PDA

View Full Version : που ειναι το κακο της υποθεσης



ela ela
26/05/2005, 00:19
Ρε παιδια ολα καλα αλλα δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο της υποθεσης να κανονιζουμε βολτες αναμεταξη μας???Και απευθυνομαι στον αγαπητο idi,αν μπορει να απαντησει!!!
Ειδα καποιοο να παραπονουνται και να αναφερονται σε ρατσισμους μεταξη μοτοσυκλετιστων μοντελων κ.λ.π
Δεν πιστευω οτι συμβαινει πραγματικα αυτο,αλλα απαραπονα παλι για μπλουζακια club.....και αλλα παρομοια......δεν καταλαβαινω τι προβλημα υπαρχει.Τη κυριακη που θελω να παω βολτα ναυπλιο δηλαδη με αλλα ιδια μηχανακια z που να το ποσταρω για να παρω απαντησεις απο ιδιους σαν και μενα(μηχανακι εννοω)δεν πιστευω να ενδιαφερθει κανενας με on-off, η ss.
Παρακαλω απαντηστε μου και πειτε και τις γνωμες σας και που θα ποσταρουμε τις βολτες μας μονο με zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.


15133

ela ela
26/05/2005, 00:38
Απευθυνομαι στον idi χωρις παρεξηγηση βεβαια γιατι ειδα οτι κλειδωσε το post.
idi θα ξερεις περισοτερα για το θεμα γιαυτο δωσε τα φωτα σου σε παρακαλω!
Επισεις θα ηθελα να βρεθουμε ολοι μαζι,του foroum να γνωρισουμε και να τα πουμε!
Ευχαριστω!!!!!!:smilea: :smilea: :rotflmao:

hornet
26/05/2005, 12:58
Το προβλημα ειναι οτι:

Το forum Z οπως και τα υπολοιπα 14 ειναι καθαρα πληροφοριακα και μονον.
Το να μπαινετε εδω μεσα και να κανονιζετε βολτες και αλλα διαφορα τα οποια πλησιαζουν τη μορφη εσωτερικου club ειναι περα εως περα λαθος!

Κατανοω οτι εχετε ολοι τις ιδιες μηχανες και θελετε να βγειτε βολτες να πειτε τα δικα σας κλπ αλλα οχι εδω ...λυπαμαι!

BAD BOY
26/05/2005, 19:11
ΝΑΙ ΟΚ HORNET ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ:confused: :beer:

hornet
27/05/2005, 19:14
Το ξαναλεω το section μοντελα και υποκατηγοριες αυτων δεν ειναι clubakia..!!
Δεν θελουμε να γινουν clubakia!
Πως αλλιως να το πω

BAD BOY
27/05/2005, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Το ξαναλεω το section μοντελα και υποκατηγοριες αυτων δεν ειναι clubakia..!!
Δεν θελουμε να γινουν clubakia!
Πως αλλιως να το πω ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ CLUBAKIA ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ.....ΑΥΤΟ.ΠΟΙΟ:confused: ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΕΣΤΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ:wacko: :beer:

adam_tsouk
27/05/2005, 22:34
Λοιπόν, για να ξεκολάμε λίγο από το θέμα,
τα μπλουζάκια άμα γουστάρουμε θα τα φτιάξουμε. Απλά η ιδέα ρίχτηκε μέσα στο φόρουμ ΑΛΛΑ η όλη διαδικασία θα γίνει ΕΞΩ από αυτό.
Νομίζω πως είναι κατανοητό.
Θα γίνει μια συνενόηση ανάμεσα σε 2-3-5 ανθρώπους (ιδιαίτερα με τα παιδιά που μπορούν να αναλλάβουν την δουλειά) και φυσικά δεν θα αναφέρεται πουθενα το ΜΟΤΟ ή ό,τι έχει σχέση με αυτό. Νομίζω πως δεν χρειάζεται εξήγηση για αυτό.
Από κει και πέρα, όσο αφορά τις εκδρομές, ΟΚ, ούτε εγώ το καταλαβαίνω (και ομολογώ κκ Στάθη ότι δεν πήρα κάποια απάντηση στα ερωτήματά μου αλλά δεν έχει σημασία) αλ΄΄α στην τελική πόσοι πια μαζεύονται σε αυτές τις βόλτες; Ελάχιστοι. Οπότε ένα καλό μέσο είναι για αρχή τα ΠΜ και κατόπιν από κοντά η ανταλλαγή τηλεφώνων....

