PDA

View Full Version : agora motosikletas



sotosanavra
31/12/2009, 15:20
paidia kalispera kai xronia polla!!!eimai kainourgios sto forum kai 8a i8ela thn gnwmh sas.8elw na agorasw mia mhxanh kai eimai se dilimma.arxika epsaxsa to kawasaki versys to opio to xserw san mhxanaki.gnwrizw diladi kai ta iper kai ta kata.prox8es eida tixaia sto dromo to suzuki 650 s kai 8a i8ela thn gnwmi sas giati den xserw tipota gia afto to mhxanaki!!!!opoios mporei na me boi8isei 8a tou eimai ebgnomon!!!!:alien: :alien: :alien: :alien:

SVX
31/12/2009, 15:25
ΚΑλωσΗρθες ! :beer: το SUZUKI ποιο?

sotosanavra
31/12/2009, 15:29
sorry mou xsefige to bandit 650 s

Elle
31/12/2009, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosanavra
sorry mou xsefige to bandit 650 s

Το Bandit είναι μια από τις καλύτερες μοτοσυκλέτες... Προτίμησέ το έναντι του Versys.

sotosanavra
31/12/2009, 15:41
me endiaferei na einai axsiopisto kai na mhn bgazei problimata

Road67
31/12/2009, 16:21
Το ληστή ούτε συζήτηση ανάμεσα στα δύο.

sakisvolos
31/12/2009, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosanavra
sorry mou xsefige to bandit 650 s

Ξέρεις τα υπέρ και τα κατά του versys το οποίο είναι καλό δυνατό και αξιόπιστο, όμως και το bandit
μια χαρά μηχανή είναι επίσης αξιόπιστο!

Εγώ θα ρωτήσω εσένα τί σου αρέσει πιο πολύ από αυτά τα δυο που αναφέρεις?:confused: :confused: :confused:

Υ.Γ. Καλώς ήρθες και χρόνια πολλά! :beer:

Anritsu
31/12/2009, 19:42
Φιλέ ο καθένας θα σου πει το μακρύ το και το κοντό του και άκρη δεν θα βγάλεις . Πάνω δεξιά λέει search , βάλε λέξεις κλειδιά versys και bandit , παράγγειλε σουβλάκια και ξεκινά διάβασμα . Το μοτο.γρ παρά τα στραβά του παραμένει καλή πηγή πληροφόρησης και γνώσης και ότι διαβάσεις θα το βρεις ενδεχομένως μπροστά σου αργότερα. Πρόκειται γενικά για δύο καλές μοτοσυκλέτες , από τις πιο φτηνές στην κατηγόρια τους η κάθε μία χωρίς να έχει παρουσιάσει καμιά κάποιο συχνό πρόβλημα .Διαφέρουν όμως αρκετά στο κινητήρα με το versys δικύλινδρο να είναι "θεωρητικά" πιο οικονομικό σε κατανάλωση , φτηνότερο σε servive , με καλύτερα ροπεσ χαμηλά, ελαφρύτερο και πιο εύκολο στην πόλη . Το Bandit σαν 4κύλινδρο είναι πιθανότατα πιο ενεργοβόρο , λογικά θα έχει πιο ακριβό σερβις και είναι σιγουρα βαρύτερο , όχι τόσο λόγο κινητήρα άλλα λόγω πλαισίου .Προσωπικά στο βερσυς με ενοχλεί η αισθήση φτήνοκατασκευής που μου αφήνουν όλα τα kawa ενώ στο bandit το βάρος του και ο όγκος του .

Μετά απο χρόνια ενασχόλησης έχω καταλήξει πως το νούμερο ενα κριτήριο για κάθε αγοραστή πρέπει να είναι ο κινητήρας και μετά όλα τα αλλά . Αν θες δηλαδή έναν , 2 , ή 4 κυλίνδρους με ότι η κάθε διαταξή συνεπάγεται .

Εδώ και καιρο , μια και η μαμα HONDA δεν θέλει να βγάλει ένα αντρικό V2 στριτάδικο , λοξοκοιτάω το καινουριό er6 F . Είμαι φαν των 2 κυλίνδρων και μια και V2 δεν βρίσκω μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστώ . Για κοίτα το και εσύ ....

Α και καλή χρονια ...

TROOPER
31/12/2009, 19:44
το μπαντιτ χωρις 2η σκεψη!!!

EVI
31/12/2009, 19:55
ναι ναι το bandit μονο χωρις σκεψη!!!!τι εννοεις γιατι????στο εξηγησαν ολοι οι παραπανω....γιατι ΕΤΣΙ χαχαχαχαχαχαχαχ....

φιλε και τα 2 μηχανακια ειναι πολυ καλα για αρχαριο οδηγο.Και τα 2 εχουν ψηλα το κεντρο βαρους τους (εμενα δε μου αρεσει αυτο) και τα 2 ειναι τιμια σε αυτα που προσφερουν για την τιμη που εχουν.Δεν βγαζουν προβληματα δεν εχουν πολυ γκαζι ειναι οικονομικα.Πρωσοπικα δεν μου αρεσει καθολου το τιμονι και η θεση οδηγησεις του bantit οπως δε μου αρεσει το ποσο ψηλο ειναι το versys και η κατανομη του βαρους του (δεν ειναι για το δικο μου σωματοτυπο -μια φορα το οδηγησα) εγω δεν θα επαιρνα.....καμμια απο τις 2.Ψαξε λιγο περισσοτερο αυτο που λεω σε ολους πηγαινε και ρωτα μαθε , ανεβα πανω τους κατσε δες πως ειναι το τιμονι τα μαρσπιε.Υπαρχουν πολλες αξιολογες μοτοσυκλετες στο χωρο με τα ιδια λεφτα πανω κατω με η χωρις abs και γινοντε και προσφορες.

idi
01/01/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Προσωπικά στο βερσυς με ενοχλεί η αισθήση φτήνοκατασκευής που μου αφήνουν όλα τα kawa ενώ στο bandit το βάρος του και ο όγκος του .


πολυ καλο το ποστ σου αλλα θα διαφωνησω μονο στο παραπανω σημειο. πρωτον δεν εχουν ολα τα καβα "αισθηση φτηνοκατασκευης" (αν και το versys που εχω και ενα τετοιο, εχει αυτη την αίσθηση) και δευτερον το bandit ενω ειναι κατα τα αλλα ενα αξιολογο μηχανακι μου αφήνει ακριβως την ιδια αισθηση που περιγραφεις επι 10.... η πιο φτηνοκατασκευη ever απο μηχανακι.... απο λεπτομεριες μεχρι κολλησεις βαφη κτλ.

idi
01/01/2010, 16:31
by the way μην ακους κανενα και παρε αυτο που σου αρεσει πρωτα απο ολα. ειδικά κατι ποστ τυπου "παρε αυτο ασυζητητί" ειναι για καφενειακες συζητησεις της πλακας (τυπου "μη παρεις ποτε honda" :D )

sea_dweller
04/01/2010, 11:27
File tha akoyseis 1002 apopseis opws eipe k enan filos pio panw o kathenas to makry k to konto toy!!!!
Egw exw ena SUZUKI FX125 edw kai 7 xronia k oydepote m dhmioyrghse problhma.. h SUZUKI bgazei aksiopista mhxanakia.. To thema einai oti mhxanh k na pareis otan th blepeis na niwtheis omorfa kai na s anebazei th psuxologia tote tha aksizei ola ta eyrw poy tha spatalhseis gia xarh ths!!!

DUKASII
04/01/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
File tha akoyseis 1002 apopseis opws eipe k enan filos pio panw o kathenas to makry k to konto toy!!!!
Egw exw ena SUZUKI FX125 edw kai 7 xronia k oydepote m dhmioyrghse problhma.. h SUZUKI bgazei aksiopista mhxanakia.. To thema einai oti mhxanh k na pareis otan th blepeis na niwtheis omorfa kai na s anebazei th psuxologia tote tha aksizei ola ta eyrw poy tha spatalhseis gia xarh ths!!!
TORA TI NA TOY PEIS AYTOYNOY..


