PDA

View Full Version : ανορθωτης,μπαταρια,ή εγω μλκσ?



intruder
31/12/2009, 01:00
φορτιζω την ηδη παλια μπαταρια μου την συνδεω παταω μιζα κ....τσακμακι το μοτερ περνει μπρος.μολις ανεβαζω στροφες σβηνει κ νεκρονονται ολα ουτε καν τα ενδεικτηκα δεν αναβουν.οταν ανεβαζω στροφεσ τα φωτα πεφτουν πριν σβησει.εαν κουνησω την βιδα στον πολο της μπαταριας εκει οπυ ειναι ολα νεκρα νεκρα αναβουν η λυχνιες κ αν πατησω μιζα παρνει μπρος αλλα η συνεχεια ειναι ιδια.....ευχαριστω εκ των προτερων για τα φωτα σας κ καλη χρονια σε ολους παντα ορθιοι....



ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ

idomeneas
31/12/2009, 05:28
honda?

stefanos
31/12/2009, 07:50
Δανείσου μια μπαταρία μήπως έχει κόψει πόλο αυτή που έχεις για αρχή, κοίτα το φορτιστή σου μήπως νομίζει οτι έχει μπαταρία φορτηγόύ συνδεδεμένη, και έλεγξε και τα καλώδια των πόλων για φθορές κακές συνδεσεις κλπ.

akaposto
31/12/2009, 09:48
Πριν ψάξεις για ανταλακτικά ψάξου για μπαταρία όπως σου γράφει ο stefanos.
Αναλόγως το μηχανάκι (δηλαδή αναλόγως τι γεννητρια φοράει)απο ένα όριο περιστροφής και κάτω,
η μπαταρία αποφορτίζεται.Την έχω πάθει και εγώ έτσι.
Οταν δίνεις γκάζι επειδή θα τραβήξουν ρεύμα τα μπουζί,αν η μπαταρία είναι στα τελευταία της η μηχανή σβήνει.

Ακόμα καλύτερα,βρήσκεις ένα μηχανάκι και βάζεις καλώδιο απο την μια μπαταρία στην άλλη (αναμένο έτσι!) και ξαναδοκιμάζεις.

banditgr
31/12/2009, 12:07
συμιφωνώ και εγώ,κατα 80% είναι μπαταρία.Αλαξε την.