PDA

View Full Version : Σβήσιμο



fast_gr
25/12/2009, 19:05
Καλησπέρα παιδιά. Είχα ένα πρόβλημα προχθές με το σκούτερ που έχω δανικό από φίλο μου που έφυγε διακοπές κ μου το άφησε για την πόλη.

Λοιπόν...πάω να βάλω μπροστά το βράδυ για να πάω δουλειά κ με την δεύτερη μιζιά παίρνει. Αφήνω να δουλέψει ρελαντί κ παράλληλα φοράω κράνος μέχρι να ξεκινήσω. Δεν περνάει ούτε ένα λεπτό κ ξαφνικά σβήνει...πάω να βάλω μπρος απτήν μίζα αλλά πουυυυ.... βαράω μανιβέλα καμιά δεκαριά φορές τίποτα...
ωωχχχ τα νεύρα μου... το δικό μου το μηχανάκι στο συνεργείο κ τώρα τι να κάνω μες τα μεσάνυχτα...
Τέλος πάντων το άφησα στην πιλοτή κ πήγα κανονικά στην δουλειά μου...γυρνάω κατά τις 6 το πρωί από δουλειά κ λέω δεν βάζεις μπρος μπας κ πάρει....έτσι έκανα λοιπόν κ πήρε με την μια... Μέχρι τώρα δεν μου έχει ξανά πάθει τίποτα κ δεν το πήγα σε μηχανικό.

Ξέρει κανείς από τι μπορεί να είναι;

Υ.Γ Είχα να βάλω μπρος στην μηχανή του 2 μέρες περίπου αλλά δεν νομίζω πως έκατσε η μπαταρία αφού πήρε με την μια στην αρχή άλλα μετά πάπαλα...
Όποιος γνωρίζει από τι μπορεί να το έπαθε ας μου ρίξει λίγο φως να μου φύγει η απορία!

catmaster
25/12/2009, 20:39
Κοίτα πρώτα μήπως έχουν ξεσφίξει οι πόλοι της μπαταρίας ...

:wave2:

fast_gr
26/12/2009, 11:51
Το κοίταξα αλλά μια χαρά ήταν!

:beer: :beer:

Gandalf dr685sm
26/12/2009, 12:08
σκουπιδάκι στο καμπυρατέρ.. .ειδικά σε scooter παλιότερα , κλασσικό προβλημα.. δεν πα να τραβάς μανιβελιές .. δεν πα να ξελιγώσεις την μπαταρία. Τίποτα δεν θα καταφέρεις.

Μόλις το αφήσεις και "κάτσει" το καύσιμο και οτι έχει μέσα, τότε δουλεύει κανονικά , μέχρι να στο ξανακάνει!

Gandalf

lantz
26/12/2009, 12:37
Δοκίμασε πριν το βάζεις μπροστά να τραβάς 4-5 ξερογκαζιές..
Εμένα το Runner VXR που έχω τις περισσότερες φορές μόνο έτσι παίρνει μπροστά

fast_gr
27/12/2009, 23:16
Παίδες από τότε έχουν περάσει μερικές μέρες κ τώρα παίρνει με την πρώτη μιζιά. Λέτε να το πάω σε φίλο μηχανικό να το δει μιας κ έχει εγγύηση ή να μην ανησυχώ;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!:beer: :beer: