PDA

View Full Version : Σημα τελών 2010



nionio$
28/12/2009, 12:10
ξερω οτι θα πειτε τωρα το θυμηθηκες....
:D :confused:
αλλα ρε παιδια δεν μου εχει ερθει το σημα της μηχανης ακομα...
τι πρεπει να κανω τωρα ??
να παω σε μια εφορια με την αδεια να το παρω??
κ αν ναι??πρεπει να παω στην εφορια που ειμαι δηλωμενος ή οποιαδηποτε???





ευχαριστω...:winka: :cool:

Cpt. Haddock
28/12/2009, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
να παω σε μια εφορια με την αδεια να το παρω??
κ αν ναι??πρεπει να παω στην εφορια που ειμαι δηλωμενος ή οποιαδηποτε???

Ναι, σε οποιαδήποτε εφορία :wave2:

nionio$
28/12/2009, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, σε οποιαδήποτε εφορία :wave2:

Σ ωραιος καπετανιο...
πιασε μια :beer:
thanx

camen
28/12/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, σε οποιαδήποτε εφορία :wave2:

Εγω νομιζω στην εφορια που εισαι δηλωμενος...:confused: :confused: :confused:

nionio$
28/12/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εγω νομιζω στην εφορια που εισαι δηλωμενος...:confused: :confused: :confused:


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

christostr
28/12/2009, 13:35
Σε όποια θες. ΣΙΓΟΥΡΑ!!!:wave2:

Cpt. Haddock
28/12/2009, 13:35
Θα σας πω σε λίγο :wave2:

camen
28/12/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Εγω οταν ρωτησα ετσι μου ειπαν...Τωρα τι να σου πω...
Παρε σε μια εφορια και ρωτα...

nionio$
28/12/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εγω οταν ρωτησα ετσι μου ειπαν...Τωρα τι να σου πω...
Παρε σε μια εφορια και ρωτα...

ναι ρε ψηλε μην αγχωνεσαι ακρη προσπαθουμε να βγαλουμε..
:wacko: :)

camen
28/12/2009, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
ναι ρε ψηλε μην αγχωνεσαι ακρη προσπαθουμε να βγαλουμε..
:wacko: :)
1.70 με το ζορι δε με λες και ψηλο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι να αγχωθω,εγω το πηρα το σημα μου...:lol: :lol: :lol:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

nionio$
28/12/2009, 14:28
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:
βαλε κατι...:beer: :beer:

blackbusa
28/12/2009, 18:38
οποιαδηποτε εφορια...100% σιγουρο...

διαδικασια....

εφορια...ουρα...υπαλληλος...δινεις αδεια κυκλοφοριας...χτυπαει τερματικο τα στοιχεια σου...σε ρωταει 1300 κυβικα δικυκλο ε???...ουααααααααουυυυυυ...βαζει αδεια μαζι με το σηματακι με εναν συνδετηρα...σου δινει χαρτι να πας να πληρωσεις στο ταμειο στον επανω οροφο...παλι ουρα...η τυπισσα στο γκισε χτυπαει με στομφο το χερι (τραγουδαγε χτες και δεν μπορει να σου πει ''ο επομενος"...εσυ φταις που απο ευγενια καθεσε σε μια αποσταση και δεν τις την πεφτεις με το που βλεπεις οτι αυτος που μολις πληρωσε κανει κινηση να φυγει)...''λιγο πιο ευγενικα μανταμ''...:D σε κοιταει με :evil: αλλα θα σου κλασει τα @@...σου ζηταει 2 ευρω...ενω εχεις την ξαναγραφεις στα @@ σου...''δεν εχω'' (κοφτα...εσυ δεν μπορεις να χτυπησεις χερι στο γκισε)...παιρνεις την αποδειξη πληρωμης υπογεγραμμενη και ξαναπας στο πρωτο γραφειο...κρατας επιδικτικα το χαρτι οτι πληρωσες γιατι θα στην πεσουν οσοι περιμενουν στην ουρα...περιμενεις σε διακριτικη αποσταση απο τον υπαλληλο που εχει το σηματακι/αδεια σου...δειχνεις χαρτι...λες ονομα...και τον μπουλο...

μ.ο. διαδικασιας???εφορια Ερμου στις 10.30 σημερα περιπου 40 λεπτα...και δεν ειχε και μεγαλη ουρα...απλα πολλοι καταθετουν τις πινακιδες και αυτο ειναι πιο χρονοβορο...αν ειναι να πατε πρωι πρωι με το ανοιγμα...

:wave2:

nionio$
28/12/2009, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
οποιαδηποτε εφορια...100% σιγουρο...

διαδικασια....

εφορια...ουρα...υπαλληλος...δινεις αδεια κυκλοφοριας...χτυπαει τερματικο τα στοιχεια σου...σε ρωταει 1300 κυβικα δικυκλο ε???...ουααααααααουυυυυυ...βαζει αδεια μαζι με το σηματακι με εναν συνδετηρα...σου δινει χαρτι να πας να πληρωσεις στο ταμειο στον επανω οροφο...παλι ουρα...η τυπισσα στο γκισε χτυπαει με στομφο το χερι (τραγουδαγε χτες και δεν μπορει να σου πει ''ο επομενος"...εσυ φταις που απο ευγενια καθεσε σε μια αποσταση και δεν τις την πεφτεις με το που βλεπεις οτι αυτος που μολις πληρωσε κανει κινηση να φυγει)...''λιγο πιο ευγενικα μανταμ''...:D σε κοιταει με :evil: αλλα θα σου κλασει τα @@...σου ζηταει 2 ευρω...ενω εχεις την ξαναγραφεις στα @@ σου...''δεν εχω'' (κοφτα...εσυ δεν μπορεις να χτυπησεις χερι στο γκισε)...παιρνεις την αποδειξη πληρωμης υπογεγραμμενη και ξαναπας στο πρωτο γραφειο...κρατας επιδικτικα το χαρτι οτι πληρωσες γιατι θα στην πεσουν οσοι περιμενουν στην ουρα...περιμενεις σε διακριτικη αποσταση απο τον υπαλληλο που εχει το σηματακι/αδεια σου...δειχνεις χαρτι...λες ονομα...και τον μπουλο...

μ.ο. διαδικασιας???εφορια Ερμου στις 10.30 σημερα περιπου 40 λεπτα...και δεν ειχε και μεγαλη ουρα...απλα πολλοι καταθετουν τις πινακιδες και αυτο ειναι πιο χρονοβορο...αν ειναι να πατε πρωι πρωι με το ανοιγμα...

:wave2:

να σαι καλα φιλαρακι μου αυριο πρωι πρωι θα παω στο γαλατσι να τους τα κανω τσουρεκια...

αααααααααααχ
http://www.youtube.com/watch?v=SfZJZgtuFvA

sabayam
28/12/2009, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
οποιαδηποτε εφορια...100% σιγουρο...

διαδικασια....

εφορια...ουρα...υπαλληλος...δινεις αδεια κυκλοφοριας...χτυπαει τερματικο τα στοιχεια σου...σε ρωταει 1300 κυβικα δικυκλο ε???...ουααααααααουυυυυυ...βαζει αδεια μαζι με το σηματακι με εναν συνδετηρα...σου δινει χαρτι να πας να πληρωσεις στο ταμειο στον επανω οροφο...παλι ουρα...η τυπισσα στο γκισε χτυπαει με στομφο το χερι (τραγουδαγε χτες και δεν μπορει να σου πει ''ο επομενος"...εσυ φταις που απο ευγενια καθεσε σε μια αποσταση και δεν τις την πεφτεις με το που βλεπεις οτι αυτος που μολις πληρωσε κανει κινηση να φυγει)...''λιγο πιο ευγενικα μανταμ''...:D σε κοιταει με :evil: αλλα θα σου κλασει τα @@...σου ζηταει 2 ευρω...ενω εχεις την ξαναγραφεις στα @@ σου...''δεν εχω'' (κοφτα...εσυ δεν μπορεις να χτυπησεις χερι στο γκισε)...παιρνεις την αποδειξη πληρωμης υπογεγραμμενη και ξαναπας στο πρωτο γραφειο...κρατας επιδικτικα το χαρτι οτι πληρωσες γιατι θα στην πεσουν οσοι περιμενουν στην ουρα...περιμενεις σε διακριτικη αποσταση απο τον υπαλληλο που εχει το σηματακι/αδεια σου...δειχνεις χαρτι...λες ονομα...και τον μπουλο...

μ.ο. διαδικασιας???εφορια Ερμου στις 10.30 σημερα περιπου 40 λεπτα...και δεν ειχε και μεγαλη ουρα...απλα πολλοι καταθετουν τις πινακιδες και αυτο ειναι πιο χρονοβορο...αν ειναι να πατε πρωι πρωι με το ανοιγμα...

:wave2:


ωραια εμπειρια......:rotflmao: :rotflmao: αλλα σωστος...:beer: :beer: :beer:

Λεωνίδας
28/12/2009, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
να σαι καλα φιλαρακι μου αυριο πρωι πρωι θα παω στο γαλατσι να τους τα κανω τσουρεκια...

αααααααααααχ
http://www.youtube.com/watch?v=SfZJZgtuFvA αισιόδοξος ε;
μάλλον δεν έχεις ξαναμπεί σε ΔΟΥ :lol: :lol: :lol: :wave2:

nionio$
28/12/2009, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
αισιόδοξος ε;
μάλλον δεν έχεις ξαναμπεί σε ΔΟΥ :lol: :lol: :lol: :wave2:

ουκ ολιγες φορες..:wave2:

αν ξεμπερδεψω αυριο θα ξαναποσταρω:bigcry: :rotflmao:

Εχετλαίος
29/12/2009, 12:43
από zougla.gr

Η προθεσμία καταβολής των τελών κυκλοφορίας για το 2010 παρατείνεται για 15 ημέρες, όπως ανακοίνωσε το Υπουργείο Οικονομικών.

Η προθεσμία, που έληγε στις 31/12/2009, παρατείνεται ως τις 15/1/2010 για την πληρωμή των τελών μέσω τραπεζών ή ΕΛΤΑ.

Παράταση έως τις 15/1/2010 θα έχουν και όσοι ιδιοκτήτες οχημάτων επιθυμούν να καταθέσουν τις πινακίδες και την άδεια κυκλοφορίας στην αρμόδια Δ.Ο.Υ.

Λεωνίδας
29/12/2009, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
από zougla.gr

Η προθεσμία καταβολής των τελών κυκλοφορίας για το 2010 παρατείνεται για 15 ημέρες, όπως ανακοίνωσε το Υπουργείο Οικονομικών.

Η προθεσμία, που έληγε στις 31/12/2009, παρατείνεται ως τις 15/1/2010 για την πληρωμή των τελών μέσω τραπεζών ή ΕΛΤΑ.

Παράταση έως τις 15/1/2010 θα έχουν και όσοι ιδιοκτήτες οχημάτων επιθυμούν να καταθέσουν τις πινακίδες και την άδεια κυκλοφορίας στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. πρωτοτυπήσαμε πάλι :lol:

tai
29/12/2009, 20:48
πηγαίνετε στο ταχυδρομικό ταμιευτήριο απόγευμα να τελειώσετε σε 5 λεπτά:wave2:

Akatanomastos
29/12/2009, 20:51
εγω πηγα στην εφορια μου σημερα(νεα ιωνια) κατα τη 1, και σε 10 λεπτακια ξεμπερδεψα

christostr
29/12/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
από zougla.gr

Η προθεσμία, που έληγε στις 31/12/2009, παρατείνεται ως τις 15/1/2010 για την πληρωμή των τελών μέσω τραπεζών ή ΕΛΤΑ.

Δηλαδή, αυτοί που θα πληρώσουν στην εφορία με την άδεια δεν έχουν παράταση;:rolleyes: