα...

ανοιγω το κρανος και του λεω..."πες μου οτι θες να μου πεις μονο καλησπερα"...λιωνει στο γελιο ο τυπος..."ρε συ μου λεει...κατακαλοκαιρο με κουστουμι,κρανος και γυναικα μπαμ κανεις..."


:eyepop:

δευτερο σκηνικο...20χρονος τοτε...

xr 200 διβαλβιδο ρημαδι...εγω με μαλλι σαν του χριστου,μουσια,μπλουζα με σταμπα νυχτεριδα και θορυβο...πολυ ομως...ευτυχως ηταν απογευμα...και ειχα και την γυναικα μαζι...

με σταματαει μικτο... μες τα χαμογελα...

χαμογελαει κι ο μαλακας με την σιγουρια του "εχω τα παντα"...

μες τα χαμογελα παντα..."τα χαρτια σου"

μες τα χαμογελα κι ο μαλακας ανοιγει τσαντακι,πουθενα τα χαρτια...

λεω με το καλυτερο μου χαμογελο,ζωγραφισμενο στα πολυ γλυκα χαρακτηριστικα μου...

"τα εχω στην αλλη τσαντα κυριε..."(γεγονος)...

οταν συνηλθαν απο τα γελια,αρχιζει το ψαξιμο...πρωτα εμενα ,μετα το μηχανακι...
ανοιγουν το τσαντακι πισω,στο οποιο ειχα μια διμετρη καραβοαλυσιδα κι ενα λουκετο...η ετσι νομιζα τουλαχιστον...

βγαζουν την αλυσιδα..."τι ειναι αυτο?"..."αλυσιδα λεω φυσικοτατα..." "ειναι για κλειδωμα εχει και λουκετο μεσα"

"δεν εχει μου λεει"

...δεν ειχε...(ειχε σκιστει το τσαντακι και ειχε ταξιδεψει το λουκετο σε τοπο χλοερο...)

για καποιο ανεξακριβωτο σε εμενα λογο,δεν ειχε αρχισει το ξυλο...ειχα σφιχτει παντως καλου κακου...

η γυναικα ειχε βουρκωσει και με κρατουσε αγκαζε...

πλησιαζει ο ενας,κατουριεται η γυναικα και λεει το αμιμητο...

"κυριε σας παρακαλω μην μας βαλετε φυλακη,αληθεια σας λεει..."

κοκκαλο ο τυπος...βαζει τα γελια,παιρνει τις ταυτοτητες,μιλαει για 5 λεπτα με τους αλλους,ερχεται και μου λεει...

"φυγε μαλακισμενο...και ντυσου σαν ανθρωπος..."

:rotflmao: :rotflmao:

ωραιες εποχες...:blush:

project.breeze
01/02/2010, 13:53
Είναι μεσημέρι περίπου 1 η ώρα,πριν από 4 χρόνια.Έχω γυρίσει από την σχολή και περνάω από την τράπεζα να κάνω μία ανάληψη 5.000? για μια αγορά.Παίρνω το τουβλάκι με τα 100 50ευρα και το βάζω κάτω από την σέλα του Runner.Πηγαίνοντας προς το σπίτι με σταματάει μπλόκο με 2 ζητάδες και ένα περιπολικό.Εγώ νομιμότατος,με όλα τα χαρτιά μου,το κράνος μου,ανοίγω το σελάκι πιάνω το τούβλο με τα 50ευρα γιατί από κάτω έχω τον φάκελλο με τα χαρτιά μου και ξαφνικά το πακετάκι σκορπίζει,γεμίζει ο δρόμος 50ευρα.Ευτυχώς δε φυσούσε,τα μαζεύω,ο αστυνομικός αποσβολωμένος με κοιτάζει και ρωτάει:"Κύριε τί λεφτά είναι αυτά;" Του λέω πριν λίγο έκανα ανάληψη από την τράπεζα". Αρχίζω τα μετράω με 4 αστυνομικούς γύρω μου :rotflmao: :rotflmao: Και ο αστυνομικός κοιτάει γύρω γύρω και λεει:"Κύριέ μου σας παρακαλώ,μετρήστε τα λίγο παραπέρα".Βάλαμε και οι δύο τα γέλια γιατί σκεφτείτε απέναντι να ήταν κάποιος με φωτογραφική μηχανή και να τραβούσε φωτογραφία εμένα να μετράω 50ευρα με 4 αστυνομικούς γύρω μου να κοιτάνε :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
01/02/2010, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


ειμαι με virago 535 χαρτουλο,

:uplate: :eyepop: :rolleyes:












































ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ





























τελος...:sad:

webassasin
01/02/2010, 19:23
Με το ποστ με τα 50ρικα θυμηθηκα κατι. Εχω ακουσει οτι μπορεις, οταν σου κοβουν κληση να πληρωσεις επιτοπου το προστιμο. ξερουμε αν ισχυει και τι προβλεπεται ?

Don John
02/02/2010, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Ποιος στο πε αυτο ?

Τους Πατρινους που δεν πληρωσαν τα διοδια τους ειχαν παρει στο κυνηγι για πολλα χλμ , μεχρι που τους επιασαν ... :look:

spam-αρω το θεμα το ξερω, αλλα ποια διοδια?

Επεσε κυνηγι για αρνηση πληρωμης διοδιων? Τωρα που υποτιθεται τα διαχειριζεται ιδιωτης?
Για πες περισσοτερα αν δεν σου κανει κοπο :confused:

Don John
02/02/2010, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
οταν εισαι μια παρεα και σας κανουν σημα και ξεκινησει ενας απο ολους να φυγει αν καθησεις μετα θα εχεις γερα μπλεξιματα μεχρι να αναγκαστεις να δωσεις καποιον...γ'αυτο φευγεις ειναι δεν ειναι επιλογη σου,αυτο εννοουσα και δεν βιωμα μου να ενεργο αβουλα και παθητικα στις αποφασης των αλλων αλλα καποιες φορες χρειαζεται...και σιγα δεν ημαστε και οι οδηγοι τις μοτοσυκλετας που κινουμαστε παντα με το οριο ταχυτητας κτλπ,κτλπ(και το οριο ταχυτητας ειναι πτεσμα στα υπολοιπα που γινονται καθημερινα...)...με προβληματιζει ομως που εμεινες σε αυτη μου την προταση και οχι σε εκεινη για την καταδιωξη στην εθνικη οδο...

για ψαξτο λιγο καλυτερα!
και ΠΑΛι επιλογη σου δεν ειναι?:rolleyes:
Δεν ειναι επιλογη σου το οτι εισαι με παρεα φιλων/ αναβατων που ΔΕΝ σταματουν στο μπλοκο?

Δεν στα λεω με διαθεση ουτε να σου κανω μαθημα ουτε να σε πεισω για κατι...........απλα σαν μεγαλυτερος σου αρκετα (ειμαι βεβαιος) και εχοντας περασει, οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα, απο εκει που εισαι τωρα, θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις ;) :wave2:

broum
03/02/2010, 02:54
το να παιζεις κυνηγητα με μπατσους δεν προτεινεται... στη κρητη(ηρακλειο) πριν χρονια τυπος με παπακι δε σταματησε σε σημα και τον πυροβολησαν(ενα απο τα πολλα παραδειγματα)...ισως σε καποιους, οπως κι εμενα οταν μου το 'παν, φανει εξεζητημενο σκηνικο..να ομως που συνεβει..και ναι, μπορει να ειναι "καλη φαση" να σε κηνυγησουν, και να ξεφυγεις, (γλιτωνοντας τα 300 ευρω αν δε φορας κρανος και θετοντας και αλλους σε κινδυνο με το τροπο που θα οδηγας για να ξεφυγεις..) αλλα άν,λεμε αν σε πιασουν,μετα το πουλο!θα τα πληρωσεις στο πολλαπλασιο.. κι εμενα ηταν μια περιοοδος καμια 10αρια χρονια πριν, πιτσιρικας με παπι, θορυβο η εξατμιση υπερκυβισμενο και τα λοιπα που με σταματουσαν σιγουρα 3 φορες τη βδομαδα..στο τελος με μαθανε και μου ελεγαν ακομα ν αλλαξεις εξατμιση;μηπως τουλαχιστον εβγαλες διπλωμα? χαχχαχαχαχαχα ωραιες εποχες...

α και δεν νομιζω οτι στη πληοψηφια τους οι ζηταδες ειναι κουλοι..:lol:

lanzaman
04/02/2010, 11:02
εμενα παντως μια φορα που δεν σταματησα κρατησας την πινακιδα μου και μετα απο κανα μηνα ηρθαν απο το σπιτι :uplate: βεβαια τους εδειξα τα χαρτια και δε μου ειπαν τιποτα...

nikolas1709
04/02/2010, 13:34
αγοραστε ενα κτμ με akrapovic χωρισ σιγαστηρα φυσικα καντε κανενα tatoo στα χερια (για καλοκαιρι μιλαμε που εισαι με κοντομανικο στισ κοντινεσ βολτες) βγαλτε πινακιδα φορεστε αυτο το κρανος και θα σασ σταματανε κα8ε 10 μετρα αν δε σε πανε μεσα στο πρωτο μπλοκο


187843

Cpt. Haddock
04/02/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John
spam-αρω το θεμα το ξερω, αλλα ποια διοδια?

Επεσε κυνηγι για αρνηση πληρωμης διοδιων? Τωρα που υποτιθεται τα διαχειριζεται ιδιωτης?
Για πες περισσοτερα αν δεν σου κανει κοπο :confused:

Καμία σχέση :wave2:

BLiTzER
04/02/2010, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolas1709
αγοραστε ενα κτμ με akrapovic χωρισ σιγαστηρα φυσικα καντε κανενα tatoo στα χερια (για καλοκαιρι μιλαμε που εισαι με κοντομανικο στισ κοντινεσ βολτες) βγαλτε πινακιδα φορεστε αυτο το κρανος και θα σασ σταματανε κα8ε 10 μετρα αν δε σε πανε μεσα στο πρωτο μπλοκο

Το κοντομάνικο δεν το σχολιάζω. Αλλά αν δε σε σταματάνε τα μπλόκα κάθε 10 μέτρα, θα σε σταματάει το κτμ.

menelaos46
04/02/2010, 22:56
αγοραστε ενα κτμ με akrapovic χωρισ σιγαστηρα φυσικα καντε κανενα tatoo στα χερια (για καλοκαιρι μιλαμε που εισαι με κοντομανικο στισ κοντινεσ βολτες) βγαλτε πινακιδα φορεστε αυτο το κρανος και θα σασ σταματανε κα8ε 10 μετρα αν δε σε πανε μεσα στο πρωτο μπλοκο

Αν θες παντως να μη σε πολυσταματανε κανε ολα αυτα και κρεμα κι ενα καλασνικοφ χιαστη!!!
:smokin: :smokin: :smokin:
:beer:

nikolas1709
05/02/2010, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Το κοντομάνικο δεν το σχολιάζω. Αλλά αν δε σε σταματάνε τα μπλόκα κάθε 10 μέτρα, θα σε σταματάει το κτμ.



να το σχολιασεις ....... λεσ και εσυ δεν εχεισ οδηγησει με κοντομανικο ποτε μηχανη ...........:a31:

ασχολιαστο αυτο που λεσ για τα κτμ