Αυτιά!



:wave2:

ela ela
27/05/2005, 23:25
Δεν νομιζω οτι κανουμε κατι κακο βρε παιδια αμα νομιζεται οτι σας σνομπαρουμε να κανονισουμε να βρεθουμε ολοι μαζι!Ωραια δεν θα ειναι!Εσεις τι λετε?
Αλλα μην αρπαζεστε θα τηνβρουμε την ακρια!

adam_tsouk
28/05/2005, 00:28
Κανείς δεν είπε ότι είναι κακό. Απλά δεν είναι αποδεκτό.

Φυσικά και μπορούμε να συναντηθούμε! Απλά θα οργανωθεί με άλλο τρόπο.


:winka:

crs-k
28/05/2005, 00:54
Να βοηθησω λιγο ρε παιδακια ???

Εδω μεσα εχουν γινει καποιες μεγαλες παρεες ...

Ο καθενας εχει το δικαιωμα να παρει 5 κολητους του τηλεφωνο και να παει οποια βολτα θελει.

ΔΕΝ ειναι σωστο ομως να λεει καποιος (εμμεσα φυσικα) οτι παμε βολτα π.χ. με τον Γιαννη, τον Γιωργο και τον Νικο, ενω ο Χρηστος κι ο Μιχαλης στην απ' εξω!

Αυτο ακριβως γινεται με τα κλαμπακια ΜΕΣΑ στο μοτο!

Γιατι οταν τα κλαμπακια εινα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ, τοτε ΔΕΝ υπαρχει προβλημα, μιας και ΔΕΝ αποκλειουν ΚΑΝΕΝΑ !!!

Οταν ειναι ομως ΜΕΣΑ στο ΥΠΕΡΣΥΝΟΛΟ του ΜΟΤΟ, τοτε υπαρχουν εκ των πραγματων αποκλεισμοι, πραγμα που ΔΕΝ συναδει, με τον σκοπο του Forum!

Αυτος ειναι και ο λογος που κι εγω απο την μερια μου ΔΕΝ θελω να συμμετεχω σε καποια αντιστοιχη κινηση του Αφρικα!


Ειναι ΑΛΛΟ πραγμα να πει καποιος στις "Συναντησεις-Βολτες" και ΟΧΙ μεσα σε καποιο "Μοντελο", οτι οργανωνουμε μια βολτα, απο Εθνικες και με σφικτους χρονους, οποτε αποκλειει τα μικρα και τα ΟνΟφ μηχανακια που ΔΕΝ μπορουν να ακολουθησουν σ' αυτες τις ταχυτητες, και ΑΛΛΟ να πει στο "Μοντελα-CBR" (πχ) οτι παμε βολτα ΜΟΝΟ τα CBR, ενω τα ΗΑΥΑ (πχ) να παν να βαμηθουν και ΔΕΝ τους θελουμε!!!

Αν θελουν πχ να πανε ΜΟΝΑ τους τα CBR, που ειναι δικαιωμα τους, να φροντισουν να βρουν τηλεφωνα και να μαζευτουν και να ΜΗΝ χρησιμοποιουν το "δημοσιο" κομματι του ΜΟΤΟ!

Αυτο λεει απο την αρχη κι ο Hornet, απλως δεν το περιγραφει με παραδειγματα.


Το θεμα ειναι οτι θελουμε το ΜΟΤΟ ενωμενο κι οχι σε "κομματια" !

