PDA

View Full Version : ειναι φυσιολογικο?



suzuki dr650se
30/12/2009, 16:49
προσφατως αγορασα ενα κawasaki er6/n μεταχειρισμενο,μοντ΄2008 πρωτη αδεια 2009.
μονο 5500χλμ.σχεδον καινουργιο με λιγα λογια.
ακουω ομως ενα ηχο στο ρελαντι που μοιαζει με πυρακια,χτυπημα βαλβιδων?
δεν ειναι ομως(μαλλον), ειναι πιο οξυς,ακουγεται αρυθμα, δεν ακουγεται εν κινησει(δε χτυπανε πυρακια) και γενικα στη λειτουργια του.οταν ρωτησα τον ιδιοκτητη τι ειναι αυτο μου απαντησε οτι δεν ξερει και οτι στην κawasaki του ειπαν οτι δεν ειναι τιποτα να μην ανυσηχει.μηπως τον κανουν αυτο τον "κτυπο"? ηχο?τα συγκεκριμενα μηχανακια?μηπως ειναι απο τον ψεκασμο?μου φαινεται αδιανοητο να χτυπανε πυρακια.
αν καποιος εχει το ιδιο μηχανακι ας μου πει αν τον ακουει και στο δικο του ή τελος παντων καθε βοηθεια δεκτη.καποια στιγμη θα επισκευτω και ενα μηχανικο της kawasaki(αν καποιος ξερει καποιον αξιολογο ας μου στειλει πμ κιολας)
ευχαριστω

trelamenoss
30/12/2009, 17:11
file mou mhn anxwnese ola ta kawasaki exoun exoun 8oribodes moter kai genika diafores psuloxtypous...se synergeio douleyw...

p@nos
30/12/2009, 17:40
χτες στο φαναρι στεκοταν ενα βερσυς...να σου πω την αληθεια ημουν ετοιμος να του πω να παρει να κοιταξει τις βαλβιδες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τωρα βεβαια δε ξερω αν ολα κανουν ετσι η αν οντως αυτο ηθελε βαλβιδες:D

notakos600
30/12/2009, 17:55
Να λες κι ευχαριστώ που με ελάχιστα χρήματα αγόρασες μοτοσυκλέτα που ακούγεται σαν ντουκάτι.
Σοβαρά τώρα, κάποιους ψιλοθορύβους-όχι ανησυχητικούς- τους έχουν τα δικύλινδρα καβασάκι.

suzuki dr650se
30/12/2009, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Να λες κι ευχαριστώ που με ελάχιστα χρήματα αγόρασες μοτοσυκλέτα που ακούγεται σαν ντουκάτι.
Σοβαρά τώρα, κάποιους ψιλοθορύβους-όχι ανησυχητικούς- τους έχουν τα δικύλινδρα καβασάκι.


μεγαλε τα ιδια σκεφτομουν πριν,εκανα πλακα στον εαυτο μου"πω πω τι ξηροκαμπανο πηρα"και αλλα τετοια(ουτε κατα διανοια βεβαια δεν κανει ετσι, τοσο θορυβο)
οκ μωρε δεν ανυσηχω και δεν νομιζω να ειναι και τιποτα ιδιαιτερο το μηχανακι παει μια χαρα.
ευχαριστω παιδια,αυριο θα παω μια βολτα να το ακουσει και ενας μηχανικος.
:beer:

notakos600
30/12/2009, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από suzuki dr650se
μεγαλε τα ιδια σκεφτομουν πριν,εκανα πλακα στον εαυτο μου"πω πω τι ξηροκαμπανο πηρα"και αλλα τετοια(ουτε κατα διανοια βεβαια δεν κανει ετσι, τοσο θορυβο)
οκ μωρε δεν ανυσηχω και δεν νομιζω να ειναι και τιποτα ιδιαιτερο το μηχανακι παει μια χαρα.
ευχαριστω παιδια,αυριο θα παω μια βολτα να το ακουσει και ενας μηχανικος.
:beer:


Σε εξουσιοδοτημένο kawasaki κατά προτίμηση, μη βρεθείς με μοτέρ λυμένο χωρίς λόγο. ;)
Καλές βόλτες. :beer: :beer:

suzuki dr650se
30/12/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Σε εξουσιοδοτημένο kawasaki κατά προτίμηση, μη βρεθείς με μοτέρ λυμένο χωρίς λόγο. ;)
Καλές βόλτες. :beer: :beer:

σιγουρα,ειμαι και μεσα στη εγγυηση ετσι και αλλιως,δεν εχει χρονισει καν το μηχανακι:smokin: