PDA

View Full Version : KLR 650 vs Tenere



gregorgeous89
28/12/2009, 14:32
Κάτοχος Caponord αλλά μου αρέσει το χώμα και καθώς το μαμούθ έχει κάποια όρια στο χώμα σκέφτομαι να αγοράσω 2η μηχανή (παλιά) για βόλτες σε χωματόδρομους και ότι προκύψει ;)
Βλέπω ότι μπορώ να βρω με 1000 ευρώ Tenere (απωθημένο από εποχή "ρόδα τσάντα και κοπάνα")
και τα KLR που οι Αμερικάνοι τα δίνουν και καταλαβαίνουν στο χώμα.
Μιλάμε για μηχανές 15ετίας αλλά δεν με νοιάζει.
Το θέμα είναι πια πιστεύετε κάνει ποιο πολύ για χώμα.
Δεν θέλω κανένα ελαφρύ εντουράκι αφού θέλω να μπορώ να κάνω ΚΑΙ ταξίδι.

catmaster
28/12/2009, 14:52
Μιλάς για το αερόψυκτο τενερέ φαντάζομαι ...

Για διάσχιση μονοπατιών και ισιάδια και τα δύο μηχανάκια θα κάνουν σχετικά τίμια την δουλειά... για άλλα πράγματα παίζουν ρόλο τα χέρια και η καρδούλα σου ... και τα δύο είναι βαριά (νομίζω το Klr το αμερικάνικο έχει ένα ντεπόζιτο 22 και βάλε λίτρα :eyepop: ) φτάνουν διακόσια κιλά το καθένα και φαντάσου ότι πας να κάνεις παιχνίδι με τόσο βάρος και αναρτήσεις του πάλε ποτέ ...

Αν είχα μόνο μεταξύ των δύο μάλλον τελικά στο Klr θα κατέληγα λόγω υδρόψυκτου μοτέρ για να κίνησε με μεγαλύτερες ταχύτητες σε εθνικό δίκτυο χωρίς να νιώθεις πως το σπάς το μηχανάκι ... γενικά και τα δύο είχαν τα κουσούρια τους ... το μεν Klr με το μηχανισμό του τεντωτήρα στην καδένα των αντίβαρων , το δε Tenere με τα ηλεκτρολογικά του και με αρπαγμένες κεφαλές στα πρώτα μοντέλα ...


:wave2:

dirtbird
28/12/2009, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

Για διάσχιση μονοπατιών ....:wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μήπως εννοούσες διάνοιξη?




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SeNNinhA
28/12/2009, 15:35
ΚΑΝΕΝΑ από τα δύο που ανέφερες.

Το KLR έχει αναρτήσεις σούπα που τερματίζουν για πλάκα στην πρώτη μεγάλη ανωμαλία της ασφάλτου. Πόσο μάλλον στο χώμα. Είναι και βούτυρο το πλαίσιο, γενικά κάνει ότι και το Caponord στο χώμα απλά με λιγότερα κιλά.

Το TENERE ποτέ του δεν πήγαινε καλά στο χώμα. Μόνο το όνομα είχε. Πιο στιβαρό μεν, αλλά και πιο βαρύ και πάλι απλά σε πατημένους χωματόδρομους πηγαίνει μόνο αλλά όχι καλά.

Γι αυτό που θέλεις πρέπει να κοιτάξεις κάτι σε

DRZ 650
KTM LC4 640 Adventure
BMW F650

Cpt. Haddock
28/12/2009, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
[...]BMW F650

Και δή Dakkar :wave2:

SeNNinhA
28/12/2009, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και δή Dakkar :wave2:

To Dakar θα ήταν η βέλτιστη επιλογή αλλά δεν είναι φθηνή (3000+). Με βάση το ότι θέλει κάτι πολύ φθηνό, αναφερόμουν στο F650 Fuduro που το βρίσκεις και με 1500 ευρώ και πάει πολύ καλύτερα στο χώμα από KLR & Tenere.

gregorgeous89
28/12/2009, 16:17
Με απογοητεύετε ρε παιδιά.
Δηλαδή το F650 Fuduro πάει καλύτερα στο χώμα?
Παράξενο. Το είχα για ποιό street!!!

Gi_4ce
28/12/2009, 16:30
Εχω ενα KLR 650 που πήρα πριν κανα δυο μηνες κοντα στα 800 Ευρω.

Το εχω καταευχαριστηθει το μηχανακι μεχρι στιγμης!!!

TENERE για μονοπατια και καφριλοχωμα, δεν...


184149

Gi_4ce
28/12/2009, 16:33
το μόνο που θέλει προσοχή, ειναι οταν ειναι να πας χώμα να μη γεμιζεις το τεπόζιτο... Το μηχανάκι βαραίνει τραγικά μπροστά και σε κατι αποτομα αλματάκια, όσο και πισω να ριξεις το βαρος σου, όσο και να τραβήξεις, όσο και να ανοιξεις το γκαζι, το αποτέλεσμα ειναι αυτο... η μπροστα αναρτιση τερματίζει για πλάκα με γεματο τεπόζιτο (το οποίο ομως ειναι κτήνος...)


184150

gregorgeous89
28/12/2009, 16:39
Ωραία Gi_4ce!!!
Μια χαρά το πας.
Ποιο πολύ το klr μου αρέσει και βλέπω κάτι καλές ευκαιρίες.
Προφανώς δεν έγινα κατανοητός , αλλά ενδιαφέρομε για "τουριστικό" χώμα.
Έχει δοκιμάσει να σκληρύνεις ή να αλλάξεις ελατήρια μπροστά?

SeNNinhA
28/12/2009, 16:54
Και το KLR & το Tenere πάνε χώμα πατημένο αλλά όχι καλύτερα από το Caponord. Απλά δεν θα λυπάσαι τα πλαστικά σου. Θα ταλαιπωρείσαι όμως σίγουρα.

Το F650 fuduro πάει αρκετά καλύτερα. Εαν έχεις διαβάσει ταξιδιωτικά άρθρα μοτό θα δεις ότι πάρα πολλά από αυτά έγιναν πάνω σε ενα fuduro με πολλά πολλά πολλά χιλιόμετρα χωμάτινα. Το fuduro πάει καλύτερα από KLR/Tenere όπως επίσης και καλύτερα από το νεότερο F650GS το οποίο είναι πιο soft και χαμηλό αλλά πάει χειρότερα από το αντίστοιχο F650GS Dakar. Προσοχή μόνο γιατί έβγαινε και σε μια έκδοση λίγο πιο street (δεν θυμάμαι τι κωδικό είχε, πιθανόν S). Είναι επίσης αρκετά ξεκούραστο και πολύ πιο ξεκούραστο από τα DRZ650 & ΚΤΜ που ανέφερα.

Οι δυο καλύτερες επιλογές σου για εκδρομικό εντούρο είναι το F650GS Dakar & KTM LC4 640 Adventure. Το BMW είναι καλύτερο (συγκριτικά) στις αποστάσεις και στο δρόμο ενώ το KTM είναι καλύτερο στο χώμα. Το DRZ650 είναι και αυτό μια καλή επιλογή.

Εαν ήθελες να κάνεις μόνο εντούρο υπάρχουν αρκετά γύρω στα 1200-2000 που θέλεις αλλά δεν κάνουν για εκδρομικό εντούρο ξεκούραστο που θέλεις.

Παίζει και ένα ΚΤΜ MXC525 Desert me 2500 που κάνει για αυτή την δουλειά (εντούρο μεγάλων αποστάσεων) αλλά θέλει συντήρηση εντούρο και όχι on-off.

Σε αυτά τα χρήματα παίζει και αυτό το Dakar πολύ καλά στημένο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=82900&highlight=Dakar

Πάντως πιο πολύ θα ευχαριστηθείς κάτι πιο καινούργιο με 2500 ευρώ περίπου παρά κάτι παλιό με 1000+

Εαν πας σε παλιό λόγω τιμής ένα τέτοιο (εαν υπάρχει ακόμη) εμένα θα μου καθόταν πιο καλά
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=78403&highlight=husaberg

STOYBI
28/12/2009, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Ωραία Gi_4ce!!!
Μια χαρά το πας.
Ποιο πολύ το klr μου αρέσει και βλέπω κάτι καλές ευκαιρίες.
Προφανώς δεν έγινα κατανοητός , αλλά ενδιαφέρομε για "τουριστικό" χώμα.
Έχει δοκιμάσει να σκληρύνεις ή να αλλάξεις ελατήρια μπροστά?

Εσυ εγινες κατανοητος......


Στην θεση σου θα προτιμουσα το τενερε ( καθως μου αρεσει πιο πολυ) και το εκδρομικο του το κανει μια χαρα..!!

Σε οποιο και απο τα δυο παντως καταληξεις......

Προσοχη στην κατασταση του γιατι η τιμη αγορας του θα ειναι απλα το κερασακι....!


:wave2:

gregorgeous89
28/12/2009, 17:40
Ευχαριστώ για τα σχόλια παιδιά!
SeNNinhA έχεις δίκιο σε αυτά που λες αλλά από την άλλη στο ADV rider τα klr τα βλέπω να πάνε παντού!
Εάν πάρω ένα και είναι σε αίσθηση σαν το Capo θα είναι μεγάλη απογοήτευση.Δεν νομίζω όμως να έχεις οδηγήσει Capo στο χώμα ;)
STOYBI βλέπω ότι με 2000 ευρώ υπάρχουν klr 7ετίας!!!

nobody
28/12/2009, 17:43
για δες και λιγο εδω

http://www.xe.gr/pages/AutoMotoResults.aspx?catId=2294

nobody
28/12/2009, 17:45
οπως και εδω

http://www.car.gr/classifieds/bikes/?c=b&ot=sale&ca=v&ma=290&va=klr&bpr=&tpr=2000&so=dm&or=d&bre=&tre=2010&rg=&bmi=&tmi=&bpo=4&tpo=&ben=100&ten=750&fu=&co=&cr=&hi=&ag=

SeNNinhA
28/12/2009, 17:50
Δεν είπα ότι η αίσθηση θα είναι η ίδια. Στο KLR σαφώς θα είναι πιο ελαφριά και λίγο λιγότερο στο Tenere. ΑΛΛΑ όπου μπορεί να πάει το Caponord μπορούν να πάνε και τα άλλα δύο. Τίποτε περισσότερο.

Τα KLR είναι φοβερά για την ελληνική άσφαλτο ακριβώς επειδή εχουν εξαιρετικά μαλακές αναρτήσεις. Στο χώμα τερματίζουν για πλάκα. Εαν υπολογίσεις και αλλαγή ελατηρίων εμπρός-πίσω (+εργατικά+λάδια μπροστινού) τότε δεν είναι και ιδιαίτερα φθηνό.

Γιατί δεν κοιτάς και κανένα TRANSALP 600 παλιότερο? Πολύ πολύ καλύτερη επιλογή και σαφώς καλύτερο στο χώμα από αυτά (τεσταρισμένο)

KaTaNaS
28/12/2009, 17:56
koita και σε ΚΤΜ 640 που δεν εχει καμμια σχεση με τα παραπανω... και πλέον βρισκεις παρα πολλα στα 2500 ευρω...

οσο για την αρχικη σου ερωτηση, προτιμώ τενερέ! Αν ειναι και εκεινο με το τεραστιο μπλε ντεποζιτο και το ψηλό φτερό λιώνω! :beer:

τα KLR δεν ...

gregorgeous89
28/12/2009, 22:21
ρε εσύ SeNNinhA είναι δυνατόν το transalp να πάει ποιό καλά στο χώμα??? αν ναι πέφτω από τα σύννεφα.
Το αποκλείω βέβαια γιατί δεν μου αρέσει.
nobody thanks νομίζω ότι βρήκα κανα δυο καλές ευκαιρίες.

KaTaNaS μια από τα ίδια για το παλιό tenere :a07: αλλά μάλλον για χώμα δεεεν.
Για τα κουτουμου άκουσα ότι τα παλιά έχουν κάτι προβληματάκια.

SeNNinhA
29/12/2009, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
ρε εσύ SeNNinhA είναι δυνατόν το transalp να πάει ποιό καλά στο χώμα??? αν ναι πέφτω από τα σύννεφα.


Είμαι ο τελευταίος που θα επέλεγε ένα Honda αλλά παρόλα αυτά η αλήθεια να λέγεται. Με Transalp έχω δει να έρχονται και να βγάζουν ακόμη και Trail Ride διήμερα (Δράμα).

byron
29/12/2009, 07:26
Εχεις capo και θέλεις tenere/klr για χώμα? :uplate:

Τουριστικό χώμα κάνεις και με το capo ρε georgeous...και με παπί και με CBR και με Z1000.
Τα μηχανάκια που αναφέρεις γεμάτα, είναι μία η άλλη με το caponord και έχουν 60 άλογα λιγότερα. Πάρε κανένα ελαφρύ εντουράκι να κάνεις τη πλάκα σου και ασε τα μηχανάκια της πλειστόκαινου...




Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μήπως εννοούσες διάνοιξη?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bigcry:

nikonian
29/12/2009, 07:35
Το KLR όπως κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια , με το μικρό ντεπόζιτο, δεν έχει καμιά σχέση με το παλιό.

Τα καλάμια είναι πολύ πιο χοντρά (41)και στιβαρά , τα φρένα καλλίτερα, η σέλα χωματερή και όχι τουριστική...

Το μεγάλο υπέρ για το KLR, είναι ότι το βρίσκεις σχεδόν καινούριο με 2000-2.500.

Το μεγάλο κατά είναι η υγρόψυξη, που ανεβάζει και το βάρος και το κέντρο βάρους.

sober
29/12/2009, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
ρε εσύ SeNNinhA είναι δυνατόν το transalp να πάει ποιό καλά στο χώμα??? αν ναι πέφτω από τα σύννεφα.
Το αποκλείω βέβαια γιατί δεν μου αρέσει.
nobody thanks νομίζω ότι βρήκα κανα δυο καλές ευκαιρίες.

KaTaNaS μια από τα ίδια για το παλιό tenere :a07: αλλά μάλλον για χώμα δεεεν.
Για τα κουτουμου άκουσα ότι τα παλιά έχουν κάτι προβληματάκια.

Καλα..εννοειται δε συγκρινεται (γενικα) αλλα ακομα πιο πολυ στο χωμα το KLR με το KTM 640...
το γραφω γιατι ειχα και τα δυο Το ΚΛΡ 650 '04, για εναμιση χρονο ηταν πανευκολο στην οδηγηση τρομερα ευελικτο αλλα το ειχα για μετακινησεις στην πολη και για βολτιτσες...σε ταξιδι εχω την εντυπωση οτι 8α σε κουρασει και ειδικα αν πατας χωμα γιατι ειναι λιγο ξενερωτο (σαν πολυ8ρονα με ροδες ενα πραγμα) ,αλλα και στο δρομο,ο κ@λος σου μουδιαζει για πλακα (δεν ξερω γιατι, αλλα στην τελικη αλλαζεις σελα) δεν ειναι και πολυ δυνατο οποτε μπορει και να το βαρε8εις...κατα τα αλλα ειναι μια χαρα αξιοπιστο και οικονομικο.

το ΚΤΜ το εχω λιγο καιρο (κανα 2μηνο), οποτε για προβληματα ειναι λιγο νωρις να μιλησω , μεχρι στιγμης παντως δεν εχει απολυτως τιποτα . Εχει φοβερη γεωμετρια ειναι στα8ερο (κοινως παει μονο του εσυ απλα κα8εσαι) εχει φρεναρες , ειναι δυνατο, στριβει για πλακα...
Στο χωμα τωρα εχω αρχισει να το δοκιμαζω , ειμαι εντελως αρχαρια απλα πιστευω πως αν ειχα το ΚΛΡ 8α ειχα ξενερωσει τη ζωη μου γιατι 8α με δυσκολευε και 8α με κουραζε περισσοτερο..

τωρα ...τι να σου πω... εξαρταται και ποση εμπειρια εχεις αλλα νομιζω οτι το ΚΤΜ αξιζει πολυ περισσοτερο ..

Ελπιζω να βοη8ησα .. :)

gregorgeous89
29/12/2009, 15:21
Ναι βοηθήσατε.
Απογοητεύτηκα λίγο αλλά τουλάχιστον θα το ψάξω ποιο πολύ.Έχω και εγώ την εντύπωση ότι το καινούριο klr έχει ποιο πολλές δυνατότητες.
Ψάχνομε και για 950 κτμ αλλά τότε πρέπει να δώσω το κάπο μου που έχω φτιάξει όπως το θέλω.
Από την άλλη θέλω μια μοτό που να μην την λυπάμαι.
Τι να πω ρε παιδιά.Μπερδεύτηκα λίγο.

..και με παπί και με CBR και με Z1000. Εδώ υπερβάλλεις λίγο.


και ασε τα μηχανάκια της πλειστόκαινου... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
29/12/2009, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89

Από την άλλη θέλω μια μοτό που να μην την λυπάμαι.


Αδερφέ γιατί δεν κοιτάς κανα παλιό XR 600 ?

gregorgeous89
29/12/2009, 18:28
Θα το ψάξω :beer:

Gi_4ce
29/12/2009, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Με Transalp έχω δει να έρχονται και να βγάζουν ακόμη και Trail Ride διήμερα (Δράμα).

Το πρωην αφεντικό μου ειχε κανει κατι τετοιο... Τρελλαρας...:rotflmao:

Ο μόνος λόγος που απέρριψα προσωπικά το TENERE είναι για τον μεγάλο όγκο πλαστικών που έχει μπροσα (μαζι με τα φαναρια) μιας και πιστευω οτι θα πονέσει πολύ αν σπάσουν σε καποια πτώση...

Και γι αυτο δεν πηρα και ενα ωραιο προσεγμενο tengai που παιζει τωρα τελευταια και εδω στο φορουμ...

Παντως επιμένω οτι το KLR δεν εχει ιδιαιτερο θεμα στην πισω αναρτηση του, όσο στις μπροστά που όντως ειναι πολύ μαλακα...

vagXT
31/12/2009, 10:00
Έχω κάνει μπόλικα χιλιόμετρα τουριστικό εντούρο με ένα ΧΤ600. Με ένα ελατήριο μπροστά WP, μια ελαφρύτερη εξάτμιση, 2 αποστάτες στα καβαλέτα να ψηλώσει το τιμόνι ΄και ένα ζευγάρι Pirelli ΜΤ21 πας πολύ μακρυά. Παντού εκτός απο μονοπάτια.

Πραγματικά με αυτή τη μηχανή γύριζα χαλαρά την Ελλάδα απο χώμα.

Σίγουρα δεν έχει τις ικανότητες ενός 640 Adventure αλλά είναι σκυλί αξιοπιστίας και απίστευτα ανθεκτικό.

Το μπροστινό του ακόμη και με τα ελατήρια ποτέ δεν μπορεί να γίνει ιδιαίτερα στιβαρό αλλά άμα το βολευτείς και το ευχαριστιέσαι αργότερα βάζεις και κάνα USD μεταχείρο απο κάνα WR παλιό (το έχουν κάνει κάποιοι).

Εναλλακτικτικά για τουριστικό εντούρο πολύ καλή λύση είναι το DR650. Αν βρεις κάποιο σε καλή κατάσταση. Είναι σαφώς πιο χωμάτινο απο το βαρύ και πιο ασφάλτινο σε προσανατολισμό KLR

gregorgeous89
31/12/2009, 13:13
Για πιό XT μιλάς? το καινούριο μου φαίνεται αρκετά ασφάλτινο.

Gi_4ce
31/12/2009, 14:07
Το 600 λεει, το προηγούμενο...

Βασικα, παμε μια καλη ερωτηξις...

Σε τι ποσο θες να βρεις μηχανακι?

γιατι εχουν πεσει απο klr μεχρι και KTM στο τοπικ... :rotflmao:

Επίσης, εψαξα XR600 και εγω και τελικα αυτο που ειδα ειναι οτι παιζουν στις ιδιες τιμες με τα καλά LC4 620...

marios8
31/12/2009, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce


Επίσης, εψαξα XR600 και εγω και τελικα αυτο που ειδα ειναι οτι παιζουν στις ιδιες τιμες με τα καλά LC4 620...

Για ρίξε μια ματιά εδώ http://www.youtube.com/watch?v=70jokjTaGT4
Και να σκεφτείς οτι μπορείς και να γυρίσεις την Ελλάδα χωρίς να βγάλει άχνα .

Υγ Παρατηρήστε το κορνάρισμα που ρίχνει ο Ιβαν στην στροφή :lol: :lol: :lol: :lol:

DrBig
31/12/2009, 15:27
dr650 για ασφαλτο και χωμα
dr400z για περισσοτερο χωμα και λιγοτερη ασφαλτο
LC4 για τα παντα, αλλα με κραδασμους.


:beer:

stefanos
31/12/2009, 16:06
http://www.youtube.com/watch?v=7InGEocnflg&feature=related

taxydromos
31/12/2009, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
http://www.youtube.com/watch?v=7InGEocnflg&feature=related

tssssss

klik the hard way! (http://www.youtube.com/watch?v=Xn7AnaSNP1c&feature=related)

stefanos
31/12/2009, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
tssssss

klik the hard way! (http://www.youtube.com/watch?v=Xn7AnaSNP1c&feature=related)

girls girls girls:p

ωραίο τραγούδι:p

KaTaNaS
31/12/2009, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Για ρίξε μια ματιά εδώ http://www.youtube.com/watch?v=70jokjTaGT4
Και να σκεφτείς οτι μπορείς και να γυρίσεις την Ελλάδα χωρίς να βγάλει άχνα .


Βρε Μάριε τι παραδειγμα φερνεις; :lol: :rotflmao:

ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας, οδηγει όρθιος ταπα πατωντας στα μασρπιέ του συνεπιβατη! :eyepop:


ΘΕΟΟΟΟΟΣ :a23:

XJR_Billy
31/12/2009, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Για πιό XT μιλάς? το καινούριο μου φαίνεται αρκετά ασφάλτινο.

Ναι, είναι πιο ασφάλτινο.
Εξαιρετική σταθερότητα στην άσφαλτο αλλά και κάτι τέτοια τα'χει για πλάκα...

http://www.youtube.com/watch?v=5J3m52781f8

Οι δυνατότητές του στο χώμα δεν συγκρίνονται μεν με την XR650L, εξαιρετική μηχανή διπλής χρήσης...:wave2:

Zid
31/12/2009, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ναι, είναι πιο ασφάλτινο.
Εξαιρετική σταθερότητα στην άσφαλτο αλλά και κάτι τέτοια τα'χει για πλάκα...

Ποια εχει για πλακα?:look: :hypnotize :dizzy:


Αμα κανεις αλμα με το xt με τις μαμα αναρτησεις... το πιο πιθανο ειναι να :uplate: ...@!%#@!^#


Υ.Γ ειχα xt660 3 χρονια!!:wave2:

Χωμάτινος
31/12/2009, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ναι, είναι πιο ασφάλτινο.
Εξαιρετική σταθερότητα στην άσφαλτο αλλά και κάτι τέτοια τα'χει για πλάκα...

...

Με τους λαιμούς εξάτμισης τοποθετημένους χαμηλά, να δεις τι πλάκα έχει όταν πας να περάσεις κοτρώνια ή στούμπια (ρώτα τον Βρωμόπουλο) :winka:

STOYBI
31/12/2009, 19:21
Παιδια..... Για κουλουρια και τενερεδες των 1000 ευρω μιλαει ο ανθρωπος.....

Που φτασατε στα σκαλοπατια του βρωμοπουλου...???? :confused:

Οχι οτι διαφωνω αλλα.....:a6:

Zid
31/12/2009, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Παιδια..... Για κουλουρια και τενερεδες των 1000 ευρω μιλαει ο ανθρωπος.....

Kαλα και το xt δεν απέχει πολυ οσον αφορά την οδηγησ στο χωμα.. :bigcry:

XJR_Billy
31/12/2009, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Ποια εχει για πλακα?:look: :hypnotize :dizzy:


Αμα κανεις αλμα με το xt με τις μαμα αναρτησεις... το πιο πιθανο ειναι να :uplate: ...@!%#@!^#


Υ.Γ ειχα xt660 3 χρονια!!:wave2:

Είδες για τι άλματα μιλάμε? Αυτά και με την Caponord τα κάνει..:lol: :lol:
Εξάλλου, μιά εικόνα χίλιες λέξεις...:winka:

Για πλάκα πάει η XTR σε τέτοιους δρόμους... Αφού την πήγα εγώ το καλοκαίρι, φαντάσου...:lol:
Και με τα Tourance...

Καλή Πρωτοχρονιά παίδες !!:beer: :beer: :beer: :wave2:

vagXT
31/12/2009, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Για πιό XT μιλάς? το καινούριο μου φαίνεται αρκετά ασφάλτινο.

Το προηγούμενο το 600.

Το ξαναλέω δεν είναι για αγώνες το μηχανάκι. Πας πολύ ωραία για ταξιδιωτικό εντούρο σε νορμάλ ρυθμούς. ορίστε το δικό μου(πρώην όπως είπα δυστυχώς..)

vagXT
31/12/2009, 20:21
Αυτό είναι το πρώην (δυστυχώς) δικό μου

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/tcdrifter/resized_DSC00027.jpg