Ελπιζω να βοηθησα στην αναζητηση του "σκοπου" ... :D


Σαν το Γκρααλ ενα πραμα ... :rolleyes:

:lol: :rotflmao: :lol:



:smokin: :beer: :wave2:

adam_tsouk
28/05/2005, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ ειναι σωστο ομως να λεει καποιος (εμμεσα φυσικα) οτι παμε βολτα π.χ. με τον Γιαννη, τον Γιωργο και τον Νικο, ενω ο Χρηστος κι ο Μιχαλης στην απ' εξω!




Καλά ο Χρήστος στάνταρ απ'έξω!:lol: :lol:



Από κει και πέρα, αυτό που δεν γίνεται κατανοητό είναι το γιατί υπάρχει πρόβλημα εάν οι κάτοχοι (θα χρησιμοποιώ τους Ζ προς αποφυγείν παρεξηγήσεων) των Ζ που ΔΕΝ έχουν άλλη επικοινωνία προς το παρον εκτός του ΜΟΤΟ (γιατί δεν έχουν γνωριστεί ποτέ) θελήσουν να συναντηθούν και να τα πουν; Προβλήματα για τις μηχανές, τι έχει αλλάξει ο καθένας κτλ κτλ....
Όπως έχω ξαναπεί δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με το αν καλώς ή κακώς συμβαίνει το όλο θέμα μιας και από τη μεριά μου το έχω αποδεχτεί. Απλά το ότι το αποδέχομαι δεν σημαίνει και το ότι σημφωνώ μαζί του....


Εξάλλου δεν αποκλείεται κανένας (κάτοχος Ζ) από την συγκεκριμένη εκδρομή!

:sick:

hornet
28/05/2005, 10:49
ενα πραγμα εαν το αφησεις να εξελιχτει γινεται καθεστως αργοτερα και δεν θελουμε να γινει ετσι...μην ξεφευγουμε απο το σκοπο μας!
ειμαστε μοτοσυκλεττιστες και καβαλαμε μοτοσυκλεττα και οχι Ζ η cbr η africa η οτιδηποτε αλλο
Εαν γινει αυτο αργοτερα θα εχουμε τα αστεια φαινομενα..το club Z θα συναντηθει την ταδε του μηνα για βολτα εκει θα παει για καφε εκει και ουτω καθεξης....αυτες οι τακτικες ειναι εναντια σε καθε αρχη και σκεψη πανω στην οποια στηθηκε το moto.gr

"Η μη κατηγοριοποιηση των ανθρωπων βασει της μοτοσυκλεττας που οδηγαει"
Για ολους ισχυουν τα ιδια
Μπορει κανενας σας να βαλει το χερι του στη φωτια και να μου πει οτι αργοτερα δεν θα εφαρμοζετε διαδικασιας εισοδου μελους σε club;;;;;;;
και στο τελος τι θα κανετε θα κλειστειτε σε ενα στενο κυκλο που θα λεγετε Ζ

Και τελος εαν δεν συμφωνειτε με τις αρχες ενος φορουμ τοτε δεν υπαρχει λογος να βρισκεστε σε αυτο!!!

Μια απο τις βασικες αρχες του moto.gr ειναι οτι ολοι ειναι μελη με ισια δικαιωματα
Εσας ποιος σας εδωσε το δικαιωμα χρησιμοποιωντας το moto.gr και τα μεσα του να δημιουργηστε club μεσα στο moto.gr και να εχετε τους υπολοιπους στην απεξω

Εαν θελετε ντε και καλα να κανετε club Ζ καντε το αλλα εκτος moto.gr και βαλτε τις ανακοινωσεις στο αντιστοιχο section οπως κανουν οι λεσχες και τα club της υπολοιπης ελλαδας...δηλαδη στη κεντρικη σελιδα του moto.gr
Δικη σας η επιλογη παντα
Σταθης

adam_tsouk
28/05/2005, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet

"Η μη κατηγοριοποιηση των ανθρωπων βασει της μοτοσυκλεττας που οδηγαει"
ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ! ΟΝ-ΟΦΦΑΣ-ΕΝΤΟΥΡΑΣ-ΣΤΡΗΤΑΣ!!!
Για ολους ισχυουν τα ιδια
Μπορει κανενας σας να βαλει το χερι του στη φωτια και να μου πει οτι αργοτερα δεν θα εφαρμοζετε διαδικασιας εισοδου μελους σε club;;;;;;;
και στο τελος τι θα κανετε θα κλειστειτε σε ενα στενο κυκλο που θα λεγετε Ζ
ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΜΙΑ

Και τελος εαν δεν συμφωνειτε με τις αρχες ενος φορουμ τοτε δεν υπαρχει λογος να βρισκεστε σε αυτο!!!
ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ.

Μια απο τις βασικες αρχες του moto.gr ειναι οτι ολοι ειναι μελη με ισια δικαιωματα
Εσας ποιος σας εδωσε το δικαιωμα χρησιμοποιωντας το moto.gr και τα μεσα του να δημιουργηστε club μεσα στο moto.gr και να εχετε τους υπολοιπους στην απεξω ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 1-2 ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ) ΓΙΑ CLUB! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ (ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ) ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΤΟ (Η ΜΕΣΤΑ ΣΤΟ ΜΟΤΟ)

Εαν θελετε ντε και καλα να κανετε club Ζ καντε το αλλα εκτος moto.gr και βαλτε τις ανακοινωσεις στο αντιστοιχο section οπως κανουν οι λεσχες και τα club της υπολοιπης ελλαδας...δηλαδη στη κεντρικη σελιδα του moto.gr
Δικη σας η επιλογη παντα
Σταθης


Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το συνεχίζουμε αυτό το θέμα......




:wave2:

Κανένας
28/05/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ενα πραγμα εαν το αφησεις να εξελιχτει γινεται καθεστως αργοτερα και δεν θελουμε να γινει ετσι...μην ξεφευγουμε απο το σκοπο μας!
ειμαστε μοτοσυκλεττιστες και καβαλαμε μοτοσυκλεττα και οχι Ζ η cbr η africa η οτιδηποτε αλλο

Μπορει κανενας σας να βαλει το χερι του στη φωτια και να μου πει οτι αργοτερα δεν θα εφαρμοζετε διαδικασιας εισοδου μελους σε club;;;;;;;

Μια απο τις βασικες αρχες του moto.gr ειναι οτι ολοι ειναι μελη με ισια δικαιωματα

Σταθης
Ήδη, εφαρμόζονται κάποιοι κανόνες κατά το δοκούν και κατά το αποφασίζουμε και διατάσουμε, εδώ και πολύ καιρό και ειδικά σε συγκεκριμένο τομέα, που νομίζουν ότι το κλαμπάκι τους πρέπει να διατηρείται καθαρό και αμόλυντο, ενώ το υπόλοιπο moto.gr το κάνουν μπορντέλο και φυσικά δεν μιλάω για τα ΚΤΜ και το μάτι του βολάν, ούτε για τα Ζ

Προσωπική μου άποψη είναι ότι, δεν έπρεπε να υπάρχουν υποκατηγορίες, πέρα από την εταιρεία κατασκευαστου

ela ela
28/05/2005, 12:23
Παιδες δεν νομιζω οτι πρεπει να καταναλονομαστε αλλο σε αυτη τη συζητηση!!
Ενταξει ειπε ο καθενας τη γνωμη του ας μη το παμε!
Σεβαστες ολες οι γνωμες,ας μη ροκανιζουμε αυτο που εχουμε φτιαξει και το μπουρλοτιαζουμε!!!!
ολοι για εναν λοιπον και ενας για ολους λοιπον !!!!:beer: :beer:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
28/05/2005, 15:36
ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ..........
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.














































































































.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!!!!!

:lol: :rotflmao: :beer: