PDA

View Full Version : προγραμμα??



xristos 400
25/12/2009, 13:24
καλησπερα σας!
εχω παρει ενα ρ6.πως μπορω να δω αν εχει βαλει προγραμμα ο προηγουμενος ιδιοκτητης?
επισης για δυναμομετρηση στον πειραια παιζει τιποτα?? τι λεφτα στο περιπου?

OldMan
27/12/2009, 17:40
Μάμησέ τα ρε φούστη μου...

Έχουμε και λέμε:

Αρχικά δημιουργήθηκε από xristos 400
καλησπερα σας!
Πάει σε Καλημέρες - Ευχολόγια..


Αρχικά δημιουργήθηκε από xristos 400
εχω παρει ενα ρ6.
Πάει σε Μοντέλα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από xristos 400
πως μπορω να δω αν εχει βαλει προγραμμα ο προηγουμενος ιδιοκτητης?
Πάει σε Αναζητήσεις - Προβληματισμούς...


Αρχικά δημιουργήθηκε από xristos 400
για δυναμομετρηση στον πειραια παιζει τιποτα??
Πάει στις Βελτιώσεις ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από xristos 400
τι λεφτα στο περιπου?
Πάει στα Στραβά και Ανάποδα...

p@nos
27/12/2009, 17:42
το ''επισης'' που εφαγες που παει?




:bigcry: :bigcry: :bigcry:

notakos600
27/12/2009, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
το ''επισης'' που εφαγες που παει?




:bigcry: :bigcry: :bigcry:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xristos 400
28/12/2009, 10:05
το ''καλησπερα'' ειναι γιατι δεν ειμαι αγενης..
το ''εχω ρ6'' ειναι γαι να δειξω το μοντελο μηπως ξερει καποιος..
το ''δυναμομετρηση και λεφτα'' για να μην ανοιγω 500 θεματα αφου αφορα την ερωτηση που εκανα..αν εχει βαλει να το δω στην δυναμομετρηση..

7 στα 10 θεματα στο φορουμ ξεκινανε με καλημερα,καλησπερα...
ευχαριστω παντως πολυ για την βοηθεια.. περιμενα να απαντηση καποιος για να βοηθησει και οχι για να κραξει..
οταν κανει εγγραφη καποιος να εμφανιζεται τοτε ενα μηνυμα ''μην χαιρετατε τους αλλους οταν ανοιγεται ενα θεμα''..

αλλο ενα site που ο παλιος κραζει τον νεο που δεν ξερει..

byron
28/12/2009, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristos 400
το ''καλησπερα'' ειναι γιατι δεν ειμαι αγενης..
το ''εχω ρ6'' ειναι γαι να δειξω το μοντελο μηπως ξερει καποιος..
το ''δυναμομετρηση και λεφτα'' για να μην ανοιγω 500 θεματα αφου αφορα την ερωτηση που εκανα..αν εχει βαλει να το δω στην δυναμομετρηση..

7 στα 10 θεματα στο φορουμ ξεκινανε με καλημερα,καλησπερα...
ευχαριστω παντως πολυ για την βοηθεια.. περιμενα να απαντηση καποιος για να βοηθησει και οχι για να κραξει..
οταν κανει εγγραφη καποιος να εμφανιζεται τοτε ενα μηνυμα ''μην χαιρετατε τους αλλους οταν ανοιγεται ενα θεμα''..

αλλο ενα site που ο παλιος κραζει τον νεο που δεν ξερει..

Μη δίνεις σημασία φίλος....είναι ντίρλα απ΄τις ρακές ο oldman :p
Το πρόγραμμα που λες τι εννοείς? Εχει power commander πάνω το R6?
Δυναμομέτρηση στον Πειραιά, έχω πάει στον Γουλιάρα. Σουλίου 8 Καμίνια 210-4201963.
40-50? υπολόγιζε
:wave2:

typhoon
28/12/2009, 10:32
Καλώς τον, μην αγχώνεσαι κανείς μας δεν ήξερε στην αρχή και πάντα θα υπάρχουν τέτοιες αντιμετωπίσεις σε forum.Αλλά δεν έγινε και τίποτα, λίγο χιούμορ χρειαζόμαστε και καλή διάθεση!Αλλωστε το μήνυμα του Old Man έχει την πλάκα του(για όσους καταλαβαίνουν τι θέλει να πεί ο ποιητής)
Απο την άλλη έχεις δικιο και εσύ που ζητάς μια πληροφόρηση και βλέπεις μόνο spam(κοινώς άσχετες με το θέμα σου απαντήσεις.)

Επι του θέματος λοιπόν, αλλά κρατώντας μια επιφύλαξη γιατί δεν είμαι και παντογνώστης.
Πολύ καλός για να δεί έαν ο κινητήρας σου είναι σκαλισμένος (και γενικότερα έαν η μοτοσυκλέτα σου "αξίζει") είναι ο Μαυρομάτης (κοινώς Power House Ισμήνης 6, Αθήνα 116 33 Τηλ.: 210-9762713, 210-9701840 Κιν.: 6936-978692 ) . O άνθρωπος ασχολείται μόνο με Yamaha, είναι εξουσιοδοτημένος και έχει πολύ καλά δείγματα γραφής σε βελτιωμένα μοντέλα Yamaha, οπότε είναι σε θέση να διαπιστώσει έαν κάτι είχε πειραχτει.

Για παράδειγμα, όταν βάζουμε έλευθερα φίλτρα στο μηχανάκι μας για οποιαδήποτε βελτιώση,ο εγκέλφαλος καταλαβαίνει την αυξημένη ροη-ποσοτητα αέρα και "καταγράφει"το δεδομένο με έναν κωδικό σφάλματος. Απο κει μπορεί να δεί ο γνώστης και να βγάλει συμπεράσματα.
Επίσης τα Yamaha έχουν μετρητη κλίσης ο οποίος μπορεί να σου πει έαν το μηχανάκι σου έχει πέσει ποτέ.

Τελοσπάντων ο Μαυρομάτης είναι αρκετά καλός σε τέτοια θέματα και θα σου πρότεινα να τον επισκεφθείς όπως και να έχει.

Δυναμομέτρηση στον πειραια δεν ξέρω να σου πώ, αλλά και πάλι το προηγουμενο συνεργείο που σου πρότεινα έχει δυναμόμετρο και καυσαναλυτή και τα παιδιά εκεί δείχνουν να ξέρουν τι κάνουν.Το κόστος της δυναμομέτρησης κυμαίνεται κατα μέσο όρο στα 50?.

Καλές βόλτες φίλε, πάντα όρθιος και μη χάνεις το χιούμορ σου!:D

byron
28/12/2009, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από typhoon
Επίσης τα Yamaha έχουν μετρητη κλίσης ο οποίος μπορεί να σου πει έαν το μηχανάκι σου έχει πέσει ποτέ.


Δηλαδή? :confused: :confused:

OldMan
28/12/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δηλαδή? :confused: :confused:
Θα τον ρωτήσεις πρώτα, εννοείται...

(δεν είναι κουτσομπόλης...) :winka:

dirtbird
28/12/2009, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δηλαδή? :confused: :confused: Δεν υπάρχει 'μετρητής κλίσης' αλλά αισθητήρας πτώσης ο οποίος σε.... περίπτωση πτώσης ειδοποιεί τον εγκέφαλο ψεκασμού έτσι ώστε ο τελευταίος να διακόψει τον ψεκασμό και την παροχή ρεύματος και να σβήσει ο κινητήρας.


Ελπίζω να μην ρωτήσει κανείς γιατί πρέπει να σβήνει ο κινητήρας όταν τρώμε τούμπα....:rolleyes: :rolleyes:

dirtbird
28/12/2009, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
το ''επισης'' που εφαγες που παει?




:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Αγγελίες αξεσουάρ......;)

Cpt. Haddock
28/12/2009, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν υπάρχει 'μετρητής κλίσης' αλλά αισθητήρας πτώσης ο οποίος σε.... περίπτωση πτώσης ειδοποιεί τον εγκέφαλο ψεκασμού έτσι ώστε ο τελευταίος να διακόψει τον ψεκασμό και την παροχή ρεύματος και να σβήσει ο κινητήρας.


Ελπίζω να μην ρωτήσει κανείς γιατί πρέπει να σβήνει ο κινητήρας όταν τρώμε τούμπα....:rolleyes: :rolleyes:

Ξέρω κατι ιστορίες με τα πρώτα μοντέλα του F800GS που έσβηναν όταν έπαιρνες μεγάλη κλιση σε στροφές :lol:

byron
28/12/2009, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν υπάρχει 'μετρητής κλίσης' αλλά αισθητήρας πτώσης ο οποίος σε.... περίπτωση πτώσης ειδοποιεί τον εγκέφαλο ψεκασμού έτσι ώστε ο τελευταίος να διακόψει τον ψεκασμό και την παροχή ρεύματος και να σβήσει ο κινητήρας.


Ο αισθητήρας πτώσης υπάρχει σε πάρα πολλές μοτοσυκλέτες. Αυτό το "μπορεί να σου πει έαν το μηχανάκι σου έχει πέσει ποτέ." με κούφανε. Λεω και εγώ....βάλανε ρουφιάνο-μηχανήματα στα Yamaha?? :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ξέρω κατι ιστορίες με τα πρώτα μοντέλα του F800GS που έσβηναν όταν έπαιρνες μεγάλη κλιση σε στροφές :lol:

Kαι σε VFR800...:lol: :bawl: :lol:

dirtbird
28/12/2009, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ξέρω κατι ιστορίες με τα πρώτα μοντέλα του F800GS που έσβηναν όταν έπαιρνες μεγάλη κλιση σε στροφές :lol:

Ευκαιρία να γνωρίσεις τα ανεμόπτερα.......:D

Προφανώς ελλιπές καλιμπράρισμα του αισθητήρα.....

xristos 400
28/12/2009, 14:14
ευχαριστω πολυ παιδια...
θα κανω μια επισκεψη στον μαυροματη για να ξερω τι γινεται..

THEOD
28/12/2009, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν υπάρχει 'μετρητής κλίσης' αλλά αισθητήρας πτώσης ο οποίος σε.... περίπτωση πτώσης ειδοποιεί τον εγκέφαλο ψεκασμού έτσι ώστε ο τελευταίος να διακόψει τον ψεκασμό και την παροχή ρεύματος και να σβήσει ο κινητήρας.


Ελπίζω να μην ρωτήσει κανείς γιατί πρέπει να σβήνει ο κινητήρας όταν τρώμε τούμπα....:rolleyes: :rolleyes:

Εγώ όμως θα στην φέρω και θα ρωτήσω κάτι άλλο :winka:

Αφού υπάρχει αισθητήρας πτώσης και κάνει αυτά που περιέγραψες, τότε τι χρειάζεται το kill-switch ??? :rolleyes:

Cpt. Haddock
28/12/2009, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αφού υπάρχει αισθητήρας πτώσης και κάνει αυτά που περιέγραψες, τότε τι χρειάζεται το kill-switch ??? :rolleyes:

Πες οτι μπήκες σε πολύ νερό (αλλα δεν έπεσες) και πρέπει να σβήσεις αμεσα τον κινητήρα πριν ρουφήξει :winka:

THEOD
28/12/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πες οτι μπήκες σε πολύ νερό (αλλα δεν έπεσες) και πρέπει να σβήσεις αμεσα τον κινητήρα πριν ρουφήξει :winka:

Με το R6 περνάς και νερόλακκους-πισίνες ??? :lol:

dirtbird
28/12/2009, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εγώ όμως θα στην φέρω και θα ρωτήσω κάτι άλλο :winka:

Αφού υπάρχει αισθητήρας πτώσης και κάνει αυτά που περιέγραψες, τότε τι χρειάζεται το kill-switch ??? :rolleyes:

Κοίτα να δεις...

Αν βαριέσαι να γυρίσεις το κλείδί ή να πατήσεις το μπουτόν-σκοτώστρα, μπορείς εναλλακτικά να του δίνεις μία και να το πετάς κάτω .

It's up to γιού...


ή της κόρης...



:confused: :confused: :lol: :lol:

stefanos
28/12/2009, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πες οτι μπήκες σε πολύ νερό (αλλα δεν έπεσες) και πρέπει να σβήσεις αμεσα τον κινητήρα πριν ρουφήξει :winka:

Αν δεν προλάβεις να πατήσεις τον kill switch τότε "τον ήπιες":rotflmao:

dirtbird
28/12/2009, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αν δεν προλάβεις να πατήσεις τον kill switch τότε "τον ήπιες":rotflmao:

Άσε που όταν μπαίνουμε στα βαθιά δε σβήνουμε αλλά αντιθέτως ανοίγουμε όσο μπορούμε περισσότερο.....*




















άσχετα αν στους περισσότερους από σας θα σβήσει ότι και να κάνετε....
:D :D :D




* το γιατί ας σας το εξηγήσει ο γερΑνθρωπας:smokin: :smokin: :smokin:

Cpt. Haddock
28/12/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Με το R6 περνάς και νερόλακκους-πισίνες ??? :lol:

ψάξε ενα βιντεάκι στο γιουτιουμπ με ενα βεστρωμ :D

byron
28/12/2009, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εγώ όμως θα στην φέρω και θα ρωτήσω κάτι άλλο :winka:

Αφού υπάρχει αισθητήρας πτώσης και κάνει αυτά που περιέγραψες, τότε τι χρειάζεται το kill-switch ??? :rolleyes:

Να σε δω ρε Thod την ώρα που φωνάζεις γαμωτ...γαμωτ... τρώω το low-τρώω το high, να ψάχνεις να βρεις το kill switch :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :lol:

OldMan
29/12/2009, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
* το γιατί ας σας το εξηγήσει ο γερΑνθρωπας:smokin: :smokin: :smokin:
Ακριβώς με αυτόν τον νταλκά κοιμόμουν και ξυπνούσα ...:smokin:


Υ.Γ.
Άμα δεν έχεις snorkel ψηλότερα από τις εξατμίσεις, δεν θα προλαβαίνεις να "βουλώνεις" τις τρύπες...:blush:

libali10
03/01/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristos 400
ευχαριστω πολυ παιδια...
θα κανω μια επισκεψη στον μαυροματη για να ξερω τι γινεται..

εκτος απο μετρητα παρε κ καμια πιστωτικη....μπορει να σου χρεςιαστει!!!