:uplate: :hypnotize

pire ena papaki..to kratise 7 xronia..de toy bgale problima..KAI H SUZUKI BGAZEI AXIOPISTA MHXANAKIA..

mh gamiso ego..leo na pao na xyso to S sto rezerboyar moy...eimai sigoyros oti kati allo einai apo kato..den exigite allios.:rolleyes:

makis206
04/01/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
leo na pao na xyso...

Γράφτο το ρημάδι με κάππα-σίγμα και ψαχνόμαστε μωρέ..!:dizzy:

DUKASII
04/01/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γράφτο με κάππα-σίγμα και ψαχνόμαστε μωρέ..!:dizzy: otan χυνω ΕΓΩ ΒΓΑΙΝΕΙ Κ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΡΕ ΨΗΛΕ ..ΩΧΟΥ..:rotflmao: :lol:

makis206
04/01/2010, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
otan χυνω ΕΓΩ ΒΓΑΙΝΕΙ Κ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΡΕ ΨΗΛΕ ..ΩΧΟΥ..:rotflmao: :lol:


Έτσι έεεετσι..:lol: :rotflmao: :lol:

sea_dweller
04/01/2010, 11:44
Den emeina re sto papaki!!!! eixa kai ena Z-750 KAWASAKI KAI META ENA FAZER 1000 K TWRA ENA BMW F800R

Apla to papaki to exw gia kontines apostaseis...


Swpa re megales etsi xyneis esy????? K egw nomiza me kamia gkomena.... xaxa:lol: :rotflmao:

DUKASII
04/01/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
Den emeina re sto papaki!!!! eixa kai ena Z-750 KAWASAKI KAI META ENA FAZER 1000 K TWRA ENA BMW F800R

Apla to papaki to exw gia kontines apostaseis...


Swpa re megales etsi xyneis esy????? K egw nomiza me kamia gkomena.... xaxa:lol: :rotflmao: κ εγω ετσι νομιζα..μεχρι που πηρα σουζουκι..τωρα χυνω αν δουλευει το ρημαδι..εξτασι λεμε..

ant0ine
04/01/2010, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γράφτο το ρημάδι με κάππα-σίγμα και ψαχνόμαστε μωρέ..!:dizzy:

χααχαχχαχαχαχαχααχα πράγματι..!!!

Σιχτίρ και ψαχνόμουν!!!:p

EVI
04/01/2010, 11:55
:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

dimr1
04/01/2010, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosanavra
paidia kalispera kai xronia polla!!!eimai kainourgios sto forum kai 8a i8ela thn gnwmh sas.8elw na agorasw mia mhxanh kai eimai se dilimma.arxika epsaxsa to kawasaki versys to opio to xserw san mhxanaki.gnwrizw diladi kai ta iper kai ta kata.prox8es eida tixaia sto dromo to suzuki 650 s kai 8a i8ela thn gnwmi sas giati den xserw tipota gia afto to mhxanaki!!!!opoios mporei na me boi8isei 8a tou eimai ebgnomon!!!!:alien: :alien: :alien: :alien:

Γεια σου φίλε καλώς ήρθες, πάρε και μια μπύρα :beer: .
Νομίζω ότι οι δυο μηχανές που αναφέρεις είναι σε διαφορετική κατηγορία από άποψη χρήσης. Το versys δεν είναι καθαρά ασφάλτινο. Ένα ΕR-6 είναι πιο κοντά στο χαρακτήρα του bandit και gladious. Άν μας έλεγες που θα τα κυκλοφορήσεις, αν σε ενδιαφέρει η διαφορά στο βάρος, την ιπποδύναμη κτλ.

gs 500 f
04/01/2010, 19:27
cbf 600 honda πριν 3μηνο αγορασε το αδερφι μου με το φερινγκ το ολοσωμο και που το οδηγησα,φοβερο εργαλειο και ευκολοδηγητο με ενθουσιασε!
ριξτου μια ματια πριν καταληξης!