PDA

View Full Version : ΤΡΕΛΟ ΛΑΜΟΓΙΟ



mv agusta f4
24/12/2009, 16:35
Καλησπέρα παιδιά!Είχα να μπώ καιρό στο site λόγω της ξενέρας που έχω φάει από το συγκεκριμένο άνθρωπο.Να σας πώ την ιστοριούλα μου αν και τεράστια όσο πιο συνοπτικά μπορώ.Ξεκινάμε το 2008 που πάω να πάρω ένα κ8,το μηχανάκι κλασικά ξοφλημένο ήρθε μετά από 40 μέρες με τις ανάλογες <απειλές> και τις κλασικές δικαιολογίες του επιχειρηματία.Μου κάθεται τον Σεμπτέβρη ένα εντελώς χαζό ατύχημα που ούτε καν έπεσα εγώ ευτυχώς αλλά η ζημιά μεγάλη και το έδωσα όσο το παίρνανε τα συνεργεία.Τέλος πάντων φτάνουμε στο 2009 που μάζεψα καμιά δεκάρα,να βάλω και κάνα δάνειο να πάρω το κ9.Πάω σε όλα τα μαγαζιά εκτός από τον global για να μην με πείτε και μαλάκα,όμως κανείς σε κανένα δεν εγκρινόταν το δάνειο.Τελφταιά δοκιμή έκανα στον global,πως έγινε και εγκρίθηκε σε αυτόν κατεφτείαν,το κλείνω το μηχανάκι και 3 μήνες δεν το έχει φέρει με τις κλασικές δικαιολογίες την μηχανή την έχω στις αποθήκες αλλά δεν έχω τα πιστοποιιτικά.Τέλος πάντων είχε ένα mv agusta μια μέρα που πήγα να τον κράξω,πένα το μηχανάκι εξωτερικά και του λέω γίνεται να πάρω αυτό?και μου απαντάει κανονικά εφόσων έχεις κλείσει άλλο μηχανάκι δεν γίνεται αλλά για εσένα που είσαι καλός πελάτης θα το κάνουμε.Του λέω από εγγύηση?και απαντάει 1 χρόνο ότι πάθει στο φτιάχνω και μου δείχνει ότι η εγγύηση είναι το τιμολόγιο που μου έδωσε.Το μηχανάκι το πήρα 2 ιούνι και 22 του ίδιου μήνα βάρεσε μπιέλα.Του το πάω αρχίζει κλασικές δικαιολογίες του τύπου δεν μου έχει ξανασυμβεί και θα στο φτιάξω κλπ κλπ.Του πρότεινα και άλλες λύσεις αλλά να μην σας κουράζω βάζω δικηγόρο και του λέει εγώ θα κρατήσω την εγγύηση μου και θα σου φέρω καινούριο μοτέρ.Από 22 ιούνι πήρα τη μηχανή 25 νοέμβρη περίπου από το συνεργείο του και πήρα μοτέρ και το έφτιαξα με δικά μου λεφτά σε άλλο μαγαζί.Τί με συμβουλέβεται?να πάω νομικά και να ζυτήσω τα λεφτά μου ή να πάω εκεί πέρα με φιλαράκια να τα πούμε ωραία???????ή να μαζευτούμε όλοι από εδώ και να του το κλείσουμε μπάς και γλυτώσει κόσμος? +κλασική δικαιολογία όπως έχω μάθει και μου έλεγαν και εμένα οι υπάλληλοι του είναι βαριά άρρωστος.....

Ευχαριστώ που με ακούσατε και περιμένω ανυπομονησία απαντήσεις σας!!!!

menelaos46
24/12/2009, 16:44
Εγω σε συμβουλευω να προσεχεις απο που αγοραζεις καλυτερα.

TROOPER
24/12/2009, 16:49
οσοι απο δω μεσα τραβηξατε η τραβατε ακομα ζορι με το εν λογω καταστημα πατε ομαδικα μεσω δικαστικης οδου μπας και καταφερετε τπτ.

Pappios
24/12/2009, 16:57
για να κανει τετοια κολπα θα εχει μεγαλες ακρες....αρα μην το σκεφταισε να πατε απο εκει γιατι μετα θα εχετε γερα μπλεξιματα...

zagaro
24/12/2009, 16:58
Βαριά άρρωστος αλήτης μου ακούγεται ο τύπος!!!!Εγω σου προτείνω να κινηθείς νομικά φίλε μου.Μπορεί να πάρει χρόνο και χρήμα αλλά θα βρεις το δίκιο σου και μπορείς να του πάρεις τα σώβρακα...αυτό θα πονέσει περισσότερο από μπινελίκια και σφαλιάρες :winka:

mankam
24/12/2009, 17:08
Αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο τυπος δουλευει με τα λεφτα των αλλων και το εχει κανει συστημα θυμιζοντας μια ταινεια του dany de vito.
επειδη να μαζευτητε ολοι μαζι αποκλειεται ,γιατι δεν απευθυνεσαι σε εννωσεις καταναλωτων που κανουν ομαδικες αγωγες ,που ξερεις μπορει ηδη να τον εχουν στην λιστα ,δεν χανεις τιποτα και θα εχεις ησυχη την συνειδηση σου οτι κατι εκανες,καλες γιορτες.

Cpt. Haddock
24/12/2009, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Εγω σε συμβουλευω να προσεχεις απο που αγοραζεις καλυτερα.

+1

Να πω οτι δεν τον ήξερες...

ΜV Agusta με μπιέλα στον ενα μήνα; :sick:

sergiosm
24/12/2009, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
για να κανει τετοια κολπα θα εχει μεγαλες ακρες....αρα μην το σκεφταισε να πατε απο εκει γιατι μετα θα εχετε γερα μπλεξιματα...


ή αυτό αφήνει να ... εννοηθεί ακριβώς για να μην τον κυνηγούν.

:wave2:

Pappios
24/12/2009, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
ή αυτό αφήνει να ... εννοηθεί ακριβώς για να μην τον κυνηγούν.

:wave2:



το ρισκαρεις δηλαδη?

Akatanomastos
25/12/2009, 05:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mv agusta f4
Τέλος πάντων είχε ένα mv agusta μια μέρα που πήγα να τον κράξω,πένα το μηχανάκι εξωτερικά και του λέω γίνεται να πάρω αυτό? :hypnotize :uplate: :sick: :hypnotize :look:

byron
25/12/2009, 08:00
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=88029

boussias
25/12/2009, 09:02
Αν πήρες το F4 1000s ασημί - κόκκινο, τότε λογικό μου φενεται ότι βάρεσε.
Το συγκεκριμένο πρέπει να έχει και carbon καρίνα αν θυμαμαι καλά.
Το έχουν ταλαιπωρήσει πολύ το μηχανάκι. Για περισσότερα πήγαινε στον Θωμά στην Κύμης που του είχε κάνει κάποιες τελευταίες ρυθμίσεις στο μηχανάκι.

Ποτέ δεν αγοράζουμε μηχανάκι μεταχειρισμένο, πόσο μάλλον Ιταλικό, χωρίς να το ελένξουμε.

Το λάθος είναι και δικό σου, sorry που στο λέω έτσι.

Τώρα για το αν θα τον κυνηγήσεις, οτι σου πεί ο δικηγόρος σου.
Καλό Βόλι. :beer:

mv agusta f4
25/12/2009, 16:26
Τώρα για το αν θα τον κυνηγήσεις, οτι σου πεί ο δικηγόρος σου.
Καλό Βόλι. :beer: [/B][/QUOTE]

Τώρα είναι αργά για να το πάω στο Θωμά,φοράει πια το MV μοτέρ με κάτω από 5.000χλμ.Τώρα όπως είπα και πριν θέλω να τον κυνηγήσω για τα λεφτά της επισκευής που είναι αρκετά!!!!

sergiosm
25/12/2009, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
το ρισκαρεις δηλαδη?


Κατά την άποψή μου δεν τίθεται θέμα ... ρίσκου.
:wave2:

Υ.Γ. Καλές γιορτές

Red Rider
27/12/2009, 17:57
Βασιλη,πρωτη κινηση ειναι να πας απο εκει και να του μιλησεις,και να του δειξεις πως εισαι αποφασισμενος να φτασεις ως το τελος.
Οχι τσαμπουκαδες και τετοια πραγματα,μονο χαμενος βγαινεις.
Αν δεις οτι αυτος δεν παιρνει με τιποτα,ξεκινα δικαστικα,εξωδικα για αρχη,και σιγουρα θα βρεις το δικιο σου,μακροπροθεσμα μεν,αλλα..

:wave2:

McTalas
27/12/2009, 21:09
ρε φιλε αφου τον ηξερες τι πιγες και ξαναεμπλεξες ???

ας εκανες υπομονη να μαζεψεις κανα φραγκο και ας το επερνες απο αλλου...


Να πας νομικα και να μην κωλωσεις πουθενα!!!!!
ολα τα αλλα ειναι @@ριες!!!

και απορω πως τοσο καιρο μετα απο τοσα ποστ με καταγγελιες κανενας δεν εχει κανει κατι.????

mixalakis
28/12/2009, 13:31
Έχουμε γράψει τόσες φορές για τον τύπο, τον ήξερες και παρόλα αυτά πήγες σε αυτόν;

Βάλε δικηγόρο, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να ελπίζεις.